ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 9 augusti 2020

23

tävlingar

176

matcher

0

resultat

0

matchfakta

 

Noah
17:00
Ararat-Armenia

 
Sint-Truiden
13:30
Anderlecht

Zulte-Waregem
16:00
Mechelen

Royal Antwerp
18:15
Gent

Kortrijk
20:45
Eupen

 
Första omgången
Wevelgem City
16:00
Eendracht Wervik

Sassport Boezinge
16:00
Dadizele

Lauwe
16:00
Latem

Diksmuide
16:00
Oostnieuwkerke

Torhout
16:00
RC Lauwe

Rumbeke
16:00
Jong Zulte

Anzegem
16:00
Eeklo Meetjesland

Excelsior Zedelgem
16:00
Wielsbeke

Racing Waregem
16:00
TSC Proven

Adegem
16:00
Excelsior Mariakerke

Munkzwalm
16:00
Eendracht Aalter

Voorwaarts Zwevezele II
16:00
Sint-Denijs Sport

Oostkamp
16:00
Houthulst

Oostduinkerke
16:00
Blankenberge

RFC Wetteren
16:00
Wemmel

Svelta Melsele
16:00
Rapid Leest

VW Hamme
16:00
Schelle Sport

Willebroekse
16:00
Grimbergen

Wolvertem Merchtem
16:00
Wambeek

Vaux-Noville
16:00
Sprimont II

Huy
16:00
Ster-Francorchamps II

La Roche
16:00
Messancy

Wanze / Bas-Oha
16:00
Chevetogne

Tenneville Sports
16:00
Huccorgne

Meix-Devant-Virton II
16:00
Aywaille

Andennais
16:00
Marloie Sport

Rochefort
16:00
Saint-Louis-Saint-Léger

Oppagne-Wéris
16:00
Bastogne

Spa
16:00
Mormont

Gouvy
16:00
FC Bercheux

Montignies
16:00
Forchies

Rhisnes
16:00
Malonne

Braine
16:00
Bossière

Hoeilaart
16:00
Aische

Rhodienne-De Hoek
16:00
Walcourt

Arquet
16:00
Walhain

Onhaye
16:00
Fernelmont-Hemptinne

Sart-Bernard
16:00
Tempo Overijse

VC Groot Dilbeek
16:00
Sint-Jozef Londerzeel

Haasdonk
16:00
Eendracht Zele

Eppegem
16:00
Rupelmonde

FC Lebbeke
16:00
Bornem

Lochristi
16:00
Dendermonde

Berlare
16:00
Sint-Niklase

Racing Mechelen
16:00
HO Kalken

Schelde Serskamp
16:00
Avanti

Jong Lede
16:00
Kruibeke

AFC Evere
16:00
Hoboken

Berlaar-Heikant
16:00
Stockel

Herent
16:00
Broechem

Sporting Bruxelles
16:00
St-Jozef Rijkevorsel

Kosova Schaerbeek
16:00
Ixelles

Stade Everois
16:00
Berchem Sport II

Sint-Job
16:00
Betekom

Standaard Meerbeek
16:00
Saint-Josse

K. Kontich
16:00
Léopold

Linden
16:00
Excelsior Mariaburg

BX Brussels
16:00
Bertem-Leefdaal

Nismes
16:00
Union Lasne-Ohain

Jeunesse Tamines
16:00
Genappe

RAS Monceau
16:00
Union Namur

Gembloux
16:00
Gosselies Sports

Binche
16:00
Ransart

Tollembeek
16:00
Tournai

Galmaarden
16:00
Rapid Symphorinois

Mons
16:00
Mesvin

Vacresse
16:00
Ardennen

Stade Brainois
16:00
Naastois

Hornu
16:00
Templeuve

Gerpinnes
16:00
Entité Manageoise

Nivellois
16:00
Denderhoutem

Excelsior Biévène
16:00
SG-Tertre-Hautrage

Belœil
16:00
Mons Nord

Elene-Grotenberge
16:00
Houdinois

Bambrugge
16:00
Luingnois

Ostiches
16:00
Olympic Burst

Voorde Appelterre
16:00
Meslin Grand-Marais

Ranst
16:00
Sint-Lenaarts

Crossing Schaerbeek
16:00
FC Schaerbeek

Punt-Larum
16:00
Sint-Dymphna

Witgoor Sport
16:00
Kadijk Overpelt

Diest
16:00
Berg en Dal

Achel
16:00
Verbroedering Lommel

Esperanza Pelt
16:00
SK Meldert

Crossing Vissenaken
16:00
De Kempen

Lille
16:00
Helson Helchteren

Stade Bierbeek
16:00
Zwarte Leeuw

Herselt
16:00
Herk

Vorselaar
16:00
Oud-Turnhout

Jodoigne
16:00
Juve Hasselt

Beringen
16:00
Noordstar Noorderwijk

Glabbeek-Zuurbemde
16:00
Hoegaarden-Outgaarden

Weerstand Koersel
16:00
Wezel

Waanrode
16:00
KFC Turnhout

Alken
16:00
Torpedo Hasselt

Raeren-Eynatten
16:00
Trois Frontières

Groen Star Beek
16:00
Sart-Tilman

Vliermaal
16:00
FC Tilleur

Richelle United
16:00
Calcio Genk

Rechain
16:00
Hombourg

Herstal
16:00
Schoonbeek-Beverst

Wellen
16:00
Espoir Minerois

Stade Disonais
16:00
Aubel

Aubel
16:00
Bilzerse Waltwilder

Entente Blegnytoise II
16:00
Herderen-Millen

Opitter
16:00
JS Fizoise

Elsautoise
16:00
Racing Vaux

Standard Elen
16:00
Eendracht Termien

Jeunesse Freylangeoise / Saint-Hubert
16:00
Sprimont

Arlon / Melreux
16:00
Habay-la-Neuve

 
Botev Plovdiv
17:45
Lokomotiv Plovdiv

Slavia Sofia
20:00
Cherno More

 
Paide
12:00
Tallinna Kalev

Nõmme Kalju
15:00
Trans

Tammeka
18:00
FCI Levadia

 
RoPS
16:00
IFK Mariehamn

Inter Turku
17:30
Haka

Lahti
17:30
Ilves

KuPS
17:30
HJK

 
Chikhura
15:30
Dinamo Batumi

 
Derry City
00:00
Shamrock Rovers

 
Víkingur Reykjavík
19:00
KA

HK
21:15
KR

ÍA
21:15
FH

Valur
21:15
Grótta

Stjarnan
21:15
Fjölnir

 
Första omgången - gruppspel
Hapoel Haifa
19:00
Bnei Sakhnin

Ironi Kiryat Shmona
20:00
Maccabi Haifa

 
Uppflyttningskval. Omgång 2:3, match 1:2
Frosinone
21:00
Pordenone

 
Första omgången
Lielupe
15:00
Priekuļi

Mārupe
17:00
Albatroz/Jelgava

Salaspils
17:00
Jurnieks

Kauguri/Beitar
17:00
Aliance

Gauja
18:00
Staiceles Bebri

 
Shkupi
17:30
Shkendija

Makedonija GjP
17:30
Rabotnički

Belasica
17:30
Sileks

Pelister
17:30
Akademija Pandev

Renova
17:30
Struga

 
Kristiansund
18:00
Start

Stabæk
18:00
Odd

Strømsgodset
18:00
Sandefjord

Mjøndalen
18:00
Haugesund

Aalesund
18:00
Viking

Rosenborg
20:30
Sarpsborg 08

 
Kvalomgång
SKRA Częstochowa
16:30
Stal Stalowa Wola

 
Legia Warszawa
20:00
Cracovia Kraków

 
Ufa
-
FK Krasnodar

Arsenal Tula
-
Akhmat Grozny

Spartak Moskva
-
Sochi

 
Semifinal
Young Boys
16:00
Sion

 
Radnički Niš
-
Novi Pazar

Mačva Šabac
-
Crvena Zvezda

Spartak Subotica
-
Metalac GM

Proleter Novi Sad
-
Bačka Palanka

Bačka Topola
-
Zlatibor Čajetina

Čukarički
-
Rad Beograd

Voždovac
-
Vojvodina

Mladost Lučani
-
Inđija

Napredak
-
Radnik Surdulica

Partizan
-
Javor Ivanjica

 
Rangers
16:00
St. Mirren

Kilmarnock
17:30
Celtic

 
Häcken
14:30
Kalmar FF

Falkenberg
14:30
Malmö FF

Örebro
14:30
IFK Göteborg

Djurgården
17:30
Hammarby

Östersund
17:30
Elfsborg

Mjällby
17:30
AIK

 
Örgryte
14:30
Trelleborgs FF