ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 8 november 2020

46

tävlingar

147

matcher

147

resultat

0

matchfakta

 

Tirana
0-1
Teuta Durrës
Laçi
1-1
Kastrioti Krujë
Apolonia Fier
2-2
Bylis
Kukësi
0-2
Partizani Tirana
Skënderbeu Korçë
0-2
Vllaznia Shkodër
Noah
0-0
Ararat-Armenia
Första omgången, match 2:2
Lori
Inst
BKMA
Neftçi
0-6
Qarabag
Sabah
0-1
Zira
Royal Antwerp
1-1
Standard Liège
KV Oostende
1-3
Club Brugge
Gent
1-1
Anderlecht
Cercle Brugge
1-3
Zulte-Waregem
Tuzla City
0-0
Sarajevo
Velež
2-1
Široki Brijeg
Radnik Bijeljina
0-2
Zrinjski
Belshina Bobruisk
1-5
Energetyk-BGU
Slavia
0-1
Dinamo Minsk
Etar
0-0
Arda
Montana
1-2
CSKA Sofia
CSKA 1948 Sofia
0-3
Ludogorets
Olympiakos Nicosia
0-0
Nea Salamis
Anorthosis
1-0
AEK Larnaca
Omonia Nicosia
0-0
Doxa
Nordsjælland
1-1
Vejle
Lyngby
1-2
AGF
Brøndby
3-1
OB
Midtjylland
4-0
København
Horsens
0-3
SønderjyskE
West Bromwich Albion
0-1
Tottenham Hotspur
Leicester City
1-0
Wolverhampton Wanderers
Manchester City
1-1
Liverpool
Arsenal
0-3
Aston Villa
Första omgången
Scunthorpe United
2-3
Solihull Moors
Havant & Waterlooville
1-0
Cray Valley PM
Barnet
1-0
Burton Albion
Wigan Athletic
2-3 f
Chorley
Maldon & Tiptree
0-1
Morecambe
Torquay United
5-6 f
Crawley Town
Hayes & Yeading United
2-2* f
Carlisle United

Carlisle United vidare efter 4-3 på straffar.

Eastleigh
0-0* f
Milton Keynes Dons

Milton Keynes Dons vidare efter 4-3 på straffar.

Hampton & Richmond
2-3
Oldham Athletic
Eastbourne Borough
0-3
Blackpool
Paide
4-2
Trans
Tallinna Kalev
1-0
Tulevik
Tammeka
0-1
Flora
Stade brestois 29
3-2
Lille
Lens
4-4
Stade Reims
Lorient
0-2
Nantes
Metz
1-1
Dijon
Nîmes Olympique
1-5
Angers
Nice
1-2
Monaco
Olympique Lyonnais
2-1
Saint-Etienne
Lokomotivi Tbilisi
0-2
Dinamo Tbilisi
Semifinal
Gagra
*0-0 f
Saburtalo

Gagra vidare efter 4-2 på straffar.

Samgurali
2-0
Chikhura
OFI
0-2
Olympiakos Piraeus
Apollon Smirnis
1-3
PAOK
Maccabi Petah Tikva
0-1
Ironi Kiryat Shmona
Bnei Sakhnin
1-2
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Be'er Sheva
0-0
Hapoel Kfar Saba
Lazio
1-1
Juventus
Atalanta
1-1
Internazionale
Genoa
1-3
Roma
Torino
0-0
Crotone
Bologna
0-1
Napoli
Milan
2-2
Hellas Verona
Pescara
3-1
Cittadella
Reggiana
2-1
Venezia
Virtus Entella
1-5
Lecce
Dinamo Zagreb
5-0
Istra 1961
Rijeka
1-0
Lokomotiva Zagreb
Final
Liepāja
1-0 f
Ventspils
Codru Lozova
1-4
Dinamo-Auto
Petrovac
1-1
Rudar
Sutjeska
0-1
Jezero
OFK Titograd
0-4
Budućnost
Podgorica
1-1
Iskra
Dečić
0-0
Zeta
Utrecht
0-3
Ajax
Vitesse
3-1
Emmen
Feyenoord
2-0
Groningen
Heerenveen
0-3
AZ
PSV
3-0
Willem II
Sileks
0-3
Makedonija GjP
Molde
2-2
Kristiansund
Bodø / Glimt
7-0
Aalesund
Viking
3-0
Rosenborg
Sandefjord
0-0
Stabæk
Start
3-2
Sarpsborg 08
Vålerenga
2-0
Odd
Legia Warszawa
2-1
Lech Poznań
Raków Częstochowa
0-0
Wisła Kraków
Nacional
2-1
Gil Vicente
Farense
3-1
Boavista
Porto
3-1
Portimonense
Benfica
2-3
Sporting Braga
Argeș
0-2
CFR Cluj
Viitorul
2-1
Dinamo Bucureşti
Khimki
2-0
Rubin Kazan
CSKA Moskva
2-0
Rostov
Zenit
3-1
Krasnodar
Dinamo Moskva
5-1
Lokomotiv Moskva
Young Boys
0-0
St. Gallen
Crvena Zvezda
3-2
Inđija
Motherwell
1-4
Celtic
Rangers
8-0
Hamilton Academical
Nitra
0-3
Žilina
Getafe
1-3
Villarreal
Real Sociedad
2-0
Granada
Levante
1-1
Deportivo Alavés
Real Valladolid
2-1
Athletic Club
Valencia
4-1
Real Madrid
Sabadell
1-2
Málaga
Alcorcón
0-3
Fuenlabrada
Rayo Vallecano
0-1
Almería
Mallorca
3-0
Ponferradina
Real Oviedo
4-0
Castellón
Tenerife
1-0
Real Zaragoza
Djurgården
0-1
AIK
Örebro
0-1
Kalmar
Varberg
5-2
Hammarby
Helsingborg
0-1
IFK Göteborg
Malmö FF
4-0
Sirius
Öster
2-1
AFC Eskilstuna
Trelleborg
1-0
Ljungskile
Teplice
1-2
Slovan Liberec
Karviná
2-1
Bohemians 1905
Slavia Praha
1-0
Mladá Boleslav
Viktoria Plzeň
3-1
Sparta Praha
Ankaragücü
2-2
Fatih Karagümrük
Yeni Malatyaspor
2-0
Denizlispor
Kayserispor
0-1
Hatayspor
Istanbul Basaksehir
2-1
Gençlerbirliği
Sivasspor
1-2
Galatasaray
Wolfsburg
2-1
1899 Hoffenheim
Bayer Leverkusen
4-3
Borussia Mönchengladbach
Darmstadt 98
0-4
Paderborn
Jahn Regensburg
2-4
Osnabrück
St. Pauli
0-3
Karlsruher SC
Rukh Vynnyky
2-2
Inhulets'
Dynamo Kyiv
0-3
Shakhtar Donetsk
Zorya Luhansk
0-0
Vorskla Poltava
Zalaegerszegi TE
1-2
Kisvárda
Ferencvaros
3-0
Mezőkövesd-Zsóry
LASK
4-0
Admira
Rapid Wien
1-1
Salzburg