ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 8 maj 2021

Status

100%

Lördag 8 maj 2021 23:29

Tävlingar

53

Matcher

179

Resultat

179

Resultatservice Maj 2021

 

Tirana
1-0
Kastrioti Krujë
Apolonia Fier
0-1
Laçi
Teuta Durrës
4-0
Bylis
Skënderbeu Korçë
1-1
Partizani Tirana
Keşlə
0-1
Sumqayıt
Səbail
0-4
Neftçi
Mästerskapsserien
Anderlecht
2-2
Royal Antwerp
Europa League-playoff
Standard Liège
2-1
Gent
Waasland-Beveren
2-5
RFC Seraing
Mladost Doboj Kakanj
0-0
Radnik Bijeljina
Sloboda Tuzla
2-0
Olimpik Sarajevo
Borac Banja Luka
1-0
Krupa na Vrbasu
Zrinjski
1-1
Velež
Ruh Brest
2-0
Sputnik
FK Minsk
3-3
Vitebsk
Slavia Mozyr
1-1
Dinamo Brest
Mästerskapsserien
Ludogorets
1-2
Lokomotiv Plovdiv
Leeds United
3-1
Tottenham Hotspur
Sheffield United
0-2
Crystal Palace
Manchester City
1-2
Chelsea
Liverpool
2-0
Southampton
AFC Bournemouth
0-2
Stoke City
Barnsley
2-2
Norwich City
Blackburn Rovers
5-2
Birmingham City
Bristol City
1-3
Brentford
Cardiff City
1-1
Rotherham United
Coventry City
6-1
Millwall
Derby County
3-3
Sheffield Wednesday
Middlesbrough
0-3
Wycombe Wanderers
Nottingham Forest
1-2
Preston North End
Queens Park Rangers
3-1
Luton Town
Reading
2-2
Huddersfield Town
Watford
2-0
Swansea City
Cambridge United
3-0
Grimsby Town
Carlisle United
0-0
Walsall
Cheltenham Town
4-1
Harrogate Town
Crawley Town
1-4
Bolton Wanderers
Exeter City
1-1
Barrow
Morecambe
2-0
Bradford City
Oldham Athletic
0-3
Forest Green Rovers
Port Vale
0-3
Mansfield Town
Scunthorpe United
0-1
Stevenage
Southend United
1-1
Newport County
Tranmere Rovers
0-0
Colchester United
Salford City
3-0
Leyton Orient
Flora
2-1
Legion
Tammeka
0-1
Kuressaare
Trans
1-2
Nõmme Kalju
Final
HJK
0-0* f
KuPS

KuPS vinnare efter 5-4 på straffar.

Nantes
3-0
Girondins Bordeaux
Olympique lyonnais
4-1
Lorient
Ajaccio
1-1
Paris FC
Amiens
0-0
Chamois niortais
Auxerre
1-1
Grenoble Foot 38
Chambly
1-0
Pau
Clermont
3-1
Sochaux
EA Guingamp
2-0
LB Châteauroux
Rodez
1-1
Nancy
Toulouse
3-0
Caen
Troyes
2-0
Dunkerque
Valenciennes
3-5
Le Havre
NSÍ
1-1
07 Vestur
Samtredia
2-2
Shukura
Dinamo Batumi
1-0
Dinamo Tbilisi
Lynx
0-6
Europa
Lions Gibraltar
0-2
St Joseph's
Nedflyttningsserien
Volos NFC
3-1
AEL
Panaitolikos
1-3
Atromitos
Lamia
0-2
OFI
Waterford
0-7
Drogheda United
Bohemians
4-0
Finn Harps
St Patrick's Athletic
1-2
Shamrock Rovers
ÍA
1-1
Víkingur Reykjavík
Leiknir Reykjavík
3-3
Breidablik
HK
2-2
Fylkir
Mästerskapsserien
Ironi Kiryat Shmona
1-2
Maccabi Petah Tikva
Nedflyttningsserien
Bnei Yehuda
1-0
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Haifa
3-2
Hapoel Kfar Saba
Beitar Jerusalem
3-1
Bnei Sakhnin
Udinese
1-1
Bologna
Spezia
1-4
Napoli
Internazionale
5-1
Sampdoria
Fiorentina
2-0
Lazio
Taraz
0-1
Astana
Kaspiy
0-0
Ordabasy
Kairat
1-1
Shakhter Karagandy
Kaisar
0-1
Akzhayik
Varaždin
0-1
Hajduk Split
Hegelmann Litauen
2-1
Žalgiris
Džiugas Telšiai
2-3
Dainava
Victoria Rosport
0-2
Wiltz
Hostert
0-3
Progrès Niederkorn
Racing
2-1
UNA Strassen
Etzella Ettelbrück
3-2
Fola Esch
Jeunesse d'Esch
1-5
F91 Dudelange
Zimbru
0-1
Sheriff
Milsami
2-1
Sfîntul Gheorghe
Twente
1-1
Heracles
Heerenveen
0-0
Utrecht
AZ
1-0
Fortuna Sittard
VVV
3-3
RKC Waalwijk
Andra omgången
Ballymena United
5-0
PSNI
Carrick Rangers
*2-2 f
Bangor

Carrick Rangers vidare efter 3-1 på straffar.

Dergview
2-0
St. James' Swifts
Knockbreda
0-5
Crusaders
Larne
8-1
Dollingstown
Linfield
5-2
Dungannon Swifts
Loughgall
1-0
Warrenpoint Town
Glentoran
1-0
Cliftonville
Podbeskidzie
1-1
Wisła Płock
Lechia Gdańsk
1-1
Cracovia Kraków
Wisła Kraków
1-2
Lech Poznań
Nedflyttningsserien
Gaz Metan Mediaş
2-1
Astra
Dinamo Bucureşti
2-0
Hermannstadt
Ufa
0-0
Zenit
Lokomotiv Moskva
0-0
Dinamo Moskva
Arsenal Tula
2-4
Rubin Kazan
CSKA Moskva
3-1
FK Krasnodar
Lugano
0-2
Vaduz
Young Boys
2-0
Basel
Novi Pazar
4-1
Mladost Lučani
Voždovac
4-2
Napredak
Proleter Novi Sad
3-0
Radnik Surdulica
Semifinal
Dundee United
0-2
Hibernian
Omgång 1:3, match 2:2
Raith Rovers
2-0
Dunfermline Athletic

Raith Rovers vidare med sammanlagt 2-0.

Mästerskapsserien
Zlaté Moravce
0-0
Spartak Trnava
Žilina
5-3
Trenčín
Nedflyttningsserien
Ružomberok
1-1
Senica
Pohronie
0-0
Zemplín Michalovce
Tabor Sežana
0-1
Celje
Mura
2-2
Bravo
Deportivo Alavés
2-2
Levante
Barcelona
0-0
Atlético Madrid
Cádiz
2-1
Huesca
Athletic Club
2-2
Osasuna
Ponferradina
0-1
Albacete
Real Zaragoza
0-0
Espanyol
Alcorcón
0-0
Las Palmas
Málaga
1-1
Mallorca
Hammarby
3-2
Sirius
IFK Göteborg
1-1
Häcken
Elfsborg
2-2
Kalmar FF
Örebro
1-0
Halmstad
Landskrona BoIS
1-0
AFC Eskilstuna
Falkenberg
3-2
Örgryte
Västerås SK
2-1
Jönköpings Södra
Zlín
1-1
Opava
Viktoria Plzen
3-3
Příbram
Zbrojovka Brno
2-3
Mladá Boleslav
Bohemians 1905
3-0
Slovan Liberec
BB Erzurumspor
0-1
Kasımpaşa
Ankaragücü
1-2
Fenerbahçe
Sivasspor
0-0
Istanbul Basaksehir
Kayserispor
0-0
Gaziantep FK
Rizespor
0-4
Yeni Malatyaspor
Hatayspor
1-0
Denizlispor
Galatasaray
3-1
Beşiktaş
Fatih Karagümrük
5-1
Gençlerbirliği
Göztepe
0-1
Konyaspor
Trabzonspor
2-1
Antalyaspor
Borussia Dortmund
3-2
RB Leipzig
1899 Hoffenheim
4-2
Schalke 04
Wolfsburg
3-0
1. FC Union Berlin
Werder Bremen
0-0
Bayer Leverkusen
Bayern München
6-0
Borussia Mönchengladbach
Fortuna Düsseldorf
2-2
Eintracht Braunschweig
Greuther Fürth
2-2
Karlsruher SC
Würzburger Kickers
1-3
Osnabrück
Honvéd
1-2
Ferencvaros
Újpest
5-4
Zalaegerszegi TE
Mästerskapsserien
The New Saints
3-0
Barry Town United
Bala Town
1-0
Penybont
Connah's Quay
4-0
Caernarfon Town
Nedflyttningsserien
Cardiff MU
6-0
Cefn Druids
Flint Town United
0-0
Aberystwyth Town
Haverfordwest County
1-2
Newtown
Nedflyttningsserien
Hartberg
1-1
Ried
Rheindorf Altach
2-1
Austria Wien
Admira
2-0
St. Pölten

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.