ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 8 februari 2020

38

tävlingar

147

matcher

147

resultat

0

matchfakta

Skënderbeu Korçë
1-1
Bylis

Kukësi
3-1
Laçi

Teuta Durrës
1-1
Luftëtari Gjirokastër

Partizani Tirana
2-0
Flamurtari

 
Sumqayıt
2-1
Zira

Qarabag
0-0
Neftçi

 
Sporting Charleroi
4-0
Zulte-Waregem

Cercle Brugge
3-2
Mechelen

Sint-Truiden
5-2
Eupen

Royal Excel Mouscron
3-1
Oostende

 
Olympiakos Nicosia
2-1
Anorthosis

AEK Larnaca
1-0
APOEL

 
Everton
3-1
Crystal Palace

Brighton & Hove Albion
1-1
Watford

 
Wigan Athletic
1-2
Preston North End

Barnsley
1-1
Sheffield Wednesday

Blackburn Rovers
0-1
Fulham

Brentford
3-2
Middlesbrough

Huddersfield Town
2-0
Queens Park Rangers

Luton Town
0-1
Cardiff City

Reading
1-1
Hull City

Stoke City
3-1
Charlton Athletic

Swansea City
2-3
Derby County

Nottingham Forest
2-0
Leeds United

 
Wimbledon
1-2
Fleetwood Town

Blackpool
2-1
Southend United

Burton Albion
0-0
Gillingham

Coventry City
2-1
Bolton Wanderers

Doncaster Rovers
1-1
Rochdale

Peterborough United
4-0
Oxford United

Shrewsbury Town
1-1
Milton Keynes Dons

Sunderland
1-0
Ipswich Town

Tranmere Rovers
0-2
Portsmouth

Wycombe Wanderers
3-1
Bristol Rovers

 
Bradford City
1-1
Grimsby Town

Carlisle United
1-1
Swindon Town

Colchester United
3-0
Plymouth Argyle

Crewe Alexandra
2-1
Oldham Athletic

Exeter City
2-1
Stevenage

Forest Green Rovers
1-2
Walsall

Leyton Orient
1-1
Macclesfield Town

Morecambe
1-1
Mansfield Town

Newport County
0-1
Cambridge United

Northampton Town
0-1
Port Vale

Salford City
0-0
Crawley Town

Scunthorpe United
1-0
Cheltenham Town

 
Första omgången, gruppspel
Honka
2-1
IFK Mariehamn

HJK
1-0
Inter Turku

SJK
2-3
Lahti

KTP
0-0
Gnistan

EIF
2-0
MYPA

Ilves
1-1
KuPS

Jaro
0-2
KPV

VPS
2-2
Oulu

Kajaani
1-0
SJK Akatemia

 
Olympique Marseiile
1-0
Toulouse

Stade rennais
0-0
Stade brestois 29

Dijon
3-3
Nantes

Amiens
1-2
Monaco

Nice
1-3
Nîmes Olympique

Metz
1-2
Girondins Bordeaux

 
EA Guingamp
2-1
Lorient

 
Mästerskapsserien
St Joseph's
1-0
Lincoln Red Imps

Lions Gibraltar
2-3
Magpies

 
Mons Calpe
1-1
Europa Point

 
Panionios
0-0
Xanthi

Lamia
0-0
AEL

 
Första omgången, gruppspel
Þór
1-2
Grótta

 
Hapoel Tel Aviv
2-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Ra'anana
1-2
Maccabi Netanya

Hapoel Hadera
2-0
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Haifa
1-1
Maccabi Tel Aviv

 
Fiorentina
1-2
Atalanta

Torino
1-3
Sampdoria

Hellas Verona
2-1
Juventus

 
Crotone
1-0
Cremonese

Cittadella
1-2
Empoli

Venezia
0-1
Frosinone

Pordenone
2-2
Livorno

Perugia
0-3
Spezia

 
Kvartsfinal
Drenica Skënderaj
2-1 f
Gjilani

Prishtina
4-1
Vushtrria

 
Osijek
1-1
Inter Zaprešić

Hajduk Split
1-0
Lokomotiva Zagreb

 
Gudja United
1-0
Sliema Wanderers

Valletta
3-1
Balzan

Gzira United
2-2
Floriana

Birkirkara
2-1
Mosta

 
Groningen
1-0
Vitesse

PSV
3-0
Willem II

Heerenveen
1-1
VVV

RKC Waalwijk
0-0
PEC Zwolle

 

Ballymena United
0-2
Carrick Rangers

Cliftonville
1-1
Dungannon Swifts

Glenavon
2-1
Crusaders

Glentoran
0-1
Coleraine

Institute
0-4
Larne

Warrenpoint Town
1-2
Linfield

 

Korona Kielce
0-0
Górnik Zabrze

Lech Poznań
3-0
Raków Częstochowa

Wisła Kraków
3-0
Jagiellonia Białystok

 
Famalicão
0-7
Vitoria Guimaraes

Belenenses
0-2
Santa Clara

Sporting Braga
2-2
Gil Vicente

Porto
3-2
Benfica

 
Gaz Metan Mediaş
0-0
CFR Cluj

 
Faetano
4-0
Fiorentino

Cosmos
1-0
Domagnano

Juvenes/Dogana
0-0
Pennarossa

 
Young Boys
1-0
Sion

Zürich
0-4
Basel

 
Femte omgången
Hamilton Academical
1-4
Rangers

Inverness CT
1-0
Livingston

St. Mirren
1-1
Motherwell

Ayr United
1-2
St. Johnstone

Aberdeen
0-0
Kilmarnock

Falkirk
0-1
Hearts

 
Levante
2-0
Leganés

Getafe
3-0
Valencia

Real Valladolid
1-1
Villarreal

Atlético Madrid
1-0
Granada

 
Extremadura UD
2-4
Tenerife

Girona
1-0
Huesca

Las Palmas
1-2
Cádiz

Real Zaragoza
0.0
Fuenlabrada

 
Konyaspor
0-0
Denizlispor

Gençlerbirliği
0-2
Trabzonspor

Beşiktaş
3-0
Gaziantep FK

Fenerbahçe
1-1
Alanyaspor

 
Wolfsburg
1-1
Fortuna Dusseldorf

Werder Bremen
0-2
1. FC Union Berlin

Hertha BSC
1-3
Mainz 05

Freiburg
1-0
1899 Hoffenheim

Schalke 04
1-1
Paderborn

Bayer Leverkusen
4-3
Borussia Dortmund

 
VfB Stuttgart
3-0
Erzgebirge Aue

Hamburger SV
2-0
Karlsruher SC

Osnabrück
0-1
1. FC Nürnberg

 
Fehérvár
2-1
Mezőkövesd-Zsóry

Paksi SE
0-2
Puskás

Kisvárda
5-3
Kaposvári Rákóczi

Honvéd
2-0
Zalaegerszegi TE

Diósgyőr
1-2
Debrecen

 
Barry Town United
0-1
Connah's Quay

 
Cardiff MU
3-1
Aberystwyth Town

 
Kvartsfinal
Austria Lustenau
*2-2 f
Swarovski Tirol

Information Austria Lustenau vidare efter 5-4 på straffar.

LASK
2-0
Sturm Graz