ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 1 september 2020
Slut: 13 maj 2021

7

omgångar

72/103

spelade matcher

102

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången 13.10.2020, 22:04

Visa matchfakta
Tisdag 6 oktober 2020
Solrød
0-3
B 93
Kjellerup
2-4
Brabrand
Hedensted
3-1 f
Viborg
LSF
2-1
Roskilde
Ringsted
2-3 f
Avarta
Skjold Birkerød
0-6
Nykøbing
Bispebjerg
0-4
HB Køge
Sydvest
1-4
Randers
Viby
1-2
Skive
Jammerbugt
2-1
Middelfart
Onsdag 7 oktober 2020
Utopia
0-5
Kolding IF
Grindsted
1-2
ASA Aarhus
Kolding B
0-4
Holstebro
OKS
1-2
VSK Århus
KFUM
0-2
Hvidovre
Aarhus Fremad
5-0
Vendsyssel
Allerød
1-2 f
AB
Næsby
0-3
Horsens
Hillerød
1-2
OB
Slagelse B&I
2-0
Skovshoved
Holbæk B&I
0-3
Fremad Amager
Brønshøj
4-5 f
Lyngby
Hobro
0-3
Vejle
Torsdag 8 oktober 2020
Græsrødderne
1-5
Nordsjælland
Esbjerg
2-1
Silkeborg
Tisdag 13 oktober 2020
BSF
*0-0 f
Næstved

BSF vidare efter 4-3 på straffar.

Första omgången 23.09.2020, 21:51

Visa matchfakta
Tisdag 1 september 2020
Glamsbjerg
0-8
Esbjerg
Ringsted
3-0
Vordingborg
Frederikssund
1-4
Næstved
Ishøj
1-2 f
AB
Skjold
1-1* f
KFUM

KFUM vidare efter 6-5 på straffar.

Vanløse
1-2 f
Hillerød
B 1908
1-3
Fremad Amager
Sydvest
2-0
Fredericia
Aalborg Freja
0-4
VSK Århus
Brønderslev
0-4
Brabrand
Skjold Birkerød
1-0
Avedøre
Allerød
3-1
BK Union
Utopia
*1-1 f
Bogense

Utopia vidare efter 6-5 på straffar.

NFB
1-3
LSF
Egebjerg Fodbold
0-2
Kolding IF
SGI
0-1
Kolding B
Højslev IF
0-4
Viby
Djursland
0-7
Skive
Frem Sakskøbing
1-6
Roskilde
Morsø
0-9
Viborg
Ringkøbing
0-2
Vendsyssel
FC Nakskov
0-3
Nykøbing
Skovshoved
*0-0 f
HIK

Skovshoved vidare efter 5-4 på straffar.

GVI
1-2 f
Avarta
Brønshøj
2-1
Frem
ASA Aarhus
4-0
Aalborg Chang
Onsdag 2 september 2020
Lyseng
0-7
Hobro
Bispebjerg
3-2
FC Helsingør
ESPM
2-5
Solrød
RIK
wo*
B 93

B 93 tilldelades vinst på walkover.

FIUK
0-6
Næsby
Rødovre
2-4
Græsrødderne
Fjordager
1-2
Hedensted
Kjellerup
3-0
Thisted
Helsted Fremad
0-1
Holstebro
Glostrup
0-2
Hvidovre
Løjt
0-2
Grindsted
Otterup
2-3
Middelfart
Skanderborg
1-1* f
OKS

OKS vidare efter 4-2 på straffar.

Slagelse B&I
2-1 f
Dalum
Torsdag 3 september 2020
Suså
1-2
Holbæk B&I
Restrup
0-5
Silkeborg
Tisdag 8 september 2020
Hundested
0-3
BSF
Vejgaard B
0-1
Jammerbugt
Vatanspor
1-5
Aarhus Fremad
Onsdag 23 september 2020
FA 2000
0-3
HB Køge

 

Skytteliga

-
Not:
-