ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 9 maj 2021

Status

100%

Söndag 9 maj 2021 23:19

Tävlingar

51

Matcher

157

Resultat

157

Resultatservice Maj 2021

 

Mästerskapsserien
Inter Club d'Escaldes
1-1
FC Santa Coloma
Atlètic Club d'Escaldes
0-1
Sant Julià
Nedflyttningsserien
Engordany
4-3
Penya Encarnada
Carroi
3-2
UE Santa Coloma
Zira
0-0
Qəbələ
Sabah
0-4
Qarabag
Mechelen
5-3
KV Oostende
Energetyk-BGU
1-1
Torpedo BelAZ
Isloch
1-3
Dinamo Minsk
Shakhtyor Soligorsk
1-0
BATE Borisov
Nedflyttningsserien
Cherno More
3-3
Tsarsko selo
Botev Plovdiv
0-1
Levski Sofia
Mästerskapsserien
Anorthosis
0-2
AEK
Olympiakos
2-1
AEL
Mästerskapsserien
Randers
0-1
AGF
Brøndby
3-1
Midtjylland
Nedflyttningsserien
Lyngby
3-4
Horsens
Vejle
4-2
SønderjyskE
Wolverhampton Wanderers
2-1
Brighton & Hove Albion
Aston Villa
1-3
Manchester United
West Ham United
0-1
Everton
Arsenal
3-1
West Bromwich Albion
Blackpool
1-0
Bristol Rovers
Charlton Athletic
1-0
Hull City
Crewe Alexandra
3-2
Shrewsbury Town
Doncaster Rovers
1-4
Peterborough United
Gillingham
1-0
Plymouth Argyle
Ipswich Town
3-1
Fleetwood Town
Lincoln City
0-0
AFC Wimbledon
Milton Keynes Dons
0-3
Rochdale
Oxford United
4-0
Burton Albion
Portsmouth
0-1
Accrington Stanley
Sunderland
1-1
Northampton Town
Wigan Athletic
3-4
Swindon Town
Paide
1-2
FCI Levadia
Inter Turku
2-1
Haka
IFK Mariehamn
3-1
Oulu
Saint-Etienne
1-0
Olympique Marseille
Angers
3-0
Dijon
Metz
0-3
Nîmes Olympique
Nice
3-2
Stade brestois 29
Strasbourg
2-3
Montpellier
Stade Reims
0-1
Monaco
Stade rennais
1-1
Paris Saint-Germain
4-0
B36
TB
1-1
EB / Streymur
HB
1-0
B68
Víkingur
5-1
ÍF
Mons Calpe
0-4
Lincoln Red Imps
Mästerskapsserien
PAOK
2-0
Aris
Asteras Tripolis
0-0
Olympiakos
Panathinaikos
0-1
AEK
FH
1-1
Valur
Keflavík
2-0
Stjarnan
Mästerskapsserien
Maccabi Tel Aviv
2-2
Maccabi Haifa
Nedflyttningsserien
Hapoel Hadera
2-2
Maccabi Netanya
Genoa
1-2
Sassuolo
Parma
2-5
Atalanta
Benevento
1-3
Cagliari
Hellas Verona
1-1
Torino
Roma
5-0
Crotone
Juventus
0-3
Milan
Zhetysu
1-5
Aktobe
Tobol
2-0
Atyrau
Arys
1-0
Kyzyl-Zhar
Drita
1-1
Ballkani
Prishtina
2-1
Feronikeli
Trepça'89
2-1
Gjilani
Arbëria
1-1
Drenica Skënderaj
Llapi
1-0
Besa Pejë
Rijeka
1-5
Dinamo Zagreb
Riga
4-1
Liepāja
Valmiera / BSS
2-0
Noah Jūrmala
Metta / LU
2-0
Spartaks Jūrmala
Riteriai
1-2
Kauno Žalgiris
Nevėžis
0-2
Sūduva
UT Pétange
0-1
Rodange
Mondorf-les-Bains
1-1
Swift Hesperange
Differdange 03
3-0
RM Hamm Benfica
Budućnost
3-1
Rudar
OFK Titograd
1-2
Jezero
Petrovac
1-0
Iskra
Sutjeska
1-2
Dečić
Podgorica
2-1
Zeta
Emmen
0-4
Groningen
Feyenoord
0-3
Ajax
PEC Zwolle
0-1
ADO Den Haag
Willem II
0-2
PSV
Shkupi
0-0
Pelister
Makedonija GjP
3-4
Shkendija
Struga
1-0
Vardar
Rabotnički
3-1
Sileks
Borec
2-0
Renova
Belasica
0-2
Akademija Pandev
Bodø / Glimt
3-0
Tromsø
Molde
2-0
Kristiansund
Viking
3-1
Brann
Vålerenga
1-1
Rosenborg
Warta Poznań
2-3
Śląsk Wrocław
Stal Mielec
0-0
Legia Warszawa
Paços de Ferreira
1-1
Marítimo
Gil Vicente
1-1
Sporting Braga
Mästerskapsserien
Universitatea Craiova
2-3
Botoşani
Nedflyttningsserien
UTA Arad
1-2
Politehnica Iași
Viitorul
1-0
Argeș
Lausanne Sport
2-2
Zürich
Luzern
3-0
Servette
St. Gallen
0-3
Sion
Bačka Topola
2-1
Javor Ivanjica
Spartak Subotica
1-0
Inđija
Mačva Šabac
2-5
Vojvodina
Radnički Niš
2-2
Rad Beograd
Metalac GM
3-0
Bačka Palanka
Čukarički
0-2
Partizan
Crvena Zvezda
6-1
Zlatibor Čajetina
Semifinal
St. Mirren
1-2
St. Johnstone
Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
0-1
DAC
Nedflyttningsserien
Nitra
0-1
Sereď
Gorica
2-1
Domžale
Olimpija
0-0
Maribor
Koper
0-3
Aluminij
Getafe
0-1
Eibar
Valencia
3-0
Real Valladolid
Villarreal
2-4
Celta Vigo
Real Madrid
2-2
Sevilla
Mirandés
2-1
Fuenlabrada
Real Oviedo
2-1
Sabadell
FC Cartagena
1-0
Castellón
UD Logroñés
1-4
Girona
Degerfors
2-0
Djurgården
Mjällby
1-0
Östersund
Malmö FF
3-2
Varberg
Vasalund
0-1
Norrby
Brage
0-0
Helsingborg
Karviná
0-2
Slovácko
České Budějovice
2-0
Pardubice
Sigma Olomouc
0-1
Slavia Praha
Sparta Praha
3-1
Baník Ostrava
1. FC Köln
1-4
Freiburg
Eintracht Frankfurt
1-1
Mainz 05
Hertha BSC
0-0
Arminia Bielefeld
Heidenheim
2-1
Sandhausen
Erzgebirge Aue
3-8
Paderborn
Bochum
5-1
Jahn Regensburg
Mariupol
4-1
Desna
Zorya Luhansk
2-1
Oleksandria
Kolos Kovalivka
0-3
Dynamo Kyiv
Minai
1-2
Vorskla Poltava
FK Lviv
1-1
Olimpik Donetsk
Dnipro-1
1-1
Rukh Vynnyky
Shakhtar Donetsk
1-0
Inhulets
Diósgyőr
0-4
Fehérvár
Puskás
5-0
Budafoki MTE
Kisvárda
5-1
Paksi SE
Mästerskapsserien
LASK
3-3
Swarovski Tirol
Sturm Graz
1-3
Salzburg
Rapid Wien
1-2
Wolfsberger AC

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.