ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 23 augusti 2020

36

tävlingar

87

matcher

87

resultat

0

matchfakta

 

Final
Paris Saint-Germain
0-1
Bayern München

 
Ararat-Armenia
1-1
Gandzasar

Pyunik
0-0
Urartu

 
Qəbələ
1-1
Zira

 
Standard Liège
0-0
Genk

Club Brugge
0-1
Beerschot

Anderlecht
1-1
Excel Mouscron

 
Kvalomgång
Arlon
6-0
Melreux

Jeunesse Freylangeoise
1-2
Saint-Hubert

 
Krupa
1-1
Radnik Bijeljina

FK Sarajevo
1-1
Velež Mostar

Tuzla City
3-2
Olimpic Sarajevo

 
Slavia
1-1
Vitebsk

Torpedo BelAZ
1-1
FK Minsk

Neman Grodno
0-2
BATE Borisov

 
Levski Sofia
0-1
Tsarsko selo

Botev Plovdiv
3-3
Beroe

 
Olympiakos
1-2
AEL

Anorthosis
3-1
Ermis

 
Legion
1-3
Flora

 
HIFK
0-1
Haka

 
Monaco
2-2
Stade Reims

Lorient
3-1
Strasbourg

Nîmes Olympique
4-0
Stade breastois 29

Nice
2-1
Lens

 
TB
1-0
Skála

EB / Streymur
3-1
AB

ÍF
1-2
Víkingur

 
Första omgången
Saburtalo II
0-1 f
Shukura

Magharoeli Chiatura
1-2
Rustavi

Zestafoni
1-1* f
WIT Georgia

Information WIT Georgia vidare efter straffar.

Odishi 1919
0-1
Samgurali

Guria
0-2
Gagra

 
Waterford
2-3
Finn Harps

 
Match om elfte plats
Ironi Kiryat Shmona
2-0
Ashdod

 
Match om sjunde plats
Bnei Yehuda
2-1
Hapoel Kfar Saba

 
Match om 13:e plats
Hapoel Hadera
4-2
Hapoel Haifa

 
Osijek
1-2
Hajduk Split

 
Riga
5-2
Tukums

Ventspils
2-0
BFC Daugavpils

Valmiera / BSS
2-0
Jelgava

 
Andra omgången
Super Nova
3-2
Salaspils

Tente
0-2
Auda

Valka
2-5
Karosta

Limbaži
0-0* f
JDFS Alberts

Information JDFS Alberts vidare efter 6-5 på straffar.

Staiceles Bebri
1-2
Priekuļi

Dinamo Rīga
7-0
Alberts

Smiltene
2-0
Saldus SS / Leevon

 
Victoria Rosport
3-1
Rodange

Mondorf-les-Bains
1-1
Hostert

 
Pelister
0-0
Rabotnički

Vardar
0-4
Sileks

Struga
1-0
Borec

 
Rudar
3-1
OFK Titograd

Petrovac
0-1
Podgorica

Budućnost
1-0
Sutjeska

Iskra
0-0
Dečić

 
Wisła Płock
1-1
Stal Mielec

Warta Poznań
0-1
Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze
4-2
Podbeskidzie

 
Första omgången
Górnik Polkowice
0-5
Arka Gdynia

Bytovia Bytów
0-4
Nieciecza

 
Politehnica Iași
1-0
Chindia Târgovişte

Academica Clinceni
1-2
CFR Cluj

 
Ufa
0-1
Rostov

Spartak Moskva
2-1
Lokomotiv Moskva

 
Napredak
0-1
Vojvodina

Mačva Šabac
1-1
Novi Pazar

Voždovac
1-1
Zlatibor Čajetina

Mladost Lučani
1-0
Rad Beograd

 
Aberdeen
2-1
Livingston

St. Johnstone
0-1
Hibernian

 
Uppflyttningskval. Final, match 2:2
Girona
0-1
Elche

Information Elche vinnare med sammanlagt 1-0.

 
Elfsborg
0-1
Östersund

Malmö FF
2-1
Falkenberg

AIK
2-0
Helsingborg

Varberg
2-1
Örebro

 
Jönköpings Södra
1-1
Västerås SK

Trelleborgs FF
1-1
AFC Eskilstuna

Ljungskile
0-2
Öster

 
Karviná
0-0
Baník Ostrava

Jablonec
1-0
Pardubice

České Budějovice
0-6
Slavia Praha

Bohemians 1905
4-0
Mladá Boleslav

 
Inhulets
1-1
Dnipro-1

Vorskla Poltava
5-2
Rukh Lviv

 
Újpest
1-1
Budafoki MTE