ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 30 augusti 2020

35

tävlingar

191

matcher

143

resultat

0

matchfakta

 

Genk
1-2
Club Brugge

Beerschot
0-3
Standard Liège

Sporting Charleroi
2-0
Royal Antwerp

Gent
1-0
Mechelen

 
Första omgången
Wevelgem City
16:00
Eendracht Wervik

Sassport Boezinge
16:00
Dadizele

Lauwe
1-3
Latem

Anzegem
16:00
Eeklo Meetjesland

Excelsior Zedelgem
16:00
Wielsbeke

Racing Waregem
2-1
TSC Proven

Adegem
16:00
Excelsior Mariakerke

Voorwaarts Zwevezele II
16:00
Sint-Denijs Sport

Oostkamp
5-1
Houthulst

RFC Wetteren
3-0
Wemmel

Svelta Melsele
2-1
Rapid Leest

Willebroekse
16:00
Grimbergen

Wolvertem Merchtem
16:00
Wambeek

Vaux-Noville
16:00
Sprimont II

Huy
16:00
Ster-Francorchamps II

La Roche
0-2
Messancy

Wanze / Bas-Oha
16:00
Chevetogne

Tenneville Sports
16:00
Huccorgne

Meix-Devant-Virton II
16:00
Aywaille

Andennais
16:00
Marloie Sport

Spa
16:00
Mormont

Gouvy
*2-2 f
FC Bercheux

Information Gouvy vidare efter straffar.

Rhisnes
0-0* f
Malonne

Information Malonne vidare efter straffar.

Braine
16:00
Bossière

Hoeilaart
16:00
Aische

Rhodienne-De Hoek
10-1
Walcourt

Arquet
16:00
Walhain

Haasdonk
2-0
Eendracht Zele

Eppegem
16:00
Rupelmonde

Berlare
16:00
Sint-Niklase

Racing Mechelen
16:00
HO Kalken

Jong Lede
16:00
Kruibeke

Berlaar-Heikant
16:00
Stockel

Herent
6-1
Broechem

Sporting Bruxelles
16:00
St-Jozef Rijkevorsel

Stade Everois
16:00
Berchem Sport II

Sint-Job
2-1
Betekom

Standaard Meerbeek
0-5
Saint-Josse

Linden
16:00
Excelsior Mariaburg

BX Brussels
16:00
Bertem-Leefdaal

Jeunesse Tamines
16:00
Genappe

RAS Monceau
16:00
Union Namur

Binche
16:00
Ransart

Tollembeek
16:00
Tournai

Galmaarden
0-3
Rapid Symphorinois

Mons
16:00
Mesvin

Vacresse
0-1
Ardennen

Stade Brainois
16:00
Naastois

Hornu
0-3
Templeuve

Gerpinnes
0-6
Entité Manageoise

Excelsior Biévène
16:00
SG-Tertre-Hautrage

Belœil
16:00
Mons Nord

Elene-Grotenberge
5-1
Houdinois

Bambrugge
16:00
Luingnois

Ostiches
16:00
Olympic Burst

Voorde Appelterre
16:00
Meslin Grand-Marais

Ranst
3-2
Sint-Lenaarts

Crossing Schaerbeek
4-1
FC Schaerbeek

Witgoor Sport
3-0
Kadijk Overpelt

Diest
1-2
Berg en Dal

Stade Bierbeek
16:00
Zwarte Leeuw

Waanrode
0-11
KFC Turnhout

Vliermaal
16:00
FC Tilleur

Richelle United
16:00
Calcio Genk

Rechain
1-2
Hombourg

Herstal
1-6
Schoonbeek-Beverst

Aubel
0-1
Bilzerse Waltwilder

Entente Blegnytoise II
16:00
Herderen-Millen

Opitter
1-4
JS Fizoise

Elsautoise
1-1* f
Racing Vaux

Information Racing Vaux vidare efter straffar.

Arlon
0-1
Habay-la-Neuve

Alken
17:00
Torpedo Hasselt

VC Groot Dilbeek
18:00
Sint-Jozef Londerzeel

Punt-Larum
18:00
Sint-Dymphna

Lille
18:00
Helson Helchteren

Raeren-Eynatten
18:00
Trois Frontières

AFC Evere
18:30
Hoboken

 
Tredje omgången
Sputnik
3-2 f
Belshina Bobruisk

Oshmyany
0-5
Torpedo BelAZ

Slonim
Inst
Neman Grodno

Meliorator Zhitkovichi
0-3
Dinamo Brest

Gomel
1-4
Shakhtyor Soligorsk

 
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Cherno More

CSKA Sofia
1-0
Slavia Sofia

 
Omonia
1-0
Karmiotissa

Ermis
0-6
Apollon

AEK
3-0
APOEL

 
Trans
0-0
Kuressaare

Paide
3-1
Tammeka

FCI Levadia
3-0
Tallinna Kalev

 
HJK
6-1
IFK Mariehamn

 
Stade Reims
0-1
Lille

Angers
0-2
Girondins Bordeaux

Metz
0-1
Monaco

Nantes
2-1
Nîmes Olympique

Saint-Étienne
2-0
Lorient

Stade breastois 29
2-3
Olympique Marseille

 
Andra omgången
Gareji
1-0 f
Merani Martvili

Betlemi
*2-2 f
Gori

Information Betlemi vidare efter 4-3 på straffar.

Kolkheti Poti
0-4
Gagra

 
Andra omgången
Cobh Ramblers
0-2
Dundalk

UCD
1-3
Sligo Rovers

 
KR
4-1
ÍA

KA
0-0
Stjarnan

Grótta
0-2
Fylkir

Valur
1-0
HK

 
Hapoel Be'er Sheva
3-2
Maccabi Netanya

Hapoel Haifa
0-1
Beitar Jerusalem

Hapoel Hadera
1-2
Maccabi Haifa

Maccabi Tel Aviv
1-2
Maccabi Petah Tikva

 
Ordabasy
1-3
kairat

Astana
1-1
Taraz

Kyzyl-Zhar
1-0
Kaspiy

 
Varaždin
1-1
Lokomotiva Zagreb

Dinamo Zagreb
4-1
Osijek

 
Metta / LU
1-2
Ventspils

BFC Daugavpils
0-2
Valmiera / BSS

Rīgas FS
0-2
Riga

 
Wiltz
5-3
RM Hamm Benfica

F91 Dudelange
3-0
UT Pétange

Rodange
0-0
Mondorf-les-Bains

Hostert
3-0
Etzella Ettelbrück

Jeunesse d'Esch
1-3
Swift Hesperange

Differdange 03
2-3
Victoria Rosport

UNA Strassen
0-4
Progrès Niederkorn

 
Shkupi
1-0
Pelister

 
Dečić
0-0
Jezero

Podgorica
4-0
Budućnost

OFK Titograd
2-2
Petrovac

 
Westlandia
4-1
Venray

 
Rosenborg
2-2
Stabæk

Odd
6-1
Mjøndalen

Sarpsborg 08
0-3
Bodø/Glimt

Sandefjord
0-2
Kristiansund

Start
1-0
Aalesund

Viking
3-2
Molde

 
Piast Gliwice
0-1
Pogoń Szczecin

Podbeskidzie
2-2
Cracovia Kraków

Lech Poznań
2-2
Wisła Płock

 
Botoşani
4-0
Politehnica Iași

Universitatea Craiova
2-0
Astra

FCSB
3-0
Viitorul

 
Ufa
1-1
Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva
0-0
Zenit St. Petersburg

Akhmat Grozny
0-3
CSKA Moskva

Rubin Kazan
2-2
Tambov

FK Krasnodar
1-1
Rostov

Sochi
0-0
Ural

 
Final
Young Boys
2-1
Basel

 
Första omgången
Laufen
0-6
Solothurn

Dübendorf
1-2
Schötz

FC Savièse
0-2
Balerna

Ajoie-Monterri
0-2
Tuggen

Zollbrück
0-7
Stade Nyonnais

 
Vojvodina
3-2
Partizan

Mačva Šabac
0-4
Spartak Subotica

Crvena Zvezda
5-0
Bačka Topola

 
Celtic
3-0
Motherwell

Hibernian
0-1
Aberdeen

 
Ružomberok
0-0
Pohronie

Žilina
6-2
Zemplín Michalovce

Zlaté Moravce
1-2
DAC Dunajská Streda

 
Mura
3-0
Tabor Sežana

Koper
1-1
Olimpija

Domžale
1-1
Maribor

 
AIK
0-1
Häcken

Helsingborg
3-1
Djurgården

Mjällby
1-1
IFK Göteborg

Hammarby
3-3
Kalmar FF

Örebro
4-3
IFK Norrköping

Malmö FF
1-1
Elfsborg

 
Brage
0-1
Umeå

Akropolis
1-0
Ljungskile

 
Zbrojovka Brno
0-0
Bohemians 1905

Slovan Liberec
4-1
Viktoria Plzen

Pardubice
2-1
Teplice

Sparta Praha
3-0
Sigma Olomouc

 
Första omgången
Tavriya
2-1
Real Pharm

Olimpiya Savyntsi
1-2 f
Hirnyk-Sport

Epitsentr Dunayivtsi
4-0
Karpaty Lviv

 
Budafoki MTE
1-4
Fehérvár

Zalaegerszegi TE
1-2
Ferencváros

Puskás
3-2
Újpest

Honvéd
1-2
Kisvárda

 
Första omgången
Dornbirner SV
0-7
Hartberg

Austria Wien
5-0
Retz

Schwaz
Inst
Hohenems

Rapid Wien
5-0
TSV St. Johann

Grazer AK
0-1
Seekirchen

Blau-Weiß Linz
5-1
Team Wiener Linien