ecst.se fotboll

Resultatservice

Tisdag 2 mars 2021

Uppdaterad

23:30

Tisdag 2 mars 2021

Tävlingar

26

Matcher

84

Resultat

84

Status

100%

Resultatservice Mars 2021

 

Ararat-Armenia
0-1
Urartu
Səbail
1-1
Keşlə
Qarabag
3-0
Qəbələ
Shakhtyor Soligorsk
*0-0 f
BATE Borisov

Shakhtyor Soligorsk vinnare efter 5-4 på straffar.

Andra omgången
Etar
0-1
Arda
CSKA Sofia
3-1
Cherno More
Manchester City
4-1
Wolverhampton Wanderers
Cardiff City
4-0
Derby County
Coventry City
1-2
Middlesbrough
Huddersfield Town
1-1
Birmingham City
Millwall
2-1
Preston North End
Nottingham Forest
0-1
Luton Town
Reading
1-0
Blackburn Rovers
Gillingham
3-2
Milton Keynes Dons
Wigan Athletic
0-1
Charlton Athletic
Accrington Stanley
1-2
Ipswich Town
Blackpool
1-1
Crewe Alexandra
Burton Albion
1-0
Bristol Rovers
Doncaster Rovers
2-1
Portsmouth
Hull City
2-0
Rochdale
Lincoln City
1-2
Fleetwood Town
Northampton Town
2-0
Plymouth Argyle
Oxford United
0-0
Peterborough United
Shrewsbury Town
1-1
AFC Wimbledon
Sunderland
1-0
Swindon Town
Morecambe
3-1
Crawley Town
Barrow
0-1
Harrogate Town
Bradford City
1-0
Mansfield Town
Cambridge United
0-1
Scunthorpe United
Cheltenham Town
1-0
Southend United
Colchester United
2-1
Carlisle United
Exeter City
0-0
Walsall
Oldham Athletic
0-2
Bolton Wanderers
Salford City
1-0
Port Vale
Stevenage
3-0
Forest Green Rovers
Tranmere Rovers
1-0
Newport County
Grimsby Town
0-1
Leyton Orient
Ajaccio
1-0
Rodez
Amiens
1-1
Auxerre
Chambly
0-3
Troyes
EA Guingamp
0-5
Clermont
Le Havre
0-2
Grenoble Foot 38
Nancy
1-0
Caen
Chamois niortais
1-3
Sochaux
Paris FC
1-0
Dunkerque
Pau
1-0
LB Châteauroux
Valenciennes
1-0
Toulouse
Europa
9-0
College 1975
Hapoel Hadera
0-0
Bnei Yehuda
Juventus
3-0
Spezia
Frosinone
2-2
Monza
Brescia
2-0
Cosenza
Reggina
0-3
Empoli
Cittadella
0-1
Pescara
Ascoli
0-2
Pisa
Chievo
3-0
Pordenone
Salernitana
0-0
SPAL
Lecce
0-0
Virtus Entella
Vicenza
3-1
Cremonese
Semifinal
Shakhter Karagandy
0-2
Astana
Andra omgången
NK Zagreb
0-3
Hajduk Split
Andra omgången
Gzira United
4-2 f
Tarxien Rainbows
Ghajnsielem
1-4
Birkirkara
Naxxar Lions
0-0* f
St. Andrews

St. Andrews vidare efter 4-2 på straffar.

Semifinal
Vitesse
2-0
VVV
Glentoran
3-1
Linfield
Ballymena United
1-1
Cliftonville
Coleraine
2-0
Portadown
Glenavon
1-1
Carrick Rangers
Larne
0-3
Crusaders
Warrenpoint Town
4-1
Dungannon Swifts
Kvartsfinal
Puszcza Niepołomice
2-5
Arka Gdynia
Lech Poznań
0-2
Raków Częstochowa
Kvartsfinal
Chindia Târgovişte
0-1
Universitatea Craiova
Partizan
2-0
Vojvodina
Fjärde omgången
Viktoria Plzen
3-1
Hradec Králové
Gaziantep FK
2-1
Gençlerbirliği
Yeni Malatyaspor
0-1
Beşiktaş
Kvartsfinal
Jahn Regensburg
Inst
Werder Bremen
Borussia Mönchengladbach
0-1
Borussia Dortmund
Kisvárda
0-1
Puskás
Honvéd
3-2
MTK
Ferencváros
1-0
Diósgyőr
Newtown
2-0
Penybont

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.