ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 26 augusti 2020
Slut: 12 maj 2021

7

omgångar

47/54

spelade matcher

55

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången 16.12.2020, 21:26

Visa matchfakta
Onsdag 2 december 2020
Veres Rivne
1-0
Mariupol'
Nyva Vinnytsya
0-4
Kolos Kovalivka
VPK-Ahro Shevchenkivka
0-5
Dnipro-1
Ahrobiznes Volochysk
1-0
Vorskla
Oleksandria
3-0
Minai
Onsdag 16 december 2020
Desna
0-1
Zorya Luhansk

Tredje omgången 13.11.2020, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 30 september 2020
Hirnyk-Sport
3-5
Dnipro-1
Polessya
1-2
Minai
Veres Rivne
4-2
Mykolaiv
Viktoriya Mykolaivka
1-3
Mariupol'
Kryvbas KR
0-1
Nyva Vinnytsya
Epitsentr Dunayivtsi
1-2
Ahrobiznes Volochysk
Vorskla
2-0
Lviv
Desna
2-1
Rukh Vynnyky
Prykarpattia
0-1
Kolos Kovalivka
Oleksandria
4-1
Inhulets'
Fredag 13 november 2020
VPK-Ahro Shevchenkivka
1-0
Olimpik Donetsk

Andra omgången 17.09.2020, 23:08

Visa matchfakta
Onsdag 16 september 2020
Mykolaiv
1-0
Chornomorets
Nyva Vinnytsya
*2-2 f
Krystal

Nyva Vinnytsya vidare efter 4-3 på straffar.

Kryvbas KR
4-1
Tavriya
Viktoriya Mykolaivka
*0-0 f
Dinaz Vyshhorod

Viktoriya Mykolaivka vidare efter straffar.

Uzhhorod
0-1
Ahrobiznes Volochysk
Volyn
0-1
Prykarpattia
Alians Lypova Dolyna
0-3
Veres Rivne
Obolon' Kyiv
0-1
Polessya
VPK-Ahro Shevchenkivka
*2-2 f
Kremin'

VPK-Ahro Shevchenkivka vidare efter 4-2 på straffar.

Torsdag 17 september 2020
Epitsentr Dunayivtsi
3-0
Nyva Temopil
Metalurh Zaporizhya
1-4
Hirnyk-Sport

Första omgången 09.09.2020, 20:16

Visa matchfakta
Onsdag 26 augusti 2020
Kryvbas KR
4-2
Cherkashchyna-Akademiya

Fredag 28 augusti 2020
Chayka
0-1
Polessya

Karpaty Halych
1-2
Nyva Ternopil

Lördag 29 augusti 2020
Peremoga
0-2
Kremin

Metal Kharkiv
1-3
VPK-Ahro Shevchenkivka

Nikopol
1-3
Krystal

Viktoriya Mykolaivka
4-0
Yarud Mariupol'

Alians Lypova Dolyna
2-0
Metalist 1925 Kharkiv

Enerhiya Nova Kakhovka
2-3
Chornomorets

Balkany Zorya
0-1
Mykolaiv

Rubikon
0-2
Dinaz Vyshhorod

Nyva Vinnytsya
3-0
Chernihiv

Podillya Khmelnytskyi
*1-1 f
Prykarpattia

Information Podillya Khmelnytskyi vidare efter 8-7 på straffar.

Uzhhorod
2-0
Bukovyna

Söndag 30 augusti 2020
Tavriya
2-1
Real Pharm

Olimpiya Savyntsi
1-2 f
Hirnyk-Sport

Epitsentr Dunayivtsi
4-0
Karpaty Lviv

Tisdag 8 september 2020
MSK Dnipro Cherkasy
0-5
Veres Rivne
Onsdag 9 september 2020
Metalurh Zaporizhya
*0-0 f
Avanhard

Metalurh Zaporizhya vidare efter 4-3 på straffar.

 

Skytteliga

-
Not:
-