ecst.se fotboll

2019-20

Start: 19 juli 2019
Slut: 20 juni 2020

30

omgångar

240 / 240

matcher spelade
100,00 %

2,77

målsnitt

2 039

publiksnitt

Aktuella matcher (24 juli-6 augusti 2020)

Tabell (Uppdaterad: 20.06.2020, 23:45 )

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Crvena Zvezda
1
30
25
3
2
68
- 18
50
78
 
 
14
1
0
36
- 8
 
43
 
 
11
2
2
32
- 10
 
35
2
Partizan
3
30
20
4
6
69
- 25
44
64
 
 
12
1
2
45
- 11
 
37
 
 
8
3
4
24
- 14
 
27
3
Vojvodina
7
30
19
5
6
47
- 27
20
62
 
 
10
3
2
28
- 12
 
33
 
 
9
2
4
19
- 15
 
29
4
Bačka Topola
ny
30
17
8
5
59
- 34
25
59
 
 
10
5
0
32
- 11
 
35
 
 
7
3
5
27
- 23
 
24
5
Radnički Niš
2
30
16
4
10
51
- 37
14
52
 
 
11
0
4
32
- 20
 
33
 
 
5
4
6
19
- 17
 
19
6
Čukarički
4
30
15
6
9
42
- 36
6
51
 
 
12
1
2
23
- 9
 
37
 
 
3
5
7
19
- 27
 
14
7
Spartak Subotica
10
30
14
4
12
46
- 48
-2
46
 
 
9
2
4
28
- 17
 
29
 
 
5
2
8
18
- 31
 
17
8
Voždovac
11
30
13
6
11
45
- 41
4
45
 
 
8
2
5
25
- 18
 
26
 
 
5
4
6
20
- 23
 
19
9
Mladost Lučani
5
30
13
4
13
31
- 40
-9
43
 
 
8
3
4
20
- 16
 
27
 
 
5
1
9
11
- 24
 
16
10
Napredak Kruševac
6
30
9
6
15
33
- 41
-8
33
 
 
4
5
6
17
- 18
 
17
 
 
5
1
9
16
- 23
 
16
11
Radnik Surdulica
9
30
8
7
15
34
- 50
-16
31
 
 
5
4
6
22
- 28
 
19
 
 
3
3
9
12
- 22
 
12
12
Proleter Novi Sad
8
30
7
9
14
30
- 42
-12
30
 
 
5
4
6
19
- 19
 
19
 
 
2
5
8
11
- 23
 
11
13
Javor-Matis
ny
30
6
10
14
43
- 62
-19
28
 
 
5
5
5
25
- 26
 
20
 
 
1
5
9
18
- 36
 
8
14
Inđija
ny
30
7
4
19
26
- 48
-22
25
 
 
5
3
7
16
- 17
 
18
 
 
2
1
12
10
- 31
 
7
15
Rad Beograd
13
30
4
3
23
23
- 63
-40
15
 
 
4
3
8
17
- 23
 
15
 
 
0
0
15
6
- 40
 
0
16
Mačva Šabac
12
30
2
7
21
18
- 53
-35
13
 
 
2
3
10
7
- 20
 
9
 
 
0
4
11
11
- 33
 
4

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa League. Lag 14-16 flyttas ned.

Korringeringar: De mästerskaps- och nedflyttningsserier som skulle ta vid efter grundserien har strukits på grund av Corona-pandemin.

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay-raning. 6. Lottning.

Skytteliga (Uppdaterad: 13.06.2020, 22:15 )

Namn
Klubb
Mål
Vladimir Silađi
Bačka Topola
16
Nenad Lukić
Bačka Topola
15
Nikola Petković
Javor-Matis
15
Mohamed Ben Nabouhane
Crvena Zvezda
13
Stefan Mihajlović
Radnički Niš
13
Umar Sadiq
Partizan
12
Nikola Čumić
Radnički Niš
11
Bojan Matić
Vojvodina / Partizan
11

Publiksnitt (Uppdaterad: 07.06.2020, 23:59 )

Crvena Zvezda (2)
123 995
12
10 333
Partizan (1)
66 345
13
5 103
Vojvodina (1)
37 000
13
2 846
Mačva Šabac (1)
24 700
13
1 900
Napredak Kruševac (1)
21 600
13
1 662
Radnički Niš (3)
18 700
12
1 558
Bačka Topola (2)
16 550
12
1 379
Inđija (1)
16 100
13
1 238
Spartak Subotica (2)
13 350
12
1 113
Radnik Surdulica
12 800
13
985
Čukarički (1)
11 320
13
871
Proleter Novi Sad (2)
10 750
12
896
Javor-Matis (2)
10 350
12
863
Mladost Lučani (2)
9 600
12
800
Voždovac (2)
7 900
12
658
Rad Beograd (1)
6 680
13
514
Totalt
407 740
200
2 039

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt. Inom parentes anges antal matcher utan publik på grund av Corona-pandemin (dessa är inte med i snittet).

Spelschema (Uppdaterad: -)

Juli 2020

Visa matchfakta
Fredag 19 juli 2019
Voždovac
1-2
Bačka Topola

1-1 Milos Stojčev (70)

0-1 Sasa Tomanović (55)
1-2 Vladimir Silađi (75)

 
Lördag 20 juli 2019
Spartak Subotica
2-1
Rad Beograd

1-1 Nemanja Obradović (66)
2-1 Vladan Vidaković (80)

0-1 Milos Trifunović (straff, 45+3)

Crvena Zvezda
2-0
Javor Ivanjica

1-0 Branko Jovičić (28)
2-0 El Fardou Ben Nabouhane (straff, 44)

 

Mladost Lučani
2-1
Radnik Surdulica

1-1 Predrag Pavlović (straff, 71)
2-1 Vladimir Radivojević (88)

0-1 Zoran Danoski (16)

Čukarički
1-0
Napredak

1-0 Luka Stojanović (43)

 

Vojvodina
3-1
Mačva Šabac

1-0 Bojan Matić (50)
2-0 Bojan Matić (51)
3-1 Miodrag Gemović (90+3)

2-1 Aleksandar Stevanović (79)

 
Söndag 21 juli 2019
Inđija
0-1
Partizan

Radnički Niš
3-0
Proleter Novi Sad

 
Lördag 27 juli 2019
Bačka Topola
5-1
Mladost Lučani

Mačva Šabac
2-2
Inđija

Radnik Surdulica
4-0
Spartak Subotica

Proleter Novi Sad
2-2
Voždovac

Crvena Zvezda
2-0
Radnički Niš

 
Söndag 28 juli 2019
Napredak
0-2
Vojvodina

 
 

Augusti 2020

Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Mladost Lučani
1-1
Proleter Novi Sad

 
Lördag 3 augusti 2019
Inđija
1-0
Napredak

Radnički Niš
2-1
Javor Ivanjica

Vojvodina
5-0
Rad Beograd

 
Söndag 4 augusti 2019
Spartak Subotica
1-2
Bačka Topola

Čukarički
1-0
Radnik Surdulica

Partizan
4-0
Mačva Šabac

 
Crvena Zvezda
2-0
Mladost Lučani

 
Lördag 10 augusti 2019
Bačka Topola
1-0
Čukarički

Javor Ivanjica
3-1
Mačva Šabac

Rad Beograd
1-0
Inđija

Radnički Niš
2-1
Voždovac

 
Söndag 11 augusti 2019
Napredak
2-2
Partizan

Radnik Surdulica
0-4
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-1
Spartak Subotica

 
Fredag 16 augusti 2019
Voždovac
2-1
Javor Ivanjica

 
Lördag 17 augusti 2019
Inđija
2-1
Radnik Surdulica

Mladost Lučani
1-1
Radnički Niš

Spartak Subotica
2-3
Crvena Zvezda

Čukarički
2-1
Proleter Novi Sad

 
Söndag 18 augusti 2019
Partizan
3-0
Rad Beograd

Vojvodina
2-2
Bačka Topola

Mačva Šabac
0-1
Napredak

 
Lördag 24 augusti 2019
Javor Ivanjica
2-2
Napredak

Rad Beograd
2-0
Mačva Šabac

Radnik Surdulica
Inst
Partizan

Proleter Novi Sad
0-1
Vojvodina

Crvena Zvezda
Inst
Čukarički

Voždovac
2-0
Mladost Lučani

 
Söndag 25 augusti 2019
Bačka Topola
2-0
Inđija

Radnički Niš
2-1
Spartak Subotica

 
Onsdag 28 augusti 2019
Rad Beograd
2-3
Čukarički

 
Lördag 31 augusti 2019
Vojvodina
1-2
Crvena Zvezda

Spartak Subotica
2-1
Voždovac

Mačva Šabac
1-1
Radnik Surdulica

 
 

September 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Inđija
1-2
Proleter Novi Sad

Mladost Lučani
3-3
Javor Ivanjica

Čukarički
1-0
Radnički Niš

Partizan
1-1
Bačka Topola

Napredak
4-0
Rad Beograd

 
Fredag 13 september 2019
Radnički Niš
1-2
Vojvodina

 
Lördag 14 september 2019
Crvena Zvezda
2-1
Inđija

Javor Ivanjica
3-0
Rad Beograd

Radnik Surdulica
1-4
Napredak

Voždovac
2-2
Čukarički

Proleter Novi Sad
0-3
Partizan

 
Söndag 15 september 2019
Bačka Topola
0-0
Mačva Šabac

Mladost Lučani
2-0
Spartak Subotica

 
Lördag 21 september 2019
Inđija
0-1
Radnički Niš

Spartak Subotica
1-0
Javor Ivanjica

Čukarički
1-0
Mladost Lučani

Napredak
1-3
Bačka Topola

Rad Beograd
0-1
Radnik Surdulica

Vojvodina
1-2
Voždovac

Mačva Šabac
0-1
Proleter Novi Sad

Söndag 22 september 2019
Partizan
2-0
Crvena Zvezda

 
Onsdag 25 september 2019
Javor Ivanjica
0-2
Partizan

Voždovac
1-3
Crvena Zvezda

 
Lördag 28 september 2019
Crvena Zvezda
3-1
Mačva Šabac

Radnički Niš
1-4
Partizan

 
Söndag 29 september 2019
Bačka Topola
2-0
Rad Beograd

Proleter Novi Sad
2-0
Napredak

Voždovac
4-1
Inđija

Mladost Lučani
1-2
Vojvodina

Spartak Subotica
0-1
Čukarički

 
Måndag 30 september 2019
Javor Ivanjica
0-0
Radnik Surdulica

 
 

Oktober 2020

Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Vojvodina
2-0
Spartak Subotica

 
Lördag 5 oktober 2019
Čukarički
2-0
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Radnički Niš

Rad Beograd
1-1
Proleter Novi Sad

Radnik Surdulica
1-0
Bačka Topola

 
Söndag 6 oktober 2019
Inđija
0-2
Mladost Lučani

Napredak
0-1
Crvena Zvezda

Partizan
1-2
Voždovac

 
Fredag 18 oktober 2019
Čukarički
0-0
Vojvodina

Crvena Zvezda
3-1
Rad Beograd

 
Lördag 19 oktober 2019
Mladost Lučani
1-0
Partizan

Javor Ivanjica
3-2
Bačka Topola

Proleter Novi Sad
2-1
Radnik Surdulica

Radnički Niš
4-1
Napredak

Voždovac
2-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-0
Inđija

 
Fredag 25 oktober 2019
Napredak
1-1
Voždovac

 
Lördag 26 oktober 2019
Radnik Surdulica
0-5
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-2
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
1-2
Radnički Niš

 
Söndag 27 oktober 2019
Inđija
1-3
Čukarički

Partizan
4-0
Spartak Subotica

Bačka Topola
1-1
Proleter Novi Sad

 
Onsdag 30 oktober 2019
Radnički Niš
0-2
Radnik Surdulica

Čukarički
2-1
Partizan

Javor Ivanjica
1-0
Proleter Novi Sad

Crvena Zvezda
3-1
Bačka Topola

Voždovac
2-1
Rad Beograd

Mladost Lučani
0-1
Napredak

Spartak Subotica
3-1
Mačva Šabac

Vojvodina
1-0
Inđija

 

November 2020

Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Partizan
4-0
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-2
Crvena Zvezda

 
Söndag 3 november 2019
Inđija
2-3
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-0
Čukarički

Napredak
0-1
Spartak Subotica

Rad Beograd
0-0
Mladost Lučani

Radnik Surdulica
2-2
Voždovac

Bačka Topola
2-0
Radnički Niš

 
Lördag 9 november 2019
Proleter Novi Sad
Inst
Radnički Niš

Radnik Surdulica
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
2-0
Spartak Subotica

Napredak
3-1
Čukarički

Mačva Šabac
0-1
Vojvodina

 
Söndag 10 november 2019
Javor Ivanjica
1-1
Crvena Zvezda

Bačka Topola
2-2
Voždovac

Partizan
3-0
Inđija

 
Fredag 22 november 2019
Partizan
6-2
Javor Ivanjica

 
Lördag 23 november 2019
Čukarički
2-0
Rad Beograd

Mladost Lučani
0-3
Bačka Topola

Voždovac
2-0
Proleter Novi Sad

Radnički Niš
0-2
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-1
Napredak

 
Söndag 24 november 2019
Inđija
0-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-1
Radnik Surdulica

 
Fredag 29 november 2019
Proleter Novi Sad
0-1
Mladost Lučani

Bačka Topola
2-2
Spartak Subotica

 
Lördag 30 november 2019
Javor Ivanjica
0-7
Radnički Niš

Crvena Zvezda
2-0
Voždovac

Radnik Surdulica
3-3
Čukarički

Rad Beograd
1-2
Vojvodina

Napredak
1-3
Inđija

 
 

December 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Mačva Šabac
0-2
Partizan

 
Onsdag 4 december 2019
Inđija
1-0
Rad Beograd

Čukarički
2-1
Bačka Topola

Mladost Lučani
0-1
Crvena Zvezda

Voždovac
1-0
Radnički Niš

Mačva Šabac
2-1
Javor Ivanjica

Partizan
2-3
Napredak

Vojvodina
1-0
Radnik Surdulica

Spartak Subotica
4-1
Proleter Novi Sad

Lördag 7 december 2019
Crvena Zvezda
3-1
Spartak Subotica

 
Söndag 8 december 2019
Rad Beograd
1-2
Partizan

Javor Ivanjica
1-2
Voždovac

Radnički Niš
3-0
Mladost Lučani

Proleter Novi Sad
2-1
Čukarički

Bačka Topola
2-0
Vojvodina

Radnik Surdulica
2-0
Inđija

Napredak
2-1
Mačva Šabac

Lördag 14 december 2019
Proleter Novi Sad
1-1
Radnički Niš

 
Söndag 15 december 2019
Crvena Zvezda
3-1
Čukarički

Radnik Surdulica
1-2
Partizan

 
 

Januari 2020

Visa matchfakta
 

Februari 2020

Visa matchfakta
Lördag 15 februari 2020
Javor Ivanjica
-
Mladost Lučani

Voždovac
-
Spartak Subotica

Radnički Niš
-
Čukarički

Crvena Zvezda
-
Vojvodina

Proleter Novi Sad
-
Inđija

Bačka Topola
-
Partizan

Radnik Surdulica
-
Mačva Šabac

Rad Beograd
-
Napredak

Söndag 16 februari 2020
Partizan
3-0
Radnik Surdulica

Spartak Subotica
1-1
Radnički Niš

 
Fredag 21 februari 2020
Voždovac
2-3
Spartak Subotica

Javor Ivanjica
1-2
Mladost Lučani

 
Lördag 22 februari 2020
Radnički Niš
2-0
Čukarički

Proleter Novi Sad
1-0
Inđija

Bačka Topola
1-1
Partizan

Radnik Surdulica
2-2
Mačva Šabac

Rad Beograd
2-0
Napredak

Crvena Zvezda
2-0
Vojvodina

 
Onsdag 26 februari 2020
Spartak Subotica
3-1
Mladost Lučani

Inđija
1-1
Crvena Zvezda

Rad Beograd
1-1
Javor Ivanjica

Napredak
0-1
Radnik Surdulica

Mačva Šabac
0-1
Bačka Topola

Partizan
3-1
Proleter Novi Sad

Vojvodina
3-0
Radnički Niš

Čukarički
2-1
Voždovac

 

Mars 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 mars 2020
Voždovac
1-2
Vojvodina

Javor Ivanjica
2-2
Spartak Subotica

Mladost Lučani
1-0
Čukarički

Radnički Niš
2-1
Inđija

Proleter Novi Sad
1-1
Mačva Šabac

Bačka Topola
2-1
Napredak

Radnik Surdulica
1-0
Rad Beograd

Crvena Zvezda
0-0
Partizan

Fredag 6 mars 2020
Čukarički
4-1
Spartak Subotica

 
Lördag 7 mars 2020
Radnik Surdulica
2-0
Javor Ivanjica

Rad Beograd
3-4
Bačka Topola

Napredak
0-0
Proleter Novi Sad

Mačva Šabac
0-3
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-1
Mladost Lučani

Partizan
1-0
Radnički Niš

 
Söndag 8 mars 2020
Inđija
3-0
Voždovac

 
Lördag 14 mars 2020
Bačka Topola
2-1
Radnik Surdulica

Voždovac
1-2
Partizan

Javor Ivanjica
2-2
Čukarički

Spartak Subotica
0-0
Vojvodina

Mladost Lučani
2-1
Inđija

Radnički Niš
3-1
Mačva Šabac

Crvena Zvezda
3-0
Napredak

Proleter Novi Sad
5-0
Rad Beograd

 

Maj 2020

Visa matchfakta
Fredag 29 maj 2020
Inđija
1-2
Spartak Subotica

Vojvodina
1-1
Čukarički

Rad Beograd
0-5
Crvena Zvezda

 
Lördag 30 maj 2020
Radnik Surdulica
1-1
Proleter Novi Sad

Partizan
4-1
Mladost Lučani

Napredak
1-1
Radnički Niš

 
Söndag 31 maj 2020
Bačka Topola
6-1
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Voždovac

 
 

Juni 2020

Visa matchfakta
Fredag 5 juni 2020
Proleter Novi Sad
1-3
Bačka Topola

Voždovac
1-0
Napredak

 
Lördag 6 juni 2020
Javor Ivanjica
1-3
Vojvodina

Spartak Subotica
3-2
Partizan

Crvena Zvezda
4-1
Radnik Surdulica

Čukarički
0-1
Inđija

 
Söndag 7 juni 2020
Radnički Niš
4-3
Rad Beograd

Mladost Lučani
2-1
Mačva Šabac

 
Fredag 12 juni 2020
Proleter Novi Sad
2-2
Javor Ivanjica

Rad Beograd
0-2
Voždovac

 
Lördag 13 juni 2020
Mačva Šabac
1-4
Spartak Subotica

Napredak
1-0
Mladost Lučani

Radnik Surdulica
2-4
Radnički Niš

 
Söndag 14 juni 2020
Inđija
2-0
Vojvodina

Bačka Topola
2-1
Crvena Zvezda

Partizan
4-1
Čukarički

 
Torsdag 18 juni 2020
Mladost Lučani
2-0
Rad Beograd

Voždovac
1-1
Radnik Surdulica

 
Fredag 19 juni 2020
Spartak Subotica
0-2
Napredak

Vojvodina
1-0
Partizan

Radnički Niš
3-1
Bačka Topola

 
Lördag 20 juni 2020
Javor Ivanjica
5-0
Inđija

Čukarički
3-1
Mačva Šabac

Crvena Zvezda
2-1
Proleter Novi Sad

 
 

Noteringar spelschemat:
-