ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 22 maj 2021

Status

100%

Söndag 23 maj 2021 18:42

Tävlingar

32

Matcher

99

Resultat

99

Resultatservice Maj 2021

 

Neflyttningsserien
UE Santa Coloma
4.6
Engordany
Ararat-Armenia
1-2
Alashkert
Urartu
2-0
Ararat
Europa League-playoff
Mechelen
1-2
Gent
Standard Liège
1-3
KV Oostende
Smorgon
1-3
Torpedo BelAZ
FK Minsk
1-0
Dinamo Brest
Ruh Brest
2-0
Neman Grodno
Energetyk-BGU
1-0
Slutsk
Första omgången
Falko
2-7
Molodechno
Atlant Kobrin
3-2
Krechet
Postavy
0-1
Gazovik Vitebsk
Svetlogorsk
1-3
BC Maxline
Osipovichy
2-1
Gorki
Stenles Pinsk
5-0
Luninets
Lepel
3-1 f
Niva Tolochin
SMI Autotrans
1-3
Smolevichy
Malorita
4-2 f
Brestzhilstroy
Stroitel Kapyl
2-1
BGU Minsk
Kletsk
0-3
Kronon
Mästerskapsserien
CSKA 1948 Sofia
1-0
CSKA Sofia
England England »
Kval till Premier League. Semifinal, match 2:2
Brentford
3-1
AFC Bournemouth

Brentford vidare med sammanlagt 3-2.

Swansea City
1-1
Barnsley

Swansea City vidare med sammanlagt 2-1.

Kval till League One. Semifinal, match 2:2
Sunderland
2-1
Lincoln City

Lincoln City vidare med sammanlagt 3-2.

Final
FCI Levadia
1-0
Flora
Inter Turku
2-1
KTP
SJK
0-2
HJK
Lahti
1-0
Honka
Ilves
3-2
KuPS
Kval till Ligue 2. Match 2:2
Chamois niortais
2-0
Villefranche

Chamois niortais vinnare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

NSÍ
0-3
Final
Olympiakos
1-2
PAOK
FH
0-2
KR
Crotone
0-0
Fiorentina
Cagliari
0-1
Genoa
Sampdoria
3-0
Parma
Tredje kvalomgången
SDYuShOR 8
1-0
Akademiya Ontustik
Maqtaaral
1-0
Aksu
Slaven Koprivnica
1-0
Varaždin
Rijeka
2-1
HNK Gorica
Hajduk Split
2-0
Lokomotiva Zagreb
Osijek
2-1
Istra 1961
Dinamo Zagreb
1-0
Šibenik
Första omgången
Utenis Utena
0-3
Šilutė
Sveikata
1-3
Babrungas
Panerys Vilnius
1-2
FA Šiauliai
Fortūna Kaunas
0-4
Saned Joniškis
Minija
1-1* f
Dainava

Dainava vidare efter 5-4 på straffar.

BFA
0-2
Nevėžis
Atmosfera
0-3
Hegelmann Litauen
Viltis Vilnius
0-0* f
Garliava

Garliava vidare efter straffar.

Wiltz
0-0
F91 Dudelange
RM Hamm Benfica
1-2
UNA Strassen
UT Pétange
0-5
Racing
Progrès Niederkorn
2-0
Jeunesse d'Esch
Fola Esch
5-0
Differdange 03
Swift Hesperange
4-0
Rodange
Victoria Rosport
0-3
Hostert
Mondorf-les-Bains
2-3
Etzella Ettelbrück
Dinamo-Auto
2-0
Milsami
Petrocub
0-1
Sheriff
Final
Astra
2-3 f
Universitatea Craiova
La Fiorita
0-1 f
Folgore
Final
St. Johnstone
1-0
Hibernian
Mästerskapsserien
DAC
2-0
Spartak Trnava
Žilina
5-1
Zlaté Moravce
Slovan Bratislava
2-1
Trenčín
Neflyttningsserien
Sereď
4-1
Senica
Pohronie
1-0
Ružomberok
Nitra
0-4
Zemplín Michalovce
Bravo
3-0
Olimpija
Tabor Sežana
0-1
Gorica
Celje
2-1
Koper
Domžale
1-1
Aluminij
Maribor
1-3
Mura
Celta Vigo
2-3
Real Betis
Eibar
0-1
Barcelona
Huesca
0-0
Valencia
Osasuna
0-1
Real Sociedad
Real Madrid
2-1
Villarreal
Real Valladolid
1-2
Atlético Madrid
Elche
2-0
Athletic Club
AIK
2-2
Mjällby
Östersunds FK
3-0
Sirius
Örgryte
0-2
GIF Sundsvall
Jönköpings Södra
3-1
Landskrona BoIS
Bayern München
5-2
Augsburg
Borussia Dortmund
3-1
Bayer Leverkusen
1899 Hoffenheim
2-1
Hertha BSC
Wolfsburg
2-3
Mainz 05
Eintracht Frankfurt
3-1
Freiburg
1. FC Union Berlin
2-1
RB Leipzig
1. FC Köln
1-0
Schalke 04
Werder Bremen
2-4
Borussia Mönchengladbach
VfB Stuttgart
0-2
Arminia Bielefeld
Wales Wales » Kval
Europa Conference League-playoff, omg 1:2, match 1:1
Barry Town
1-3
Caernarfon Town
Mästerskapsserien
Salzburg
4-0
Swarovski Tirol
Rapid Wien
3-0
LASK
Wolfsberger AC
1-3
Sturm Graz

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.