ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 16 augusti 2020

27

tävlingar

61

matcher

61

resultat

0

matchfakta

 

Semifinal, match 1:1
Sevilla
2-1
Manchester United

 
Noah
2-2
Shirak

Ararat
1-0
Pyunik

 
Cercle Brugge
2-1
Royal Antwerp

Beerschot
3-1
Zulte-Waregem

Eupen
0-4
Club Brugge

Anderlecht
3-1
Sint-Truiden

 
Borac Banja Luka
1-0
Zrinjski

Radnik Bijeljina
1-1
Široki Brijeg

 
Etar
0-4
Cherno More

CSKA Sofia
2-1
Botev Plovdiv

 
Trans
1-0
Tallinna Kalev

 
IFK Mariehamn
1-0
TPS

 
TB
0-1
EB / Streymur

 
Merani Tbilisi
1-2
Dinamo Batumi

 
St Patrick's Athletic
0-0
Shamrock Rovers

 
HK
3-1
Fjölnir

Víkingur Reykjavík
2-4
Breiðablik

 
Första omgången - gruppspel
Ironi Kiryat Shmona
1-1
Bnei Sakhnin

Maccabi Haifa
1-0
Hapoel Haifa

Ashdod
0-2
Beitar Jerusalem

Hapoel Tel Aviv
0-3
Bnei Yehuda

 
Uppflyttningskval. Omgång 3:3, match 1:2
Frosinone
0-1
Spezia

 
Hajduk Split
2-0
Istra 1961

Dinamo Zagreb
6-0
Lokomotiva Zagreb

 
Ventspils
5-0
Jelgava

Valmiera / BSS
1-1
Liepāja

Rīgas FS
2-1
BFC Daugavpils

 
Banga
3-3
Panevėžys

 
Shkendija
2-0
Struga

Borec
1-1
Renova

Akademija Pandev
0-1
Vardar

Shkupi
3-1
Makedonija GjP

 
Första omgången
Mănoilești
1-4
Sireți

Visoca
1-3
Iskra

 
Odd
2-1
Kristiansund

Viking
3-3
Stabæk

Haugesund
2-3
Strømsgodset

Brann
0-1
Mjøndalen

Sandefjord
1-2
Bodø/Glimt

Rosenborg
3-2
Aalesund

 
Första omgången
Orlęta Radzyń Podlaski
Inst
Pogoń Siedlce

Podhale Nowy Targ
Inst
Pogoń Szczecin

Stargard Szczeciński
3-3* f
Warta Poznań

Information Warta Poznań vidare efter 5-4 på straffar.

Chrobry Głogów
1-2 f
Cracovia Kraków

ŁKS Łódź
*2-2 f
Śląsk Wrocław

Information ŁKS Łódź vidare efter 4-1 på straffar.

 
Bačka Palanka
1-1
Bačka Topola

Vojvodina
3-0
Mladost Lučani

Rad Beograd
1-3
Voždovac

Metalac GM
1-1
Proleter Novi Sad

 
Livingston
0-0
Rangers

 
Uppflyttningskval. Semifinal, match 2:2
Almería
1-2
Girona

Information Girona vidare med sammanlagt 3-1.

Real Zaragoza
0-1
Elche

Information Elche vidare med sammanlagt 1-0.

 
Hammarby
2-2
Elfsborg

Falkenberg
1-1
AIK

Mjällby
2-2
Malmö FF

 
Västerås SK
2-0
Umeå

Degerfors
4-1
Ljungskile

Norrby
1-3
Trelleborgs FF

 
Första omgången
Tatran Sedlčany
0-6
Slavoj Vyšehrad

 
Diósgyőr
2-1
Mezőkövesd-Zsóry