ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 2 augusti 2020

25

tävlingar

89

matcher

89

resultat

0

matchfakta

 

Final
Tirana
2-0
Teuta Durrës

 
Match 1:1
Vllaznia Shkodër
3-1
Besëlidhja Lezhë

 
Kvalomgång
Arlon
Inst
Melreux

 
Krupa na Vrbasu
0-2
FK Sarajevo

Široki Brijeg
1-0
Tuzla City

 
Torpedo BelAZ
3-2
BAE Borisov

FK Minsk
0-1
Ruh Brest

Gorodeya
1-1
Energetyk-BGN

 
Ludogorets
0-1
Lokomotiv Plovdiv

 
Kval till League Two. Omg 2:2, match 1:1
Harrogate Town
3-1
Notts County

 
FCI Levadia
5-1
Tulevik

 
Första omgången
Kompanii Marjamaa
4-1
Teleios

Saku Sporting
6-0
Kadakas

 
Andra omgången
Viimsi Lõvid
0-4
Vaprus

 
Víkingur
6-0
EB/Streymur

Skála
0-6

HB
2-0
NSÍ

AB
0-0
TB

B36
2-0
ÍF

 
Saburtalo
1-1
Dila

Dinamo Batumi
2-0
Samtredia

 
Cork City
0-1
Bohemians

 
SPAL
1-3
Fiorentina

Genoa
3-0
Hellas Verona

Lecce
3-4
Parma

Bologna
1-1
Torino

Sassuolo
0-1
Udinese

 
Match 1:2
Orijent 1919
0-3
Istra 1961

 
Första omgången
Lubāna Degumnieki MBJSS
1-13
Kalupe

Talsu NSS/Laidze
2-1
DVSK Traktors

 
Sūduva
1-0
Panevėžys

Žalgiris
3-1
Kauno Žalgiris

 
Dinamo-Auto
1-1
Zimbru

 
Bodø / Glimt
3-2
Strømsgodset

Viking
1-2
Kristiansund

Haugesund
3-1
Stabæk

Sarpsborg 08
4-0
Aalesund

Start
3-0
Mjøndalen

Odd
2-1
Rosenborg

 
Nedflyttningsserien
Politehnica Iași
1-0
Chindia Târgovişte

Voluntari
1-2
Dinamo Bucureşti

 
Celtic
5-1
Hamilton Academical

 
Första omgången
Jednota Sokol
*1-1 f
Častkovce

Information Jednota Sokol vidare efter 6-5 på straffar.

Baník Lehota p.Vtáčnikom
5-1
Kanianka

Plevník-Drienové
1-2
Považská Bystrica

Družstevník Zvončín
*1-1 f
Boleráz

Information Družstevník Zvončín vidare efter 5-4 på straffar.

Horná Krupá
3-0
Trebatice

Družstevník Rybky
0-6
Malženice

Družstevník Bešeňov
*1-1 f
Veľké Ludince

Information Družstevník Bešeňov vidare efter 5-3 på straffar.

Zemianske Kostoľany
1-3
Dolné Vestenice

Solčany
0-2
Tovarníky

Pata
4-2
Slovan Hlohovec

Veľké Ripňany
0-1
Piešťany

Družstevník Trstice
1-2
Galanta

Horné Orešany
3-6
Blava 1928

Melčice-Lieskové
2-0
Trenčianske Stankovce

Komjatice
1-5
Šurany

Lipová
0-4
Imeľ

Lokomotíva Bánov
0-3
Hurbanovo

Veľké Zálužie
4-1
Kovarce

Kostolné Kračany
3-0
Veľký Meder

Kolárovo
3-1
Nové Zámky

Klasov
2-3
Nevidzany

Družstevník Iv.pri Nitre
0-7
Veľký Lapáš

Vápeč Horná Poruba
0-3
Spartak Kvašov

Považan Pruské
2-0
Partizán Prečín

Slovan Brvnište
1-6
Beluša

Mokrý Háj
2-2* f
Družstevník Radimov

Information Družstevník Radimov vidare efter 4-2 på straffar.

Nafta Gbely
3-0
Holíč

Družstevník Malá Mača
1-1* f
Spartak Myjava

Information Spartak Myjava vidare efter 5-4 på straffar.

Vrakuňa
1-2
Rusovce

Mariánka
1-1* f
Závod

Information Závod vidare efter 4-2 på straffar.

Vysoká pri Morave
0-2
Rohožník

Slovan Záhorská Bystrica
0-4
Lokomotíva DNV

Láb
1-1* f
Malacky

Information Malacky vidare efter straffar.

Svätý Jur
2-2* f
Pezinok

Slovenský Grob
0-8
Rovinka

Limbach
0-2
Kalinkovo

Vrbové
0-0* f
Nové Mesto nad Váhom

Information Nové Mesto nad Váhom vidare efter 4-3 på straffar.

 
Helsingborg
1-1
Hammarby

Kalmar FF
0-0
AIK

IFK Göteborg
0-3
Malmö FF

Varberg
1-1
Östersund

 
Ljungskile
0-0
Halmstad

AFC Eskilstuna
1-1
Öster

GIF Sundsvall
1-4
Degerfors

 
Första omgången
Värtan
2-4 f
Gute

Skiljebo
1-2
Karlslund

IF Karlstad
2-1
Åmål

Kvarnsveden
0-3
Sandvikens IF