ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 9 augusti 2019
Grundserien: Start: 9 augusti 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

0

omgångar

Grundserien: 33
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

186 / 228

matcher spelade ( 81,58 % )

Grundserien: 186 / 198
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

3,05

målsnitt

Grundserien: 3,05
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Mästerskapsserien
34
35
36
37
38
Nedflyttningsserien
34
35
36
37
38

Grundserien

07.03.2020, 22:35

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Linfield
1
31
22
3
6
71
- 24
47
69
12
2
1
44
- 9
38
10
1
5
27
- 15
31
2
Coleraine
6
31
19
8
4
64
- 24
40
65
9
5
1
29
- 10
32
10
3
3
35
- 14
33
3
Crusaders
4
31
17
8
6
66
- 30
36
59
10
3
3
35
- 13
33
7
5
3
31
- 17
26
4
Cliftonville
5
31
18
5
8
48
- 22
26
59
9
2
4
23
- 11
29
9
3
4
25
- 11
30
5
Glentoran
7
31
17
7
7
61
- 33
28
58
10
3
3
34
- 13
33
7
4
4
27
- 20
25
6
Larne
ny
31
16
8
7
59
- 29
30
56
7
6
3
32
- 15
27
9
2
4
27
- 14
29
7
Glenavon
3
31
10
5
16
46
- 71
-25
35
7
5
3
27
- 20
26
3
0
13
19
- 51
9
8
Carrick Rangers
ny
31
10
2
19
34
- 47
-13
32
5
0
11
17
- 25
15
5
2
8
17
- 22
17
9
Dungannon Swifts
9
31
8
6
17
36
- 76
-40
30
6
3
7
23
- 33
21
2
3
10
13
- 43
9
10
Ballymena United
2
31
7
6
18
34
- 54
-20
27
4
3
9
20
- 30
15
3
3
9
14
- 24
12
11
Warrenpoint Town
10
31
5
3
23
26
- 85
-59
18
3
1
11
15
- 40
10
2
2
12
11
- 45
8
12
Institute
8
31
2
9
20
23
- 73
-50
15
1
2
12
8
- 42
5
1
7
8
15
- 31
10

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
-
-
8
-
-
-
9
-
-
-
10
-
-
-
11
-
-
-
12
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

07.03.2020, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Joe Gormley
Cliftonville
17
Robbie McDaid
Glentoran
15
David McDaid
Larne
13
Andrew Waterworth
Linfield
13
Jamie McGonigle
Crusaders
12
Hrvoje Plum
Glentoran
12
Jordan Owens
Crusaders
11
Paul O'Neill
Glentoran
11
Jonathan McMurray
Larne
11
Joel Cooper
11

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 07.03.2020, 22:35)

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 9 augusti 2019
Glenavon
1-1
Glentoran

 
Lördag 10 augusti 2019
Coleraine
1-1
Cliftonville

Crusaders
3-0
Carrick Rangers

Dungannon Swifts
2-2
Ballymena United

Larne
6-0
Warrenpoint Town

Linfield
3-1
Institute

 
Tisdag 13 augusti 2019
Ballymena United
Inst
Linfield

Carrick Rangers
1-2
Larne

Cliftonville
3-1
Glenavon

Glentoran
2-2
Coleraine

Institute
2-3
Dungannon Swifts

Crusaders
4-0
Warrenpoint Town

 
Lördag 17 augusti 2019
Cliftonville
0-2
Crusaders

Dungannon Swifts
3-1
Glentoran

Glenavon
2-0
Warrenpoint Town

Institute
0-2
Carrick Rangers

Larne
2-4
Ballymena United

Linfield
2-4
Coleraine

 
Lördag 24 augusti 2019
Ballymena United
1-2
Glentoran

Carrick Rangers
0-1
Cliftonville

Coleraine
0-0
Institute

Crusaders
2-2
Larne

Dungannon Swifts
2-1
Glenavon

Linfield
Inst
Warrenpoint Town

 
Fredag 30 augusti 2019
Carrick Rangers
0-1
Ballymena United

Glenavon
0-4
Coleraine

 
Lördag 31 augusti 2019
Crusaders
3-0
Dungannon Swifts

Warrenpoint Town
1-5
Cliftonville

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Måndag 2 september 2019
Glentoran
4-0
Institute

 
Lördag 7 september 2019
Ballymena United
4-0
Warrenpoint Town

Cliftonville
0-1
Linfield

Coleraine
5-0
Dungannon Swifts

Glentoran
2-1
Larne

Institute
0-6
Crusaders

 
Lördag 14 september 2019
Institute
1-4
Larne

Ballymena United
1-1
Coleraine

Crusaders
3-2
Glenavon

Dungannon Swifts
0-4
Cliftonville

Linfield
1-0
Glentoran

Warrenpoint Town
0-3
Carrick Rangers

 
Lördag 21 september 2019
Cliftonville
1-0
Institute

Coleraine
4-2
Crusaders

Glenavon
3-1
Ballymena United

Glentoran
2-1
Warrenpoint Town

Larne
0-0
Dungannon Swifts

 
Måndag 23 september 2019
Carrick Rangers
0-3
Linfield

 
Lördag 28 september 2019
Ballymena United
2-1
Cliftonville

Coleraine
0-0
Larne

Crusaders
5-2
Glentoran

Dungannon Swifts
2-1
Carrick Rangers

Linfield
7-0
Glenavon

Warrenpoint Town
1-3
Institute

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Crusaders
1-0
Linfield

Glentoran
0-1
Cliftonville

Larne
6-0
Glenavon

 
Lördag 5 oktober 2019
Carrick Rangers
1-4
Coleraine

Institute
1-1
Ballymena United

Warrenpoint Town
4-3
Dungannon Swifts

 
Lördag 12 oktober 2019
Ballymena United
1-1
Crusaders

Cliftonville
1-0
Larne

Coleraine
3-0
Warrenpoint Town

Dungannon Swifts
1-4
Linfield

Glentoran
3-1
Carrick Rangers

 
Fredag 18 oktober 2019
Larne
2-3
Glentoran

 
Lördag 19 oktober 2019
Carrick Rangers
1-0
Dungannon Swifts

Crusaders
0-2
Coleraine

Institute
0-3
Cliftonville

Linfield
2-1
Ballymena United

Warrenpoint Town
1-3
Glenavon

 
Tisdag 22 oktober 2019
Linfield
7-0
Warrenpoint Town

 
Fredag 25 oktober 2019
Glentoran
3-1
Ballymena United

 
Lördag 26 oktober 2019
Carrick Rangers
1-0
Warrenpoint Town

Cliftonville
5-0
Dungannon Swifts

Coleraine
1-0
Linfield

Larne
1-1
Institute

Glenavon
2-2
Crusaders

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Ballymena United
0-3
Larne

Crusaders
1-1
Institute

Dungannon Swifts
0-2
Coleraine

Glenavon
1-2
Cliftonville

Linfield
2-0
Carrick Rangers

Warrenpoint Town
0-4
Glentoran

 
Lördag 9 november 2019
Ballymena United
1-2
Carrick Rangers

Cliftonville
4-0
Warrenpoint Town

Coleraine
4-0
Glenavon

Institute
1-1
Glentoran

Linfield
Inst
Dungannon Swifts

 
Måndag 11 november 2019
Larne
0-0
Crusaders

 
Fredag 15 november 2019
Carrick Rangers
1-3
Crusaders

 
Lördag 16 november 2019
Institute
0-3
Linfield

Cliftonville
1-0
Ballymena United

Dungannon Swifts
0-1
Larne

Warrenpoint Town
3-1
Coleraine

 
Fredag 22 november 2019
Glenavon
1-0
Linfield

 
Lördag 23 november 2019
Warrenpoint Town
0-1
Crusaders

Ballymena United
1-1
Institute

Coleraine
3-2
Carrick Rangers

Glentoran
6-1
Dungannon Swifts

Larne
1-1
Cliftonville

 
Tisdag 26 november 2019
Ballymena United
1-2
Linfield

Glenavon
3-1
Institute

 
Lördag 30 november 2019
Institute
2-0
Coleraine

Carrick Rangers
6-2
Glenavon

Cliftonville
0-2
Glentoran

Dungannon Swifts
1-6
Crusaders

Linfield
1-0
Larne

Warrenpoint Town
2-1
Ballymena United

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Tisdag 3 december 2019
Glentoran
Inst
Glenavon

 
Lördag 7 december 2019
Carrick Rangers
3-0
Institute

Coleraine
2-2
Glentoran

Crusaders
0-1
Ballymena United

Dungannon Swifts
3-1
Warrenpoint Town

Glenavon
1-3
Larne

Linfield
1-0
Cliftonville

 
Tisdag 10 december 2019
Glenavon
1-0
Carrick Rangers

 
Lördag 14 december 2019
Ballymena United
3-2
Dungannon Swifts

Cliftonville
Inst
Carrick Rangers

Glentoran
1-1
Crusaders

Institute
1-4
Glenavon

Larne
2-2
Coleraine

Warrenpoint Town
0-2
Linfield

 
Fredag 20 december 2019
Ballymena United
2-1
Glenavon

 
Lördag 21 december 2019
Carrick Rangers
0-1
Glentoran

Cliftonville
1-0
Coleraine

Dungannon Swifts
2-2
Institute

Linfield
0-1
Crusaders

Warrenpoint Town
0-2
Larne

 

Torsdag 26 december 2019

Coleraine
2-0
Ballymena United

Crusaders
1-2
Cliftonville

Glenavon
5-0
Dungannon Swifts

Glentoran
3-0
Linfield

Institute
0-1
Warrenpoint Town

Larne
0-0
Carrick Rangers

 

Lördag 28 december 2019

Coleraine
1-1
Linfield

Crusaders
5-0
Dungannon Swifts

Glenavon
1-1
Warrenpoint Town

Glentoran
2-0
Ballymena United

Institute
0-3
Carrick Rangers

Larne
1-2
Cliftonville

 

 

Januari 2020 Visa matchfakta

Onsdag 1 januari 2020

Ballymena United
2-3
Larne

Carrick Rangers
0-2
Coleraine

Cliftonville
1-0
Glenavon

Dungannon Swifts
0-2
Glentoran

Linfield
3-0
Institute

Warrenpoint Town
0-4
Crusaders

 

Fredag 10 januari 2020

Coleraine
0-1
Crusaders

Larne
4-0
Carrick Rangers

 

Lördag 11 januari 2020

Dungannon Swifts
Inst
Ballymena United

Glenavon
2-2
Institute

Glentoran
2-1
Warrenpoint Town

 

Måndag 13 januari 2020

Cliftonville
1-2
Linfield

 

Lördag 18 januari 2020

Ballymena United
0-3
Glenavon

Carrick Rangers
1-0
Cliftonville

Crusaders
3-0
Larne

Institute
0-3
Glentoran

Linfield
0-0
Dungannon Swifts

Warrenpoint Town
0-4
Coleraine

 

Lördag 18 januari 2020

Ballymena United
0-3
Glenavon

Carrick Rangers
1-0
Cliftonville

Crusaders
3-0
Larne

Institute
0-3
Glentoran

Linfield
0-0
Dungannon Swifts

Warrenpoint Town
0-4
Coleraine

 

Lördag 25 januari 2020

Carrick Rangers
1-2
Warrenpoint Town

Crusaders
2-0
Ballymena United

Dungannon Swifts
2-0
Institute

Linfield
8-1
Glenavon

Larne
2-1
Glentoran

 

Måndag 27 januari 2020

Coleraine
1-0
Cliftonville

 
Tisdag 28 januari 2020
Larne
3-1
Linfield

Glentoran
4-0
Glenavon

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta
Tisdag 4 februari 2020
Linfield
2-1
Dungannon Swifts

Cliftonville
3-1
Carrick Rangers

 

Lördag 8 februari 2020

Ballymena United
0-2
Carrick Rangers

Cliftonville
1-1
Dungannon Swifts

Glenavon
2-1
Crusaders

Glentoran
0-1
Coleraine

Institute
0-4
Larne

Warrenpoint Town
1-2
Linfield

 
Fredag 14 februari 2020
Ballymena United
1-4
Linfield

Dungannon Swifts
0-2
Larne

Glentoran
0-0
Carrick Rangers

Warrenpoint Town
2-2
Institute

 
Fredag 21 februari 2020
Linfield
4-0
Crusaders

 

Lördag 22 februari 2020

Institute
0-4
Coleraine

Carrick Rangers
1-2
Dungannon Swifts

Cliftonville
1-1
Ballymena United

Glenavon
2-2
Glentoran

Larne
1-0
Warrenpoint Town

 

 

Mars 2020 Visa matchfakta
Tisdag 3 mars 2020
Dungannon Swifts
1-0
Ballymena United

Coleraine
2-1
Glenavon

Crusaders
0-0
Cliftonville

 
Lördag 7 mars 2020
Ballymena United
0-2
Coleraine

Carrick Rangers
0-2
Linfield

Crusaders
2-1
Institute

Dungannon Swifts
4-4
Warrenpoint Town

Glentoran
0-2
Cliftonville

Larne
1-0
Glenavon