ecst.se fotboll

2019-20

Start: 3 augusti 2019
Slut: -

46

omgångar

439 / 552

matcher spelade
79,53 %

2,52

målsnitt

4 687

publiksnitt

Crewe Alexandra Swindon Town Plymouth Argyle Cheltenham Town Exeter City Colchester United Northampton Town Port Vale Bradford City Forest Green Rovers Barnet Walsall Crawley Town Newport County Grimsby Town Cambridge United Leyton Orient Carlisle United Oldham Athletic Scunthorpe United Mansfield Town Morecambe Macclesfield Town Stevenage

Aktuella matcher (24 juli-6 augusti 2020)

Tabell (Uppdaterad: 10.03.2020, 22:50 )

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1.86
12
37
20
9
8
67
- 43
24
69
 
 
13
3
3
38
- 17
 
42
 
 
7
6
5
29
- 26
 
27
2
Swindon Town Swindon Town 1,92
13
36
21
6
9
62
- 39
23
69
 
 
13
2
4
34
- 17
 
41
 
 
8
4
5
28
- 22
 
28
3
Plymouth Argyle Plymouth Argyle 1,84
ny3
37
20
8
9
61
- 39
22
68
 
 
12
5
2
38
- 16
 
41
 
 
8
3
7
23
- 23
 
27
4
Cheltenham Town Cheltenham Town 1,78
16
36
17
13
6
52
- 27
25
64
 
 
11
5
2
35
- 17
 
38
 
 
6
8
4
17
- 10
 
26
5
Exeter City Exeter City 1,76
9
37
18
11
8
53
- 43
10
65
 
 
10
7
1
31
- 15
 
37
 
 
8
4
7
22
- 28
 
28
6
Colchester United Colchester United 1,57
8
37
15
13
9
52
- 37
15
58
 
 
9
5
4
28
- 17
 
32
 
 
6
8
5
24
- 20
 
26
7
Northampton Town Northampton Town 1,57
15
37
17
7
13
54
- 41
13
58
 
 
11
2
6
31
- 15
 
35
 
 
6
5
7
23
- 26
 
23
8
Port Vale Port Vale 1,54
20
37
14
15
8
50
- 44
6
57
 
 
9
8
1
28
- 15
 
35
 
 
5
7
7
22
- 29
 
22
9
Bradford City Bradford City 1,46
ny3
37
14
12
11
44
- 40
4
54
 
 
11
5
2
29
- 14
 
38
 
 
3
7
9
15
- 26
 
16
10
Forest Green Rovers Forest Green Rovers 1,36
5
36
13
10
13
43
- 40
3
49
 
 
5
4
8
16
- 22
 
19
 
 
8
6
5
27
- 18
 
30
11
Barnet Salford City 1,35
ny5
37
13
11
13
49
- 46
3
50
 
 
5
6
8
20
- 24
 
21
 
 
8
5
5
29
- 22
 
29
12
Walsall Walsall 1,31
ny3
36
13
8
15
41
- 49
-8
47
 
 
6
5
8
21
- 26
 
23
 
 
7
3
7
20
- 23
 
24
13
Crawley Town Crawley Town 1,3
19
37
11
15
11
51
- 47
4
48
 
 
10
5
4
30
- 19
 
35
 
 
1
10
7
21
- 28
 
13
14
Newport County Newport County 1,28
7
36
12
10
14
32
- 39
-7
46
 
 
9
7
3
20
- 13
 
34
 
 
3
3
11
12
- 26
 
12
15
Grimsby Town Grimsby Town 1,27
17
37
12
11
14
45
- 51
-6
47
 
 
6
5
7
22
- 27
 
23
 
 
6
6
7
23
- 24
 
24
16
Cambridge United Cambridge United 1,22
21
37
12
9
16
40
- 48
-8
45
 
 
7
3
8
23
- 27
 
24
 
 
5
6
8
17
- 21
 
21
17
Leyton Orient Leyton Orient 1,17
ny5
36
10
12
14
47
- 55
-8
42
 
 
5
8
6
26
- 30
 
23
 
 
5
4
8
21
- 25
 
19
18
Carlisle United Carlisle United 1,14
11
36
10
11
15
38
- 55
-17
41
 
 
5
7
7
17
- 26
 
22
 
 
5
4
8
21
- 29
 
19
19
Oldham Athletic Oldham Athletic 1,11
14
37
9
14
14
44
- 57
-13
41
 
 
6
7
5
28
- 21
 
25
 
 
3
7
9
16
- 36
 
16
20
Scunthorpe United Scunthorpe United 1,08
ny3
37
10
10
17
44
- 56
-12
40
 
 
6
6
7
24
- 25
 
24
 
 
4
4
10
20
- 31
 
16
21
Mansfield Town Mansfield Town 1,06
4
35
9
10
16
46
- 53
-7
37
 
 
4
4
8
25
- 27
 
16
 
 
5
6
8
21
- 26
 
21
22
Morecambe Morecambe 0,86
18
37
7
11
19
35
- 60
-25
32
 
 
4
8
6
20
- 23
 
20
 
 
3
3
13
15
- 37
 
12
23
Macclesfield Town Macclesfield Town 0,62
22
37
7
15
15
32
- 47
-15
23
 
 
5
9
4
19
- 17
 
24
 
 
2
6
11
13
- 30
 
12
24
Stevenage Stevenage 0,61
10
36
3
13
20
24
- 50
-26
22
 
 
2
6
9
10
- 22
 
12
 
 
1
7
11
14
- 28
 
10

Placeringar: Lag 1-3 flyttas upp, lag 4-7 till uppflyttningskval. Lag 24 flyttas ned. (Lag 23 flyttas vanligtvis också ned men eftersom Bury i EFL League One uteslutits får lag 23 stanna kvar.

Korringeringar: Serien avbröts på grund av Corona-pandemin. Eftersom lagen spelat olika antal matcher beräknades slutplaceringen på poängsnittet.
Macclesfield Town -13 poäng.

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten (poäng, gjorda mål på bortaplan). 5. Fairplay.

Skytteliga (Uppdaterad: 10.03.2020, 23:59 )

Namn
Klubb
Mål
Eoin Doyle
Bradford City / Swindon Town
26
Nicky Maynard
Mansfield Town
14
Ryan Bowman
Exeter City
13
Jerry Yates
Swindon Town
13
Beryly Lubala
Crawley Town
12
Ollie Palmer
Crawley Town
12
Chris Porter
Crewe Alexandra
12
Theo Robinson
Colchester United
11
Danny Rose
Mansfield Town
11

Publiksnitt (Uppdaterad: 10.03.2020, 23:59 )

Bradford City
257 563
18
14 309
Plymouth Argyle
196 421
19
10 338
Swindon Town
147 965
19
7 788
Leyton Orient
104 575
19
5 504
Northampton Town
96 914
19
5 101
Port Vale
87 520
18
4 862
Exeter City
87 250
18
4 847
Walsall
88 614
19
4 664
Grimsby Town
82 782
18
4 599
Crewe Alexandra
87 021
19
4 580
Mansfield Town
75 118
17
4 419
Cambridge United
75 211
18
4 178
Carlisle United
78 667
19
4 140
Newport County
73 470
19
3 867
Colchester United
65 419
18
3 634
Scunthorpe United
67 382
19
3 546
Oldham Athletic
62 386
18
3 466
Cheltenham Town
57 653
18
3 203
Salford City
56 944
19
2 997
Stevenage
46 628
16
2 914
Forest Green Rovers
43 194
17
2 541
Morecambe
40 751
18
2 264
Crawley Town
42 401
19
2 232
Macclesfield Town
35 960
18
1 998
Totalt
2 057 809
439
4 687

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: -)

Augusti 2020

Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Salford City
2-0
Stevenage

Bradford City
0-0
Cambridge United

Carlisle United
2-1
Crawley Town

Colchester United
1-1
Port Vale

Crewe Alexandra
0-3
Plymouth Argyle

Exeter City
1-0
Macclesfield Town

Forest Green Rovers
1-0
Oldham Athletic

Leyton Orient
1-0
Cheltenham Town

Morecambe
0-2
Grimsby Town

Newport County
2-2
Mansfield Town

Northampton Town
0-2
Walsall

Scunthorpe United
0-2
Swindon Town

Lördag 10 augusti 2019
Grimsby Town
1-1
Bradford City

Cambridge United
0-0
Newport County

Cheltenham Town
4-1
Scunthorpe United

Crawley Town
2-0
Salford City

Macclesfield Town
3-0
Leyton Orient

Mansfield Town
2-2
Morecambe

Oldham Athletic
1-2
Crewe Alexandra

Plymouth Argyle
1-0
Colchester United

Port Vale
1-1
Northampton Town

Stevenage
0-1
Exeter City

Swindon Town
3-2
Carlisle United

Walsall
1-1
Forest Green Rovers

Lördag 17 augusti 2019
Bradford City
3-0
Oldham Athletic

Carlisle United
0-2
Mansfield Town

Colchester United
1-2
Cambridge United

Crewe Alexandra
1-0
Walsall

Exeter City
1-1
Swindon Town

Forest Green Rovers
1-0
Grimsby Town

Leyton Orient
0-0
Stevenage

Morecambe
0-0
Cheltenham Town

Newport County
1-0
Plymouth Argyle

Northampton Town
1-2
Macclesfield Town

Salford City
1-1
Port Vale

Scunthorpe United
2-2
Crawley Town

Tisdag 20 augusti 2019
Cambridge United
3-2
Scunthorpe United

Cheltenham Town
2-0
Carlisle United

Crawley Town
1-2
Crewe Alexandra

Grimsby Town
2-2
Colchester United

Macclesfield Town
0-1
Morecambe

Mansfield Town
2-3
Leyton Orient

Oldham Athletic
0-0
Exeter City

Plymouth Argyle
2-2
Salford City

Port Vale
2-1
Forest Green Rovers

Stevenage
0-1
Bradford City

Swindon Town
0-1
Northampton Town

Walsall
0-0
Newport County

Lördag 24 augusti 2019
Bradford City
0-1
Forest Green Rovers

Cambridge United
1-2
Oldham Athletic

Carlisle United
2-2
Salford City

Cheltenham Town
2-2
Swindon Town

Colchester United
1-0
Northampton Town

Grimsby Town
5-2
Port Vale

Leyton Orient
2-3
Crawley Town

Macclesfield Town
1-0
Scunthorpe United

Mansfield Town
0-0
Stevenage

Morecambe
2-3
Exeter City

Newport County
1-0
Crewe Alexandra

Plymouth Argyle
3-0
Walsall

Lördag 31 augusti 2019
Crawley Town
1-0
Cheltenham Town

Crewe Alexandra
2-1
Bradford City

Exeter City
1-0
Mansfield Town

Forest Green Rovers
0-2
Newport County

Northampton Town
3-1
Plymouth Argyle

Oldham Athletic
0-1
Colchester United

Port Vale
1-0
Cambridge United

Salford City
1-1
Leyton Orient

Scunthorpe United
0-1
Carlisle United

Stevenage
2-2
Macclesfield Town

Swindon Town
3-1
Morecambe

Walsall
1-3
Grimsby Town

 

September 2020

Visa matchfakta
Lördag 7 september 2019
Bradford City
2-1
Northampton Town

Cambridge United
0-1
Forest Green Rovers

Carlisle United
1-3
Exeter City

Cheltenham Town
4-2
Stevenage

Colchester United
0-0
Walsall

Grimsby Town
0-2
Crewe Alexandra

Leyton Orient
1-3
Swindon Town

Macclesfield Town
1-1
Crawley Town

Mansfield Town
2-0
Scunthorpe United

Morecambe
2-2
Salford City

Newport County
1-0
Port Vale

Plymouth Argyle
2-2
Oldham Athletic

Lördag 14 september 2019
Crawley Town
1-0
Mansfield Town

Crewe Alexandra
2-3
Cambridge United

Exeter City
2-2
Leyton Orient

Forest Green Rovers
1-0
Colchester United

Northampton Town
2-0
Newport County

Oldham Athletic
2-2
Grimsby Town

Port Vale
1-0
Plymouth Argyle

Salford City
0-2
Cheltenham Town

Scunthorpe United
3-0
Morecambe

Stevenage
2-3
Carlisle United

Swindon Town
3-0
Macclesfield Town

Walsall
0-1
Bradford City

Tisdag 17 september 2019
Carlisle United
0-0
Forest Green Rovers

Cheltenham Town
3-2
Bradford City

Crawley Town
2-2
Plymouth Argyle

Exeter City
2-0
Port Vale

Leyton Orient
1-2
Crewe Alexandra

Macclesfield Town
1-1
Newport County

Mansfield Town
0-4
Cambridge United

Morecambe
0-1
Walsall

Salford City
1-0
Grimsby Town

Scunthorpe United
2-2
Oldham Athletic

Stevenage
0-1
Northampton Town

Swindon Town
0-3
Colchester United

Lördag 21 september 2019
Bradford City
3-1
Carlisle United

Cambridge United
0-1
Swindon Town

Colchester United
2-1
Leyton Orient

Crewe Alexandra
4-1
Salford City

Forest Green Rovers
0-0
Stevenage

Grimsby Town
1-0
Macclesfield Town

Newport County
1-1
Exeter City

Northampton Town
2-2
Crawley Town

Oldham Athletic
3-1
Morecambe

Plymouth Argyle
0-2
Cheltenham Town

Port Vale
2-2
Mansfield Town

Walsall
1-0
Scunthorpe United

Lördag 28 september 2019
Carlisle United
1-0
Oldham Athletic

Cheltenham Town
1-1
Crewe Alexandra

Crawley Town
2-3
Walsall

Exeter City
1-3
Grimsby Town

Leyton Orient
3-3
Port Vale

Macclesfield Town
1-1
Colchester United

Mansfield Town
0-1
Plymouth Argyle

Morecambe
2-2
Northampton Town

Salford City
0-4
Forest Green Rovers

Scunthorpe United
1-1
Bradford City

Stevenage
1-1
Cambridge United

Swindon Town
0-2
Newport County

 

Oktober 2020

Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Bradford City
2-1
Swindon Town

Cambridge United
2-2
Macclesfield Town

Colchester United
3-1
Stevenage

Crewe Alexandra
1-1
Exeter City

Forest Green Rovers
3-1
Crawley Town

Grimsby Town
0-1
Mansfield Town

Newport County
1-0
Carlisle United

Northampton Town
0-1
Leyton Orient

Oldham Athletic
1-1
Cheltenham Town

Plymouth Argyle
2-2
Scunthorpe United

Port Vale
3-1
Morecambe

Walsall
0-3
Salford City

Lördag 12 oktober 2019
Carlisle United
2-4
Crewe Alexandra

Crawley Town
2-1
Colchester United

Exeter City
1-0
Forest Green Rovers

Leyton Orient
3-1
Walsall

Macclesfield Town
2-1
Port Vale

Mansfield Town
6-1
Oldham Athletic

Morecambe
1-2
Bradford City

Salford City
1-0
Cambridge United

Scunthorpe United
3-0
Northampton Town

Stevenage
2-1
Grimsby Town

Swindon Town
1-1
Plymouth Argyle

Lördag 19 oktober 2019
Bradford City
2-1
Crawley Town

Cambridge United
4-0
Exeter City

Colchester United
0-1
Morecambe

Crewe Alexandra
3-1
Swindon Town

Forest Green Rovers
2-2
Mansfield Town

Grimsby Town
0-4
Leyton Orient

Newport County
2-1
Scunthorpe United

Northampton Town
2-0
Salford City

Oldham Athletic
0-1
Macclesfield Town

Plymouth Argyle
2-0
Carlisle United

Port Vale
1-1
Stevenage

Walsall
1-2
Cheltenham Town

Tisdag 22 oktober 2019
Bradford City
1-2
Port Vale

Cambridge United
0-0
Grimsby Town

Carlisle United
0-2
Northampton Town

Cheltenham Town
3-0
Macclesfield Town

Crewe Alexandra
0-0
Colchester United

Mansfield Town
1-2
Salford City

Morecambe
0-2
Forest Green Rovers

Newport County
1-1
Crawley Town

Oldham Athletic
2-0
Walsall

Plymouth Argyle
4-0
Leyton Orient

Scunthorpe United
3-1
Exeter City

Swindon Town
1-0
Stevenage

Lördag 26 oktober 2019
Exeter City
4-0
Plymouth Argyle

Colchester United
3-1
Newport County

Crawley Town
0-4
Swindon Town

Forest Green Rovers
Inst
Crewe Alexandra

Grimsby Town
Inst
Cheltenham Town

Leyton Orient
1-1
Carlisle United

Macclesfield Town
Inst
Bradford City

Northampton Town
2-0
Cambridge United

Port Vale
0-0
Oldham Athletic

Salford City
1-1
Scunthorpe United

Stevenage
1-0
Morecambe

Walsall
1-2
Mansfield Town

 

November 2020

Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Bradford City
2-0
Exeter City

Cambridge United
2-1
Crawley Town

Carlisle United
2-1
Macclesfield Town

Cheltenham Town
1-2
Forest Green Rovers

Crewe Alexandra
0-1
Port Vale

Mansfield Town
2-3
Colchester United

Morecambe
1-0
Leyton Orient

Newport County
1-2
Salford City

Oldham Athletic
2-2
Northampton Town

Plymouth Argyle
Inst
Grimsby Town

Scunthorpe United
0-0
Stevenage

Swindon Town
2-1
Walsall

Lördag 16 november 2019
Crawley Town
1-1
Morecambe

Exeter City
0-0
Cheltenham Town

Forest Green Rovers
0-1
Plymouth Argyle

Leyton Orient
0-2
Scunthorpe United

Macclesfield Town
0-0
Mansfield Town

Northampton Town
4-1
Crewe Alexandra

Port Vale
2-1
Carlisle United

Salford City
2-3
Swindon Town

Walsall
2-1
Cambridge United

Lördag 23 november 2019
Carlisle United
0-0
Cambridge United

Cheltenham Town
1-1
Colchester United

Crawley Town
0-1
Exeter City

Crewe Alexandra
5-0
Morecambe

Leyton Orient
2-4
Forest Green Rovers

Newport County
0-1
Oldham Athletic

Northampton Town
2-0
Grimsby Town

Plymouth Argyle
2-1
Bradford City

Salford City
0-0
Macclesfield Town

Scunthorpe United
2-1
Port Vale

Swindon Town
1-0
Mansfield Town

Walsall
0-0
Stevenage

Tisdag 26 november 2019
Forest Green Rovers
0-0
Crewe Alexandra

Grimsby Town
0-0
Cheltenham Town

 
Lördag 30 november 2019
Macclesfield Town
1-1
Bradford City

 
 

December 2020

Visa matchfakta
Lördag 7 december 2019
Bradford City
1-0
Newport County

Cambridge United
1-0
Plymouth Argyle

Colchester United
1-0
Salford City

Exeter City
3-2
Northampton Town

Forest Green Rovers
0-2
Scunthorpe United

Grimsby Town
0-3
Swindon Town

Macclesfield Town
Inst
Crewe Alexandra

Mansfield Town
0-3
Cheltenham Town

Morecambe
1-1
Carlisle United

Oldham Athletic
1-1
Leyton Orient

Port Vale
0-1
Walsall

Stevenage
0-0
Crawley Town

Lördag 14 december 2019
Carlisle United
0-0
Grimsby Town

Cheltenham Town
1-1
Cambridge United

Crawley Town
0-0
Port Vale

Crewe Alexandra
1-1
Mansfield Town

Leyton Orient
0-0
Bradford City

Newport County
1-1
Stevenage

Northampton Town
1-0
Forest Green Rovers

Plymouth Argyle
3-0
Morecambe

Salford City
0-1
Exeter City

Scunthorpe United
2-2
Colchester United

Swindon Town
2-0
Oldham Athletic

Walsall
1-1
Macclesfield Town

Lördag 21 december 2019
Grimsby Town
0-1
Scunthorpe United

Bradford City
1-1
Salford City

Cambridge United
2-3
Leyton Orient

Colchester United
3-0
Carlisle United

Exeter City
3-3
Walsall

Forest Green Rovers
2-2
Swindon Town

Macclesfield Town
Inst
Plymouth Argyle

Mansfield Town
1-1
Northampton Town

Morecambe
2-1
Newport County

Oldham Athletic
2-1
Crawley Town

Port Vale
1-1
Cheltenham Town

Stevenage
1-5
Crewe Alexandra

Torsdag 26 december 2019

Leyton Orient
1-3
Colchester United

Carlisle United
0-0
Bradford City

Cheltenham Town
0-1
Plymouth Argyle

Crawley Town
4-0
Northampton Town

Exeter City
1-0
Newport County

Macclesfield Town
1-1
Grimsby Town

Mansfield Town
2-2
Port Vale

Morecambe
1-2
Oldham Athletic

Salford City
3-1
Crewe Alexandra

Scunthorpe United
0-2
Walsall

Stevenage
0-0
Forest Green Rovers

Swindon Town
4-0
Cambridge United

Söndag 29 december 2019

Bradford City
2-0
Mansfield Town

Cambridge United
1-0
Morecambe

Colchester United
2-2
Exeter City

Crewe Alexandra
3-1
Scunthorpe United

Forest Green Rovers
1-0
Macclesfield Town

Grimsby Town
1-1
Crawley Town

Newport County
1-1
Leyton Orient

Northampton Town
1-1
Cheltenham Town

Oldham Athletic
1-4
Salford City

Plymouth Argyle
2-1
Stevenage

Port Vale
2-0
Swindon Town

Walsall
1-2
Carlisle United

 

Januari 2020

Visa matchfakta

Onsdag 1 januari 2020

Bradford City
1-0
Morecambe

Cambridge United
2-3
Mansfield Town

Colchester United
1-1
Crawley Town

Crewe Alexandra
4-1
Carlisle United

Forest Green Rovers
0-1
Exeter City

Grimsby Town
1-0
Salford City

Newport County
1-1
Cheltenham Town

Northampton Town
1-0
Stevenage

Oldham Athletic
0-2
Scunthorpe United

Plymouth Argyle
1-2
Swindon Town

Port Vale
2-2
Macclesfield Town

Walsall
1-0
Leyton Orient

Lördag 4 januari 2020

Cheltenham Town
3-0
Oldham Athletic

Crawley Town
1-1
Forest Green Rovers

Macclesfield Town
1-0
Cambridge United

Mansfield Town
0-1
Grimsby Town

Salford City
1-2
Walsall

Scunthorpe United
1-3
Plymouth Argyle

Stevenage
0-0
Colchester United

Swindon Town
1-1
Bradford City

Lördag 11 januari 2020

Carlisle United
0-3
Plymouth Argyle

Cheltenham Town
3-1
Walsall

Crawley Town
2-1
Bradford City

Exeter City
2-0
Cambridge United

Leyton Orient
1-1
Grimsby Town

Macclesfield Town
1-1
Oldham Athletic

Mansfield Town
3-4
Forest Green Rovers

Morecambe
1-1
Colchester United

Salford City
1-2
Northampton Town

Scunthorpe United
1-2
Newport County

Stevenage
0-1
Port Vale

Swindon Town
3-1
Crewe Alexandra

Tisdag 14 januari 2020

Stevenage
0-0
Oldham Athletic

Morecambe
2-1
Port Vale

 

Lördag 18 januari 2020

Bradford City
2-2
Scunthorpe United

Cambridge United
0-4
Stevenage

Colchester United
2-1
Macclesfield Town

Crewe Alexandra
1-0
Cheltenham Town

Forest Green Rovers
1-2
Salford City

Grimsby Town
0-1
Exeter City

Newport County
2-0
Swindon Town

Northampton Town
4-1
Morecambe

Oldham Athletic
1-1
Carlisle United

Plymouth Argyle
3-1
Mansfield Town

Port Vale
1-0
Leyton Orient

Walsall
2-1
Crawley Town

Lördag 18 januari 2020

Bradford City
2-2
Scunthorpe United

Cambridge United
0-4
Stevenage

Colchester United
2-1
Macclesfield Town

Crewe Alexandra
1-0
Cheltenham Town

Forest Green Rovers
1-2
Salford City

Grimsby Town
0-1
Exeter City

Newport County
2-0
Swindon Town

Northampton Town
4-1
Morecambe

Oldham Athletic
1-1
Carlisle United

Plymouth Argyle
3-1
Mansfield Town

Port Vale
1-0
Leyton Orient

Walsall
2-1
Crawley Town

Tisdag 21 januari 2020

Cheltenham Town
Inst
Newport County

Colchester United
0-0
Bradford City

Macclesfield Town
1-1
Crewe Alexandra

Leyton Orient
1-1
Northampton Town

 

Lördag 25 januari 2020

Carlisle United
2-1
Walsall

Crawley Town
3-2
Grimsby Town

Exeter City
0-0
Colchester United

Leyton Orient
2-1
Newport County

Macclesfield Town
2-1
Forest Green Rovers

Mansfield Town
3-0
Bradford City

Morecambe
1-1
Cambridge United

Salford City
1-1
Oldham Athletic

Scunthorpe United
2-2
Crewe Alexandra

Stevenage
1-2
Plymouth Argyle

Swindon Town
3-0
Port Vale

Tisdag 28 januari 2020

Bradford City
1-1
Cheltenham Town

Cambridge United
0-4
Salford City

Colchester United
3-1
Swindon Town

Crewe Alexandra
2-0
Leyton Orient

Forest Green Rovers
1-4
Carlisle United

Grimsby Town
3-1
Stevenage

Newport County
1-0
Macclesfield Town

Northampton Town
3-0
Scunthorpe United

Oldham Athletic
3-1
Mansfield Town

Port Vale
3-1
Exeter City

Walsall
0-2
Morecambe

Plymouth Argyle
2-2
Crawley Town

 

Februari 2020

Visa matchfakta

Lördag 1 februari 2020

Cambridge United
2-1
Colchester United

Cheltenham Town
2-1
Morecambe

Crawley Town
3-1
Scunthorpe United

Grimsby Town
2-2
Forest Green Rovers

Macclesfield Town
0-1
Northampton Town

Mansfield Town
2-2
Carlisle United

Oldham Athletic
3-0
Bradford City

Plymouth Argyle
1-0
Newport County

Port Vale
1-1
Salford City

Stevenage
0-3
Leyton Orient

Swindon Town
2-1
Exeter City

Walsall
1-2
Crewe Alexandra

Lördag 8 februari 2020
Bradford City
1-1
Grimsby Town

Carlisle United
1-1
Swindon Town

Colchester United
3-0
Plymouth Argyle

Crewe Alexandra
2-1
Oldham Athletic

Exeter City
2-1
Stevenage

Forest Green Rovers
1-2
Walsall

Leyton Orient
1-1
Macclesfield Town

Morecambe
1-1
Mansfield Town

Newport County
0-1
Cambridge United

Northampton Town
0-1
Port Vale

Salford City
0-0
Crawley Town

Scunthorpe United
1-0
Cheltenham Town

Tisdag 11 februari 2020
Bradford City
3-1
Stevenage

Carlisle United
0-1
Cheltenham Town

Colchester United
2-3
Grimsby Town

Crewe Alexandra
2-1
Crawley Town

Exeter City
5-1
Oldham Athletic

Forest Green Rovers
2-3
Port Vale

Leyton Orient
2-1
Mansfield Town

Morecambe
2-0
Macclesfield Town

Newport County
0-0
Walsall

Northampton Town
0-1
Swindon Town

Salford City
2-3
Plymouth Argyle

Scunthorpe United
0-2
Cambridge United

Lördag 15 februari 2020
Cambridge United
2-1
Bradford City

Cheltenham Town
2-1
Leyton Orient

Crawley Town
0-0
Carlisle United

Grimsby Town
2-1
Morecambe

Macclesfield Town
2-3
Exeter City

Mansfield Town
1-0
Newport County

Oldham Athletic
1-1
Forest Green Rovers

Plymouth Argyle
2-1
Crewe Alexandra

Port Vale
3-0
Colchester United

Stevenage
0-1
Salford City

Walsall
3-2
Northampton Town

Tisdag 18 februari 2020
Macclesfield Town
1-1
Plymouth Argyle

 
Lördag 22 februari 2020
Carlisle United
2-2
Morecambe

Cheltenham Town
1-0
Mansfield Town

Crawley Town
2-0
Stevenage

Crewe Alexandra
2-0
Macclesfield Town

Leyton Orient
2-2
Oldham Athletic

Newport County
2-1
Bradford City

Northampton Town
2-0
Exeter City

Plymouth Argyle
0-0
Cambridge United

Salford City
1-2
Colchester United

Scunthorpe United
1-0
Forest Green Rovers

Swindon Town
3-1
Grimsby Town

Walsall
2-2
Port Vale

Tisdag 25 februari 2020
Grimsby Town
4-2
Newport County

Cheltenham Town
2-1
Northampton Town

 
Lördag 29 februari 2020
Bradford City
2-1
Plymouth Argyle

Cambridge United
1-2
Carlisle United

Colchester United
0-2
Cheltenham Town

Exeter City
1-1
Crawley Town

Grimsby Town
0-3
Northampton Town

Macclesfield Town
0-2
Salford City

Morecambe
1-1
Crewe Alexandra

Oldham Athletic
5-0
Newport County

Port Vale
2-2
Scunthorpe United

 

Mars 2020

Visa matchfakta
Tisdag 3 mars 2020
Plymouth Argyle
3-0
Grimsby Town

Exeter City
1-1
Crewe Alexandra

Swindon Town
2-0
Scunthorpe United

 
Lördag 7 mars 2020
Scunthorpe United
0-2
Grimsby Town

Carlisle United
0-3
Colchester United

Cheltenham Town
0-0
Port Vale

Crawley Town
3-0
Oldham Athletic

Crewe Alexandra
3-1
Stevenage

Leyton Orient
2-1
Cambridge United

Newport County
1-0
Morecambe

Northampton Town
1-2
Mansfield Town

Plymouth Argyle
3-0
Macclesfield Town

Salford City
2-0
Bradford City

Swindon Town
0-2
Forest Green Rovers

Walsall
3-1
Exeter City

Tisdag 10 mars 2020
Carlisle United
2-0
Newport County

 
 

Maj 2020

Visa matchfakta
 

Juni 2020

Visa matchfakta
 

Noteringar spelschemat:
-