ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 6 mars 2021

Uppdaterad

23:34

Lördag 6 mars 2021

Tävlingar

51

Matcher

192

Resultat

192

Status

100%

Resultatservice Mars 2021

 

Van
3-1
Urartu
AS Eupen
3-3
OH Leuven
Waasland-Beveren
1-2
Beerschot
Royal Antwerp
4-2
Kortrijk
Krupa na Vrbasu
1-1
Široki Brijeg
Tuzla City
2-0
Željezničar
Sarajevo
0-1
Zrinjski
FK Minsk
1-1
Isloch
Torpedo BelAZ
3-0
Arsenal
Arda
1-0
Cherno More
CSKA Sofia
0-0
Lokomotiv Plovdiv
Mästerskapsserien
Omonia Nicosia
0-0
Anorthosis
Nedflyttningsserien
Pafos
1-1
APOEL
Burnley
1-1
Arsenal
Sheffield United
0-2
Southampton
Aston Villa
0-0
Wolverhampton Wanderers
Brighton & Hove Albion
1-2
Leicester City
Watford
1-0
Nottingham Forest
Barnsley
1-0
Birmingham City
Bristol City
0-2
Queens Park Rangers
Coventry City
1-0
Derby County
Millwall
0-2
Blackburn Rovers
Norwich City
3-0
Luton Town
Preston North End
1-1
AFC Bournemouth
Reading
3-0
Sheffield Wednesday
Stoke City
2-0
Wycombe Wanderers
Swansea City
2-1
Middlesbrough
Gillingham
3-1
Ipswich Town
Accrington Stanley
2-1
Swindon Town
Blackpool
1-1
AFC Wimbledon
Burton Albion
2-1
Peterborough United
Doncaster Rovers
2-1
Plymouth Argyle
Hull City
2-0
Bristol Rovers
Lincoln City
3-0
Crewe Alexandra
Northampton Town
4-1
Portsmouth
Oxford United
0-0
Charlton Athletic
Shrewsbury Town
0-2
Fleetwood Town
Sunderland
2-0
Rochdale
Wigan Athletic
3-0
Milton Keynes Dons
Exeter City
4-0
Leyton Orient
Barrow
2-0
Mansfield Town
Bradford City
1-1
Bolton Wanderers
Cambridge United
1-0
Walsall
Cheltenham Town
3-2
Port Vale
Colchester United
0-2
Newport County
Grimsby Town
1-2
Forest Green Rovers
Morecambe
3-1
Carlisle United
Oldham Athletic
0-0
Southend United
Salford City
1-1
Scunthorpe United
Stevenage
1-0
Harrogate Town
Tranmere Rovers
0-1
Crawley Town
SJK Akatemia
0-3
SJK
Red Star
3-2
Lens
Rumilly Vallières
*1-1 f
Annecy
Saint-Louis Neuweg
0-2
Sedan
Olympique d'Alès
1-2
Montpellier
Valenciennes
0-4
Metz
Le Puy Foot
1-0
Lorient
Saumur
*3-3 f
Montagnarde
Olympique Lyonnais
3-1
Sochaux
Stade brestois 29
0-3
Paris Saint-Germain
EB / Streymur
1-1
ÍF
Samgurali
0-0
Saburtalo
Lokomotivi Tbilisi
3-2
Telavi
Magpies
4-0
Europa Point
OFI
2-3
AEL
Atromitos
1-1
Asteras Tripolis
PAS Giannina
1-0
Panathinaikos
Valur
2-2
HK
KR
3-1
Kórdrengir
Thróttur Reykjavík
Inst
ÍBV
Fylkir
0-1
Leiknir Reykjavík
Afturelding
1-7
KA
FH
4-0
Thór
Maccabi Netanya
1-0
Bnei Yehuda
Maccabi Haifa
0-2
Maccabi Petah Tikva
Spezia
1-1
Benevento
Udinese
2-0
Sassuolo
Juventus
3-1
Lazio
Virtus Entella
0-0
Ascoli
Cosenza
1-2
Frosinone
Pisa
0-0
Reggina
Cremonese
0-1
Salernitana
Pescara
0-1
SPAL
Venezia
0-1
Brescia
Monza
2-0
Pordenone
Final
Tobol
*1-1 f
Astana

Tobol vinnare efter straffar.

Gjilani
1-1
Arbëria
Prishtina
2-0
Llapi
Slaven Koprivnica
0-0
Lokomotiva Zagreb
Hajduk Split
2-0
Varaždin
Džiugas Telšiai
2-1
Hegelmann Litauen
Dainava
0-2
Nevėžis
F91 Dudelange
3-3
Wiltz
Jeunesse d'Esch
2-2
Progrès Niederkorn
Rodange
1-2
Swift Hesperange
Tarxien Rainbows
0-3
Birkirkara
Floriana
0-0
Balzan
Hamrun Spartans
1-0
Hibernians
Mosta
5-1
Senglea Athletic
Lija Athletic
3-1
Santa Lucia
Sliema Wanderers
2-0
Gzira United
Sutjeska
4-3
Zeta
Dečić
0-1
Rudar
Podgorica
2-0
Jezero
OFK Titograd
0-0
Iskra
Petrovac
1-4
Budućnost
Feyenoord
6-0
VVV
Twente
1-1
Willem II
Heerenveen
3-0
ADO Den Haag
RKC Waalwijk
1-2
Utrecht
Crusaders
0-2
Warrenpoint Town
Dungannon Swifts
2-3
Coleraine
Linfield
2-0
Cliftonville
Portadown
4-1
Glenavon
Ballymena United
1-1
Larne
Makedonija GjP
1-0
Sileks
Podbeskidzie
2-2
Lechia Gdańsk
Zagłębie Lubin
3-0
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
0-0
Cracovia Kraków
Portimonense
3-0
Tondela
Gil Vicente
0-2
Porto
Boavista
3-0
Famalicão
Universitatea Craiova
1-0
Botoşani
UTA Arad
0-1
CFR Cluj
CSKA Moskva
2-0
Akhmat Grozny
Rotor Volgograd
0-0
Khimki
Rostov
0-0
Sochi
Libertas
0-3
Tre Penne
Juvenes / Dogana
2-1
San Giovanni
La Fiorita
3-0
Domagnano
Fiorentino
5-2
Cosmos
Young Boys
1-1
Vaduz
Servette
2-1
Basel
Aberdeen
0-0
Hamilton Academical
Motherwell
3-1
Livingston
Rangers
3-0
St. Mirren
Ross County
3-2
Kilmarnock
St. Johnstone
1-0
Hibernian
Trenčín
2-0
Spartak Trnava
Slovan Bratislava
3-1
DAC
Zlaté Moravce
1-0
Sereď
Senica
1-1
Pohronie
Žilina
3-2
Ružomberok
Zemplín Michalovce
1-0
Nitra
Mura
2-0
Aluminij
Gorica
1-1
Maribor
Koper
0-2
Domžale
Real Valladolid
2-1
Getafe
Elche
2-1
Sevilla
Cádiz
1-0
Eibar
Osasuna
0-2
Barcelona
Real Zaragoza
1-0
Tenerife
Las Palmas
1-1
Rayo Vallecano
Leganes
0-0
Castellón
Albacete
1-1
UD Logroñés
Tredje omgången, gruppspel
Västerås SK
3-0
GAIS
Malmö FF
4-1
Halmstad
Trelleborgs FF
3-1
Lödde
Örebro
2-2
Sirius
Degerfors
2-0
Utsikten
Elfsborg
3-2
Falkenberg
Djurgården
4-1
Kalmar FF
Brage
1-0
Umeå FC
Příbram
0-2
Slovan Liberec
Teplice
3-1
Opava
Zlín
0-0
Bohemians 1905
Viktoria Plzen
1-0
Sigma Olomouc
Denizlispor
3-2
Yeni Malatyaspor
Beşiktaş
2-1
Gaziantep FK
Borussia Mönchengladbach
0-1
Bayer Leverkusen
1899 Hoffenheim
2-1
Wolfsburg
Freiburg
0-3
RB Leipzig
Eintracht Frankfurt
1-1
VfB Stuttgart
Hertha BSC
2-1
Augsburg
Bayern München
4-2
Borussia Dortmund
Erzgebirge Aue
1-1
Hannover 96
Greuther Fürth
1-2
Bochum
Karlsruher SC
0-0
St. Pauli
Mariupol
0-1
Vorskla Poltava
Olimpik Donetsk
0-1
Shakhtar Donetsk
Paksi SE
2-2
Mezőkövesd-Zsóry
Puskás
2-1
Újpest
Caernarfon Town
2-2
Aberystwyth Town
Connah's Quay
2-1
Newtown
Cefn Druids
0-1
Barry Town United
Haverfordwest County
1-0
Cardiff MU
Flint Town United
0-1
Penybont
The New Saints
0-0
Bala Town
Hartberg
2-1
Admira
Rheindorf Altach
0-1
LASK
Swarovski Tirol
1-1
Sturm Graz

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.