ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 26 augusti 2020

17

tävlingar

76

matcher

72

resultat

0

matchfakta

 

Andra kvalomgången
AZ
3-1 f
Viktoria Plžen

Sūduva
0-3
Maccabi Tel Aviv

Celje
1-2
Molde

Qarabag
2-1
Sheriff

Lokomotiva Zagreb
0-1
Rapid Wien

Ludogorets
0-1
Midtjylland

CFR Cluj
2-2* f
Dinamo Zagreb

Information Dinamo Zagreb vidare efter 6-5 på straffar.

Legia Warszawa
0-2 f
Omonia

Dinamo Brest
2-1
FK Sarajevo

Young Boys
3-1

Celtic
1-2
Ferencvaros

 
Första kvalomgången
Progrès Niederkorn
3-0
Zeta

 
Andra kvalomgången
Atletik Kuklen
17:00
Maritsa Plovdiv

Balkan Botevgrad
17:00
Botev Ihlman

Oborishte
17:00
Spartak Kalugerovo

Chavdar Troyan
17:30
Botec Lukovit

 
Ethnikos
2-0
Enosis

 
Andra omgången
Saku Sporting
3-2
Rakvere Tarvas

TJK Legion II
0-4
FC Tallinn

TransferWise
0-11
Tallinna Kalev

 
Haka
2-2
Lahti

HJK
2-0
SJK

IFK Mariehamn
4-0
RoPS

TPS
1-0
HIFK

 
KR
4-5
Valur

Stjarnan
1-1
KA

HK
21:15
Grótta

 
Taraz
2-3
Okzhetpes

Kaspiy
1-0
Kaisar

 
Metta/LU
0-3
FK Riga

 
Första omgången
Schaan II
0-6
Triesenberg

Balzers II
4-1
Eschen/Mauren II

 
Lokomotiv Moskva
2-3
Akhmat Grozny

Rotor Volgograd
0-1
Spartak Moskva

Rubin Kazan
3-0
Ufa

FK Krasnodar
1-1
CSKA Moskva

Rostov
1-0
Ural

Dinamo Moskva
1-0
Zenit St. Petersburg

 
Tredje omgången
SKA Khabarovsk
*0-0 f
Fakel

Tom Tomsk
0-1
Nizhny Novgorod

Yenisey
2-1
Volgar Astrakhan

Akron
0-1
Chertanovo

Veles
4-1
Baltika

Orenburg
2-1
Alaniya Vladikavkaz

Krylya Sovetov
5-0
Irtysh

Neftekhimik
0-1
Dinamo Bryansk

Chayka
0-2
Tekstilshchik

Torpedo Moskva
1-2
Shinnik

 
Andra omgången
Brezno
0-2
Ďarmoty

Šašová
*0-0 f
Kováčová

Information Šašová vidare efter 3-1 på straffar.

Javorník Makov
*
Jednota Bánová

Information Javorník Makov vidare efter 7-6 på straffar.

Slovan Modra
1-0
Slovan Most

Baník Veľký Krtíš
1-4
Príbelce

 
Första omgången
Ekedalen
3-1
Gnosjö

Gottne
5-0
Stöde

Boxholm
1-4
Husqvarna

Åryd
1-2
Asarum

Boden
*1-1 f
Team Thoren

Information Boden vidare efter 4-3 på straffar.

Hisingsbacka
3-4 f
Gauthiod

Rosersberg
1-4
Stockholm Internazionale

 
Första omgången
Nový Jičín
0-3
Odra Petřkovice

Jiskra Rýmařov
Inst
Prostějov

Valašské Meziříčí
0-1
Frýdek-Místek

Slavičín
Inst
Třinec

Unie Hlubina
6-3
Vítkovice

Stará Říše
1-4
Vysočina Jihlava

Ždírec nad Doubravou
Inst
Velké Meziříčí

Olešnice u Bouzova
0-4
Uničov

Skaštice
0-6
Vyškov

Dětmarovice
1-6
Hlučín

Strání
1-5
Hanácká

Sokol Lanžhot
0-1
Líšeň

Komárov
1-3
Ústí nad Labem

Admira Praha
0-4
Dukla Praha

Přepeře
3-1
Varnsdorf

 
Första omgången
Kryvbas KR
4-2
Cherkashchyna-Akademiya