ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 16 maj 2021

Status

100%

Söndag 16 maj 2021 23:22

Tävlingar

43

Matcher

161

Resultat

161

Resultatservice Maj 2021

 

Mästerskapsserien
Inter Club d'Escaldes
4-0
Atlètic Club d'Escaldes
FC Santa Coloma
1-0
Sant Julià
Nedflyttningsserien
Engordany
1-1
Carroi
Penya Encarnada
0-4
UE Santa Coloma
Mästerskapsserien
Club Brugge
2-1
Royal Antwerp
Europa League-playoff
Oostende
0-4
Gent
Mechelen
3-1
Standard Liège
Sloboda Tuzla
1-1
Široki Brijeg
Tuzla City
1-1
Velež
Željezničar
1-2
Borac Banja Luka
Radnik Bijeljina
1-0
Olimpik Sarajevo
Mladost Doboj Kakanj
0-0
FK Sarajevo
Zrinjski
3-1
Krupa na Vrbasu
Slutsk
2-2
FK Minsk
Dinamo Brest
1-0
Gomel
Mästerskapsserien
Beroe
3-3
CSKA 1948 Sofia
Nedflyttningsserien
Nea Salamis
1-2
Pafos
Enosis
1-1
Ethnikos Achna
Mästerskapsserien
Midtjylland
1-1
Randers
FC København
2-1
Brøndby
AGF
3-1
Nordsjælland
Nedflyttningsserien
AaB
1-1
Horsens
Crystal Palace
3-2
Aston Villa
Tottenham Hotspur
2-0
Wolverhampton Wanderers
West Bromwich Albion
1-2
Liverpool
Everton
0-1
Sheffield United
Nõmme Kalju
0-0
Paide
Girondins Bordeaux
3-0
Lens
Dijon
0-4
Nantes
Lille
0-0
Saint-Etienne
Lorient
2-1
Metz
Olympique Marseille
3-2
Angers
Monaco
2-1
Stade rennais
Montpellier
0-0
Stade brestois 29
Nice
0-2
Strasbourg
Nîmes Olympique
2-5
Olympique lyonnais
Paris Saint-Germain
4-0
Stade Reims
NSÍ
0-0
HB
Víkingur
1-0
TB
8-0
B68
ÍF
2-1
EB / Streymur
B36
1-1
07 Vestur
Samgurali
1-0
Shukura
Torpedo Kutaisi
1-0
Dila
Lokomotivi Tbilisi
3-1
Samtredia
Dinamo Tbilisi
1-0
Telavi
Dinamo Batumi
4-1
Saburtalo
Mästerskapsserien
St Joseph's
3-2
Lynx
Lincoln Red Imps
3-0
Lions Gibraltar
Mästerskapsserien
AEK
0-0
Aris
Panathinaikos
1-4
Olympiakos
PAOK
0-1
Asteras Tripolis
Leiknir
3-0
Fylkir
Víkingur
3-0
Breiðablik
Fiorentina
0-2
Napoli
Benevento
1-1
Crotone
Udinese
0-1
Sampdoria
Parma
1-3
Sassuolo
Milan
0-0
Cagliari
Gjilani
1-2
Prishtina
Ballkani
4-3
Trepça'89
Drenica Skënderaj
0-3
Drita
Arbëria
3-2
Llapi
Feronikeli
3-1
Besa Pejë
Varaždin
2-3
Rijeka
Šibenik
0-2
Hajduk Split
HNK Gorica
0-3
Dinamo Zagreb
Sūduva
4-0
Banga
Mondorf-les-Bains
0-3
Wiltz
Etzella Ettelbrück
4-0
Victoria Rosport
Hostert
0-3
Swift Hesperange
Rodange
2-1
Fola Esch
Differdange 03
0-3
Progrès Niederkorn
Racing
3-0
RM Hamm Benfica
UNA Strassen
2-6
F91 Dudelange
Jeunesse d'Esch
4-0
UT Pétange
Floreşti
0-4
Sfîntul Gheorghe
AZ
5-0
Heracles
Twente
3-2
ADO Den Haag
Utrecht
1-1
PSV
Feyenoord
3-0
RKC Waalwijk
PEC Zwolle
1-0
Groningen
Heerenveen
1-2
Sparta Rotterdam
Vitesse
1-3
Ajax
VVV
0-4
Emmen
Willem II
2-1
Fortuna Sittard
Pelister
2-0
Belasica
Akademija Pandev
3-1
Borec
Renova
1-1
Rabotnički
Sileks
0-1
Struga
Vardar
0-2
Makedonija GjP
Shkendija
1-1
Shkupi
Vålerenga
1-2
Kristiansund
Sarpsborg 08
0-0
Haugesund
Viking
0-1
Tromsø
Bodø / Glimt
2-2
Rosenborg
Sandefjord
0-3
Mjøndalen
Strømsgodset
3-1
Lillestrøm
Molde
4-0
Brann
Jagiellonia Białystok
2-1
Lechia Gdańsk
Lech Poznań
1-1
Górnik Zabrze
Legia Warszawa
1-0
Podbeskidzie
Piast Gliwice
2-3
Wisła Kraków
Pogoń Szczecin
1-3
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
1-1
Stal Mielec
Wisła Płock
4-0
Zagłębie Lubin
Cracovia Kraków
0-1
Warta Poznań
Famalicão
3-0
Nacional
Belenenses
0-2
Santa Clara
Marítimo
0-0
Vitoria Guimaraes
Mästerskapsserien
Sepsi
2-2
FCSB
Nedflyttningsserien
UTA Arad
1-0
Gaz Metan Mediaş
Argeș
1-2
Dinamo Bucureşti
Rostov
1-3
FK Krasnodar
Akhmat Grozny
2-2
Spartak Moskva
Dinamo Moskva
3-2
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1-0
Ural
Tambov
1-5
Zenit Sankt-Petersburg
Rubin Kazan
1-1
Rotor Volgograd
Ufa
2-1
Arsenal Tula
Khimki
0-0
Sochi
Nedflyttningsserien
Hamilton Academical
0-2
Kilmarnock
Motherwell
1-2
Ross County
St. Mirren
0-0
Dundee United
Mästerskapsserien
Spartak Trnava
1-1
Žilina
Celje
4-0
Olimpija
Domžale
3-1
Koper
Deportivo Alavés
4-2
Granada
Athletic Club
0-1
Real Madrid
Atlético Madrid
2-1
Osasuna
Barcelona
1-2
Celta Vigo
Real Betis
1-0
Huesca
Getafe
2-1
Levante
Cádiz
1-3
Elche
Real Sociedad
4-1
Real Valladolid
Valencia
4-1
Eibar
Villarreal
4-0
Sevilla
Sabadell
0-2
Tenerife
Fuenlabrada
1-2
Rayo Vallecano
Leganes
3-0
UD Logroñés
Mallorca
2-0
Alcorcón
Hammarby
2-2
Djurgården
AFC Eskilstuna
1-0
Jönköpings Södra
Teplice
2-0
České Budějovice
Pardubice
3-0
Viktoria Plzen
Mladá Boleslav
4-5
Sparta Praha
Slavia Praha
1-1
Karviná
Mainz 05
1-3
Borussia Dortmund
RB Leipzig
2-2
Wolfsburg
Fortuna Dusseldorf
3-0
Erzgebirge Aue
Paderborn
2-4
Greuther Fürth
Darmstadt 98
5-1
Heidenheim
Sandhausen
2-0
Jahn Regensburg
Osnabrück
3-2
Hamburger SV
St. Pauli
1-2
Hannover 96
Karlsruher SC
3-2
Holstein Kiel
1. FC Nürnberg
1-1
Bochum
Eintracht Braunschweig
1-2
Würzburger Kickers
Mästerskapsserien
LASK
2-5
Salzburg
Sturm Graz
4-1
Rapid Wien
Swarovski Tirol
2-2
Wolfsberger AC

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.