ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 14 november 2020

27

tävlingar

70

matcher

70

resultat

0

matchfakta

 

Gruppspel
Benin
1-0
Lesotho
Egypten
1-0
Togo
Kongo-Kinshasa
0-0
Angola
Saudiarabien
3-0
Jamaica
Mexiko
3-2
Sydkorea
Andra omgången
Laçi
3-1 f
Egnatia Rrogozhinë
Velež
0-1
Široki Brijeg
Första omgången
Botev Ihtiman
0-5
CSKA Sofia
Bristol Rovers
1-4
Fleetwood Town
Crewe Alexandra
2-0
Peterborough United
Hull City
2-0
Burton Albion
Northampton Town
0-1
Accrington Stanley
Shrewsbury Town
3-3
Swindon Town
Sunderland
1-2
Milton Keynes Dons
Bradford City
2-2
Exeter City
Cambridge United
1-1
Barrow
Carlisle United
1-2
Cheltenham Town
Colchester United
2-1
Leyton Orient
Forest Green Rovers
1-2
Mansfield Town
Harrogate Town
1-1
Crawley Town
Morecambe
1-1
Stevenage
Oldham Athletic
0-2
Scunthorpe United
Port Vale
3-4
Tranmere Rovers
Walsall
0-1
Southend United
Legion
1-2
FCI Levadia
Trans
3-0
K-Järve JK Järve
Match 2:2
TPS
1-1
KTP

KTP vinnare med sammanlagt 1-1 och fler mål på bortaplan.

Virtus Entella
0-2
Venezia
Tredje omgången
Kurilovec
0-4
Osijek
Žalgiris
3-0
Sūduva
Świt Skolwin
0-1
Cracovia Kraków
Dinamo Bucureşti
1-1
Astra
Första omgången, gruppspel
Cowdenbeath
0-1
Raith Rovers
Inverness CT
1-0
East Fife
Cove Rangers
1-0
Forfar Athletic
Brechin City
0-2
Kelty Hearts
Peterhead
1-3
St. Johnstone
Arbroath
3-0
Elgin City
Ross County
3-0
Stirling Albion
Dunfermline Athletic
3-2
Clyde
Kilmarnock
2-0
Dumbarton
Ayr United
*1-1
Stranraer

Ayr United tog bonuspoängen efter 6-5 på straffar.

Hamilton Academical
3-0
Albion Rovers
Partick Thistle
*0-0
Greenock Morton

Partick Thistle tog bonuspoängen efter 4-2 på straffar.

Queen's Park
0-1
St. Mirren
Alloa Athletic
4-2
Stenhousemuir
Livingston
4-1
Airdrieonians
Aluminij
1-2
Domžale
Fuenlabrada
1-1
Espanyol
Almería
2-1
Mirandés
Girona
0-1
Mallorca
Lugo
1-0
Albacete
Slovácko
5-1
Příbram
Tredje omgången
Třinec
Inst
Baník Ostrava
Bicskei
0-5
Ferencvaros
Bala Town
4-1
Penybont
Newtown
3-2
Flint Town United
The New Saints
2-1
Barry Town United
Andra omgången
Allerheiligen
0-1 f
Amstetten
SVG Reichenau
0-3
Blau-Weiß Linz
Tredje omgången
Floridsdorfer AC
1-3 f
Austria Klagenfurt