ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 9 september 2020

11

tävlingar

94

matcher

94

resultat

0

matchfakta

 

Första kvalomgången
Maccabi Haifa
3-1
Željezničar
Honka
3-2
Ilves
IFK Mariehamn
2-2
Lahti
KuPS
3-0
RoPS
SJK
3-2
Inter Turku
TPS
2-3
Haka
Lokomotivi Tbilisi
4-1
Chikhura
Första omgången
Oriolik Oriovac
2-1
Karlovac
Kurilovec
4-0
Papuk
Dilj
1-0
Virovitica
Pazinka
0-2
Crikvenica
Graničar Županja
1-0
Slavonija Požega
GOŠK Dubrovnik
4-2
Bijelo Brdo
Rudar Labin
2-0 f
Primorac Biograd
Gaj
20-2
Lika Korenica
Sloga Nova Gradiška
0-3
Sesvete
Mladost Tribunj
0-2
Polet
Mladost Ždralovi
3-1
Mladost Petrinja
Ferdinandovac
3-1
Ivančica
Rudar Mursko Središće
3-0
Koprivnica
HNK Gorica
1-0
Belišće
Tredje omgången
Priekuļi
1-2
Kauguri
Första omgången
Clemency
1-3
Jeunesse Schieren
Moutfort / Medingen
1-4
Red Black Egalité
Colmarberg
1-5
Sporting Mertzig
Red Boys Aspelt
0-1
Koerich
Minerva Lintgen
1-2
Blo-Wäiss Izeg
Green Boys
2-1
Berdorf Consdorf
Tricolore Gasperich
1-2
Feulen
Rupensia Lusitanos
1-0
Alliance Aischdall
Grevenmacher
6-2
URB
The Belval Belvaux
2-3
Norden
Luxembourg-Porto
4-3
Koeppchen
Claravallis Clervaux
2-3
Noertzange
Bourscheid
1-2
Munsbach
Olympia Christnach
0-5
Wincrange
Reisdorf
0-5
CeBra 01
Schouweiler
2-3
Sanem
Ehlerange
3-0
Kopstal 33
Bastendorf
3-4
Stengefort
Les Ardoisiers Perlé
1-4
Schengen
Kischpelt Wilwerwiltz
4-2
Minière Lasauvage
Jeunesse Gilsdorf
3-2
Résidence Walferdange
Syra Mensdorf
8-0
Boevange / Attert
Luna Obercorn
0-2
Union Kayl-Tétange
Avenir Beggen
*2-2 f
Jeunesse Useldange

Avenir Beggen vidare efter 5-4 på straffar.

SC Ell
1-5
Lorentzweiler
Brouch
2-3
Pratzerthal-Redange
Les Aiglons Dalheim
1-3
Erpeldange
Folschette
0-2
Obercorn
Kehlen
1-0
Hosingen
Rambrouch
0-5
Young Boys
Sandweiler
0-0* f
Daring Echternach

Daring Echternach vidare efter 5-4 på straffar.

Racing Troisvierges
2-1
Sporting Bertrange
Första omgången
Minerul Costeşti
0-5
Viitorul Dăești
Jiul Rovinari
Inst
Filiaşi
Jiul Petroşani
Inst
Gilortul
CSM Deva
0-1
Ghiroda şi Giarmata Vii
Pobeda Stár Bišnov
4-2
Fortuna Becicherecu Mic
ACS Poli Timişoara
4-6
Gloria Lunca Teuz Cermei
Sportul Şimleu
8-7
SCM Zalău
Sănătatea Cluj
2-4
Unirea Dej
Arieşul Mihai Viteazu
0-3
Industria Galda de Jos
Unirea Ungheni
4-1
Arieşul Turda
Odorheiu Secuiesc
2-0
Avântul Reghin
Târgu Secuiesc
4-6
Municipal Braşov
Olimpic Zărneşti
1-0
Olimpic Cetate
Gloria Corneşti
Inst
Pucioasa
Dunărea 2020 Giurgiu
1-7
Sporting Roşiori
CSA Steaua Bucureşti
6-0
Baloteşti
Olteniţa
Inst
Agricola Borcea
Înfrăţirea Jilavele
1-3
Recolta Gheorghe Doja
Râmnicu Sărat
1-2
Metalul Buzău
Victoria Cumpăna
Inst
Poseidon 2 Mai
Medgidia
Inst
Axiopolis
Flacăra M. Kogălniceanu
0-4
Dacia Unirea Brăila
Victoria Traian
Inst
Făurei
CSM FC Vaslui
0-5
Hușana Huși
Victoria Gugeşti
0-4
Sporting Lieşti
Viitorul Curiţa
Inst
CSM Bacău
Paşcani
Inst
Ozana Târgu Neamţ
Dante Botoşani
0-3
Şomuz Fălticeni
Olimpia Satu Mare
0-1
Sighetu Marmaţiei
Universitatea Alba Iulia
5-9
Unirea Alba Iulia
Kvalomgång
Sloga Majdevo
0-10
Trayal Kruševac
Mokra Gora
1-1* f
Smederevo 1924

Smederevo 1924 vidare efter 6-4 på straffar.

Sušica
2-0
Sinđelić Beograd
Jedinstvo Rumenka
4-1
Zemun
IMT Novi Beograd
2-0
Budućnost Dobanovci
Helsingborg
1-1
Kalmar FF
Första omgången
Metalurh Zaporizhya
*0-0 f
Avanhard

Metalurh Zaporizhya vidare efter 4-3 på straffar.

Första omgången
Wiener SC
5-0
St. Jakob Rosental
Vorwärts Steyr
1-0
Bruck / Leitha
Schwarz-Weiß Bregenz
0-10
Salzburg