ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 19 augusti 2020

9

tävlingar

99

matcher

99

resultat

0

matchfakta

 

Semifinal, match 1:1
Olympique lyonnais
0-3
Bayern München

 
Första kvalomgången, match 1:1
Ararat-Armenia
0-1 f
Omonia Nicosia

Molde
5-0
KuPS

Flora
1-1* f
Sūduva

Maccabi Tel Aviv
2-0
Riga

Dinamo Tbilisi
0-2
Tirana

Celje
3-0
Dundalk

Ferencvaros
2-0
Djurgården

Sheriff
2-0
Fola Esch

Connah's Quay
0-2
Sarajevo

Budućnost
1-3
Ludogorets

Floriana
0-2
CFR Cluj

 
Dila
3-1
Torpedo Kutaisi

 
Shakhter Karagandy
0-1
Kaisar

 
Första omgången
Stal Stalowa Wola
0-4
Lechia Gdańsk

 
Ufa
1-1
Spartak Moskva

Ural
1-1
Lokomotiv Moskva

Akhmat Grozny
3-1
Rotor Volgograd

Dinamo Moskva
2-0
Rostov

Zenit St. Petersburg
2-1
CSKA Moskva

 
Andra omgången
Metallurg Lipetsk
Inst
Znamya Noginsk

Chelyabinsk
Inst
Nosta

Chita
0-1
Zenit Irkutsk

Zvezda St. Petersburg
1-2
Leningradets

Novosibirsk
1-0
Dinamo Barnaul

Legion Dynamo
1-0
Anzhi

Tyumen
1-2
Zvezda Perm

Biolog
3-0
Druzhba

Luki-Energiya
1-1* f
Olimp-Dolgoprudny

Volna Nizhegorodskaya
0-0* f
Volga Ulyanovsk

KAMAZ
*1-1 f
Lada Dimitrovgrad

Kolomna
2-0
Sakhalin

Dinamo Stavropol
4-1
Spartak Nal'chik

Inter Cherkessk
2-3
Mashuk-KMV

Torpedo Vladimir
0-2
Rodina Moskva

Salyut-Belgorod
1-0
Metallurg Vidnoye

Sokol Saratov
2-1
Murom

Kuban Krasnodar
1-4
Chernomorets

Avangard Kursk
1-2
Kaluga

SKA Rostov
2-4
Kuban Pavlovskaya

 
Andra omgången
Mladosť Kalša
Inst
Zemplín Michalovce

Gelnica
0-2
Slavoj Trebišov

Svit
0-3
Partizán Bardejov

Višňové
1-5
Liptovský Mikuláš

Gbeľany
Inst
Sereď

Fomat Martin
4-4* f
Poprad

Poprad vidare efter 6-5 på straffar.

Podkonice
Inst
Zlaté Moravce

Olováry
0-6
FC Košice

Lokomotíva Zvolen
Inst
Nitra

Považská Bystrica
1-3
Petržalka

Malženice
Inst
Spartak Trnava

Piešťany
Inst
DAC Dunajská Streda

Jednota Sokol
0-1
Šamorín

Kostolné Kračany
0-4
Skalica

Veľký Lapáš
1-3
Dubnica

Spartak Myjava
Inst
Trenčín

Rusovce
1-5
Komárno

Kalinkovo
Inst
Senica

Námestovo
Inst
Žilina

Nižná
2-3
Bešeňová

Sokol Jakub
7-1
Detva

Málinec
4-1
Hrochoť

Strážske
1-3
Pavlovce nad Uhom

Veľké Revištia
0-4
Vranov nad Topľou

Lokomotíva Košice
2-0
Čaňa

Košická Nová Ves
0-4
Slávia TU Košice

Pokrok Krompachy
1-2
Spišské Podhradie

Kežmarok
3-1
Rudňany

Jasenov
Inst
MSK Tesla Stropkov

Veľká Lomnica
0-4
Slavoj Spišská Belá

Gerlachov
3-0
Sokol Ľubotice

Slovan Sabinov
0-3
Tatran Prešov

Švošov
*
Slávia Staškov

Information Slávia Staškov vidare efter 3-2 på straffar.

Hajnáčka
Inst
Rimavská Sobota

Kysucké Nové Mesto
Inst
Tatran Krásno

Javorník Makov
Inst
Jednota Bánová

Družstevník Zvončín
2-1
Horná Krupá

Veľké Lovce
2-1
Družstevník Bešeňov

Baník Handlová
1-4
Baník Lehota p.Vtáčnikom

Družstevník Jacovce
3-1
Dolné Vestenice

NMŠK 1922 Bratislava
0-4
Rača

Pezinok
2-3
Rovinka

Lokomotíva DNV
0-4
Malacky

Závod
0-3
Rohožník

Družstevník Radimov
3-0
Nafta Gbely

Považan Pruské
0-3
Spartak Kvašov

Nevidzany
2-0
Kolárovo

Veľké Zálužie
*
Hurbanovo

Information Hurbanovo vidare efter 2-1 på straffar.

Melčice-Lieskové
2-1
Nové Mesto nad Váhom

Šurany
2-0
Imeľ

Šoporňa
*
Pata

Information Pata vidare efter 4-3 på straffar.

 
Första omgången
Lödde
1-0
Eskilsminne

Karlberg
1-3
Brommapojkarna

Sleipner
1-2
Nyköping

Trosa-Vagnhärad SK
0-6
Sollentuna

Enskede
2-4
Täby

Vänersborgs FK
2-2* f
Utsikten

Information Utsikten vidare efter 4-1 på straffar.

Hudiksvall
2-1
Ytterhogdal

Newroz
4-2 f
Gamla Upsala