ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 20 mars 2021

Uppdaterad

23:31

Lördag 20 mars 2021

Tävlingar

53

Matcher

202

Resultat

202

Status

100%

Resultatservice Mars 2021

 

Oman
0-0
Jordanien
Excel Mouscron
0-1
Oostende
Eupen
2-0
Kortrijk
Borac Banja Luka
1-0
Mladost Doboj Kakanj
Velež
2-2
Radnik Bijeljina
Zrinjski
3-1
Sloboda Tuzla
Energetyk-BGU
1-2
Shakhtyor Soligorsk
Vitebsk
0-0
Dinamo Minsk
Dinamo Brest
0-0
BATE Borisov
FK Minsk
2-2
Ruh Brest
Montana
1-1
Cherno More
Arda
0-2
Lokomotiv Plovdiv
Tsarsko selo
1-1
Ludogorets
Nedflyttningsserien
Pafos
3-0
Nea Salamis
Ethnikos Achna
1-0
Enosis
Brighton & Hove Albion
3-0
Newcastle United
Brentford
1-1
Nottingham Forest
Barnsley
1-2
Sheffield Wednesday
Bristol City
0-2
Rotherham United
Coventry City
0-0
Wycombe Wanderers
Millwall
1-0
Middlesbrough
Norwich City
1-1
Blackburn Rovers
Preston North End
0-1
Luton Town
Reading
1-1
Queens Park Rangers
Stoke City
1-0
Derby County
Watford
3-0
Birmingham City
Swansea City
0-1
Cardiff City
Portsmouth
2-1
Ipswich Town
AFC Wimbledon
2-2
Charlton Athletic
Accrington Stanley
3-1
Wigan Athletic
Burton Albion
1-2
Milton Keynes Dons
Fleetwood Town
0-2
Swindon Town
Gillingham
2-2
Doncaster Rovers
Northampton Town
0-1
Crewe Alexandra
Oxford United
0-2
Blackpool
Plymouth Argyle
2-0
Bristol Rovers
Rochdale
3-3
Peterborough United
Shrewsbury Town
1-1
Hull City
Sunderland
1-1
Lincoln City
Newport County
0-1
Leyton Orient
Stevenage
3-1
Carlisle United
Barrow
3-2
Crawley Town
Bolton Wanderers
2-1
Walsall
Bradford City
0-0
Oldham Athletic
Cambridge United
1-0
Forest Green Rovers
Cheltenham Town
2-0
Salford City
Colchester United
0-1
Port Vale
Harrogate Town
0-1
Morecambe
Mansfield Town
2-2
Grimsby Town
Scunthorpe United
1-1
Southend United
Tranmere Rovers
2-1
Exeter City
Kvartsfinal
AFC Bournemouth
0-3
Southampton
Everton
0-2
Manchester City
Kuressaare
1-3
Tammeka
FCI Levadia
4-3
Legion
Trans
1-1
Vaprus
Kvartsfinal
RoPS / HIFK
Inst
HJK
KuPS
5-0
Gnistan
Honka
Inst
PK-35
Inter Turku
Inst
SJK
Metz
1-3
Stade rennais
Nice
3-0
Olympique Marseille
Amiens
3-1
Troyes
LB Châteauroux
2-2
Caen
EA Guingamp
1-1
Rodez
Le Havre
0-2
Sochaux
Nancy
1-0
Clermont
Chamois niortais
1-0
Toulouse
Paris FC
2-0
Grenoble Foot 38
Pau
3-1
Dunkerque
Valenciennes
2-2
Auxerre
ÍF
3-1
07 Vestur
B36
0-0
B68
NSÍ
3-0
EB / Streymur
TB
0-5
Shukura
2-0
Samgurali
Telavi
0-3
Dinamo Tbilisi
Saburtalo
0-0
Dinamo Batumi
Glacis United
4-1
College 1975
Europa Point
1-4
Manchester 62
Apollon Smirnis
0-2
AEL
Volos NFC
0-0
OFI
PAS Giannina
1-0
Atromitos
Panaitolikos
0-3
Lamia
Finn Harps
1-0
Bohemians
Longford Town
2-0
Derry City
Sligo Rovers
1-1
Dundalk
Kvartsfinal
Valur
*3-3 f
KR

Valur vidare efter 5-4 på straffar.

Stjarnan
4-2
Fylkir
Breiðablik
2-1
KA
Ashdod
2-0
Beitar Jerusalem
Hapoel Kfar Saba
0-1
Ironi Kiryat Shmona
Bnei Sakhnin
1-0
Maccabi Petah Tikva
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Bnei Yehuda
Maccabi Haifa
2-0
Maccabi Netanya
Maccabi Tel Aviv
1-1
Hapoel Tel Aviv
Crotone
2-3
Bologna
Spezia
2-1
Cagliari
Reggiana
1-1
Cosenza
Frosinone
0-3
Lecce
Vicenza
1-0
Pescara
Empoli
1-0
Virtus Entella
Monza
1-4
Venezia
SPAL
1-0
Cittadella
Zhetysu
3-0
Arys
Shakhter Karagandy
0-2
Ordabasy
Akzhayik
1-0
Atyrau
Aktobe
1-1
Tobol
Drita
1-1
Drenica Skënderaj
Besa Pejë
2-1
Feronikeli
Slaven Koprivnica
1-1
Istra 1961
Hajduk Split
1-0
Šibenik
Ventspils
1-1
Rīgas FS
Spartaks Jūrmala
1-0
Metta / LU
Kauno Žalgiris
2-1
Riteriai
Panevėžys
4-2
Banga
Žalgiris
2-0
Hegelmann Litauen
Jeunesse d'Esch
1-0
Victoria Rosport
F91 Dudelange
1-0
Progrès Niederkorn
Rodange
1-0
Etzella Ettelbrück
Racing
0-2
Swift Hesperange
Rudar
0-0
Iskra
Jezero
1-2
Budućnost
Zeta
1-1
Petrovac
Dečić
1-0
OFK Titograd
Sutjeska
1-1
Podgorica
Fortuna Sittard
0-1
Utrecht
Feyenoord
1-1
Emmen
RKC Waalwijk
3-1
Groningen
Coleraine
1-0
Carrick Rangers
Dungannon Swifts
0-1
Portadown
Glentoran
3-1
Glenavon
Larne
0-0
Cliftonville
Warrenpoint Town
2-2
Ballymena United
Belasica
1-1
Rabotnički
Akademija Pandev
1-0
Struga
Renova
1-2
Makedonija GjP
Sileks
1-3
Shkupi
Vardar
1-6
Shkendija
Śląsk Wrocław
0-0
Wisła Płock
Raków Częstochowa
0-0
Górnik Zabrze
Lech Poznań
2-3
Jagiellonia Białystok
Paços de Ferreira
3-0
Moreirense
Santa Clara
1-1
Tondela
Portimonense
1-2
Porto
Sporting CP
1-0
Vitoria Guimaraes
Argeș
1-1
Academica Clinceni
Politehnica Iași
1-0
Dinamo Bucureşti
Fiorentino
2-2
Tre Fiori
Cailungo
3-0
Cosmos
La Fiorita
2-1
San Giovanni
Pennarossa
2-1
Juvenes / Dogana
Lausanne Sport
4-3
St. Gallen
Lugano
2-1
Basel
Spartak Subotica
2-2
Bačka Topola
Radnički Niš
0-1
Voždovac
Bačka Palanka
0-4
Partizan
Zlatibor Čajetina
0-2
Javor Ivanjica
Crvena Zvezda
4-1
Mladost Lučani
Dundee United
1-0
Aberdeen
Hamilton Academical
1-1
St. Mirren
Kilmarnock
4-1
Motherwell
Livingston
1-1
Hibernian
St. Johnstone
1-0
Ross County
Mästerskapsserien
Zlaté Moravce
1-0
Trenčín
Slovan Bratislava
2-2
Žilina
Nedflyttningsserien
Ružomberok
2-0
Zemplín Michalovce
Nitra
2-3
Pohronie
Senica
1-0
Sereď
Athletic Club
1-1
Eibar
Celta Vigo
1-3
Real Madrid
Huesca
0-0
Osasuna
Real Valladolid
1-1
Sevilla
Sabadell
1-1
Sporting Gijón
Mallorca
0-0
Real Oviedo
Leganes
0-2
Fuenlabrada
Espanyol
4-0
UD Logroñés
Semifinal
Häcken
3-0
Västerås SK
Příbram
1-1
Zbrojovka Brno
Karviná
0-1
Sigma Olomouc
Jablonec
2-1
Slovan Liberec
Gençlerbirliği
2-1
Kasımpaşa
Göztepe
3-5
Sivasspor
Yeni Malatyaspor
2-2
Gaziantep FK
Trabzonspor
4-1
Ankaragücü
Bayern München
4-0
VfB Stuttgart
Eintracht Frankfurt
5-2
1. FC Union Berlin
1. FC Köln
2-2
Borussia Dortmund
Werder Bremen
1-2
Wolfsburg
Schalke 04
0-3
Borussia Mönchengladbach
Hamburger SV
2-0
Heidenheim
Erzgebirge Aue
2-0
Sandhausen
Eintracht Braunschweig
1-1
Darmstadt 98
Mariupol
0-0
Minai
Desna
0-2
Dnipro-1
Vorskla Poltava
3-0
Olimpik Donetsk
Penybont
1-2
Flint Town United
Cardiff MU
0-0
Cefn Druids
Aberystwyth Town
1-0
Newtown
Connah's Quay
2-0
Haverfordwest County
Bala Town
1-2
Caernarfon Town
LASK
0-1
Salzburg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.