ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 29 augusti 2020

40

tävlingar

183

matcher

181

resultat

0

matchfakta

 

Van
1-0
Pyunik

 
Eupen
1-1
Sint-Truiden

Cercle Brugge
0-1
Kortrijk

Waasland-Beveren
1-3
Leuven

Excel Mouscron
0-1
Zulte-Waregem

 
Första omgången
Munkzwalm
2-1
Eendracht Aalter

Sart-Bernard
17 : 30
Tempo Overijse

Lochristi
5-0
Dendermonde

Stade Disonais
10-2
Aubel

Groen Star Beek
8-1
Sart-Tilman

Rumbeke
3-0
Jong Zulte

Oostduinkerke
0-4
Blankenberge

Schelde Serskamp
*0-0 f
Avanti

Information Schelde Serskamp vidare efter straffar.

Kosova Schaerbeek
1-0
Ixelles

Gembloux
2-3
Gosselies Sports

Diksmuide
1-0
Oostnieuwkerke

Torhout
2-3
RC Lauwe

VW Hamme
7-0
Schelle Sport

Montignies
9-1
Forchies

K. Kontich
3-2
Léopold

Nivellois
1-3
Denderhoutem

Achel
4-2
Verbroedering Lommel

Esperanza Pelt
*1-1 f
SK Meldert

Information Esperanza Pelt vidare efter straffar.

Herk
5-2
Herselt

Vorselaar
4-0
Oud-Turnhout

Beringen
2-0
Noordstar Noorderwijk

Standard Elen
0-4
Eendracht Termien

Rochefort
11-0
Saint-Louis-Saint-Léger

Onhaye
3-0
Fernelmont-Hemptinne

FC Lebbeke
2-0
Bornem

Nismes
*1-1 f
Union Lasne-Ohain

Information Nismes vidare efter straffar.

Crossing Vissenaken
0-1
De Kempen

Weerstand Koersel
0-1
Wezel

Wellen
1-0
Espoir Minerois

Saint-Hubert
0-2
Sprimont

Glabbeek-Zuurbemde
0-3
Hoegaarden-Outgaarden

Oppagne-Wéris
20 : 30
Bastogne

Jodoigne
*2-2 f
Juve Hasselt

Information Jodoigne vidare efter straffar.

 
Mladost Doboj Kakanj
1-0
Olimpik Sarajevo

Velež
1-1
Tuzla City

Sloboda Tuzla
3-0
Široki Brijeg

 
FK Minsk
4-3
Neman Grodno

 
Tredje omgången
Naftan
0-2
Gorodeya

Khimik Svetlogorsk
0-3
Ruh Brest

Baranovichi
0-6
Vitebsk

Lokomotiv Gomel
0-2
Slutsk

Granit
0-5
BATE Borisov

Volna
0-4
Slavia

 
Arda
3-2
Botev Plovdiv

Montana
0-4
Levski Sofia

Etar
0-2
Ludogorets

 
Doxa
2-1
Ethnikos

Enosis
1-2
Olympiakos

 
Första omgången
Preston North End
4-0
Mansfield Town

Blackburn Rovers
3-2
Doncaster Rovers

Stoke City
*0-0
Blackpool

Information Stoke City vidare efter 5-4 på straffar.

Stevenage
3-3*
Portsmouth

Information Portsmouth vidare efter 3-1 på straffar.

 
Arsenal
*1-1
Liverpool

Information Arsenal vinnare efter 5-4 på straffar.

 
Flora
1-0
Legion

 
SJK
2-1
RoPS

KuPS
3-1
TPS

 
Stade rennais
2-1
Montpellier Hérault

Strasbourg
0-2
Nice

 
Nancy Lorraine
2-2
EA Guingamp

Caen
1-0
Ajaccio

Le Havre
1-0
Amiens

Chamois niortais
1-1
Chambly

Paris FC
1-0
Valenciennes

Pau
1-1
Rodez

Sochaux-Montbéliard
2-1
ESTAC Troyes

Grenoble Foot 38
5-3
Toulouse

LB Châteauroux
1-2
Auxerre

Dunkerque
1-1
Clermont Foot

 
Andra omgången
Samgurali
3-0
WIT Georgia

Tbilisi City
1-0
Shukura

Spaeri
1-0
Rustavi

 
Andra omgången
Drogheda United
0-2
Derry City

Bray Wanderers
0-2
Finn Harps

 
Ashdod
0-2
Ironi Kiryat Shmona

Bnei Sakhnin
0-3
Bnei Yehuda

Hapoel Kfar Saba
2-1
Hapoel Tel Aviv

 
Kaisar
2-1
Tobol

Okzhetpes
1-1
Shakhter Karagandy

 
Rijeka
2-1
Istra 1961

Hajduk Split
2-2
Slaven Koprivnica

 
Tukums
0-5
Liepāja

Jelgava
2-3
Spartaks Jūrmala

 
Racing
1-3
Fola Esch

 
Akademija Pandev
1-0
Struga

Rabotnički
1-1
Vardar

Makedonija GjP
2-1
Belasica

 
Andra omgången
FCM Ungheni
3-2
Sîngerei

Făleşti
1-5
Victoria Bardar

Socol Copceac
2-0
Spartanii Selemet

ARF Ialoveni
0-5
Cahul

Sporting Trestieni
3-1
Sucleia

 
VVOG
0-2 f
DEM

RKSV Cluzona
0-3
Sparta Nijkerk

DVS '33
3-1
Dongen

VV Capelle
4-0
Hoogland

Rijnvogels
*0-0 f
JOS Watergraafsmeer

Information Rijnvogels vidare efter 4-2 på straffar.

Ter Leede
6-2
Hoogezand

Harkemase Boys
6-0
USV Hercules

HSV Hoek
1-3
OFC

ACV
0-2
Gemert

Hoogeveen
0-0* f
DOVO

Information DOVO vidare efter 4-1 på straffar,

Roda '46
*1-1 f
ADO '20

Information Roda '46 vidare efter 4-3 på straffar.

Staphorst
2-0
HSC '21

AFC II
1-2
GVV Unitas

Barendrecht
5-0
Erp

VV Scherpenzeel
2-3
Groene Ster

DWOW
2-5
Buitenpost

Lisse
3-0
Blauw Geel '38

SteDoCo
10-0
Den Hoorn

Sliedrecht
*0-0 f
VVSB

Information Sliedrecht v8dare efter 4-3 på straffar.

DTS Ede
4-0
RKVV Best Vooruit

DUNO
1-3
UNA

AWC
2-3 f
ODIN '59

DOS Kampen
*0-0 f
EVV

Information DOS Kampen vidare efter 5-4 på straffar.

Excelsior '31
3-0
Susteren

GOES
1-0 f
Sportlust '46

Hollandia
0-0* f
Flevo Boys

Information Flevo Boys vidare efter straffar.

OSS '20
5-2
Ajax Amateurs

SVC '08
1-5
HV & CV Quick

Achilles Veen
5-0
NWC

 
Haugesund
2-1
Vålerenga

Brann
1-1
Strømsgodset

 
Lechia Gdańsk
1-3
Raków Częstochowa

Wisła Kraków
1-3
Śląsk Wrocław

Legia Warszawa
1-2
Jagiellonia Białystok

 
Hermannstadt
2-2
Academica Clinceni

CFR Cluj
0-0
Sepsi

 
Spartak Moskva
2-1
Arsenal Tula

Khimki
1-1
Rotor Volgograd

 
Rad Beograd
3-1
Napredak

Novi Pazar
0-0
Radnik Surdulica

Zlatibor Čajetina
1-0
Mladost Lučani

Bačka Palanka
2-1
Voždovac

Radnički Niš
2-0
Proleter Novi Sad

 
Kilmarnock
4-0
Dundee United

Livingston
1-0
Ross County

St. Johnstone
1-0
St. Mirren

Hamilton Academical
0-2
Rangers

 
Senica
0-0
Nitra

Spartak Trnava
0-2
Sereď

 
Bravo
4-1
Gorica

Aluminij
0-0
Celje

 
Östersund
2-1
Falkenberg

Varberg
2-0
Sirius

 
Dalkurd
3-2
Västerås SK

Degerfors
0-2
Halmstad

AFC Eskilstuna
3-2
GIF Sundsvall

Trelleborgs FF
0-2
Jönköpings Södra

Öster
4-1
GAIS

 
Opava
1-2
Karviná

Mladá Boleslav
1-3
Zlín

Slovácko
1-1
Jablonec

Slavia Praha
3-0
Příbram

 
Första omgången
Peremoga
0-2
Kremin

Metal Kharkiv
1-3
VPK-Ahro Shevchenkivka

Nikopol
1-3
Krystal

Viktoriya Mykolaivka
4-0
Yarud Mariupol'

Alians Lypova Dolyna
2-0
Metalist 1925 Kharkiv

Enerhiya Nova Kakhovka
2-3
Chornomorets

Balkany Zorya
0-1
Mykolaiv

Rubikon
0-2
Dinaz Vyshhorod

Nyva Vinnytsya
3-0
Chernihiv

Podillya Khmelnytskyi
*1-1 f
Prykarpattia

Information Podillya Khmelnytskyi vidare efter 8-7 på straffar.

Uzhhorod
2-0
Bukovyna

 
Paksi SE
1-2
Mezőkövesd-Zsóry

 
Första omgången
Schwarz-Weiß Bregenz
Inst
Salzburg

Deutschkreutz
Inst
Wiener Neustadt

Wolfsberg
1-3
St. Pölten

Dornbirn
1-3
Allerheiligen

Floridsdorfer AC
3-0
Draßburg

Bad Gleichenberg
0-1 f
Lafnitz

Schrems
1-3
Wacker Innsbruck

Austria Lustenau
1-2
Stripfing

Swarovski Tirol
3-1
St. Anna

Siegendorf
0-3
LASK