ecst.se fotboll

2019-20

Start: 3 augusti 2019
Slut: -

36

omgångar

155 / 180

matcher spelade
86,11 %

2,46

målsnitt

372

publiksnitt

Aktuella matcher (24 juli-6 augusti 2020)

Tabell (Uppdaterad: 30.06.2020, 22:20 )

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Budućnost
2
31
23
4
4
63
- 26
37
73
 
 
13
2
1
30
- 11
 
41
 
 
10
2
3
33
- 15
 
32
2
Sutjeska
1
31
15
10
6
57
- 31
26
55
 
 
10
4
2
32
- 11
 
34
 
 
5
6
4
25
- 20
 
21
3
Iskra Danilovgrad
5
31
15
8
8
43
- 33
10
53
 
 
11
2
3
28
- 13
 
35
 
 
4
6
5
15
- 20
 
18
4
Zeta
3
31
9
14
8
29
- 30
-1
41
 
 
6
7
2
16
- 11
 
25
 
 
3
7
6
13
- 19
 
16
5
Podgorica
ny
31
8
16
7
34
- 27
7
40
 
 
5
9
1
20
- 12
 
24
 
 
3
7
6
14
- 15
 
16
6
Petrovac
7
31
9
10
12
30
- 46
-16
37
 
 
4
4
7
15
- 25
 
16
 
 
5
6
5
15
- 21
 
21
7
Rudar
8
31
10
5
16
38
- 57
-19
35
 
 
6
3
6
24
- 28
 
21
 
 
4
2
10
14
- 29
 
14
8
OFK Titograd
4
31
7
10
14
29
- 38
-9
31
 
 
4
3
9
15
- 21
 
15
 
 
3
7
5
14
- 17
 
16
9
Kom
ny
31
6
11
14
36
- 45
-9
29
 
 
3
7
5
20
- 18
 
16
 
 
3
4
9
16
- 27
 
13
10
Grbalj
6
31
4
10
17
23
- 49
-26
22
 
 
2
8
6
12
- 20
 
14
 
 
2
2
11
11
- 29
 
8

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa League. Lag 8-9 till nedflyttningskval, lag 10 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Skytteliga (Uppdaterad: 07.03.2020, 23:59 )

Namn
Klubb
Mål
Boban Đorđević
Grbalj
9
Draško Božović
Budućnost
8
Igor Ivanović
Budućnost
8
Boris Kopitović
OFK Titograd
8
Velizar Janketić
Rudar
8
Vule Vujačić
Rudar
8
Marko Ćetković
Sutjeska
8

Publiksnitt (Uppdaterad: 07.03.2020, 23:59 )

Budućnost
8 050
12
671
Sutjeska
6 100
11
555
Zeta
4 750
11
432
Rudar
4 650
11
423
Iskra Danilovgrad
4 500
11
409
Podgorica
3 580
11
325
Kom
3 110
12
259
OFK Titograd
3 060
12
255
Petrovac
2 830
12
236
Grbalj
2 200
12
183
Totalt
42 830
115
372

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: -)

Augusti 2020

Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Kom
0-0
Zeta

Grbalj
2-3
Iskra

Petrovac
1-1
Podgorica

OFK Titograd
0-1
Sutjeska

 
Måndag 5 augusti 2019
Budućnost
2-0
Rudar

 
Fredag 9 augusti 2019
Zeta
0-0
Sutjeska

 
Lördag 10 augusti 2019
Iskra
0-0
OFK Titograd

Rudar
1-3
Grbalj

Podgorica
1-3
Budućnost

Kom
3-2
Petrovac

 
Onsdag 14 augusti 2019
Petrovac
0-2
Zeta

Budućnost
3-1
Kom

Grbalj
1-1
Podgorica

OFK Titograd
0-1
Rudar

 
Söndag 18 augusti 2019
Zeta
0-1
Iskra

Rudar
0-4
Sutjeska

Podgorica
0-0
OFK Titograd

Kom
1-1
Grbalj

Petrovac
0-2
Budućnost

 
Lördag 24 augusti 2019
Grbalj
0-2
Petrovac

OFK Titograd
3-1
Kom

Sutjeska
1-2
Podgorica

Iskra
2-0
Rudar

 
Söndag 25 augusti 2019
Budućnost
1-1
Zeta

 
Lördag 31 augusti 2019
Zeta
2-1
Rudar

Podgorica
0-0
Iskra

Kom
1-1
Sutjeska

Budućnost
3-2
Grbalj

Petrovac
0-3
OFK Titograd

 
 

September 2020

Visa matchfakta
Lördag 14 september 2019
Grbalj
0-0
Zeta

OFK Titograd
2-1
Budućnost

Sutjeska
3-0
Petrovac

Iskra
0-2
Kom

Rudar
2-1
Podgorica

 
Onsdag 18 september 2019
Zeta
1-0
Podgorica

Kom
5-0
Rudar

Petrovac
0-1
Iskra

Budućnost
1-4
Sutjeska

Grbalj
0-2
OFK Titograd

 
Söndag 22 september 2019
OFK Titograd
0-1
Zeta

Sutjeska
5-0
Grbalj

Iskra
2-2
Budućnost

Rudar
4-0
Petrovac

Podgorica
4-2
Kom

 
Lördag 28 september 2019
Zeta
0-0
Kom

Podgorica
1-0
Petrovac

Rudar
0-3
Budućnost

Iskra
1-0
Grbalj

Sutjeska
1-1
OFK Titograd

 
 

Oktober 2020

Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Sutjeska
2-1
Zeta

Grbalj
2-2
Rudar

Budućnost
1-9
Podgorica

Petrovac
2-1
Kom

 
Söndag 6 oktober 2019
OFK Titograd
0-1
Iskra

 
Lördag 19 oktober 2019
Zeta
1-1
Petrovac

Kom
2-3
Budućnost

Rudar
3-1
OFK Titograd

Iskra
2-0
Sutjeska

Podgorica
1-1
Grbalj

 
Lördag 26 oktober 2019
Iskra
3-1
Zeta

OFK Titograd
1-2
Podgorica

Grbalj
1-1
Kom

Budućnost
3-0
Petrovac

 
Söndag 27 oktober 2019
Sutjeska
3-0
Rudar

 
 

November 2020

Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Zeta
2-1
Budućnost

Petrovac
2-0
Grbalj

Kom
1-2
OFK Titograd

Podgorica
2-2
Sutjeska

Rudar
1-1
Iskra

 
Lördag 9 november 2019
Rudar
1-1
Zeta

Iskra
2-1
Podgorica

OFK Titograd
1-2
Petrovac

 
Söndag 10 november 2019
Sutjeska
2-0
Podgorica

 
Lördag 23 november 2019
Zeta
2-0
Grbalj

Budućnost
2-1
OFK Titograd

Petrovac
0-4
Sutjeska

Kom
1-1
Iskra

Podgorica
3-0
Rudar

 
 

December 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Podgorica
2-0
Zeta

Rudar
3-2
Kom

Iskra
1-2
Petrovac

Sutjeska
0-2
Budućnost

OFK Titograd
1-0
Grbalj

 
Torsdag 5 december 2019
Zeta
1-0
OFK Titograd

Grbalj
1-1
Sutjeska

Budućnost
1-0
Iskra

Petrovac
1-4
Rudar

Kom
1-1
Podgorica

 
Onsdag 11 december 2019
Kom
1-0
Zeta

Petrovac
1-1
Podgorica

Budućnost
2-0
Rudar

Grbalj
3-1
Iskra

OFK Titograd
1-1
Sutjeska

 
Söndag 15 december 2019
Grbalj
0-4
Budućnost

 
 

Januari 2020

Visa matchfakta
 

Februari 2020

Visa matchfakta
Måndag 17 februari 2020
Iskra
3-0
OFK Titograd

 
Tisdag 18 februari 2020
Kom
0-1
Petrovac

Rudar
3-1
Grbalj

Podgorica
1-1
Budućnost

Zeta
1-3
Sutjeska

 
Lördag 22 februari 2020
Petrovac
2-2
Zeta

Grbalj
0-0
Podgorica

Sutjeska
1-1
Iskra

 
Söndag 23 februari 2020
Budućnost
2-0
Kom

 
Lördag 29 februari 2020
Kom
0-1
Grbalj

Rudar
5-1
Sutjeska

Petrovac
0-1
Budućnost

Podgorica
1-1
OFK Titograd

Zeta
1-1
Iskra

 
 

Mars 2020

Visa matchfakta
Lördag 7 mars 2020
Grbalj
0-0
Petrovac

Sutjeska
1-0
Podgorica

OFK Titograd
2-3
Kom

Iskra
0-2
Rudar

Budućnost
4-1
Zeta

 
 

Maj 2020

Visa matchfakta
Lördag 30 maj 2020
Zeta
2-0
Rudar

Podgorica
0-0
Iskra

Kom
3-3
Sutjeska

Petrovac
1-1
OFK Titograd

Budućnost
1-0
Grbalj

 
 

Juni 2020

Visa matchfakta
Onsdag 3 juni 2020
Grbalj
0-2
Zeta

Sutjeska
0-0
Petrovac

OFK Titograd
1-3
Budućnost

Iskra
2-0
Kom

Rudar
0-3
Podgorica

 
Söndag 7 juni 2020
Zeta
1-1
Podgorica

Kom
1-1
Rudar

Petrovac
4-1
Iskra

Budućnost
2-0
Sutjeska

Grbalj
0-0
OFK Titograd

 
Fredag 12 juni 2020
Sutjeska
4-1
Grbalj

Rudar
0-2
Petrovac

OFK Titograd
0-0
Zeta

Podgorica
1-1
Kom

Iskra
4-1
Budućnost

 
Tisdag 16 juni 2020
Zeta
1-1
Kom

Podgorica
1-1
Petrovac

Rudar
0-4
Budućnost

Iskra
2-1
Grbalj

Sutjeska
3-1
OFK Titograd

 
Söndag 21 juni 2020
Sutjeska
0-0
Zeta

Grbalj
1-0
Rudar

OFK Titograd
2-1
Iskra

Petrovac
1-0
Kom

Budućnost
1-0
Podgorica

 
Tisdag 30 juni 2020
Iskra
3-1
Zeta

Sutjeska
2-0
Rudar

OFK Titograd
0-0
Podgorica

Grbalj
0-1
Kom

Budućnost
1-1
Petrovac

 
 

Noteringar spelschemat:
-