ecst.se fotboll

2019-20

Start: 12 juli 2019
Slut: -

35

omgångar

198 / 210

matcher spelade
94,29 %

2,57

målsnitt

5 689

publiksnitt

Slavia Praha Viktoria Plzeň Sparta Praha Jablonec Slovan Liberec Baník Ostrava České Budějovice Slovácko Bohemians 1905 Mladá Boleslav Sigma Olomouc Teplice Fastav Zlín Karviná Opava Příbram

Aktuella matcher (26 juni-9 juli 2020)

Lördag 27 juni 2020
Slovan Liberec
2-1
Baník Ostrava

 
Lördag 27 juni 2020
Bohemians 1905
2-1
Slovácko

České Budějovice
0-2
Mladá Boleslav

 
Söndag 28 juni 2020
Viktoria Plzen
2-1
Sparta Praha

Slavia Praha
4-0
Jablonec

 
Söndag 28 juni 2020
Opava
0-0
Příbram

Sigma Olomouc
3-1
Karviná

Teplice
4-1
Zlín

 
Lördag 4 juli 2020
Mladá Boleslav
3-0
Bohemians 1905

 
Tisdag 7 juli 2020
Bohemians 1905
20:00
Mladá Boleslav

 

Tabell (Uppdaterad: 14.06.2020, 21:00 )

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Praha Slavia Praha
1
30
22
6
2
58
- 10
48
72
 
 
13
2
0
35
- 3
 
41
 
 
9
4
2
23
- 7
 
31
2
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
2
30
20
6
4
60
- 22
38
66
 
 
12
1
2
38
- 11
 
37
 
 
8
5
2
22
- 11
 
29
3
Sparta Praha Sparta Praha
3
30
14
8
8
55
- 35
20
50
 
 
8
3
4
34
- 19
 
27
 
 
6
5
4
21
- 16
 
23
4
Jablonec Jablonec
4
30
14
7
9
46
- 41
5
49
 
 
9
2
4
29
- 14
 
29
 
 
5
5
5
17
- 27
 
20
5
Slovan Liberec Slovan Liberec
6
30
14
5
11
50
- 38
12
47
 
 
8
4
3
34
- 18
 
28
 
 
6
1
8
16
- 20
 
19
6
Baník Ostrava Baník Ostrava
5
30
12
9
9
42
- 34
8
45
 
 
6
5
4
27
- 16
 
23
 
 
6
4
5
15
- 18
 
22
7
České Budějovice České Budějovice
ny
30
13
4
13
46
- 45
1
43
 
 
8
2
5
23
- 16
 
26
 
 
5
2
8
23
- 29
 
17
8
Slovácko Slovácko
11
30
11
9
10
35
- 35
0
42
 
 
7
4
4
20
- 12
 
25
 
 
4
5
6
15
- 23
 
17
9
Bohemians 1905 Bohemians 1905
13
30
12
6
12
38
- 41
-3
42
 
 
9
4
2
23
- 10
 
31
 
 
3
2
10
15
- 31
 
11
10
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
7
30
11
7
12
48
- 52
-4
40
 
 
9
2
4
32
- 19
 
29
 
 
2
5
8
16
- 33
 
11
11
Sigma Olomouc Sigma Olomouc
8
30
8
12
10
36
- 37
-1
36
 
 
5
6
4
18
- 16
 
21
 
 
3
6
6
18
- 21
 
15
12
Teplice Teplice
10
30
7
10
13
29
- 49
-20
31
 
 
5
6
4
20
- 19
 
21
 
 
2
4
9
9
- 30
 
10
13
Fastav Zlín Fastav Zlín
9
30
7
6
17
25
- 47
-22
27
 
 
6
2
7
16
- 20
 
20
 
 
1
4
10
9
- 27
 
7
14
Karviná Karviná
15
30
5
11
14
23
- 39
-16
26
 
 
3
7
5
14
- 15
 
16
 
 
2
4
9
9
- 24
 
10
15
Opava Opava
12
30
5
8
17
16
- 47
-31
23
 
 
4
4
7
10
- 17
 
16
 
 
1
4
10
6
- 30
 
7
16
Příbram Příbram
14
30
5
6
19
19
- 54
-35
21
 
 
4
6
5
14
- 14
 
18
 
 
1
0
14
5
- 40
 
3

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-10 till Europa League-playoff, lag 11-16 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Praha Slavia Praha
1
33
25
6
2
66
- 11
55
81
 
 
15
2
0
40
- 3
 
47
 
 
10
4
2
26
- 8
 
34
2
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
2
33
22
6
5
64
- 24
40
72
 
 
14
1
2
42
- 12
 
43
 
 
8
5
3
22
- 12
 
29
3
Sparta Praha Sparta Praha
3
33
16
8
9
63
- 40
23
56
 
 
10
3
4
41
- 22
 
33
 
 
6
5
5
22
- 18
 
23
4
Slovan Liberec Slovan Liberec
6
33
15
6
12
54
- 44
10
51
 
 
9
4
3
36
- 19
 
31
 
 
6
2
9
18
- 25
 
20
5
Jablonec Jablonec
4
33
14
8
11
47
- 48
-1
50
 
 
9
3
4
30
- 15
 
30
 
 
5
5
7
17
- 33
 
20
6
Baník Ostrava Baník Ostrava
5
33
12
9
12
46
- 42
4
45
 
 
6
5
5
28
- 19
 
23
 
 
6
4
7
18
- 23
 
22

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa League.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
11
Sigma Olomouc Sigma Olomouc
8
33
9
13
11
39
- 40
-1
40
 
 
6
7
4
21
- 17
 
25
 
 
3
6
7
18
- 23
 
15
12
Teplice Teplice
10
33
9
11
13
37
- 51
-14
38
 
 
7
6
4
28
- 21
 
27
 
 
2
5
9
9
- 30
 
11
13
Fastav Zlín Fastav Zlín
9
33
9
6
18
30
- 52
-22
33
 
 
8
2
7
20
- 21
 
26
 
 
1
4
11
10
- 31
 
7
14
Karviná Karviná
15
33
5
12
16
25
- 46
-21
27
 
 
3
8
5
14
- 15
 
17
 
 
2
4
11
11
- 31
 
10
15
Opava Opava
12
33
5
10
18
17
- 50
-33
25
 
 
4
5
7
10
- 17
 
17
 
 
1
5
11
7
- 33
 
8
16
Příbram Příbram
14
33
6
7
20
21
- 55
-34
25
 
 
5
6
5
16
- 14
 
21
 
 
1
1
15
5
- 41
 
4

Placeringar: Lag 11 till nedflyttningskval, lag 12 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Skytteliga

Grundserien (Uppdaterad: 10.06.2019, 20:40 )

Namn
Klubb
Mål
Lukáš Budínský
Mladá Boleslav
11
Guélor Kanga
Sparta Praha
11
Libor Kozák
Sparta Praha
11
Martin Doležal
Jablonec
10
Nikolay Komlichenko
Mladá Boleslav
10
Pavel Bucha
Mladá Boleslav / Viktoria Plzeň
10
Petar Musa
Slovan Liberec / Slavia Praha
10
Michal Krmenčík
Viktoria Plzeň
10
Ivan Schranz
České Budějovice
9
Roman Potočný
Slovan Liberec
9
Jan Sýkora
Jablonec
8
Muris Mešanović
Mladá Boleslav
8
Tomáš Souček
Slavia Praha
8

Mästerskapsserien (Uppdaterad: 27.06.2020, 23:59 )

Namn
Klubb
Mål
Adam Hložek
Sparta Praha
2

Nedflyttningsserien (Uppdaterad: 27.06.2020, 23:59 )

Namn
Klubb
Mål
Tomáš Poznar
Fastav Zlín
2

Publiksnitt (Uppdaterad: 03.06.2019, 22:00 )

Slavia Praha (1)
176 324
12
14 694
Sparta Praha (2)
137 059
12
11 422
Viktoria Plzeň (1)
114 958
13
8 843
Baník Ostrava (1)
114 703
13
8 823
Slovácko (2)
52 494
11
4 772
Bohemians 1905 (2)
52 024
11
4 729
České Budějovice (2)
56 200
12
4 683
Slovan Liberec (1)
50 781
12
4 232
Teplice (2)
50 607
11
4 601
Sigma Olomouc (1)
47 628
12
3 969
Opava (2)
40 002
11
3 637
Fastav Zlín (1)
46 278
13
3 560
Karviná (1)
39 728
12
3 311
Mladá Boleslav (2)
38 096
12
3 175
Jablonec (2)
35 195
12
2 933
Příbram (2)
34 484
12
2 874
Totalt
1 086 561
191
5 689

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt. Inom parentes anges antal matcher utan publik på grund av Corona-pandemin (dessa är inte med i snittet).

Spelschema (Uppdaterad: -)

Juli 2020

Visa matchfakta
Fredag 12 juli 2019
Jablonec
2-0
Bohemians 1905

1-0 Jan Matoušek (19)
2-0 Jan Matoušek (84)

Utvisning Daniel Köstl (90+2)

Publik 2 612

 
Lördag 13 juli 2019
Baník Ostrava
1-2
Slovan Liberec

1-0 Nemanja Kuzmanovič (9)

1-1 Jakub Pešek (53)
1-2 Roman Potočný (90+4)

Publik 7 542

Příbram
1-1
Teplice

1-0 Michal Škoda (42)

1-1 Jakub Mareš (72)

Publik 2 862

Viktoria Plzeň
3-1
Sigma Olomouc

1-1 Joel Kaymba (40)
2-1 Jan Kopic (72)
3-1 Jan Kovařík (90+4)

0-1 Jakub Plšek (straff, 34)
Utvisning Jakub Yunis (70)

Publik 9 611

 
Söndag 14 juli 2019
Mladá Boleslav
1-0
Karviná

1-0 Nikolay Komlichenko (straff, 82)

Utvisning Marek Hanousek (62)

Publik 3 728

České Budějovice
0-1
Opava

 

0-1 Vaclav Jurečka (31)

Publik 4 381

Sparta Praha
0-2
Slovácko

 

0-1 Jan Kalabiška (19)
0-2 Vlastimil Daníček (30)

Publik 14 155

 
Måndag 15 juli 2019
Zlín
0-1
Slavia Praha

 

0-1 Josef Hušbauer (69)

Publik 5 898

 
Fredag 19 juli 2019
Slovan Liberec
1-2
Viktoria Plzeň

1-2 Petar Musa (79)

0-1 Ludk Pernica (57)
0-2 Jan Kopic (70)

 
Lördag 20 juli 2019
Sigma Olomouc
1-0
Zlín

1-0 Martin Nešpor (61)

 

Publik 3 908

Opava
1-0
Příbram

1-0 Rene Dedic (85)

 

Publik 2 876

Slovácko
0-2
České Budějovice

 

0-1 Luka Provod (18)
0-2 Ivo Táborský (85)

Publik 4 089

Sparta Praha
2-0
Jablonec

1-0 Adam Hložek (63)
2-0 Guelor Kanga (83)

 

Publik 10 867

 
Söndag 21 juli 2019
Bohemians 1905
3-0
Mladá Boleslav

Teplice
1-5
Slavia Praha

 
Måndag 22 juli 2019
Karviná
1-2
Baník Ostrava

 
Fredag 26 juli 2019
Baník Ostrava
0-1
Teplice

 
Lördag 27 juli 2019
Příbram
3-2
Bohemians 1905

Zlín
2-1
Slovan Liberec

Viktoria Plzeň
3-2
Karviná

 
Söndag 28 juli 2019
Jablonec
6-0
Slovácko

Mladá Boleslav
4-1
Opava

Slavia Praha
1-0
Sigma Olomouc

 
Måndag 29 juli 2019
České Budějovice
2-2
Sparta Praha

 
 

Augusti 2020

Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Opava
0-2
Baník Ostrava

 
Lördag 3 augusti 2019
Slovácko
1-0
Zlín

Slovan Liberec
0-1
Sigma Olomouc

Bohemians 1905
0-0
Viktoria Plzeň

 
Söndag 4 augusti 2019
Teplice
Inst
Mladá Boleslav

Karviná
0-0
Slavia Praha

České Budějovice
1-1
Jablonec

Sparta Praha
3-0
Příbram

 
Fredag 9 augusti 2019
Zlín
1-0
Teplice

1-0 Jakub Janetzký (87)

 

Publik 3 198

 
Lördag 10 augusti 2019
Baník Ostrava
4-2
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Karviná

Příbram
2-0
České Budějovice

Slavia Praha
1-0
Slovan Liberec

 
Söndag 11 augusti 2019
Viktoria Plzeň
0-2
Slovácko

Jablonec
2-1
Opava

Mladá Boleslav
4-3
Sparta Praha

 
Fredag 16 augusti 2019
České Budějovice
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 17 augusti 2019
Opava
0-3
Zlín

Slovácko
2-0
Příbram

Bohemians 1905
3-2
Sigma Olomouc

 
Söndag 18 augusti 2019
Sparta Praha
2-0
Baník Ostrava

Karviná
0-1
Slovan Liberec

Jablonec
2-1
Mladá Boleslav

Teplice
1-1
Viktoria Plzeň

 
Fredag 23 augusti 2019
Baník Ostrava
3-0
Slovácko

Sigma Olomouc
2-0
Teplice

 
Lördag 24 augusti 2019
Zlín
1-4
Karviná

Příbram
4-0
Jablonec

Slavia Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Söndag 25 augusti 2019
Viktoria Plzeň
4-0
Opava

Mladá Boleslav
4-2
České Budějovice

Slovan Liberec
3-1
Sparta Praha

 
Lördag 31 augusti 2019
Bohemians 1905
2-1
Slovan Liberec

Slovácko
1-1
Mladá Boleslav

Příbram
1-2
Viktoria Plzeň

 
 

September 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Opava
1-1
Slavia Praha

Teplice
0-0
Karviná

Jablonec
2-1
Baník Ostrava

České Budějovice
2-0
Zlín

Sparta Praha
3-3
Sigma Olomouc

 
Fredag 13 september 2019
Sigma Olomouc
2-0
Opava

 
Lördag 14 september 2019
Slovan Liberec
1-1
Teplice

Mladá Boleslav
6-0
Příbram

Slavia Praha
3-0
Slovácko

 
Söndag 15 september 2019
Karviná
0-0
Bohemians 1905

Zlín
0-2
Sparta Praha

Baník Ostrava
2-1
České Budějovice

 
Måndag 16 september 2019
Viktoria Plzen
3-2
Jablonec

 
Onsdag 18 september 2019
Teplice
2-0
Mladá Boleslav

 
Fredag 20 september 2019
Bohemians 1905
2-2
Zlín

 
Lördag 21 september 2019
Slovácko
1-1
Teplice

Opava
1-1
Slovan Liberec

Příbram
0-2
Karviná

České Budějovice
0-3
Viktoria Plzen

 
Söndag 22 september 2019
Mladá Boleslav
2-0
Baník Ostrava

Sparta Praha
0-3
Slavia Praha

 
Måndag 23 september 2019
Jablonec
2-2
Sigma Olomouc

 
Fredag 27 september 2019
Teplice
1-0
Bohemians 1905

 
Lördag 28 september 2019
Sigma Olomouc
2-2
Slovácko

Zlín
0-1
Jablonec

Slavia Praha
1-0
Mladá Boleslav

 
Söndag 29 september 2019
Karviná
1-1
Opava

Viktoria Plzen
1-0
Sparta Praha

 
Måndag 30 september 2019
Slovan Liberec
4-2
České Budějovice

Baník Ostrava
3-0
Příbram

 
 

Oktober 2020

Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Slovácko
3-1
Slovan Liberec

 
Lördag 5 oktober 2019
Opava
0-1
Teplice

Baník Ostrava
4-0
Zlín

Příbram
0-0
Sigma Olomouc

Sparta Praha
4-0
Karviná

 
Söndag 6 oktober 2019
Mladá Boleslav
2-1
Viktoria Plzen

České Budějovice
3-2
Bohemians 1905

Jablonec
0-2
Slavia Praha

 
Lördag 19 oktober 2019
Slovan Liberec
2-2
Jablonec

Sigma Olomouc
1-3
České Budějovice

Zlín
0-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
3-1
Příbram

 
Söndag 20 oktober 2019
Bohemians 1905
1-0
Opava

Karviná
0-2
Slovácko

Viktoria Plzen
3-0
Baník Ostrava

Teplice
1-1
Sparta Praha

 
Fredag 25 oktober 2019
Jablonec
4-1
Teplice

 
Lördag 26 oktober 2019
Slovácko
4-0
Opava

Baník Ostrava
2-2
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Zlín

Sparta Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Söndag 27 oktober 2019
Mladá Boleslav
1-3
Slovan Liberec

České Budějovice
3-0
Karviná

Viktoria Plzen
0-1
Slavia Praha

 
 

November 2020

Visa matchfakta
Fredag 1 november 2019
Bohemians 1905
0-0
Slovácko

 
Lördag 2 november 2019
Sigma Olomouc
2-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
4-0
Baník Ostrava

 
Söndag 3 november 2019
Teplice
1-3
České Budějovice

Karviná
0-1
Jablonec

Slovan Liberec
3-2
Příbram

Opava
0-1
Sparta Praha

 
Måndag 4 november 2019
Zlín
1-1
Viktoria Plzen

 
Fredag 8 november 2019
Baník Ostrava
3-0
Karviná

Mladá Boleslav
2-1
Bohemians 1905

 
Lördag 9 november 2019
Zlín
1-0
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Opava

Jablonec
2-2
Sparta Praha

 
Söndag 10 november 2019
Viktoria Plzen
4-1
Slovan Liberec

České Budějovice
2-0
Slovácko

Slavia Praha
3-0
Teplice

 
Fredag 22 november 2019
Sparta Praha
3-3
České Budějovice

 
Lördag 23 november 2019
Opava
1-0
Mladá Boleslav

Bohemians 1905
1-0
Příbram

Slovan Liberec
5-0
Zlín

Sigma Olomouc
0-0
Slavia Praha

 
Söndag 24 november 2019
Teplice
1-1
Baník Ostrava

Karviná
1-1
Viktoria Plzen

 
Måndag 25 november 2019
Slovácko
1-1
Jablonec

 
Fredag 29 november 2019
Baník Ostrava
0-0
Opava

 
Lördag 30 november 2019
Zlín
2-1
Slovácko

Sigma Olomouc
1-0
Slovan Liberec

Příbram
0-1
Sparta Praha

 
 

December 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Viktoria Plzen
1-0
Bohemians 1905

Mladá Boleslav
3-1
Teplice

Jablonec
0-1
České Budějovice

Slavia Praha
2-0
Karviná

 
Fredag 6 december 2019
Bohemians 1905
0-2
Baník Ostrava

Slovan Liberec
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 7 december 2019
Teplice
2-1
Zlín

Opava
1-2
Jablonec

Slovácko
2-1
Viktoria Plzen

 
Söndag 8 december 2019
Karviná
1-1
Sigma Olomouc

České Budějovice
2-0
Příbram

Sparta Praha
5-2
Mladá Boleslav

 
Fredag 13 december 2019
Mladá Boleslav
2-3
Jablonec

 
Lördag 14 december 2019
Slovan Liberec
3-0
Karviná

Sigma Olomouc
1-1
Bohemians 1905

Zlín
2-0
Opava

Příbram
1-4
Slovácko

Baník Ostrava
0-0
Sparta Praha

 
Söndag 15 december 2019
Viktoria Plzen
1-1
Teplice

Slavia Praha
4-1
České Budějovice

 
 

Visa matchfakta
 

Visa matchfakta

Fredag 14 februari 2020

České Budějovice
3-0
Mladá Boleslav

 

Lördag 15 februari 2020

Slovácko
0-1
Baník Ostrava

Teplice
1-3
Sigma Olomouc

Karviná
2-0
Zlín

Sparta Praha
0-2
Slovan Liberec

 

Söndag 16 februari 2020

Opava
0-3
Viktoria Plzen

Bohemians 1905
1-0
Slavia Praha

 

Måndag 17 februari 2020

Jablonec
4-0
Příbram

 
Lördag 22 februari 2020
Mladá Boleslav
0-0
Slovácko

Slavia Praha
2-0
Opava

Slovan Liberec
3-1
Bohemians 1905

Viktoria Plzen
4-0
Příbram

 
Söndag 23 februari 2020
Karviná
3-0
Teplice

Zlín
2-3
České Budějovice

Sigma Olomouc
1-0
Sparta Praha

 
Måndag 24 februari 2020
Baník Ostrava
1-1
Jablonec

 
Fredag 28 februari 2020
České Budějovice
0-2
Baník Ostrava

 
Lördag 29 februari 2020
Teplice
Inst
Slovan Liberec

Opava
2-1
Sigma Olomouc

Jablonec
1-2
Viktoria Plzen

Příbram
0-0
Mladá Boleslav

Sparta Praha
2-2
Zlín

 
 

Visa matchfakta
Söndag 1 mars 2020
Slovácko
2-0
Slavia Praha

Bohemians 1905
0-0
Karviná

 
Lördag 7 mars 2020
Zlín
2-3
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Jablonec

Viktoria Plzen
1-0
České Budějovice

 
Söndag 8 mars 2020
Slovan Liberec
4-0
Opava

Karviná
2-0
Příbram

Teplice
0-0
Slovácko

Slavia Praha
1-1
Sparta Praha

 
Måndag 9 mars 2020
Baník Ostrava
2-3
Mladá Boleslav

 
 

Visa matchfakta
Lördag 23 maj 2020
Teplice
2-0
Slovan Liberec

 
Tisdag 26 maj 2020
Jablonec
1-0
Zlín

Slovácko
0-0
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Baník Ostrava

Mladá Boleslav
0-1
Slavia Praha

 
Onsdag 27 maj 2020
Bohemians 1905
4-0
Teplice

Opava
0-0
Karviná

České Budějovice
0-1
Slovan Liberec

Sparta Praha
1-2
Viktoria Plzeň

 
Lördag 30 maj 2020
Sigma Olomouc
1-2
Příbram

Slovan Liberec
3-1
Slovácko

Zlín
1-1
Baník Ostrava

Viktoria Plzeň
7-1
Mladá Boleslav

Slavia Praha
5-0
Jablonec

 
Söndag 31 maj 2020
Teplice
2-2
Opava

Bohemians 1905
3-2
České Budějovice

Karviná
1-4
Sparta Praha

 
 

Visa matchfakta
Tisdag 2 juni 2020
Jablonec
0-1
Slovan Liberec

Mladá Boleslav
1-1
Zlín

Příbram
0-1
Slavia Praha

 
Onsdag 3 juni 2020
Opava
0-1
Bohemians 1905

Slovácko
2-0
Karviná

České Budějovice
2-0
Sigma Olomouc

Baník Ostrava
0-2
Viktoria Plzeň

Sparta Praha
3-0
Teplice

 
Lördag 6 juni 2020
Zlín
1-0
Příbram

Slovan Liberec
2-2
Mladá Boleslav

Bohemians 1905
0-1
Sparta Praha

 
Söndag 7 juni 2020
Opava
1-1
Slovácko

Karviná
0-0
České Budějovice

Sigma Olomouc
2-3
Baník Ostrava

Teplice
1-2
Jablonec

Slavia Praha
0-0
Viktoria Plzeň

 
Onsdag 10 juni 2020
Sparta Praha
2-0
Opava

Slovácko
1-2
Bohemians 1905

České Budějovice
3-1
Teplice

Jablonec
1-0
Karviná

Příbram
2-1
Slovan Liberec

Mladá Boleslav
0-2
Sigma Olomouc

Baník Ostrava
2-2
Slavia Praha

Viktoria Plzeň
3-0
Zlín

Söndag 14 juni 2020
Slovácko
0-2
Sparta Praha

Slavia Praha
1-0
Zlín

Sigma Olomouc
0-1
Viktoria Plzeň

Slovan Liberec
0-0
Baník Ostrava

Karviná
2-2
Mladá Boleslav

Teplice
4-0
Příbram

Bohemians 1905
3-0
Jablonec

Opava
2-0
České Budějovice

Lördag 20 juni 2020
Sparta Praha
4-1
Slovan Liberec

Baník Ostrava
1-3
Slavia Praha

 
Söndag 21 juni 2020
Viktoria Plzen
2-0
Jablonec

 
Tisdag 23 juni 2020
Sparta Praha
3-2
Baník Ostrava

 
Onsdag 24 juni 2020
Jablonec
1-1
Slovan Liberec

Slavia Praha
1-0
Viktoria Plzen

 
Lördag 27 juni 2020
Slovan Liberec
2-1
Baník Ostrava

 
Söndag 28 juni 2020
Viktoria Plzen
2-1
Sparta Praha

Slavia Praha
4-0
Jablonec

 
 

Noteringar spelschemat:
-