ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 1 december 2019

44

tävlingar

156

matcher

156

resultat

0

matchfakta

Ordino
0-5
Inter Club d'Escaldes

Carroi
0-3
FC Santa Coloma

Atlètic Club d'Escaldes
0-0
Sant Julià

UE Santa Coloma
0-1
Engordany

 
Alashkert
1-1
Pyunik

Lori
8-0
Yerevan

Ararat-Armenia
0-0
Urartu

 
Səbail
0-0
Neftçi

 
Oostende
3-2
Anderlecht

Standard Liège
2-1
Cercle Brugge

Kortrijk
0-2
Gent

 
Čelik
1-2
Borac Banja Luka

Radnik Bijeljina
0-1
Velež

Široki Brijeg
4-0
Zvijezda 09

 
Lokomotiv Plovdiv
0-0
Arda

Vitosha Bistritsa
1-1
Dunav

CSKA Sofia
0-0
Ludogorets

 
Pafos
0-1
Doxa

Apollon
4-1
Nea Salamis

 
FC København
2-1
Brøndby

Randers
3-0
SønderjyskE

Horsens
2-1
OB

Esbjerg
1-2
AGF

AaB
1-1
Hobro

 
Norwich City
2-2
Arsenal

Wolverhampton Wanderers
1-1
Sheffield United

Leicester City
2-1
Everton

Manchester United
2-2
Aston Villa

 
Andra omgången
Blackpool
3-1
Maidstone United

Coventry City
1-1
Ipswich Town

Exeter City
2-2
Hartlepool United

Gillingham
3-0
Doncaster Rovers

Rochdale
0-0
Boston United

Peterborough United
3-0
Dover Athletic

Crawley Town
1-2
Fleetwood Town

Northampton Town
3-1
Notts County

Bristol Rovers
1-1
Plymouth Argyle

Tranmere Rovers
5-1
Chichester City

 
Nantes
2-1
Toulouse

Rennes
2-1
Saint-Etienne

Monaco
Inst
Paris Saint-Germain

 
Torpedo Kutaisi
1-2
Chikhura

Lokomotivi Tbilisi
2-1
Dinamo Batumi

Dinamo Tbilisi
2-0
WIT Georgia

 
Panathinaikos
1-0
Asteras Tripolis

Xanthi
1-0
Atromitos

Aris
1-1
Lamia

Olympiakos
1-1
PAOK

 
Hapoel Hadera
0-3
Maccabi Haifa

Hapoel Tel Aviv
0-1
Beitar Jerusalem

 
Juventus
2-2
Sassuolo

Internazionale
2-1
SPAL

Lazio
3-0
Udinese

Parma
0-1
Milan

Napoli
1-2
Bologna

Hellas Verona
1-3
Roma

 
Trapani
1-0
Chievo

Virtus Entella
2-0
Juve Stabia

Perugia
3-1
Pescara

 
Llapi
1-4
Flamurtari

Gjilani
0-0
Prishtina

Trepça'89
3-1
Drita

 
Hajduk Split
0-4
Rijeka

 
UNA Strassen
2-2
Victoria Rosport

Etzella Ettelbrück
1-4
F91 Dudelange

Differdange 03
2-1
Rodange

 
Borec
1-0
Renova

Rabotnički
1-1
Sileks

Shkendija
4-0
Shkupi

Akademija Pandev
0-3
Vardar

 
Tredje omgången
Kercem Ajax
1-4
Sirens

Zejtun Corinthians
0-3
Hibernians

Sliema Wanderers
0-2
Santa Lucia

Zebbug Rangers
3-5
Victoria Hotspurs

Xewkija Tigers
5-2
Mgarr United

Birkirkara
1-0
Nadur Youngsters

Floriana
6-1
Melita

Rabat Ajax
0-7
Mosta

 
Podgorica
2-0
Zeta

Rudar
3-2
Kom

Iskra
1-2
Petrovac

Sutjeska
0-2
Budućnost

OFK Titograd
1-0
Grbalj

 
Twente
2-5
Ajax

Utrecht
0-1
RKC Waalwijk

Feyenoord
1-0
PEC Zwolle

AZ
1-0
VVV

Emmen
1-1
PSV

 
Rosenborg
3-2
Ranheim

Molde
4-2
Bodø / Glimt

Brann
1-5
Viking

Haugesund
4-1
Odd

Kristiansund
1-2
Strømsgodset

Tromsø
1-1
Stabæk

Lillestrøm
0-0
Sarpsborg 08

Mjøndalen
1-0
Vålerenga

 
Raków Częstochowa
2-1
Jagiellonia Białystok

ŁKS Łódź
1-0
Cracovia Kraków

Wisła Kraków
0-1
Lechia Gdańsk

 
Tondela
0-1
Belenenses

Vitória Setúbal
1-1
Vitoria Guimaraes

Gil Vicente
3-1
Sporting CP

 
Chindia Târgovişte
2-5
Academica Clinceni

Hermannstadt
1-1
CFR Cluj

 
Sochi
Inst
Orenburg

Lokomotiv Moskva
1-2
Dinamo Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
1-0
Spartak Moskva

 
Tre Fiori
4-0
Juvenes / Dogana

Faetano
1-1
Folgore

Murata
0-1
La Fiorita

Pennarossa
3-1
Domagnano

 
Basel
3-0
Young Boys

Lugano
1-0
Servette

Luzern
1-4
St. Gallen

 
Mačva Šabac
0-2
Partizan

 
Ross County
1-4
Celtic

Rangers
5-0
Hearts

 
Žilina
0-0
Slovan Bratislava

 
Bravo
1-2
Olimpija

Domžale
2-1
Rudar

 
Sevilla
1-0
Leganes

Athletic Club
2-0
Granada

Espanyol
2-4
Osasuna

Getafe
4-0
Levante

Atletico Madrid
0-1
Barcelona

 
Fuenlabrada
1-0
Cádiz

Real Oviedo
2-1
Rayo Vallecano

Elche
2-0
Racing Santander

Lugo
0-0
Deportivo La Coruña

Extremadura UD
0-1
Las Palmas

 
Viktoria Plzen
1-0
Bohemians 1905

Mladá Boleslav
3-1
Teplice

Jablonec
0-1
České Budějovice

Slavia Praha
2-0
Karviná

 
Gaziantep FK
1-2
Denizlispor

İstanbul Başakşehir
2-0
Antalyaspor

Trabzonspor
1-1
Galatasaray

 
Borussia Mönchengladbach
4-2
Freiburg

Wolfsburg
2-3
Werder Bremen

 
1. FC Heidenheim
1-0
Greuther Fürth

Darmstadt 98
1-3
Arminia Bielefeld

Sandhausen
2-1
VfB Stuttgart

 
Mariupol
1-1
Shakhtar Donetsk

Desna
2-0
Oleksandria

Olimpik Donetsk
1-3
Dynamo Kyiv

 
Kaposvári Rákóczi
2-3
Ferencvaros

 
Energetyk-BDU
5-3
Dnyapro

Torpedo BelAZ
1-2
BATE Borisov

Dinamo Minsk
1-3
Dinamo Brest

Vitebsk
0-2
Slavia

Isloch
1-1
FK Minsk

Shakhtyor Soligorsk
1-0
Gorodeya

Slutsk
2-1
Neman Grodno

 
Rheindorf Altach
2-1
Wolfsberger AC

Admira
1-1
Salzburg

LASK
0-4
Rapid Wien