ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 26 juli 2019
Slut: -

34

omgångar

225 / 306

matcher spelade ( 73,53 % )

20 370

publiksnitt

2,85

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland Tyskland

Aktuella matcher

(28 februari-12 mars 2020)

Fredag 28 februari 2020
Jahn Regensburg
1-2
Dynamo Dresden

Karlsruher SC
0-1
1. FC Nürnberg

 
Lördag 29 februari 2020
Darmstadt 98
2-0
Heidenheim

Greuther Fürth
2-0
VfB Stuttgart

Erzgebirge Aue
3-0
Hamburger SV

 
Söndag 1 mars 2020
Arminia Bielefeld
1-0
Wehen Wiesbaden

St. Pauli
3-1
Osnabrück

Bochum
4-4
Sandhausen

 
Måndag 2 mars 2020
Hannover 96
3-1
Holstein Kiel

 
Fredag 6 mars 2020
1. FC Nürnberg
0-3
Hannover 96

Osnabrück
2-6
Wehen Wiesbaden

 
Lördag 7 mars 2020
Hamburger SV
2-1
Jahn Regensburg

Heidenheim
3-1
Karlsruher SC

Darmstadt 98
0-0
Bochum

 
Söndag 8 mars 2020
Holstein Kiel
1-1
Greuther Fürth

Dynamo Dresden
2-1
Erzgebirge Aue

Sandhausen
2-2
St. Pauli

 
Måndag 9 mars 2020
VfB Stuttgart
1-1
Arminia Bielefeld

 

Tabell

09.03.2020, 22:55

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Tyskland Arminia Bielefeld
7
25
14
9
2
50
- 24
26
51
6
5
1
22
- 10
23
8
4
1
28
- 14
28
2
Tyskland VfB Stuttgart
ny1
25
13
6
6
41
- 28
13
45
10
1
2
27
- 9
31
3
5
4
14
- 19
14
3
Tyskland Hamburger SV
4
25
12
8
5
48
- 28
20
44
9
1
2
27
- 9
28
3
7
3
21
- 19
16
4
Tyskland Heidenheim
5
25
11
8
6
34
- 26
8
41
7
4
2
22
- 11
25
4
4
4
12
- 15
16
5
Tyskland Greuther Fürth
13
25
10
6
9
37
- 33
4
36
7
1
4
19
- 15
22
3
5
5
18
- 18
14
6
Tyskland Darmstadt 98
10
25
8
12
5
31
- 31
0
36
4
8
1
18
- 14
20
4
4
4
13
- 17
16
7
Tyskland Holstein Kiel
6
25
9
7
9
38
- 38
0
34
3
5
4
15
- 17
14
6
2
5
23
- 21
8
8
Tyskland Erzgebirge Aue
14
25
9
7
9
34
- 34
0
34
8
3
1
24
- 11
27
1
4
8
10
- 23
7
9
Tyskland Hannover 96
ny1
25
8
8
9
34
- 37
-3
32
2
7
3
15
- 19
13
6
1
6
19
- 18
19
10
Tyskland Jahn Regensburg
8
25
9
5
11
36
- 42
-6
32
6
2
4
19
- 17
20
3
3
7
17
- 25
12
11
Tyskland St Pauli
9
25
7
9
9
33
- 32
1
30
6
4
3
20
- 12
22
1
5
6
13
- 20
8
12
Tyskland Osnabrück
ny3
25
7
8
10
32
- 35
-3
29
5
3
5
18
- 16
18
2
5
5
14
- 19
11
13
Tyskland Sandhausen
15
25
6
11
8
30
- 33
-3
29
4
6
3
17
- 17
18
2
5
5
13
- 16
11
14
Tyskland 1. FC Nürnberg
ny1
25
7
8
10
34
- 45
-11
29
3
5
5
14
- 23
14
4
3
5
20
- 22
15
15
Tyskland Bochum
11
25
6
10
9
40
- 45
-5
28
3
7
3
28
- 27
16
3
3
6
12
- 18
12
16
Tyskland Wehen Wiesbaden
ny3
25
6
7
12
31
- 43
-12
25
2
4
6
11
- 24
10
4
3
6
20
- 19
15
17
Tyskland Karlsruher SC
ny3
25
5
9
11
33
- 46
-13
24
3
4
5
18
- 22
13
2
5
6
15
- 24
11
18
Tyskland Dynamo Dresden
12
25
6
6
13
25
- 41
-16
24
5
2
6
16
- 18
17
1
4
7
9
- 23
7

Skytteliga

09.03.2020, 22:55

Namn
Klubb
Mål
Fabian Klos
Arminia Bielefeld
16
Manuel Schäffler
Wehen Wiesbaden
15
Tim Kleindienst
Heidenheim
12
Silvère Ganvoula
Bochum
11
Serdar Dursun
Darmstadt 98
11
Sonny Kittel
Hamburger SV
11
Philipp Hofmann
Karlsruher SC
11
Kevin Behrens
Sandhausen
11
Andreas Voglsammer
Arminia Bielefeld
10
Marcos Álvarez
Danny Blum
10
Danny Blum
Branimir Hrgota
9
Branimir Hrgota
Greuther Fürth
9
Lukas Hinterseer
Hamburger SV
9

Publiksnitt

09.03.2020, 23:59

VfB Stuttgart
671 546
13
51 657
Hamburger SV
567 804
12
47 317
Hannover 96
359 600
12
29 967
1. FC Nürnberg
385 033
13
29 618
St Pauli
382 743
13
29 442
Dynamo Dresden
354 016
13
27 232
Arminia Bielefeld
254 285
12
21 190
Bochum
225 155
13
17 320
Osnabrück
189 948
13
14 611
Darmstadt 98
186 124
13
14 317
Karlsruher SC
156 801
12
13 067
Heidenheim
153 850
13
11 835
Erzgebirge Aue
139 700
12
11 642
Holstein Kiel
138 710
12
11 559
Jahn Regensburg
137 045
12
11 420
Greuther Fürth
120 645
12
10 054
Sandhausen
96 935
13
7 457
Wehen Wiesbaden
63 360
12
5 280
Totalt
4 583 300
225
20 370

Spelschema

(Uppdaterad: 09.03.2020, 22:55)

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 26 juli 2019
VfB Stuttgart
2-1
Hannover 96

1-0 Mario Gómez (29)
2-0 Daniel Didavi (36)
Utvisning Maxime Awoudja (85)

2-1 Maxime Awoudja (självmål, 39)
Utvisning Matthias Ostrzolek (63)

Publik 52 021

 
Lördag 27 juli 2019
Dynamo Dresden
0-1
1. FC Nürnberg

 

0-1 Nikola Dovedan (53)

Publik 29 753

Holstein Kiel
1-1
Sandhausen

1-1 Emmanuel Iyoha (52)

0-1 Kevin Behrens (4)

Publik 10 103

Osnabrück
1-3
Heidenheim

1-0 Anas Ouahim (58)
Utvisning Kevin Wolze (82)

1-1 Sebastian Griesbeck (74)
1-2 Robert Leipertz (89)
1-3 David Otto (90+4)

Publik 12 909

 
Söndag 28 juli 2019
Hamburger SV
1-1
Darmstadt 98

1-1 Aaron Hunt (straff, 90+8)

0-1 Tim Skarke (46)

Publik 44 475

Jahn Regensburg
3-1
Bochum

1-0 Benedikt Saller (42)
2-0 Sebastian Stolze (50)
3-1 Tom Baack (90+5)

2-1 Danny Blum (straff, 75)

Publik 10 268

Greuther Fürth
0-2
Erzgebirge Aue

 

0-1 Dima Nazarov (25)
0-2 Jan Hochscheidt (90)

Publik 9 970

Wehen Wiesbaden
1-2
Karlsruher SC

1-2 Daniel Kyereh (90+3)

0-1 Marvin Pourié (15)
0-2 Philipp Hofmann (61)

Publik 6 871

 
Måndag 29 juli 2019
Arminia Bielefeld
1-1
St. Pauli

1-1 Manuel Prietl (90)

0-1 Christian Conteh (32)

Publik 23 857

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Bochum
3-3
Arminia Bielefeld

1-2 Danny Blum (straff, 74)
2-2 Silvere Ganvoula (79)
3-2 Simon Zoller (85)

0-1 Andreas Voglsammer (54)
0-2 Fabian Klos (56)
3-3 Anthony Losilla (självmål, 90+1)

Publik 21 708

Sandhausen
0-1
Osnabrück

 

0-1 Marcos Álvarez (78)

Publik 5 025

St. Pauli
1-3
Greuther Fürth

1-2 Dimitrios Diamantakos (45)

0-1 Daniel Keita-Ruel (17)
0-2 Daniel Keita-Ruel (35)
1-3 Julian Green (70)

Publik 29 546

 
Lördag 3 augusti 2019
Karlsruher SC
4-2
Dynamo Dresden

1-1 Philipp Hofmann (45+3)
2-1 Dzenis Burnic (självmål, 60)
3-1 Philipp Hofmann (67)
4-1 Manuel Stiefler (80)

0-1 Sasch Horvath (45+2)
4-2 Moussa Koné (90)

Publik 13 099

Hannover 96
1-1
Jahn Regensburg

1-0 Hendrik Weydandt (66)

1-1 Andreas Albers (79)

Publik 28 500

 
Söndag 4 augusti 2019
Heidenheim
2-2
VfB Stuttgart

1-2 Robert Leipertz (78)
2-2 Marc Kempf (självmål, 84)

0-1 Hamadi Al Ghaddioui (52)
0-2 Holger Badstuber (57)

Publik 15 000

Darmstadt 98
2-0
Holstein Kiel

1-0 Tim Skarke (11)
2-0 Serdar Dursun (straff, 64)

 

Publik 13 065

Erzgebirge Aue
3-2
Wehen Wiesbaden

1-0 Florian Krüger (19)
2-0 Dima Nazarov (35)
3-1 Tom Baumgart (82)

2-1 Phillip Tietz (43)
3-2 Max Dittgen (89)

Publik 9 500

 
Måndag 5 augusti 2019
1. FC Nürnberg
0-4
Hamburger SV

 

0-1 Jeremy Dudziak (12)
0-2 Sonny Kittel (30)
0-3 Khaled Narey (72)
0-4 Tim Handwerker (självmål, 81)

Publik 44 497

 
Fredag 16 augusti 2019
Hamburger SV
1-0
Bochum

1-0 Lukas Hinterseer (60)

 

Publik 41 737

Sandhausen
3-2
1. FC Nürnberg

1-0 Mario Engels (25)
2-0 Kevin Behrens (34)
3-2 Philip Türplitz (89)

2-1 Sebastian Kerk (45)
2-2 Asger Sørensen (70)

Publik 7 542

 
Lördag 17 augusti 2019
VfB Stuttgart
2-1
St. Pauli

1-1 Marc Kempf (60)
2-1 Nicolas González (90)

0-1 Mats Dæhli (18)

Publik 53 315

Arminia Bielefeld
3-1
Erzgebirge Aue

1-0 Joakim Nilsson (21)
2-0 Fabian Klos (60)
3-1 Andreas Voglsammer (straff, 85)

2-1 Christoph Daferner (76)

Publik 15 021

Wehen Wiesbaden
0-3
Hannover 96

 

0-1 Marvin Ducksch (28)
0-2 Florent Muslija (56)
0-3 Marvin Ducksch (straff, 76)

Publik 5 607

 
Söndag 18 augusti 2019
Holstein Kiel
2-1
Karlsruher SC

1-1 Lee Jae-Sung (45)
2-1 Lee Jae-Sung (64)
Utvisning Jonas Meffert (87)

0-1 Lukas Grozurek (17)

Publik 11 758

Dynamo Dresden
2-1
Heidenheim

1-0 Patrick Ebert (68)
2-0 Alexander Jeremejeff (82)

2-1 Denis Thomalla (straff, 89)

Publik 26 350

Greuther Fürth
1-0
Jahn Regensburg

1-0 Julian Green (74)

 

Publik 9 665

 
Måndag 19 augusti 2019
Osnabrück
4-0
Darmstadt 98

1-0 Etienne Amenyido (16)
2-0 Kevin Wolze (51)
3-0 Anas Ouahim (72)
4-0 Marcos Álvarez (79)

 

Publik 14 101

 
Fredag 23 augusti 2019
Darmstadt 98
0-0
Dynamo Dresden

Publik 14 610

Erzgebirge Aue
0-0
VfB Stuttgart

 

Utvisning Boma Sosa (66)

Publik 13 950

 
Lördag 24 augusti 2019
Hannover 96
1-1
Greuther Fürth

Jahn Regensburg
1-3
Arminia Bielefeld

Bochum
3-3
Wehen Wiesbaden

 
Söndag 25 augusti 2019
1. FC Nürnberg
1-0
Osnabrück

Heidenheim
0-2
Sandhausen

Karlsruher SC
2-4
Hamburger SV

 
Måndag 26 augusti 2019
St. Pauli
2-1
Holstein Kiel

 
Fredag 30 augusti 2019
1. FC Nürnberg
2-2
Heidenheim

Sandhausen
1-0
Darmstadt 98

 
Lördag 31 augusti 2019
Arminia Bielefeld
2-2
Greuther Fürth

Dynamo Dresden
3-3
St. Pauli

Wehen Wiesbaden
0-5
Jahn Regensburg

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Hamburger SV
3-0
Hannover 96

Holstein Kiel
1-1
Erzgebirge Aue

Osnabrück
3-0
Karlsruher SC

 
Måndag 2 september 2019
VfB Stuttgart
2-1
Bochum

 
Fredag 13 september 2019
Greuther Fürth
2-1
Wehen Wiesbaden

Karlsruher SC
1-0
Sandhausen

 
Lördag 14 september 2019
Hannover 96
0-2
Arminia Bielefeld

Heidenheim
3-0
Holstein Kiel

Jahn Regensburg
2-3
VfB Stuttgart

 
Söndag 15 september 2019
Darmstadt 98
3-3
1. FC Nürnberg

Bochum
2-2
Dynamo Dresden

Erzgebirge Aue
1-0
Osnabrück

 
Måndag 16 september 2019
St. Pauli
2-0
Hamburger SV

 
Fredag 20 september 2019
Heidenheim
1-0
Darmstadt 98

Holstein Kiel
1-2
Hannover 96

 
Lördag 21 september 2019
VfB Stuttgart
2-0
Greuther Fürth

1. FC Nürnberg
1-1
Karlsruher SC

Sandhausen
1-1
Bochum

Wehen Wiesbaden
2-5
Arminia Bielefeld

 
Söndag 22 september 2019
Hamburger SV
4-0
Erzgebirge Aue

Dynamo Dresden
2-1
Jahn Regensburg

Osnabrück
1-1
St. Pauli

 
Fredag 27 september 2019
Arminia Bielefeld
0-1
VfB Stuttgart

Wehen Wiesbaden
2-0
Osnabrück

 
Lördag 28 september 2019
Jahn Regensburg
2-2
Hamburger SV

Bochum
2-2
Darmstadt 98

Karlsruher SC
1-1
Heidenheim

 
Söndag 29 september 2019
St. Pauli
2-0
Sandhausen

Greuther Fürth
0-3
Holstein Kiel

Erzgebirge Aue
4-1
Dynamo Dresden

 
Måndag 30 september 2019
Hannover 96
0-4
1. FC Nürnberg

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
VfB Stuttgart
1-2
Wehen Wiesbaden

Darmstadt 98
1-1
Karlsruher SC

 
Lördag 5 oktober 2019
Hamburger SV
2-0
Greuther Fürth

Dynamo Dresden
0-2
Hannover 96

Sandhausen
2-2
Erzgebirge Aue

 
Söndag 6 oktober 2019
1. FC Nürnberg
1-1
St. Pauli

Heidenheim
2-3
Bochum

Holstein Kiel
1-2
Jahn Regensburg

 
Måndag 7 oktober 2019
Osnabrück
0-1
Arminia Bielefeld

 
Fredag 18 oktober 2019
Greuther Fürth
2-0
Dynamo Dresden

Erzgebirge Aue
4-3
1. FC Nürnberg

 
Lördag 19 oktober 2019
Jahn Regensburg
1-0
Sandhausen

St. Pauli
0-1
Darmstadt 98

Wehen Wiesbaden
0-0
Heidenheim

 
Söndag 20 oktober 2019
VfB Stuttgart
0-1
Holstein Kiel

Hannover 96
0-0
Osnabrück

Bochum
3-3
Karlsruher SC

 
Måndag 21 oktober 2019
Arminia Bielefeld
1-1
Hamburger SV

 
Fredag 25 oktober 2019
Holstein Kiel
2-1
Bochum

Darmstadt 98
1-0
Erzgebirge Aue

 
Lördag 26 oktober 2019
Hamburger SV
6-2
VfB Stuttgart

Dynamo Dresden
0-1
Arminia Bielefeld

Karlsruher SC
3-3
Hannover 96

 
Söndag 27 oktober 2019
1. FC Nürnberg
1-1
Jahn Regensburg

Heidenheim
1-0
St. Pauli

Osnabrück
0-0
Greuther Fürth

 
Måndag 28 oktober 2019
Sandhausen
0-0
Wehen Wiesbaden

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 november 2019
Hannover 96
1-1
Sandhausen

Jahn Regensburg
3-3
Osnabrück

 
Lördag 2 november 2019
St. Pauli
2-2
Karlsruher SC

Greuther Fürth
3-1
Darmstadt 98

Erzgebirge Aue
1-1
Heidenheim

 
Söndag 3 november 2019
VfB Stuttgart
3-1
Dynamo Dresden

Arminia Bielefeld
2-1
Holstein Kiel

Wehen Wiesbaden
1-1
Hamburger SV

 
Måndag 4 november 2019
Bochum
3-1
1. FC Nürnberg

 
Fredag 8 november 2019
St. Pauli
1-1
Bochum

Dynamo Dresden
1-0
Wehen Wiesbaden

 
Lördag 9 november 2019
Holstein Kiel
1-1
Hamburger SV

Sandhausen
3-2
Greuther Fürth

Osnabrück
1-0
VfB Stuttgart

 
Söndag 10 november 2019
1. FC Nürnberg
1-5
Arminia Bielefeld

1. FC Heidenheim
4-0
Hannover 96

Darmstadt 98
2-2
Jahn Regensburg

 
Måndag 11 november 2019
Karlsruher SC
1-1
Erzgebirge Aue

 
Fredag 22 november 2019
Bochum
1-1
Osnabrück

Erzgebirge Aue
3-1
St. Pauli

 
Lördag 23 november 2019
Hamburger SV
2-1
Dynamo Dresden

Arminia Bielefeld
1-1
Sandhausen

Wehen Wiesbaden
3-6
Holstein Kiel

 
Söndag 24 november 2019
VfB Stuttgart
3-0
Karlsruher SC

Jahn Regensburg
3-1
1. FC Heidenheim

Greuther Fürth
0-0
1. FC Nürnberg

 
Måndag 25 november 2019
Hannover 96
1-2
Darmstadt 98

 
Fredag 29 november 2019
Osnabrück
2-1
Hamburger SV

Karlsruher SC
4-1
Jahn Regensburg

 
Lördag 30 november 2019
1. FC Nürnberg
0-2
Wehen Wiesbaden

St. Pauli
0-1
Hannover 96

Bochum
2-0
Erzgebirge Aue

Dynamo Dresden
1-2
Holstein Kiel

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
1. FC Heidenheim
1-0
Greuther Fürth

Darmstadt 98
1-3
Arminia Bielefeld

Sandhausen
2-1
VfB Stuttgart

 
Fredag 6 december 2019
Hamburger SV
0-1
1. FC Heidenheim

Arminia Bielefeld
2-2
Karlsruher SC

 
Lördag 7 december 2019
Hannover 96
3-2
Erzgebirge Aue

Holstein Kiel
2-4
Osnabrück

Greuther Fürth
3-1
Bochum

 
Söndag 8 december 2019
Jahn Regensburg
1-0
St. Pauli

Dynamo Dresden
1-1
Sandhausen

Wehen Wiesbaden
0-0
Darmstadt 98

 
Måndag 9 december 2019
VfB Stuttgart
3-1
1. FC Nürnberg

 
Fredag 13 december 2019
Bochum
2-1
Hannover 96

Erzgebirge Aue
1-0
Jahn Regensburg

 
Lördag 14 december 2019
1. FC Heidenheim
0-0
Arminia Bielefeld

St. Pauli
3-1
Wehen Wiesbaden

Karlsruher SC
1-5
Greuther Fürth

 
Söndag 15 december 2019
1. FC Nürnberg
2-2
Holstein Kiel

Sandhausen
1-1
Hamburger SV

Osnabrück
3-0
Dynamo Dresden

 
Måndag 16 december 2019
Darmstadt 98
1-1
VfB Stuttgart

 
Fredag 20 december 2019
1. FC Nürnberg
2-0
Dynamo Dresden

Karlsruher SC
0-1
Wehen Wiesbaden

 
Lördag 21 december 2019
Hannover 96
2-2
VfB Stuttgart

St. Pauli
3-0
Arminia Bielefeld

Darmstadt 98
2-2
Hamburger SV

Erzgebirge Aue
3-1
Greuther Fürth

 
Söndag 22 december 2019
Heidenheim
3-1
Osnabrück

Bochum
2-3
Jahn Regensburg

Sandhausen
2-2
Holstein Kiel

 

 

Januari 2020 Visa matchfakta

Tisdag 28 januari 2020

Arminia Bielefeld
2-0
Bochum

Jahn Regensburg
1-0
Hannover 96

Greuther Fürth
3-0
St. Pauli

Wehen Wiesbaden
1-0
Erzgebirge Aue

 

Onsdag 29 januari 2020

VfB Stuttgart
3-0
Heidenheim

Holstein Kiel
1-1
Darmstadt 98

Dynamo Dresden
1-0
Karlsruher SC

Osnabrück
1-3
Sandhausen

 

Torsdag 30 januari 2020

Hamburger SV
4-1
1. FC Nürnberg

 

Fredag 31 januari 2020

Jahn Regensburg
0-2
Greuther Fürth

Erzgebirge Aue
0-0
Arminia Bielefeld

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta

Lördag 1 februari 2020

Hannover 96
2-2
Wehen Wiesbaden

St. Pauli
1-1
VfB Stuttgart

Karlsruher SC
0-2
Holstein Kiel

 

Söndag 2 februari 2020

1. FC Nürnberg
2-0
Sandhausen

Heidenheim
0-0
Dynamo Dresden

Darmstadt 98
2-2
Osnabrück

 

Måndag 3 februari 2020

Bochum
1-3
Hamburger SV

 
Fredag 7 februari 2020
Dynamo Dresden
2-3
Darmstadt 98

Sandhausen
0-1
Heidenheim

 
Lördag 8 februari 2020
VfB Stuttgart
3-0
Erzgebirge Aue

Hamburger SV
2-0
Karlsruher SC

Osnabrück
0-1
1. FC Nürnberg

 
Söndag 9 februari 2020
Arminia Bielefeld
6-0
Jahn Regensburg

Greuther Fürth
1-3
Hannover 96

Wehen Wiesbaden
0-1
Bochum

 
Måndag 10 februari 2020
Holstein Kiel
2-1
St. Pauli

 
Fredag 14 februari 2020
Heidenheim
2-2
1. FC Nürnberg

St. Pauli
0-0
Dynamo Dresden

 
Lördag 15 februari 2020
Hannover 96
1-1
Hamburger SV

Jahn Regensburg
1-0
Wehen Wiesbaden

Greuther Fürth
2-4
Arminia Bielefeld

 
Söndag 16 februari 2020
Darmstadt 98
1-0
Sandhausen

Erzgebirge Aue
1-2
Holstein Kiel

Karlsruher SC
1-1
Osnabrück

 
Måndag 17 februari 2020
Bochum
0-1
VfB Stuttgart

 
Fredag 21 februari 2020
Osnabrück
0-0
Erzgebirge Aue

Wehen Wiesbaden
1-1
Greuther Fürth

 
Lördag 22 februari 2020
VfB Stuttgart
2-0
Jahn Regensburg

Hamburger SV
0-2
St. Pauli

Holstein Kiel
0-1
Heidenheim

Dynamo Dresden
1-2
Bochum

 
Söndag 23 februari 2020
1. FC Nürnberg
1-2
Darmstadt 98

Arminia Bielefeld
1-0
Hannover 96

Sandhausen
0-2
Karlsruher SC

 
Fredag 28 februari 2020
Jahn Regensburg
1-2
Dynamo Dresden

Karlsruher SC
0-1
1. FC Nürnberg

 

 

Mars 2020 Visa matchfakta
Söndag 1 mars 2020
Arminia Bielefeld
1-0
Wehen Wiesbaden

St. Pauli
3-1
Osnabrück

Bochum
4-4
Sandhausen

 
Måndag 2 mars 2020
Hannover 96
3-1
Holstein Kiel

 
Fredag 6 mars 2020
1. FC Nürnberg
0-3
Hannover 96

Osnabrück
2-6
Wehen Wiesbaden

 
Lördag 7 mars 2020
Hamburger SV
2-1
Jahn Regensburg

Heidenheim
3-1
Karlsruher SC

Darmstadt 98
0-0
Bochum

 
Söndag 8 mars 2020
Holstein Kiel
1-1
Greuther Fürth

Dynamo Dresden
2-1
Erzgebirge Aue

Sandhausen
2-2
St. Pauli

 
Måndag 9 mars 2020
VfB Stuttgart
1-1
Arminia Bielefeld

 
Fredag 13 mars 2020
Arminia Bielefeld
18 : 30
Osnabrück

Greuther Fürth
18 : 30
Hamburger SV

 
Lördag 14 mars 2020
Jahn Regensburg
13 : 00
Holstein Kiel

Bochum
13 : 00
Heidenheim

Erzgebirge Aue
13 : 00
Sandhausen

Karlsruher SC
13 : 00
Darmstadt 98

 
Söndag 15 mars 2020
Hannover 96
13 : 30
Dynamo Dresden

St. Pauli
13 : 30
1. FC Nürnberg

Wehen Wiesbaden
13 : 30
VfB Stuttgart

 
Fredag 20 mars 2020
Sandhausen
18 : 30
Jahn Regensburg

Karlsruher SC
18 : 30
Bochum

 
Lördag 21 mars 2020
Hamburger SV
13 : 00
Arminia Bielefeld

Holstein Kiel
13 : 00
VfB Stuttgart

Osnabrück
13 : 00
Hannover 96

 
Söndag 22 mars 2020
1. FC Nürnberg
13 : 30
Erzgebirge Aue

Heidenheim
13 : 30
Wehen Wiesbaden

Dynamo Dresden
13 : 30
Greuther Fürth

 
Måndag 23 mars 2020
Darmstadt 98
20 : 30
St. Pauli

 

 

April 2020 Visa matchfakta
Fredag 3 april 2020
Arminia Bielefeld
18 : 30
Dynamo Dresden

Jahn Regensburg
18 : 30
1. FC Nürnberg

 
Lördag 4 april 2020
Hannover 96
13 : 00
Karlsruher SC

St. Pauli
13 : 00
Heidenheim

Wehen Wiesbaden
13 : 00
Sandhausen

 
Söndag 5 april 2020
Bochum
13 : 30
Holstein Kiel

Greuther Fürth
13 : 30
Osnabrück

Erzgebirge Aue
13 : 30
Darmstadt 98

 
Måndag 6 april 2020
VfB Stuttgart
20 : 30
Hamburger SV