ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 11 augusti 2020
Slut: -

7

omgångar

79/101

spelade matcher

103

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången 10.10.2020, 21:48

Visa matchfakta
Onsdag 30 september 2020
Sparta Praha
2-0
Blansko
Chlumec nad Cidlinou
1-3
Teplice
Viktoria Žižkov
Inst
Slovan Liberec
Karviná
1-3
Vlašim
Táborsko
0.3
Bohemians 1905
Slavia Praha
Inst
Dukla Praha
Přepeře
Inst
Viktoria Plzen
Tisdag 6 oktober 2020
Slovácko
6-0
Prostějov
Onsdag 7 oktober 2020
Zbrojovka Brno
1-0
Vysočina Jihlava
Jiskra Domažlice
Inst
Sigma Olomouc
Ústí nad Orlicí
0-3
České Budějovice
Torsdag 8 oktober 2020
Chrudim
1-1* f
Mladá Boleslav

Mladá Boleslav vidare efter 7-6 på straffar.

Fredag 9 oktober 2020
Hradec Králové
2-1 f
Příbram
Lördag 10 oktober 2020
Líšeň
Inst
Jablonec
Onsdag 11 november 2020
Slavia Karlovy Vary
14:00
Opava
Lördag 14 november 2020
Třinec
11:00
Baník Ostrava

Andra omgången 23.09.2020, 23:59

Visa matchfakta
Söndag 13 september 2020
Vrchovina
1-2
Vysočina Jihlava
Tisdag 15 september 2020
Frýdek-Místek
1-2
Blansko
Olympie Březová
wo*
Hradec Králové

Hradec Králové tilldelades seger på walkover.

Benešov
wo*
Teplice

Teplice tilldelades seger på walkover.

Hanácká
wo*
Opava

Opava tilldelades seger på walkover.

Onsdag 16 september 2020
Český Brod
wo*
Chlumec nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou tilldelades seger på walkover.

Jiskra Domažlice
2-0
Ústí nad Labem
Vysoké Mýto
1-2
Přepeře
Povltava FA
wo*
Táborsko

Táborsko tilldelades seger på walkover.

Slavia Karlovy Vary
Inst
Slavoj Vyšehrad
Znojmo
wo*
Líšeň

Líšeň tilldelades seger på walkover.

Hlučín
wo*
Třinec

Třinec tilldelades seger på walkover.

Vyškov
wo*
Slovácko

Slovácko tilldelades seger på walkover.

Beskyd Frenštát
0-4
Baník Ostrava
Slovan Rosice
wo*
Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno tilldelades seger på walkover.

Unie Hlubina
0-6
Karviná
Odra Petřkovice
wo*
Sigma Olomouc

Sigma Olomouc tilldelades seger på walkover.

Ústí nad Orlicí
1-0
Zlín
Velké Meziříčí
wo*
Prostějov

Prostějov tilldelades seger på walkover.

Sokol Hostouň
0-1
Mladá Boleslav
Loko Vltavín
wo*
Příbram

Příbram tilldelades seger på walkover.

Slovan Velvary
0-2
Bohemians 1905
Sokol Srbice
wo*
Vlašim

Vlašim tilldelades seger på walkover.

Motorlet Praha
wo*
Chrudim

Chrudim tilldelades seger på walkover.

Aritma Praha
wo*
Dukla Praha

Dukla Praha tilldelades seger på walkover.

Tisdag 22 september 2020
Baník Souš
wo*
České Budějovice
Onsdag 23 september 2020
Kolín
wo*
Viktoria Žižkov
Slavia Karlovy Vary
*wo
Slavoj Vyšehrad

Första omgången 02.09.2020, 20:54

Visa matchfakta
Tisdag 11 augusti 2020
Beskyd Frenštát
2-0
Dolní Benešov

HFK Olomouc
0-2
Slovan Rosice

Fredag 14 augusti 2020
Spartak Soběslav
1-4
Táborsko

Lördag 15 augusti 2020
Sokol Libiš
0-6
Loko Vltavín

Brandýs nad Labem
2-4
Jiskra Domažlice

Libčany
0-7
Chlumec nad Cidlinou

Kolín
*1-1 f
Pardubice

Information Kolín vidare efter straffar.

Slaný
1-2 f
Sokol Hostouň

Kladno
5-6
Benešov

Dvůr Králové
0-3
Ústí nad Orlicí

Motorlet Praha
1-0
Meteor Praha

Kosmonosy
Inst
Aritma Praha

Mariánské Lázně
0-6
Slavia Karlovy Vary

Chomutov
1-3
Povltava FA

Olympie Březová
3-2
Zbuzany

Vysoké Mýto
4-3 f
Sokol Zápy

Sokol Srbice
3-0
Baník Sokolov

Baník Souš
2-0
Králův Dvůr

Velké Hamry
0-2
Vlašim

Letohrad
Inst
Chrudim

Český Brod
*1-1 f
Písek

Information Český Brod vidare efter straffar.

Náchod
0-6
Hradec Králové

Slovan Velvary
5-1
Dobříš

Český lev - Union Beroun
0-4
Viktoria Žižkov

Söndag 16 augusti 2020
Tatran Sedlčany
0-6
Slavoj Vyšehrad

Tisdag 25 augusti 2020
Letohrad
0-2
Chrudim

Humpolec
1-2
Vrchovina

Sokol Tasovice
4-5 f
Znojmo

Onsdag 26 augusti 2020
Nový Jičín
0-3
Odra Petřkovice

Jiskra Rýmařov
Inst
Prostějov

Valašské Meziříčí
0-1
Frýdek-Místek

Slavičín
Inst
Třinec

Unie Hlubina
6-3
Vítkovice

Stará Říše
1-4
Vysočina Jihlava

Ždírec nad Doubravou
Inst
Velké Meziříčí

Olešnice u Bouzova
0-4
Uničov

Skaštice
0-6
Vyškov

Dětmarovice
1-6
Hlučín

Strání
1-5
Hanácká

Sokol Lanžhot
0-1
Líšeň

Komárov
1-3
Ústí nad Labem

Admira Praha
0-4
Dukla Praha

Přepeře
3-1
Varnsdorf

Onsdag 2 september 2020
Hranice
Inst
Blansko
Kosmonosy
1-1* f
Aritma Praha

Aritma Praha vidare efter 3-0 på straffar.

 

Skytteliga

-
Not:
-