ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 20 juli 2019
Grundserien: Start: 20 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

22

omgångar

Grundserien: 22
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

132 / 192

matcher spelade ( 68,75 % )

Grundserien: 132 / 132
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

2 480

publiksnitt

Grundserien: 2 480
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,56

målsnitt

Grundserien: 2,56
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Aktuella matcher

(22 maj-4 juni 2020)

Grundserien

07.03.2020, 17:35

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slovan Bratislava
1
22
17
4
1
46
- 11
35
55
10
1
0
26
- 2
31
7
3
1
20
- 9
24
2
Žilina
4
22
13
6
3
38
- 18
20
45
7
3
1
24
- 10
24
6
3
2
14
- 8
21
3
DAC 1904 Dunajská Streda
2
22
11
5
6
31
- 25
6
38
6
3
2
18
- 8
21
5
2
4
13
- 17
17
4
Spartak Trnava
7
22
9
3
10
25
- 26
-1
30
6
2
3
15
- 9
20
3
1
7
10
- 17
10
5
Zemplin Michalovce
5
22
8
6
8
28
- 32
-4
30
6
2
3
17
- 9
20
2
4
5
11
- 23
10
6
Ružomberok
3
22
6
10
6
26
- 27
-1
28
1
7
3
10
- 12
10
5
3
3
16
- 15
18
7
Trenčín
11
22
7
6
9
39
- 35
4
27
5
3
3
25
- 16
18
2
3
6
14
- 19
9
8
Zlaté Moravce
10
22
6
8
8
22
- 28
-6
26
4
3
4
11
- 11
15
2
5
4
11
- 17
11
9
Senica
8
22
6
6
10
24
- 33
-9
24
4
1
6
14
- 16
13
2
5
4
10
- 17
11
10
Sereď
6
22
5
7
10
23
- 34
-11
22
3
4
4
13
- 19
13
2
3
6
10
- 15
9
11
Nitra
9
22
5
4
13
17
- 31
-14
19
2
3
6
8
- 15
9
3
1
7
9
- 16
10
12
Pohronie
ny
22
3
7
12
19
- 38
-19
16
1
4
6
9
- 21
7
2
3
6
10
- 17
9

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
-
-
8
-
-
-
9
-
-
-
10
-
-
-
11
-
-
-
12
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

07.03.2020, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Andraž Šporar
Slovan Bratislava
12
Milan Ristovski
Nitra
9
Frank Castañeda
Senica
8
Modibo Sidibé
Zemplin Michalovce
8

Skytteliga (mästerskapsserien)

-

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-

-
-

Publiksnitt

07.03.2020, 23:59

DAC 1904 Dunajská Streda
87 957
11
7 996
Slovan Bratislava
67 256
11
6 114
Spartak Trnava
40 646
11
3 695
Žilina
28 349
11
2 577
Zlaté Moravce
22 670
11
2 061
Pohronie
17 010
11
1 546
Zemplin Michalovce
15 812
11
1 437
Ružomberok
15 094
11
1 372
Nitra
11 942
11
1 086
Senica
9 968
11
906
Trenčín
6 206
11
564
Sereď
4 456
11
405
Totalt
327 366
132
2 480

Spelschema

(Uppdaterad: 07.03.2020, 17:35)

Juli 2019 Visa matchfakta
Lördag 20 juli 2019
Zemplín Michalovce
0-3
Žilina

 

0-1 Besir Demiri (4)
0-2 Jan Bernát (20)
0-3 Martin Králik (45)

Senica
3-1
Trenčín

1-1 Peter Moses (68)
2-1 Peter Kleščík (självmål, 81)
3-1 Frank Castañeda (straff, 90)

0-1 David Depetris (45)

Pohronie
1-3
Slovan Bratislava

1-2 Patrik Abrahám (65)

0-1 Aleksandar Čavrić (8)
0-2 Andra Šporar (straff, 53)
1-3 Andra Šporar (85)

 
Söndag 21 juli 2019
Ružomberok
1-0
Nitra

Spartak Trnava
2-0
Sereď

Zlaté Moravce
1-2
DAC

 
Lördag 27 juli 2019
Nitra
0-1
Zlaté Moravce

Trenčín
1-1
Ružomberok

Sereď
2-1
Senica

Slovan Bratislava
3-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 28 juli 2019
Žilina
4-2
Spartak Trnava

DAC
5-1
Pohronie

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Senica
0-3
Slovan Bratislava

Žilina
2-1
Trenčín

Ružomberok
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
1-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 4 augusti 2019
Spartak Trnava
2-0
Nitra

Sereď
3-1
DAC

 
Lördag 10 augusti 2019
Ružomberok
2-3
Žilina

Slovan Bratislava
4-0
Zlaté Moravce

Trenčín
2-1
DAC

Zemplín Michalovce
3-0
Senica

Nitra
3-2
Sereď

 
Söndag 11 augusti 2019
Pohronie
2-2
Spartak Trnava

 
Lördag 17 augusti 2019
Spartak Trnava
1-2
Trenčín

Senica
2-2
Ružomberok

Zlaté Moravce
0-0
Pohronie

Žilina
3-0
Nitra

Sereď
0-4
Slovan Bratislava

 
Söndag 18 augusti 2019
DAC
1-1
Zemplín Michalovce

 
Fredag 23 augusti 2019
Senica
1-3
Zlaté Moravce

 
Lördag 24 augusti 2019
Pohronie
0-4
Trenčín

Zemplín Michalovce
1-1
Sereď

Ružomberok
0-1
Spartak Trnava

 
Söndag 25 augusti 2019
Slovan Bratislava
1-1
Žilina

Nitra
1-2
DAC

 
Lördag 31 augusti 2019
Spartak Trnava
2-1
Zemplín Michalovce

Žilina
5-0
Senica

Zlaté Moravce
4-2
Ružomberok

Sereď
3-3
Pohronie

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
DAC
5-2
Slovan Bratislava

Trenčín
2-2
Nitra

 
Lördag 14 september 2019
Pohronie
0-3
Nitra

Zemplín Michalovce
2-1
Trenčín

Senica
0-1
DAC Dunajska Stredá

Zlaté Moravce
0-0
Žilina

Ružomberok
1-1
Sereď

 
Söndag 15 september 2019
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava

 
Onsdag 18 september 2019
Spartak Trnava
0-0
Senica

 
Lördag 21 september 2019
DAC Dunajska Stredá
0-1
Ružomberok

Sereď
0-0
Zlaté Moravce

Žilina
2-1
Pohronie

Nitra
0-2
Zemplín Michalovce

 
Söndag 22 september 2019
Trenčín
2-4
Slovan Bratislava

 
Lördag 28 september 2019
Sereď
1-1
Trenčín

Senica
1-0
Pohronie

Slovan Bratislava
5-0
Nitra

Zemplín Michalovce
0-1
Ružomberok

 
Söndag 29 september 2019
Zlaté Moravce
1-3
Spartak Trnava

DAC Dunajska Stredá
1-0
Žilina

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Spartak Trnava
1-2
DAC Dunajska Stredá

Žilina
1-0
Sereď

Nitra
1-4
Senica

Pohronie
2-2
Zemplín Michalovce

 
Söndag 6 oktober 2019
Trenčín
2-2
Zlaté Moravce

Ružomberok
1-1
Slovan Bratislava

 
Lördag 19 oktober 2019
Slovan Bratislava
2-1
Pohronie

Žilina
1-1
Zemplín Michalovce

Nitra
1-2
Ružomberok

Sereď
2-1
Spartak Trnava

 
Söndag 20 oktober 2019
Trenčín
2-3
Senica

DAC
2-1
Zlaté Moravce

 
Lördag 26 oktober 2019
Ružomberok
2-2
Trenčín

Senica
0-1
Sereď

Zlaté Moravce
1-0
Nitra

Pohronie
0-2
DAC

 
Söndag 27 oktober 2019
Zemplín Michalovce
0-1
Slovan Bratislava

Spartak Trnava
0-1
Žilina

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Nitra
1-0
Spartak Trnava

Slovan Bratislava
2-0
Senica

Pohronie
1-2
Ružomberok

DAC Dunajská Streda
0-0
Sereď

Zemplín Michalovce
2-2
Zlaté Moravce

 
Söndag 3 november 2019
Trenčín
3-0
Žilina

 
Lördag 9 november 2019
Žilina
1-3
Ružomberok

DAC
3-1
Trenčín

Spartak Trnava
3-2
Pohronie

Senica
4-0
Zemplín Michalovce

Sereď
0-1
Nitra

 
Söndag 10 november 2019
Zlaté Moravce
0-1
Slovan Bratislava

 
Lördag 23 november 2019
Pohronie
1-1
Zlaté Moravce

Zemplín Michalovce
5-0
DAC

Nitra
0-0
Žilina

Trenčín
1-0
Spartak Trnava

Ružomberok
2-2
Senica

Slovan Bratislava
2-0
Sereď

 
Fredag 29 november 2019
Spartak Trnava
2-0
Ružomberok

 
Lördag 30 november 2019
DAC
1-0
Nitra

Trenčín
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
0-0
Senica

Sereď
0-2
Zemplín Michalovce

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Žilina
0-0
Slovan Bratislava

 
Lördag 7 december 2019
Zemplín Michalovce
2-0
Spartak Trnava

Ružomberok
0-0
Zlaté Moravce

Nitra
1-1
Trenčín

Pohronie
2-1
Sereď

Slovan Bratislava
2-0
DAC

 
Söndag 8 december 2019
Senica
1-2
Žilina

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta

Lördag 15 februari 2020

Trenčín
8-1
Zemplín Michalovce

Nitra
0-0
Pohronie

Sereď
2-2
Ružomberok

 

Söndag 16 februari 2020

Žilina
3-0
Zlaté Moravce

DAC
0-0
Senica

Spartak Trnava
0-0
Slovan Bratislava

 

Lördag 22 februari 2020

Zlaté Moravce
1-3
Sereď

Ružomberok
0-0
DAC

Pohronie
0-1
Žilina

Slovan Bratislava
2-0
Trenčín

Zemplín Michalovce
1-0
Nitra

 
Söndag 23 februari 2020
Senica
2-0
Spartak Trnava

 

 

Mars 2020 Visa matchfakta
Söndag 1 mars 2020
Pohronie
0-0
Senica

Spartak Trnava
2-1
Zlaté Moravce

Žilina
2-2
DAC Dunajská Streda

Nitra
0-1
Slovan Bratislava

Trenčín
2-1
Sereď

Ružomberok
1-1
Zemplín Michalovce

 
Lördag 7 mars 2020
Sereď
0-3
Žilina

Slovan Bratislava
1-0
Ružomberok

Senica
0-3
Nitra

Zlaté Moravce
2-0
Trenčín

DAC
0-1
Spartak Trnava

Zemplín Michalovce
1-0
Pohronie