ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 22 augusti 2020

36

tävlingar

107

matcher

107

resultat

0

matchfakta

 

Förkval
Lincoln Red Imps
Inst
Prishtina

 
Qarabag
2-0
Sabah

 
Zulte-Waregem
4-1
Waasland-Beveren

Mechelen
2-3
Cercle Brugge

Leuven
1-3
Sporting Charleroi

Royal Antwerp
1-0
Gent

 
Široki Brijeg
3-0
Borac Banja Luka

Zrinjski
1-0
Sloboda Tuzla

 
Energetyk-BGU
4-1
Smolevichy-STI

Gorodeya
1-3
Ruh Brest

 
Botev Vratsa
1-2
CSKA Sofia

Cherno More
1-4
Ludogorets

 
Pafos
2-2
Omonia

Apollon
1-1
Doxa

 
Tulevik
0-1
Nõmme Kalju

Tallinna Kalev
0-2
Tammeka

Kuressaare
0-4
Paide

 
TPS
1-0
Inter Turku

Ilves
3-1
Lahti

KuPS
2-1
IFK Mariehamn

RoPS
0-1
HJK

 
Dijon
0-1
Angers

Lille
1-1
Stade rennais

 
Toulouse
0-1
Dunkerque

Ajaccio
0-1
LB Châteauroux

Auxerre
0-2
Sochaux-Montbéliard

Clermont Foot
0-0
Caen

EA Guingamp
0-1
Chamois niortais

Chambly
0-3
Paris FC

Valenciennes
3-0
Pau

Rodez
1-0
Grenoble Foot 38

Amiens
1-0
Nancy Lorraine

 
Första omgången
Merani Tbilisi II
1-5
Spaeri

Imereti
*0-0 f
WIT Georgia II

Information Imereti vidare efter straffar.

Sulori
0-1
Tbilisi City

Borjomi
0-0* f
Gareji

Information Gareji vidare efter straffar.

Egrisi
1-2 f
Gori

 
Bohemians
2-0
St Patrick's Athletic

Sligo Rovers
3-1
Dundalk

 
KA
2-2
ÍA

FH
4-0
HK

 
Match om tredje plats
Maccabi Netanya
0-1
Beitar Jerusalem

 
Final
Bnei Sakhnin
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Match om femte plats
Hapoel Be'er Sheva
1-0
Maccabi Haifa

 
Astana
2-0
Okzhetpes

Kaisar
1-0
Zhetysu

Kyzyl-Zhar
1-3
Shakhter Karagandy

 
Slaven Koprivnica
1-2
HNK Gorica

Šibenik
0-1
Varaždin

 
Spartaks Jūrmala
2-2
Liepāja

 
Andra omgången
Lokomotiv Daugavpils
7-0
Dobele Allegro

 
Wiltz
2-1
Etzella Ettelbrück

UT Pétange
2-0
UNA Strassen

Swift Hesperange
3-1
Differdange 03

Fola Esch
1-1
Jeunesse d'Esch

 
Makedonija GjP
0-1
Shkendija

Renova
2-0
Akademija Pandev

 
Jezero
1-1
Zeta

 
Molde
2-0
Odd

Bodø/Glimt
6-0
Start

Kristiansund
4-1
Sarpsborg 08

Vålerenga
2-1
Sandefjord

Strømsgodset
0-2
Viking

Aalesund
1-3
Haugesund

Mjøndalen
0-2
Rosenborg

 
Cracovia Kraków
2-1
Pogoń Szczecin

Śląsk Wrocław
2-0
Piast Gliwice

Raków Częstochowa
1-2
Legia Warszawa

 
Första omgången
Garbarnia Kraków
1-0
GKS Katowice

Radomiak Radom
4-0
Miedź Legnica

Olimpia Grudziądz
2-0
Lech II Poznań

Stomil Olsztyn
2-3
Jastrzębie

 
Viitorul
1-1
UTA Arad

Sepsi
0-1
Universitatea Craiova

 
Ural
1-0
FK Krasnodar

Khimki
1-2
Akhmat Grozny

Arsenal Tula
2-0
Dinamo Moskva

Zenit St. Petersburg
4-1
Tambov

Rotor Volgograd
1-2
Sochi

CSKA Moskva
1-2
Rubin Kazan

 
Spartak Subotica
2-0
Radnički Niš

Čukarički
1-0
Bačka Palanka

Javor Ivanjica
2-1
Radnik Surdulica

Partizan
5-0
Inđija

 
Motherwell
0-1
Hamilton Academical

Rangers
2-0
Kilmarnock

St. Mirren
1-1
Ross County

Dundee United
0-1
Celtic

 
DAC Dunajská Streda
2-1
Spartak Trnava

Nitra
1-1
Ružomberok

Pohronie
2-1
Žilina

 
Tabor Sežana
1-0
Koper

Domžale
1-2
Bravo

Celje
0-2
Mura

 
Sirius
3-1
Hammarby

Djurgården
2-2
IFK Göteborg

 
Umeå
1-1
Norrby

Ljungskile
Avbr
Öster

Halmstad
1-0
GIF Sundsvall

GAIS
0-0
Örgryte

 
Příbram
1-3
Teplice

Sigma Olomouc
1-0
Slovan Liberec

Zlín
1-2
Slovácko

Zbrojovka Brno
1-4
Sparta Praha

 
Desna Chernihiv
3-1
Zorya Luhansk

Oleksandria
4-1
Mariupol

 
Fehérvár
1-1
Paksi SE