ecst.se fotboll

2020-21

Start: 25 juli 2020
Slut: Maj 2021

8

omgångar

194/228

spelade matcher

229

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången 07.10.2020, 20:31

Visa matchfakta
Tisdag 15 september 2020
Šurany
1-4
Šamorín
Kysucké Nové Mesto
Inst
Petržalka
Belá
1-0
Poprad
Ďarmoty
0-6
Dukla Banská Bystrica
Sokol Jakub
1-8
Zlaté Moravce
Rovinka
3-2
Senica
Slávia Staškov
3-4
Liptovský Mikuláš
Hurbanovo
0-2
Skalica
Nevidzany
0-6
Dubnica
Onsdag 16 september 2020
Vranov nad Topľou
Inst
-
Lokomotíva Košice
1-2
Slávia TU Košice
Spišské Podhradie
2-1
Slavoj Trebišov
Kežmarok
*1-1
Partizán Bardejov

Kežmarok vidare efter 7-6 på straffar.

Slavoj Spišská Belá
2-0
Gerlachov
Tatran Prešov
Inst
-
Bešeňová
2-1
Púchov
Rimavská Sobota
0-7
FC Košice
Družstevník Zvončín
1-10
Spartak Trnava
Družstevník Jacovce
0-4
Podbrezová
Pata
Inst
-
Melčice-Lieskové
0-3
Galanta
Spartak Kvašov
Inst
Slovan Bratislava
Rohožník
6-1
Malacky
Rača
0-6
Pohronie
Oravské Veselé
Inst
-
Slovan Modra
1-6
Komárno
Pavlovce nad Uhom
0-6
MSK Tesla Stropkov
Družstevník Radimov
Inst
-
Javorník Makov
1-2
Sereď
Príbelce
Inst
-
Torsdag 17 september 2020
Šašová
*0-0 f
Málinec

Šašová vidare efter 3-1 på straffar.

Onsdag 23 september 2020
Veľké Lovce
1-3
Baník Lehota p.Vtáčnikom
Tisdag 29 september 2020
Vranov nad Topľou
1-3
Zemplín Michalovce
Tatran Prešov
1-4
Ružomberok
Príbelce
2-1
Nitra
Onsdag 30 september 2020
Kysucké Nové Mesto
4-5
Petržalka
Oravské Veselé
1-1*
Žilina

Žilina vidare efter 4-3 på straffar.

Družstevník Radimov
1-2
Trenčín
Onsdag 7 oktober 2020
Spartak Kvašov
0-6
Slovan Bratislava
Onsdag 21 oktober 2020
Patá
15:00
DAC Dunajská Streda

Andra omgången 16.09.2020, 23:20

Visa matchfakta
Lag från första- och andradivisionen går in i cupen.
Onsdag 12 augusti 2020
Oravan
0-6
Belá

Tisdag 18 augusti 2020
Lipany
Inst
Ružomberok

Dolný Kubín
2-4
Púchov

Tatran VLM
0-11
Dukla Banská Bystrica

Tovarníky
0-5
Podbrezová

Blava 1928
0-2
Galanta

Onsdag 19 augusti 2020
Mladosť Kalša
Inst
Zemplín Michalovce

Gelnica
0-2
Slavoj Trebišov

Svit
0-3
Partizán Bardejov

Višňové
1-5
Liptovský Mikuláš

Gbeľany
Inst
Sereď

Fomat Martin
4-4* f
Poprad

Poprad vidare efter 6-5 på straffar.

Podkonice
Inst
Zlaté Moravce

Olováry
0-6
FC Košice

Lokomotíva Zvolen
Inst
Nitra

Považská Bystrica
1-3
Petržalka

Malženice
Inst
Spartak Trnava

Piešťany
Inst
DAC Dunajská Streda

Jednota Sokol
0-1
Šamorín

Kostolné Kračany
0-4
Skalica

Veľký Lapáš
1-3
Dubnica

Spartak Myjava
Inst
Trenčín

Rusovce
1-5
Komárno

Kalinkovo
Inst
Senica

Námestovo
Inst
Žilina

Nižná
2-3
Bešeňová

Sokol Jakub
7-1
Detva

Málinec
4-1
Hrochoť

Strážske
1-3
Pavlovce nad Uhom

Veľké Revištia
0-4
Vranov nad Topľou

Lokomotíva Košice
2-0
Čaňa

Košická Nová Ves
0-4
Slávia TU Košice

Pokrok Krompachy
1-2
Spišské Podhradie

Kežmarok
3-1
Rudňany

Jasenov
Inst
MSK Tesla Stropkov

Veľká Lomnica
0-4
Slavoj Spišská Belá

Gerlachov
3-0
Sokol Ľubotice

Slovan Sabinov
0-3
Tatran Prešov

Švošov
*
Slávia Staškov

Information Slávia Staškov vidare efter 3-2 på straffar.

Hajnáčka
Inst
Rimavská Sobota

Kysucké Nové Mesto
Inst
Tatran Krásno

Javorník Makov
Inst
Jednota Bánová

Družstevník Zvončín
2-1
Horná Krupá

Veľké Lovce
2-1
Družstevník Bešeňov

Baník Handlová
1-4
Baník Lehota p.Vtáčnikom

Družstevník Jacovce
3-1
Dolné Vestenice

NMŠK 1922 Bratislava
0-4
Rača

Pezinok
2-3
Rovinka

Lokomotíva DNV
0-4
Malacky

Závod
0-3
Rohožník

Družstevník Radimov
3-0
Nafta Gbely

Považan Pruské
0-3
Spartak Kvašov

Nevidzany
2-0
Kolárovo

Veľké Zálužie
*
Hurbanovo

Information Hurbanovo vidare efter 2-1 på straffar.

Melčice-Lieskové
2-1
Nové Mesto nad Váhom

Šurany
2-0
Imeľ

Šoporňa
*
Pata

Information Pata vidare efter 4-3 på straffar.

Torsdag 20 augusti 2020
Tvrdošín
0-0* f
Oravské Veselé

Information Oravské Veselé vidare efter 5-3 på straffar.

Jasenov
1-2
MSK Tesla Stropkov

Onsdag 26 augusti 2020
Brezno
0-2
Ďarmoty

Šašová
*0-0 f
Kováčová

Information Šašová vidare efter 3-1 på straffar.

Javorník Makov
*
Jednota Bánová

Information Javorník Makov vidare efter 7-6 på straffar.

Slovan Modra
1-0
Slovan Most

Baník Veľký Krtíš
1-4
Príbelce

Tisdag 1 september 2020
Kalinkovo
0-7
Senica
Hajnáčka
2-2* f
Rimavská Sobota

Rimavská Sobota vidare efter 8-7 på straffar.

Onsdag 2 september 2020
Podkonice
1-4
Zlaté Moravce
Kysucké Nové Mesto
*1-1 f
Tatran Krásno

Kysucké Nové Mesto vidare efter 6-5 på straffar.

Malženice
0-3
Spartak Trnava
Torsdag 3 september 2020
Gbeľany
0-8
Sereď
Beluša
0-2
Slovan Bratislava
Tisdag 8 september 2020
Dunajská Lužná
0-4
Pohronie
Tisdag 15 september 2020
Mladosť Kalša
1-2
Zemplín Michalovce
Lipany
0-4
Ružomberok
Onsdag 16 september 2020
Lokomotíva Zvolen
0-5
Nitra
Námestovo
0-7
Žilina
Spartak Myjava
0-2
Trenčín

Första omgången 05.08.2020, 23:59

Visa matchfakta
Lag från tredje- och fjärdedivisionen samt regionala serier går in i cupen.
Lördag 25 juli 2020
Lokomotíva Košice
3-0
Krásnohorské Podhradie

Čierne
17:00
Javorník Makov

Pokrok Stará Bystrica
0-3
Oravan

Belá
5-1
Oravská Poruba

Vrútky
1-7
Fomat Martin

Nižná
*1-1 f
Družstevník Dlhá nad O.

Information Nižná vidare efter 3-1 på straffar.

Bešeňová
4-2
Rakytovce

Likavka
1-5
Dolný Kubín

Slovan Vavrečka
1-1* f
Tvrdošín

Information Tvrdošín vidare efter 10-9 på straffar.

Tatran Chlebnice
0-3
Oravské Veselé

Banská Štiavnica
2-2* f
Tatran VLM

Information Tatran VLM vidare efter 4-3 på straffar.

Selce
0-2
Detva

Sokol Jakub
4-2
Sokol Medzibrod

Strojár Krupina
1-4
Podkonice

Málinec
*0-0 f
Baník Kalinovo

Information Málinec vidare efter 6-5 på straffar.

Hrochoť
3-2
Hriňová

Olováry
1-0
Novohrad Lučenec

Baník Veľký Krtíš
2-1
Fiľakovo

Poltár
2-3
Lokomotíva Zvolen

Gelnica
*0-0 f
Spartak Medzev

Information Gelnica vidare efter 3-1 på straffar.

Busov Gaboltov
2-4
Gerlachov

Slovan Modra
*0-0 f
Báhoň

Information Slovan Modra vidare efter 5-4 på straffar.

Brezno
3-0
MŠK Tisovec

Söndag 26 juli 2020
Štart Hrabušice
0-5
Rudňany

MFK Bytča
1-1*
Slávia Staškov

Spartak V. nad Kysucou
1-1*
Jednota Bánová

Dynamo Diviaky
1-3
Kováčová

Spartak Medzilaborce
0-2
MSK Tesla Stropkov

Sečovská Polianka
1-3
Strážske

Sačurov
0-4
Veľké Revištia

Hencovce
1-6
Vranov nad Topľou

Slavoj Kráľovský Chlmec
0-3
Mladosť Kalša

Slovan Poproč
0-3
Čaňa

Košická Nová Ves
2-1
Kechnec

Ťahanovce
1-4
Slávia TU Košice

Levoča
0-0*
Pokrok Krompachy

Harichovce
0-3
Spišské Podhradie

Rozvoj Pušovce
0-4
Sokol Ľubotice

Fintice
2-4
Tatran Prešov

Široké
1-3
Slovan Sabinov

Strečno
0-3
Švošov

Višňové
*1-1
Stráňavy

Kotešová
1-2
Gbeľany

Hontianske Nemce
0-0*
Ďarmoty

Radzovce
0-3
Hajnáčka

Buzitka
1-3
Príbelce

Slovan Skalité
0-2
Kysucké Nové Mesto

Kežmarok
9-2
Tatran Spišské Vlachy

Vikartovce
4-6
Svit

Dunajec Stará Ves
1-3
Slavoj Spišská Belá

Tatran Ľubica
3-3*
Veľká Lomnica

Dvorníky-Včeláre
1-4
Lipany

Predmier
1-2
Tatran Krásno

Budkovce
1-2
Pavlovce nad Uhom

Jesenské
0-4
Rimavská Sobota

Jasenov
5-0
Nižný Hrušov

Lördag 1 augusti 2020
Kmeťovo
2-3
Veľké Lovce

Baník Handlová
*0-0 f
Baník Prievidza

Družstevník Jacovce
3-1
Spartak Bánovce nad B.

NMŠK 1922 Bratislava
1-0
Domino

Voderady
0-11
Šoporňa

Danubia Veľký Biel
0-4
Slovan Most

Viničné
2-5
Rača

Söndag 2 augusti 2020
Jednota Sokol
*1-1 f
Častkovce

Information Jednota Sokol vidare efter 6-5 på straffar.

Baník Lehota p.Vtáčnikom
5-1
Kanianka

Plevník-Drienové
1-2
Považská Bystrica

Družstevník Zvončín
*1-1 f
Boleráz

Information Družstevník Zvončín vidare efter 5-4 på straffar.

Horná Krupá
3-0
Trebatice

Družstevník Rybky
0-6
Malženice

Družstevník Bešeňov
*1-1 f
Veľké Ludince

Information Družstevník Bešeňov vidare efter 5-3 på straffar.

Zemianske Kostoľany
1-3
Dolné Vestenice

Solčany
0-2
Tovarníky

Pata
4-2
Slovan Hlohovec

Veľké Ripňany
0-1
Piešťany

Družstevník Trstice
1-2
Galanta

Horné Orešany
3-6
Blava 1928

Melčice-Lieskové
2-0
Trenčianske Stankovce

Komjatice
1-5
Šurany

Lipová
0-4
Imeľ

Lokomotíva Bánov
0-3
Hurbanovo

Veľké Zálužie
4-1
Kovarce

Kostolné Kračany
3-0
Veľký Meder

Kolárovo
3-1
Nové Zámky

Klasov
2-3
Nevidzany

Družstevník Iv.pri Nitre
0-7
Veľký Lapáš

Vápeč Horná Poruba
0-3
Spartak Kvašov

Považan Pruské
2-0
Partizán Prečín

Slovan Brvnište
1-6
Beluša

Mokrý Háj
2-2* f
Družstevník Radimov

Information Družstevník Radimov vidare efter 4-2 på straffar.

Nafta Gbely
3-0
Holíč

Družstevník Malá Mača
1-1* f
Spartak Myjava

Information Spartak Myjava vidare efter 5-4 på straffar.

Vrakuňa
1-2
Rusovce

Mariánka
1-1* f
Závod

Information Závod vidare efter 4-2 på straffar.

Vysoká pri Morave
0-2
Rohožník

Slovan Záhorská Bystrica
0-4
Lokomotíva DNV

Láb
1-1* f
Malacky

Information Malacky vidare efter straffar.

Svätý Jur
2-2* f
Pezinok

Slovenský Grob
0-8
Rovinka

Limbach
0-2
Kalinkovo

Vrbové
0-0* f
Nové Mesto nad Váhom

Information Nové Mesto nad Váhom vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 5 augusti 2020
Čierne
0-3
Javorník Makov

Šašová
*1-1 f
Šalková

Information Šašová vidare efter 4-3 på straffar.

 

Skytteliga

-
Not:
-