ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: -
Slut: -

26

omgångar

140 / 182

matcher spelade ( 76,92 % )

-

publiksnitt

2,83

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

Tabell

08.03.2020, 21:30

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Floriana
8
20
12
5
3
38
- 15
23
41
5
2
3
16
- 8
17
7
3
0
22
- 7
24
2
Valletta
1
20
11
5
4
32
- 22
10
38
4
2
4
15
- 17
14
7
3
0
17
- 5
24
3
Hibernians
2
20
11
4
5
34
- 20
14
37
7
0
3
17
- 9
21
4
4
2
17
- 11
16
4
Sirens
ny
20
10
5
5
30
- 26
4
35
3
4
2
11
- 10
13
7
1
3
19
- 16
22
5
Birkirkara
7
20
9
6
5
30
- 20
10
33
4
3
3
18
- 15
15
5
3
2
12
- 5
18
6
Gzira United
3
20
9
5
6
35
- 19
16
32
3
3
4
15
- 11
12
6
2
2
20
- 8
20
7
Balzan
6
20
8
4
8
33
- 29
4
28
4
2
4
16
- 14
14
4
2
4
17
- 15
12
8
Mosta
9
20
9
1
10
29
- 35
-6
28
5
1
4
16
- 17
16
4
0
6
13
- 18
12
9
Hamrun Spartans
4
20
6
7
7
24
- 25
-1
25
2
4
5
11
- 14
10
4
3
2
13
- 11
15
10
Sliema Wanderers
5
20
7
3
10
24
- 22
2
24
5
1
5
15
- 12
16
2
2
5
9
- 10
8
11
Gudja United
ny
20
6
6
8
24
- 30
-6
24
3
3
3
11
- 11
12
3
3
5
13
- 19
12
12
St. Lucia
ny
20
6
5
9
24
- 33
-9
23
2
3
6
7
- 19
9
4
2
3
17
- 14
14
13
Senglea Athletic
11
20
3
7
10
21
- 39
-18
16
3
4
3
16
- 19
13
0
3
7
5
- 20
3
14
Tarxien Rainbows
10
20
1
1
18
18
- 61
-43
4
0
0
9
5
- 31
0
1
1
9
13
- 30
4

Skytteliga

08.03.2020, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Kristian Keqi
Floriana
14
Mario Fontanella
Valletta
13
Andrija Majdevac
Balzan
11
Federico Falcone
Birkirkara
10
Jefferson
Gzira United
10

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 08.03.2020, 21:30)

November 2019 Visa matchfakta

Fredag 22 november 2019

Hamrun Spartans
0-0
Floriana

 

Lördag 23 november 2019

Santa Lucia
0-4
Sliema Wanderers

Sirens
1-1
Gudja United

 

Söndag 24 november 2019

Mosta
0-4
Valletta

Hibernians
2-1
Balzan

 

Måndag 25 november 2019

Birkirkara
3-0
Tarxien Rainbows

Senglea Athletic
1-3
Gzira United

 

 

December 2019 Visa matchfakta

Fredag 6 december 2019

Balzan
1-1
Hamrun Spartans

 

Lördag 7 december 2019

Gzira United
3-1
Mosta

Floriana
2-1
Santa Lucia

Sliema Wanderers
2-1
Birkirkara

Gudja United
4-1
Senglea Athletic

 

Söndag 8 december 2019

Tarxien Rainbows
0-3
Sirens

Valletta
1-1
Hibernians

 

Fredag 13 december 2019

Santa Lucia
0-3
Balzan

Birkirkara
2-0
Sirens

Hibernians
2-0
Gzira United

 

Lördag 14 december 2019

Mosta
Inst
Gudja United

Senglea Athletic
Inst
Tarxien Rainbows

 

Söndag 15 december 2019

Sliema Wanderers
1-2
Floriana

Hamrun Spartans
0-1
Valletta

 

Måndag 16 december 2019

Senglea Athletic
2-2
Tarxien Rainbows

 

 

Januari 2020 Visa matchfakta

Onsdag 8 januari 2020

Mosta
1-0
Gudja United

 

Lördag 11 januari 2020

Santa Lucia
2-2
Valletta

Senglea Athletic
2-2
Sirens

Sliema Wanderers
1-2
Balzan

Mosta
5-2
Tarxien Rainbows

 

Söndag 12 januari 2020

Hibernians
2-0
Gudja United

Floriana
0-1
Birkirkara

 

Måndag 13 januari 2020

Hamrun Spartans
0-3
Gzira United

 

Lördag 18 januari 2020

Gudja United
1-1
Hamrun Spartans

Tarxien Rainbows
0-4
Hibernians

Balzan
1-3
Floriana

Birkirkara
1-1
Senglea Athletic

 

Lördag 18 januari 2020

Gudja United
1-1
Hamrun Spartans

Tarxien Rainbows
0-4
Hibernians

Balzan
1-3
Floriana

Birkirkara
1-1
Senglea Athletic

 

Söndag 19 januari 2020

Sirens
2-0
Mosta

Gzira United
1-2
Santa Lucia

 

Måndag 20 januari 2020

Valletta
2-1
Sliema Wanderers

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta

Lördag 1 februari 2020

Hamrun Spartans
2-3
Tarxien Rainbows

Sliema Wanderers
2-0
Gzira United

Mosta
1-0
Senglea Athletic

Santa Lucia
2-1
Gudja United

 

Söndag 2 februari 2020

Floriana
0-1
Valletta

Hibernians
0-2
Sirens

 

Måndag 3 februari 2020

Balzan
0-0
Birkirkara

 
Lördag 8 februari 2020
Gudja United
1-0
Sliema Wanderers

Valletta
3-1
Balzan

Gzira United
2-2
Floriana

Birkirkara
2-1
Mosta

 
Söndag 9 februari 2020
Tarxien Rainbows
1-3
Santa Lucia

Senglea Athletic
1-1
Hibernians

 
Måndag 10 februari 2020
Sirens
1-2
Hamrun Spartans

 
Lördag 15 februari 2020
Santa Lucia
0-2
Sirens

Sliema Wanderers
1-0
Tarxien Rainbows

Hibernians
3-1
Mosta

Floriana
1-2
Gudja United

 
Söndag 16 februari 2020
Balzan
1-3
Gzira United

Valletta
1-4
Birkirkara

 
Måndag 17 februari 2020
Hamrun Spartans
1-0
Senglea Athletic

 
Fredag 21 februari 2020
Sirens
0-0
Sliema Wanderers

Tarxien Rainbows
0-4
Floriana

Gzira United
0-1
Valletta

 
Lördag 22 februari 2020
Gudja United
0-2
Balzan

Mosta
2-1
Hamrun Spartans

Senglea Athletic
2-5
Santa Lucia

Birkirkara
2-1
Hibernians

 

 

Mars 2020 Visa matchfakta
Fredag 6 mars 2020
Floriana
3-0
Sirens

 
Lördag 7 mars 2020
Sliema Wanderers
4-1
Senglea Athletic

Santa Lucia
1-2
Mosta

Hamrun Spartans
1-2
Hibernians

Valletta
0-2
Gudja United

 
Söndag 8 mars 2020
Balzan
3-0
Tarxien Rainbows

Gzira United
0-2
Birkirkara

 
Fredag 13 mars 2020
Tarxien Rainbows
19:00
Valletta

 
Lördag 14 mars 2020
Mosta
14:00
Sliema Wanderers

Sirens
16:00
Balzan

Gudja United
14:00
Gzira United

Hibernians
16:15
Santa Lucia

 
Söndag 15 mars 2020
Senglea Athletic
14:00
Floriana

Birkirkara
16:00
Hamrun Spartans

 
Fredag 20 mars 2020
Balzan
-
Senglea Athletic

Valletta
-
Sirens

Sliema Wanderers
-
Hibernians

Gudja United
-
Birkirkara

Gzira United
-
Tarxien Rainbows

Santa Lucia
-
Hamrun Spartans

Floriana
-
Mosta

 

April 2020 Visa matchfakta
Lördag 4 april 2020
Senglea Athletic
-
Valletta

Mosta
-
Balzan

Birkirkara
-
Santa Lucia

Hamrun Spartans
-
Sliema Wanderers

Tarxien Rainbows
-
Gudja United

Sirens
-
Gzira United

Hibernians
-
Floriana