ecst.se fotboll

Resultatservice

Onsdag 19 maj 2021

Status

100%

Torsdag 20 maj 2021 20:55

Tävlingar

36

Matcher

89

Resultat

89

Resultatservice Maj 2021

 

Van
3-1
Alashkert
Ararat-Armenia
1-1
Ararat
Urartu
1-0
Noah
Sabah
2-1
Zira
Keşlə
3-1
Qəbələ
Səbail
0-1
Sumqayıt
Neftçi
1-0
Qarabag
Europa League-playoff
KV Oostende
2-2
Mechelen
Gent
2-0
Standard Liège
Isloch
0-1
Vitebsk
BATE Borisov
2-1
Sputnik
Mästerskapsserien
Lokomotiv Plovdiv
0-0
CSKA 1948 Sofia
Final
Arda
0-1
CSKA Sofia
Mästerskapsserien
Nordsjælland
2-1
Randers
FC København
4-2
Midtjylland
Nedflyttningsserien
AaB
2-1
Vejle
Everton
1-0
Wolverhampton Wanderers
Newcastle United
1-0
Sheffield United
Tottenham Hotspur
1-2
Aston Villa
Crystal Palace
1-3
Arsenal
Burnley
0-3
Liverpool
West Bromwich Albion
1-3
West Ham United
Kval till League One. Semifinal, match 1:2
Lincoln City
2-0
Sunderland
Paide
0-1
Tulevik
Vaprus
1-7
Nõmme Kalju
FCI Levadia
2-4
Flora
Final
Monaco
0-2
Paris Saint-Germain
Kval till Ligue 2. Match 1:2
Villefranche
3-1
Chamois niortais
Fjärde omgången
Merani Martvili
0-1
Gagra
Chikhura
0-5
Dinamo Batumi
Dinamo Tbilisi II
0-1
Gareji
Lokomotivi Tbilisi
2-0
Telavi
Final
Glacis United
0-2
Lincoln Red Imps
Nedflyttningsserien
PAS Giannina
0-2
Apollon Smirnis
Semifinal
Hapoel Tel Aviv
*1-1 f
Beitar Tel Aviv Bat Yam

Hapoel Tel Aviv vidare efter 7-6 på straffar.

Nedflyttningsserien
Beitar Jerusalem
0-3
Hapoel Hadera
Final
Atalanta
1-2
Juventus
Taraz
2-3
Zhetysu
Kaspiy
3-0
Shakhter Karagandy
Tobol
2-0
Kyzyl-Zhar
Atyrau
0-0
Ordabasy
Final
Dinamo Zagreb
6-3
Istra 1961
Metta / LU
0-1
BFC Daugavpils
Valmiera / BSS
1-0
Liepāja
Riteriai
1-3
Hegelmann Litauen
Nevėžis
2-1
Džiugas Telšiai
Panevėžys
3-0
Dainava
Wiltz
0-2
Differdange 03
RM Hamm Benfica
1-1
Etzella Ettelbrück
Floreşti
0-3
Sheriff
Sfîntul Gheorghe
0-3
Petrocub
Iskra
2-0
Rudar
Budućnost
3-2
Jezero
Petrovac
0-2
Zeta
OFK Titograd
1-0
Dečić
Podgorica
0-4
Sutjeska
Europa League-playoff. Omg 1:2, match 1:1
Utrecht
1-0
Groningen
Feyenoord
2-0
Sparta Rotterdam
Final
Akademija Pandev
0-0* f
Sileks

Sileks vinnare efter 4-3 på straffar.

Stabæk
2-2
Odd
Porto
4-0
Belenenses
Moreirense
3-0
Famalicão
Vitoria Guimaraes
1-3
Benfica
Gil Vicente
1-2
Boavista
Portimonense
0-0
Sporting Braga
Santa Clara
4-0
Farense
Nacional
1-2
Rio Ave
Sporting CP
5-1
Marítimo
Mästerskapsserien
FCSB
0-1
Universitatea Craiova
Nedflyttningsserien
Hermannstadt
1-0
Argeș
Dinamo Bucureşti
0-0
Chindia Târgovişte
Viitorul
1-0
Astra
Voluntari
0-0
UTA Arad
Gaz Metan Mediaş
4-2
Politehnica Iași
Crvena Zvezda
5-1
Metalac GM
Novi Pazar
2-1
Napredak
Voždovac
0-0
Javor Ivanjica
Proleter Novi Sad
2-0
Vojvodina
Spartak Subotica
1-1
Rad Beograd
Radnički Niš
5-1
Bačka Palanka
Final
Žilina
1-2 f
Slovan Bratislava
Mura
3-0
Domžale
Koper
0-3
Maribor
Gorica
0-2
Celje
Olimpija
1-2
Tabor Sežana
Alcorcón
2-0
Sabadell
UD Logroñés
1-0
Fuenlabrada
Mirandés
0-0
Leganes
Tenerife
0-1
Mallorca

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.