ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 12 juli 2019
Grundserien: Start: 12 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

0

omgångar

Grundserien: 30
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

191 / 270

matcher spelade ( 70,74 % )

Grundserien: 191 / 240
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien: 5 689
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,66

målsnitt

Grundserien: 2,66
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
31
32
33
34
35
Nedflyttningsserien
31
32
33
34
35

Aktuella matcher

(28 februari-12 mars 2020)

Fredag 28 februari 2020
České Budějovice
0-2
Baník Ostrava

 
Lördag 29 februari 2020
Teplice
Inst
Slovan Liberec

Opava
2-1
Sigma Olomouc

Jablonec
1-2
Viktoria Plzen

Příbram
0-0
Mladá Boleslav

Sparta Praha
2-2
Zlín

 
Söndag 1 mars 2020
Slovácko
2-0
Slavia Praha

Bohemians 1905
0-0
Karviná

 
Lördag 7 mars 2020
Zlín
2-3
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Jablonec

Viktoria Plzen
1-0
České Budějovice

 
Söndag 8 mars 2020
Slovan Liberec
4-0
Opava

Karviná
2-0
Příbram

Teplice
0-0
Slovácko

Slavia Praha
1-1
Sparta Praha

 
Måndag 9 mars 2020
Baník Ostrava
2-3
Mladá Boleslav

 

Grundserien

09.03.2020, 23:35

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Praha
1
24
18
4
2
48
- 8
40
58
11
1
0
29
- 3
34
7
3
2
19
- 5
24
2
Viktoria Plzeň
2
24
15
5
4
45
- 20
25
50
10
1
2
28
- 10
31
5
4
2
17
- 10
19
3
Jablonec
4
24
11
7
6
42
- 31
11
40
7
2
3
27
- 13
23
4
5
3
15
- 18
17
4
Baník Ostrava
5
24
11
5
8
36
- 27
9
38
6
4
3
25
- 12
22
5
1
5
11
- 15
16
5
Mladá Boleslav
7
24
11
4
9
42
- 37
5
37
9
1
2
31
- 15
28
2
3
7
11
- 22
9
6
Slovácko
11
24
10
7
7
30
- 27
3
37
6
3
2
17
- 8
21
4
4
5
13
- 19
16
7
Slovan Liberec
6
23
11
3
9
42
- 31
11
36
7
2
3
29
- 15
23
4
1
6
13
- 16
13
8
České Budějovice
ny
24
11
3
10
39
- 38
1
36
6
2
4
18
- 14
20
5
1
6
21
- 24
16
9
Sparta Praha
3
24
9
8
7
42
- 32
10
35
6
3
3
28
- 17
21
3
5
4
14
- 15
14
10
Sigma Olomouc
8
24
7
11
6
31
- 29
2
32
5
6
1
15
- 10
21
2
5
5
16
- 19
11
11
Bohemians 1905
13
24
7
6
11
25
- 37
-12
27
6
4
1
13
- 7
22
1
2
10
12
- 30
5
12
Teplice
10
23
5
9
9
19
- 35
-16
24
3
5
3
11
- 15
14
2
4
6
8
- 20
10
13
Karviná
15
24
5
8
11
20
- 30
-10
23
3
5
4
11
- 9
14
2
3
7
9
- 21
9
14
Fastav Zlín
9
24
6
4
14
22
- 40
-18
22
5
1
7
14
- 19
16
1
3
7
8
- 21
6
15
Opava
12
24
4
5
15
11
- 41
-30
17
3
2
6
7
- 15
11
1
3
9
4
- 26
6
16
Příbram
14
24
3
5
16
15
- 46
-31
14
3
5
4
12
- 12
14
0
0
12
3
- 34
0

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
11
-
-
-
12
-
-
-
13
-
-
-
14
-
-
-
15
-
-
-
16
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Martin Doležal
Jablonec
10
Nikolay Komlichenko
Mladá Boleslav
10
Guélor Kanga
Sparta Praha
10
Michal Krmenčík
Viktoria Plzeň
10
Lukáš Budínský
Mladá Boleslav
9
Pavel Bucha
Mladá Boleslav / Viktoria Plzeň
9
Roman Potočný
Slovan Liberec
9
Petar Musa
Slovan Liberec / Slavia Praha
9
Muris Mešanović
Mladá Boleslav
8
Tomáš Souček
Libor Kozák
8
Libor Kozák
8

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Slavia Praha
176 324
12
14 694
Sparta Praha
137 059
12
11 422
Viktoria Plzeň
114 958
13
8 843
Baník Ostrava
114 703
13
8 823
Slovácko
52 494
11
4 772
Bohemians 1905
52 024
11
4 729
České Budějovice
56 200
12
4 683
Teplice
50 607
11
4 601
Slovan Liberec
50 781
12
4 232
Sigma Olomouc
47 628
12
3 969
Opava
40 002
11
3 637
Fastav Zlín
46 278
13
3 560
Karviná
39 728
12
3 311
Mladá Boleslav
38 096
12
3 175
Jablonec
35 195
12
2 933
Příbram
34 484
12
2 874
Totalt
1 086 561
191
5 689

Spelschema

(Uppdaterad: 09.03.2020, 23:35)

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 12 juli 2019
Jablonec
2-0
Bohemians 1905

1-0 Jan Matoušek (19)
2-0 Jan Matoušek (84)

Utvisning Daniel Köstl (90+2)

Publik 2 612

 
Lördag 13 juli 2019
Baník Ostrava
1-2
Slovan Liberec

1-0 Nemanja Kuzmanovič (9)

1-1 Jakub Pešek (53)
1-2 Roman Potočný (90+4)

Publik 7 542

Příbram
1-1
Teplice

1-0 Michal Škoda (42)

1-1 Jakub Mareš (72)

Publik 2 862

Viktoria Plzeň
3-1
Sigma Olomouc

1-1 Joel Kaymba (40)
2-1 Jan Kopic (72)
3-1 Jan Kovařík (90+4)

0-1 Jakub Plšek (straff, 34)
Utvisning Jakub Yunis (70)

Publik 9 611

 
Söndag 14 juli 2019
Mladá Boleslav
1-0
Karviná

1-0 Nikolay Komlichenko (straff, 82)

Utvisning Marek Hanousek (62)

Publik 3 728

České Budějovice
0-1
Opava

 

0-1 Vaclav Jurečka (31)

Publik 4 381

Sparta Praha
0-2
Slovácko

 

0-1 Jan Kalabiška (19)
0-2 Vlastimil Daníček (30)

Publik 14 155

 
Måndag 15 juli 2019
Zlín
0-1
Slavia Praha

 

0-1 Josef Hušbauer (69)

Publik 5 898

 
Fredag 19 juli 2019
Slovan Liberec
1-2
Viktoria Plzeň

1-2 Petar Musa (79)

0-1 Ludk Pernica (57)
0-2 Jan Kopic (70)

 
Lördag 20 juli 2019
Sigma Olomouc
1-0
Zlín

1-0 Martin Nešpor (61)

 

Publik 3 908

Opava
1-0
Příbram

1-0 Rene Dedic (85)

 

Publik 2 876

Slovácko
0-2
České Budějovice

 

0-1 Luka Provod (18)
0-2 Ivo Táborský (85)

Publik 4 089

Sparta Praha
2-0
Jablonec

1-0 Adam Hložek (63)
2-0 Guelor Kanga (83)

 

Publik 10 867

 
Söndag 21 juli 2019
Bohemians 1905
3-0
Mladá Boleslav

Teplice
1-5
Slavia Praha

 
Måndag 22 juli 2019
Karviná
1-2
Baník Ostrava

 
Fredag 26 juli 2019
Baník Ostrava
0-1
Teplice

 
Lördag 27 juli 2019
Příbram
3-2
Bohemians 1905

Zlín
2-1
Slovan Liberec

Viktoria Plzeň
3-2
Karviná

 
Söndag 28 juli 2019
Jablonec
6-0
Slovácko

Mladá Boleslav
4-1
Opava

Slavia Praha
1-0
Sigma Olomouc

 
Måndag 29 juli 2019
České Budějovice
2-2
Sparta Praha

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Opava
0-2
Baník Ostrava

 
Lördag 3 augusti 2019
Slovácko
1-0
Zlín

Slovan Liberec
0-1
Sigma Olomouc

Bohemians 1905
0-0
Viktoria Plzeň

 
Söndag 4 augusti 2019
Teplice
Inst
Mladá Boleslav

Karviná
0-0
Slavia Praha

České Budějovice
1-1
Jablonec

Sparta Praha
3-0
Příbram

 
Fredag 9 augusti 2019
Zlín
1-0
Teplice

1-0 Jakub Janetzký (87)

 

Publik 3 198

 
Lördag 10 augusti 2019
Baník Ostrava
4-2
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Karviná

Příbram
2-0
České Budějovice

Slavia Praha
1-0
Slovan Liberec

 
Söndag 11 augusti 2019
Viktoria Plzeň
0-2
Slovácko

Jablonec
2-1
Opava

Mladá Boleslav
4-3
Sparta Praha

 
Fredag 16 augusti 2019
České Budějovice
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 17 augusti 2019
Opava
0-3
Zlín

Slovácko
2-0
Příbram

Bohemians 1905
3-2
Sigma Olomouc

 
Söndag 18 augusti 2019
Sparta Praha
2-0
Baník Ostrava

Karviná
0-1
Slovan Liberec

Jablonec
2-1
Mladá Boleslav

Teplice
1-1
Viktoria Plzeň

 
Fredag 23 augusti 2019
Baník Ostrava
3-0
Slovácko

Sigma Olomouc
2-0
Teplice

 
Lördag 24 augusti 2019
Zlín
1-4
Karviná

Příbram
4-0
Jablonec

Slavia Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Söndag 25 augusti 2019
Viktoria Plzeň
4-0
Opava

Mladá Boleslav
4-2
České Budějovice

Slovan Liberec
3-1
Sparta Praha

 
Lördag 31 augusti 2019
Bohemians 1905
2-1
Slovan Liberec

Slovácko
1-1
Mladá Boleslav

Příbram
1-2
Viktoria Plzeň

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Opava
1-1
Slavia Praha

Teplice
0-0
Karviná

Jablonec
2-1
Baník Ostrava

České Budějovice
2-0
Zlín

Sparta Praha
3-3
Sigma Olomouc

 
Fredag 13 september 2019
Sigma Olomouc
2-0
Opava

 
Lördag 14 september 2019
Slovan Liberec
1-1
Teplice

Mladá Boleslav
6-0
Příbram

Slavia Praha
3-0
Slovácko

 
Söndag 15 september 2019
Karviná
0-0
Bohemians 1905

Zlín
0-2
Sparta Praha

Baník Ostrava
2-1
České Budějovice

 
Måndag 16 september 2019
Viktoria Plzen
3-2
Jablonec

 
Onsdag 18 september 2019
Teplice
2-0
Mladá Boleslav

 
Fredag 20 september 2019
Bohemians 1905
2-2
Zlín

 
Lördag 21 september 2019
Slovácko
1-1
Teplice

Opava
1-1
Slovan Liberec

Příbram
0-2
Karviná

České Budějovice
0-3
Viktoria Plzen

 
Söndag 22 september 2019
Mladá Boleslav
2-0
Baník Ostrava

Sparta Praha
0-3
Slavia Praha

 
Måndag 23 september 2019
Jablonec
2-2
Sigma Olomouc

 
Fredag 27 september 2019
Teplice
1-0
Bohemians 1905

 
Lördag 28 september 2019
Sigma Olomouc
2-2
Slovácko

Zlín
0-1
Jablonec

Slavia Praha
1-0
Mladá Boleslav

 
Söndag 29 september 2019
Karviná
1-1
Opava

Viktoria Plzen
1-0
Sparta Praha

 
Måndag 30 september 2019
Slovan Liberec
4-2
České Budějovice

Baník Ostrava
3-0
Příbram

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Slovácko
3-1
Slovan Liberec

 
Lördag 5 oktober 2019
Opava
0-1
Teplice

Baník Ostrava
4-0
Zlín

Příbram
0-0
Sigma Olomouc

Sparta Praha
4-0
Karviná

 
Söndag 6 oktober 2019
Mladá Boleslav
2-1
Viktoria Plzen

České Budějovice
3-2
Bohemians 1905

Jablonec
0-2
Slavia Praha

 
Lördag 19 oktober 2019
Slovan Liberec
2-2
Jablonec

Sigma Olomouc
1-3
České Budějovice

Zlín
0-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
3-1
Příbram

 
Söndag 20 oktober 2019
Bohemians 1905
1-0
Opava

Karviná
0-2
Slovácko

Viktoria Plzen
3-0
Baník Ostrava

Teplice
1-1
Sparta Praha

 
Fredag 25 oktober 2019
Jablonec
4-1
Teplice

 
Lördag 26 oktober 2019
Slovácko
4-0
Opava

Baník Ostrava
2-2
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Zlín

Sparta Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Söndag 27 oktober 2019
Mladá Boleslav
1-3
Slovan Liberec

České Budějovice
3-0
Karviná

Viktoria Plzen
0-1
Slavia Praha

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 november 2019
Bohemians 1905
0-0
Slovácko

 
Lördag 2 november 2019
Sigma Olomouc
2-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
4-0
Baník Ostrava

 
Söndag 3 november 2019
Teplice
1-3
České Budějovice

Karviná
0-1
Jablonec

Slovan Liberec
3-2
Příbram

Opava
0-1
Sparta Praha

 
Måndag 4 november 2019
Zlín
1-1
Viktoria Plzen

 
Fredag 8 november 2019
Baník Ostrava
3-0
Karviná

Mladá Boleslav
2-1
Bohemians 1905

 
Lördag 9 november 2019
Zlín
1-0
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Opava

Jablonec
2-2
Sparta Praha

 
Söndag 10 november 2019
Viktoria Plzen
4-1
Slovan Liberec

České Budějovice
2-0
Slovácko

Slavia Praha
3-0
Teplice

 
Fredag 22 november 2019
Sparta Praha
3-3
České Budějovice

 
Lördag 23 november 2019
Opava
1-0
Mladá Boleslav

Bohemians 1905
1-0
Příbram

Slovan Liberec
5-0
Zlín

Sigma Olomouc
0-0
Slavia Praha

 
Söndag 24 november 2019
Teplice
1-1
Baník Ostrava

Karviná
1-1
Viktoria Plzen

 
Måndag 25 november 2019
Slovácko
1-1
Jablonec

 
Fredag 29 november 2019
Baník Ostrava
0-0
Opava

 
Lördag 30 november 2019
Zlín
2-1
Slovácko

Sigma Olomouc
1-0
Slovan Liberec

Příbram
0-1
Sparta Praha

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Viktoria Plzen
1-0
Bohemians 1905

Mladá Boleslav
3-1
Teplice

Jablonec
0-1
České Budějovice

Slavia Praha
2-0
Karviná

 
Fredag 6 december 2019
Bohemians 1905
0-2
Baník Ostrava

Slovan Liberec
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 7 december 2019
Teplice
2-1
Zlín

Opava
1-2
Jablonec

Slovácko
2-1
Viktoria Plzen

 
Söndag 8 december 2019
Karviná
1-1
Sigma Olomouc

České Budějovice
2-0
Příbram

Sparta Praha
5-2
Mladá Boleslav

 
Fredag 13 december 2019
Mladá Boleslav
2-3
Jablonec

 
Lördag 14 december 2019
Slovan Liberec
3-0
Karviná

Sigma Olomouc
1-1
Bohemians 1905

Zlín
2-0
Opava

Příbram
1-4
Slovácko

Baník Ostrava
0-0
Sparta Praha

 
Söndag 15 december 2019
Viktoria Plzen
1-1
Teplice

Slavia Praha
4-1
České Budějovice

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta

Fredag 14 februari 2020

České Budějovice
3-0
Mladá Boleslav

 

Lördag 15 februari 2020

Slovácko
0-1
Baník Ostrava

Teplice
1-3
Sigma Olomouc

Karviná
2-0
Zlín

Sparta Praha
0-2
Slovan Liberec

 

Söndag 16 februari 2020

Opava
0-3
Viktoria Plzen

Bohemians 1905
1-0
Slavia Praha

 

Måndag 17 februari 2020

Jablonec
4-0
Příbram

 
Lördag 22 februari 2020
Mladá Boleslav
0-0
Slovácko

Slavia Praha
2-0
Opava

Slovan Liberec
3-1
Bohemians 1905

Viktoria Plzen
4-0
Příbram

 
Söndag 23 februari 2020
Karviná
3-0
Teplice

Zlín
2-3
České Budějovice

Sigma Olomouc
1-0
Sparta Praha

 
Måndag 24 februari 2020
Baník Ostrava
1-1
Jablonec

 
Fredag 28 februari 2020
České Budějovice
0-2
Baník Ostrava

 

 

Mars 2020 Visa matchfakta
Söndag 1 mars 2020
Slovácko
2-0
Slavia Praha

Bohemians 1905
0-0
Karviná

 
Lördag 7 mars 2020
Zlín
2-3
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Jablonec

Viktoria Plzen
1-0
České Budějovice

 
Söndag 8 mars 2020
Slovan Liberec
4-0
Opava

Karviná
2-0
Příbram

Teplice
0-0
Slovácko

Slavia Praha
1-1
Sparta Praha

 
Måndag 9 mars 2020
Baník Ostrava
2-3
Mladá Boleslav

 
Fredag 13 mars 2020
Jablonec
18 : 00
Zlín

 
Lördag 14 mars 2020
Opava
14 : 30
Karviná

Slovácko
14 : 30
Sigma Olomouc

Příbram
14 : 30
Baník Ostrava

Mladá Boleslav
17 : 00
Slavia Praha

 
Söndag 15 mars 2020
České Budějovice
14 : 30
Slovan Liberec

Sparta Praha
17 : 00
Viktoria Plzen

 
Måndag 16 mars 2020
Bohemians 1905
18 : 00
Teplice