ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 5 september 2020

10

tävlingar

69

matcher

69

resultat

0

matchfakta

 

Andra omgången
Ardennen
5-1
Wezel
Sint-Dymphna
4-3
K. Kontich
PAC Buzet
1-0
Cappellen
Berlare
1-2
Heur Tongeren
Vorselaar
*0-0 f
Beringen

Vorselaar vidare efter straffar.

Bertem-Leefdaal
3-1
Tubize
Hades
2-0
Tempo Overijse
Houtvenne
*1-1 f
Sassport Boezinge

Houtvenne vidare efter straffar.

Sporting Hasselt
*1-1 f
Eendracht Wervik

Sporting Hasselt vidare efter straffar.

RAAL La Louvière
3-2
Ostiches
Ninove
2-3
Rapid Symphorinois
City Pirates Antwerpen
2-1
FC Lebbeke
Rochefort
4-2
Mormont
KRC Gent
3-1
Saint-Josse
Racing Mechelen
5-4
Lille
Wellen
0-2
Voorde Appelterre
Meux
2-1
De Kempen
Berchem Sport II
1-1*
Union Namur

Union Namur vidare efter straffar.

VW Hamme
3-0
Sprimont II
Rebecq
5-1
Arquet
Tredje omgången
Ostrovets
0-3
FK Minsk
Första omgången
Derby County
*0-0
Barrow

Derby County vidare efter 3-2 på straffar.

Plymouth Argyle
3-2
Queens Park Rangers
Crawley Town
1-3
Millwall
Gillingham
1-0
Southend United
Bristol City
2-0
Exeter City
Walsall
0-0*
Sheffield Wednesday

Sheffield Wednesday vidare efter 4-2 på straffar.

Tranmere Rovers
1-1*
Harrogate Town

Harrogate Town vidare efter 8-7 på straffar.

Crewe Alexandra
1-2
Lincoln City
Rochdale
0-1
Huddersfield Town
Bolton Wanderers
1-2
Bradford City
Fleetwood Town
3-2
Wigan Athletic
Grimsby Town
1-1*
Morecambe

Morecambe vidare efter 4-3 på straffar.

Scunthorpe United
1-2
Port Vale
Sunderland
0-0*
Hull City

Hull City vidare efter 5-4 på straffar.

Salford City
*1-1
Rotherham United

Salford City vidare efter 4-2 på straffar.

Barnsley
1-0
Nottingham Forest
Oldham Athletic
3-0
Carlisle United
Swindon Town
1-3
Charlton Athletic
Forest Green Rovers
1-2
Leyton Orient
Milton Keynes Dons
0-1
Coventry City
Peterborough United
0-1
Cheltenham Town
Northampton Town
3-0
Cardiff City
Luton Town
3-1
Norwich City
Birmingham City
0-1
Cambridge United
Newport County
2-0
Swansea City
Oxford United
*1-1
Wimbledon

Oxford United vidare efter 4-3 på straffar.

Reading
3-1
Colchester United
Ipswich Town
3-0
Bristol Rovers
Shamrock Rovers
1-0
Bohemians
Shelbourne
1-1
Cork City
Fjölnir
1-4
Breiðablik
Tredje omgången
Auda
5-1
Super Nova
Lokomotiv Daugavpils
3-2
Albatroz
Smiltene
3-4 f
Dinamo Rīga
Rēzekne FA
2-1
JDFS Alberts
Ljungskile
2-1
Akropolis
GIF Sundsvall
1-2
Öster
Jönköpings Södra
3-0
AFC Eskilstuna
Örgryte
2-0
Norrby