ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 7 november 2020

49

tävlingar

188

matcher

188

resultat

0

matchfakta

 

Bahrain
1-0
Tadzjikistan
Första omgången, match 2:2
Alashkert
1-0
Shirak

Alashkert vidare med sammanlagt 3-1.

Sevan
1-3
Ararat

Ararat vidare med sammanlagt 6-1.

Gandzasar
0-3
West Armenia

West Armenia tilldelades 3-0 i returen och är vidare med sammanlagt 6-2.

Keşlə
3-1
Qəbələ
Səbail
2-1
Sumqayıt
Kortrijk
5-5
Beerschot
AS Eupen
1-1
Waasland-Beveren
Sint-Truiden
1-2
Genk
Olimpik Sarajevo
1-1
Krupa na Vrbasu
Mladost Doboj Kakanj
2-0
Sloboda Tuzla
Smolevichy-STI
1-4
Neman Grodno
Slutsk
0-1
Gorodeya
Dinamo Brest
2-3
Torpedo BelAZ
Shakhtyor Soligorsk
1-1
BATE Borisov
Botev Plovdiv
0-0
Cherno More
Pafos
1-0
AEL
Ermis
1-1
Enosis
Ethnikos Achna
0-0
APOEL
Everton
1-3
Manchester United
Crystal Palace
4-1
Leeds United
Chelsea
4-1
Sheffield United
West Ham United
1-0
Fulham
Reading
0-3
Stoke City
Birmingham City
1-3
AFC Bournemouth
Blackburn Rovers
3-1
Queens Park Rangers
Brentford
0-0
Middlesbrough
Derby County
0-2
Barnsley
Huddersfield Town
1-1
Luton Town
Norwich City
1-0
Swansea City
Nottingham Forest
2-0
Wycombe Wanderers
Rotherham United
2-1
Preston North End
Sheffield Wednesday
0-0
Millwall
Watford
3-2
Coventry City
Första omgången
Tonbridge Angels
0-7
Bradford City
Exeter City
2-1
Fylde
Leyton Orient
1-2
Newport County
Sunderland
0-1
Mansfield Town
Bolton Wanderers
2-3
Crewe Alexandra
Oxford United
1-2
Peterborough United
Walsall
1-2
Bristol Rovers
Rochdale
1-2
Stockport County
Swindon Town
1-2
Darlington
Tranmere Rovers
2-1
Accrington Stanley
Bromley
0-1 f
Yeovil Town
Cheltenham Town
3-1
South Shields
Stevenage
*2-2 f
Concord Rangers

Stevenage vidare efter 5-4 på straffar.

Gillingham
3-2
Woking
Charlton Athletic
0-1
Plymouth Argyle
Salford City
2-0 f
Hartlepool United
Hull City
2-0
Fleetwood Town
Colchester United
1-1* f
Marine

Marine vidare efter 5-3 på straffar.

Barrow
Inst
AFC Wimbledon
Dagenham & Redbridge
3-1
Grimsby Town
Cambridge United
0-2
Shrewsbury Town
Boreham Wood
*3-3 f
Southend United

Boreham Wood vidare efter 4-3 på straffar.

Ipswich Town
2-3 f
Portsmouth
Lincoln City
6-2
Forest Green Rovers
Banbury United
1-2
Canvey Island
Port Vale
0-1
King's Lynn Town
Brackley Town
*3-3 f
Bishop's Stortford

Brackley Town vidare efter 3-2 på straffar.

United of Manchester
1-5
Doncaster Rovers
Kuressaare
1-1
Nõmme Kalju
Girondins Bordeaux
0-2
Montpellier
Paris Saint-Germain
3-0
Stade rennais
Clermont
0-0
EA Guingamp
Grenoble Foot 38
2-1
Le Havre
Auxerre
2-1
Amiens SC
Caen
2-1
Nancy
LB hâteauroux
0-3
Pau
Dunkerque
0-1
Paris FC
Rodez
0-1
Ajaccio
Sochaux
3-4
Chamois niortais
Toulouse
4-5
Valenciennes
Troyes
2-2
Chambly
B36
3-4
NSÍ
1-1
HB
TB
3-2
Skála
AB
4-0
EB / Streymur
Víkingur
4-1
ÍF
PAS Giannina
0-0
Panaitolikos
Panathinaikos
0-1
Atromitos
Shamrock Rovers
2-0
Derry City
Maccabi Netanya
2-1
Hapoel Haifa
Maccabi Haifa
2-1
Ashdod
Bnei Yehuda
1-0
Beitar Jerusalem
Cagliari
2-0
Sampdoria
Benevento
0-3
Spezia
Parma
0-0
Fiorentina
Cosenza
1-2
Brescia
Monza
2-0
Frosinone
Pordenone
1-1
Chievo
Empoli
3-0
Reggina
Cremonese
0-1
Vicenza
Kaisar
2-2
Kairat
Varaždin
1-3
Šibenik
Hajduk Split
1-1
Osijek
Tukums
0-2
Riga
Metta / LU
0-3
Rīgas FS
Sirens
2-2
Tarxien Rainbows
Sheriff
0-0
Dacia-Buiucani
ADO Den Haag
2-4
Twente
VVV
3-2
Heracles
RKC Waalwijk
0-2
Sparta Rotterdam
Ballymena United
1-4
Crusaders
Carrick Rangers
0-0
Dungannon Swifts
Cliftonville
3-0
Warrenpoint Town
Glenavon
4-4
Coleraine
Portadown
1-2
Linfield
Glentoran
0-0
Larne
Renova
1-3
Shkendija
Struga
2-2
Vardar
Borec
3-0
Pelister
Akademija Pandev
1-2
Belasica
Rabotnički
2-2
Shkupi
Mjøndalen
3-0
Strømsgodset
Brann
1-2
Haugesund
Stal Mielec
0-1
Warta Poznań
Cracovia Kraków
3-1
Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław
0-0
Górnik Zabrze
Tondela
2-0
Santa Clara
Famalicão
2-1
Marítimo
Vitoria Guimaraes
0-4
Sporting CP
Voluntari
4-0
Politehnica Iași
Sepsi
1-1
Hermannstadt
FCSB
4-1
Botoşani
Ural
2-2
Spartak Moskva
Arsenal Tula
1-1
Rotor Volgograd
Tambov
0-1
Akhmat Grozny
Lausanne Sport
0-1
Lugano
Zürich
2-0
Luzern
Novi Pazar
1-2
Zlatibor Čajetina
Bačka Palanka
0-1
Rad Beograd
Proleter Novi Sad
1-0
Napredak
Radnički Niš
0-1
Radnik Surdulica
Mačva Šabac
1-0
Javor Ivanjica
Bačka Topola
5-0
Mladost Lučani
Čukarički
3-2
Voždovac
Spartak Subotica
1-2
Partizan
Zemplín Michalovce
0-2
Slovan Bratislava
DAC
0-0
Pohronie
Zlaté Moravce
5-0
Trenčín
Ružomberok
0-1
Spartak Trnava
Tabor Sežana
0-0
Mura
Olimpija
1-2
Koper
Maribor
4-3
Domžale
Gorica
0-0
Bravo
Huesca
1-1
Eibar
Barcelona
5-2
Real Betis
Sevilla
1-0
Osasuna
Atlético Madrid
4-0
Cádiz
FC Cartagena
0-1
UD Logroñés
Mirandés
1-0
Sporting Gijón
Espanyol
2-1
Lugo
Häcken
2-1
Östersund
Falkenberg
1-3
Elfsborg
Mjällby
2-0
IFK Norrköping
Brage
0-3
Västerås SK
Halmstad
4-0
Dalkurd
Jönköpings Södra
1-0
Norrby
Degerfors
2-1
GAIS
Örgryte
0-1
Akropolis
Pardubice
1-0
Opava
České Budějovice
1-2
Zlín
Slovácko
0-0
Sigma Olomouc
Příbram
0-4
Baník Ostrava
Kasımpaşa
2-2
Antalyaspor
BB Erzurumspor
1-1
Göztepe
Alanyaspor
1-1
Trabzonspor
Fenerbahçe
0-2
Konyaspor
RB Leipzig
3-0
Freiburg
1. FC Union Berlin
5-0
Arminia Bielefeld
Mainz 05
2-2
Schalke 04
Augsburg
0-3
Hertha BSC
VfB Stuttgart
2-2
Eintracht Frankfurt
Borussia Dortmund
2-3
Bayern München
Hannover 96
0-0
Erzgebirge Aue
Bochum
0-2
Greuther Fürth
1. FC Nürnberg
1-1
Fortuna Dusseldorf
Olimpik Donetsk
3-3
Mariupol
Oleksandria
1-0
Lviv
Desna
1-0
Minai
Paksi SE
6-2
Puskás
MTK
3-1
Fehérvár
Bala Town
1-1
The New Saints
Rheindorf Altach
0-0
Austria Wien
St. Pölten
0-1
Swarovski Tirol
Ried
2-0
Hartberg