ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 22 november 2020

Uppdaterad

20:29

Måndag 23 november 2020

Tävlingar

46

Matcher

151

Resultat

151

Status

100%

Resultatservice November 2020

 

Shirak
0-3
Urartu
Första omgången, match 2:2
Lori
2-2
BKMA

BKMA vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Qəbələ
1-4
Neftçi
Zira
3-1
Keşlə
Beerschot
2-1
Anderlecht
Zulte-Waregem
1-2
Mechelen
Sporting Charleroi
0-1
Gent
Genk
4-1
Excel Mouscron
Krupa na Vrbasu
1-1
Velež
Sarajevo
2-0
Olimpik Sarajevo
Široki Brijeg
5-0
Radnik Bijeljina
Smolevichy-STI
0-3
Slavia
Neman Grodno
1-0
Slutsk
Gorodeya
1-4
Dinamo Brest
Torpedo BelAZ
2-0
Isloch
FK Minsk
2-2
Vitebsk
Ruh Brest
1-2
Shakhtyor Soligorsk
BATE Borisov
5-0
Belshina Bobruisk
Energetyk-BGU
2-3
Dinamo Minsk
Cherno More
2-1
Botev Vratsa
Lokomotiv Plovdiv
1-1
CSKA 1948 Sofia
Nea Salamis
2-1
Omonia
AEL
1-0
Anorthosis
AEK
1-2
Apollon
OB
1-1
SønderjyskE
AaB
1-1
Nordsjælland
AGF
1-2
Midtjylland
Vejle
0-2
Brøndby
Fulham
2-3
Everton
Sheffield United
0-1
West Ham United
Leeds United
0-0
Arsenal
Liverpool
3-0
Leicester City
Mästerskapsserien
Nõmme Kalju
0-3
Flora
FCI Levadia
2-2
Paide
Mellanserien
Tammeka
3-3
Tulevik
Nantes
1-1
Metz
Dijon
0-1
Lens
Montpellier
4-3
Strasbourg
Stade Reims
0-1
Nîmes Olympique
Angers
0-1
Olympique lyonnais
Lille
4-0
Lorient
Merani Tbilisi
1-2
Chikhura
Europa
3-0
Mons Calpe
Lincoln Red Imps
0-0
Boca Juniors
AEK
4-1
AEL
Panaitolikos
0-1
Aris
PAOK
2-1
PAS Giannina
Hapoel Hadera
0-1
Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem
1-1
Maccabi Netanya
Fiorentina
0-1
Benevento
Internazionale
4-2
Torino
Roma
3-0
Parma
Sampdoria
1-2
Bologna
Hellas Verona
0-2
Sassuolo
Udinese
1-0
Genoa
Napoli
1-3
Milan
Ascoli
1-1
Virtus Entella
Reggina
1-2
Pisa
Prishtina
4-2
Trepça'89
Ballkani
4-2
Llapi
Jeunesse d'Esch
1-1
Wiltz
Differdange 03
2-1
Racing
Rodange
1-1
UNA Strassen
Hostert
2-1
F91 Dudelange
Etzella Ettelbrück
2-1
RM Hamm Benfica
Mondorf-les-Bains
0-1
UT Pétange
Victoria Rosport
1-0
Progrès Niederkorn
Swift Hesperange
2-2
Fola Esch
Balzan
0-0
Floriana
Senglea Athletic
1-3
Mosta
Milsami
1-3
Petrocub
Ajax
5-0
Heracles
Sparta Rotterdam
6-0
ADO Den Haag
Fortuna Sittard
1-3
Feyenoord
Twente
1-1
PSV
RKC Waalwijk
1-1
Heerenveen
AZ
1-0
Emmen
Shkendija
1-1
Shkupi
Rabotnički
1-3
Makedonija GjP
Sileks
0-1
Belasica
Akademija Pandev
3-2
Pelister
Struga
1-0
Renova
Odd
1-2
Start
Kristiansund
1-0
Mjøndalen
Haugesund
3-2
Sandefjord
Sarpsborg 08
1-2
Viking
Strømsgodset
1-2
Bodø/Glimt
Lech Poznań
3-3
Raków Częstochowa
Cracovia Kraków
0-1
Legia Warszawa
Tredje omgången
Felgueiras 1932
0-1
Tondela
Anadia
2-1
Pinhalnovense
Espinho
2-1
Gondomar
Os Limianos
1-2
Fontinhas
Torreense
2-0
Alverca
Fafe
5-1
Vilar de Perdizes
Vilaverdense
2-3
Olímpico do Montijo
Beira-Mar
1-3
Santa Clara
Merelinense
0-1
Moreirense
Monção
1-2
Rio Ave
UD Oliveirense
0-4
Paços de Ferreira
Vizela
0-1 f
Boavista
Hermannstadt
0-1
Astra
CFR Cluj
0-1
UTA Arad
CSKA Moskva
1-1
Sochi
Rotor Volgograd
0-0
Ural
Rubin Kazan
0-2
Rostov
Servette
2-2
Lugano
Sion
2-2
Zürich
St. Gallen
1-1
Lausanne Sport
Zlatibor Čajetina
1-0
Bačka Palanka
Vojvodina
0-2
Crvena Zvezda
Rangers
4-0
Aberdeen
Slovan Bratislava
2-1
Zlaté Moravce
Aluminij
0-0
Tabor Sežana
Domžale
0-1
Celje
Eibar
0-0
Getafe
Cádiz
0-1
Real Sociedad
Granada
1-3
Real Valladolid
Deportivo Alavés
2-2
Valencia
Sabadell
3-1
Las Palmas
Mallorca
0-0
Sporting Gijón
Tenerife
0-1
UD Logroñés
Ponferradina
2-1
Real Zaragoza
Elfsborg
2-1
Helsingborg
Kalmar FF
0-3
Djurgården
AIK
0-2
Örebro
Hammarby
2-2
Malmö FF
Östersund
0-4
Varberg
Västerås SK
0-3
Örgryte
Akropolis
2-1
Brage
Zbrojovka Brno
1-1
Příbram
Zlín
1-0
Viktoria Plzen
Sparta Praha
2-4
České Budějovice
Hatayspor
2-2
Rizespor
Göztepe
3-1
Ankaragücü
Konyaspor
2-1
Kasımpaşa
Trabzonspor
1-0
BB Erzurumspor
Antalyaspor
0-2
Alanyaspor
Freiburg
1-3
Mainz 05
1. FC Köln
1-2
1. FC Union Berlin
Hamburger SV
1-3
Bochum
Erzgebirge Aue
3-0
Darmstadt 98
Greuther Fürth
3-1
Jahn Regensburg
Würzburger Kickers
2-1
Hannover 96
Minai
3-2
Dnipro-1
Desna
0-1
FK Lviv
Vorskla Poltava
3-0
Kolos Kovalivka
Fehérvár
3-0
Diósgyőr
Austria Wien
1-1
St. Pölten
Swarovski Tirol
3-0
Admira
Ried
4-3
Rapid Wien

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.