ecst.se fotboll

2019-20

Start: 12 juli 2019
Slut: -

30

omgångar

176 / 240

matcher spelade
73,33 %

2,38

målsnitt

17 284

publiksnitt

Aktuella matcher (22 maj-4 juni 2020)

Tabell (Uppdaterad: 16.03.2020, 21:35 )

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Zenit Sankt-Petersburg
1
22
15
5
2
44
- 10
34
50
 
 
7
5
0
29
- 6
 
26
 
 
8
0
2
15
- 4
 
24
2
Lokomotiv Moskva
2
22
12
5
5
32
- 25
7
41
 
 
5
2
3
14
- 11
 
17
 
 
7
3
2
18
- 14
 
24
3
FK Krasnodar
3
22
11
8
3
36
- 22
14
41
 
 
6
5
0
19
- 8
 
23
 
 
5
3
3
17
- 14
 
18
4
Rostov
9
22
11
5
6
39
- 34
5
38
 
 
7
2
2
19
- 12
 
23
 
 
4
3
4
20
- 22
 
15
5
CSKA Moskva
4
22
10
6
6
29
- 22
7
36
 
 
5
3
3
12
- 9
 
18
 
 
5
3
3
17
- 13
 
18
6
Dinamo Moskva
12
22
8
6
8
19
- 25
-6
30
 
 
3
3
5
10
- 13
 
12
 
 
5
3
3
9
- 12
 
18
7
Arsenal Tula
6
22
8
4
10
25
- 27
-2
28
 
 
3
3
5
14
- 13
 
12
 
 
5
1
5
11
- 14
 
16
8
Spartak Moskva
5
22
8
4
10
24
- 23
1
28
 
 
3
2
6
8
- 12
 
11
 
 
5
2
4
16
- 11
 
17
9
Ufa
14
22
6
9
7
16
- 19
-3
27
 
 
4
3
3
12
- 10
 
15
 
 
2
6
4
4
- 9
 
12
10
Ural Sverdlovsk Oblast
10
22
6
7
9
26
- 41
-15
25
 
 
3
2
5
16
- 20
 
11
 
 
3
5
4
10
- 21
 
14
11
Tambov
ny
22
7
4
11
26
- 26
0
25
 
 
5
1
6
16
- 12
 
16
 
 
2
3
5
10
- 14
 
9
12
Sochi
ny
22
6
6
10
26
- 28
-2
24
 
 
4
2
6
16
- 14
 
14
 
 
2
4
4
10
- 14
 
10
13
Orenburg
7
22
6
5
11
26
- 36
-10
23
 
 
3
3
5
13
- 15
 
12
 
 
3
2
6
13
- 21
 
11
14
Rubin Kazan
11
22
5
8
9
12
- 22
-10
23
 
 
3
2
5
5
- 9
 
11
 
 
2
6
4
7
- 13
 
12
15
Krylya Sovetov
13
22
6
4
12
22
- 29
-7
22
 
 
2
3
6
11
- 14
 
9
 
 
4
1
6
11
- 15
 
13
16
Akhmat Grozny
8
22
4
8
10
16
- 29
-13
20
 
 
2
6
4
11
- 15
 
12
 
 
2
2
6
5
- 14
 
8

Placeringar: Lag 1-2 till Champions League, lag 3-4 till Europa League. Lag 13-14 till nedflyttningskval, lag 15-16 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Skytteliga (Uppdaterad: 16.03.2020, 21:35 )

Namn
Klubb
Mål
Artem Dzyuba
13
Eldor Shomurdov
Rostov
11
Alexander Sobolev
Krylya Sovetov / Spartak Moskva
10
Sardar Azmoun
10
Evgeniy Lutsenko
Arsenal Tula
9
Grzegorz Krychowiak
Lokomotiv Moskva
9
Đorde Despotović
Orenburg
8
Nikola Vlašić
CSKA Moskva
7
Maximilian Philipp
Dinamo Moskva
7
Ari
FK Krasnodar
6
Andrey Kozlov Mostovoy
Sochi
6
Vladimir Obukhov
Tambov / Sochi
6
Georgi Melkadze
Tambov / Spartak Moskva
6

Publiksnitt (Uppdaterad: 16.03.2020, 21:35 )

572 403
12
47 700
Rostov
314 039
11
28 549
FK Krasnodar
312 994
11
28 454
Spartak Moskva
312 362
11
28 397
Krylya Sovetov
182 752
11
16 614
Ural Sverdlovsk Oblast
163 283
10
16 328
CSKA Moskva
176 426
11
16 039
Lokomotiv Moskva
160 161
10
16 016
Dinamo Moskva
158 377
11
14 398
Akhmat Grozny
162 774
12
13 565
Arsenal Tula
124 597
11
11 327
Sochi
118 630
12
9 886
Ufa
82 044
10
8 204
Rubin Kazan
81 359
10
8 136
Tambov
74 971
12
6 248
Orenburg
44 826
11
4 075
Totalt
3 041 998
176
17 284

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: -)

Juli 2020

Visa matchfakta
Fredag 12 juli 2019
Arsenal Tula
1-1
Dinamo Moskva

1-1 Gia Grigalava (84)

0-1 Miguel Cardoso (16)

 
Lördag 13 juli 2019
Ural
3-2
Ufa

1-0 Eric Bicfalvi (14)
2-0 Eric Bicfalvi (49)
3-1 Yuri Bavin (81)

2-1 Andrey Kozlov (76)
3-2 Daniil Fomin (straff, 86)

Publik 14 614

Spartak Moskva
1-0
Sochi

1-0 Samuel Gigot (90+3)

 

Publik 29 892

Rostov
2-1
Orenburg

1-0 Eldor Shomurdov (11)
2-0 Alexei Ionov (42)

2-1 Đorde Despotović (49)

Publik 14 584

 
Söndag 14 juli 2019
Krylya Sovetov
2-0
CSKA Moskva

1-0 Alexander Sobolev (51)
2-0 Alexander Sobolev (straff, 58)

 

Publik 25 287

Zenit Sankt-Petersburg
2-1
Tambov

1-0 Alexandr Erokhin (46)
2-0 Artem Dzyuba (48)

2-1 Olabiran Muyiwa (71)

Publik 46 231

Akhmat Grozny
1-0
FK Krasnodar

1-0 Bernard Berisha (28)

 

Publik 27 535

 
Måndag 15 juli 2019
Lokomotiv Moskva
1-1
Rubin Kazan

1-0 Aleksey Miranchuk (66)

1-1 Khvicha Kvaratskhelia (76)

Publik 10 732

 
Lördag 20 juli 2019
Ufa
2-3
FK Krasnodar

1-0 Catlin Carp (28)
2-0 Jemal Tabidze (40)

2-1 Younes Namli (49)
2-2 Tonny Vilhena (73)
2-3 Jemal Tabidze (självmål, 87)

Publik 6 725

Krylya Sovetov
2-3
Arsenal Tula

1-2 Alexander Sobolev (43)
2-3 Taras Burlak (56)

0-1 Sergey Tkachev (22)
0-2 Evans Kangwa (24)
1-3 Alexandru Tudorie (52)

Publik 15 780

CSKA Moskva
2-1
Orenburg

1-0 Nikola Vlašić (30)
2-0 Arnor Sigurdsson (38)

2-1 Nikita Malyarov (40)

Publik 15 082

Rostov
2-2
Spartak Moskva

1-0 Khoren Bayramyan (23)
2-2 Aleksandr Zuev (90+1)

1-1 Luiz Adriano (straff, 25)
1-2 Georgiy Dzhikiya (66)

Publik 35 865

 
Söndag 21 juli 2019
Ural
3-0
Akhmat Grozny

1-0 Vladimir Ilyin (45+2)
2-0 Othman El Kabir (58) 3-0 Yuri Bavin (78)

 

Publik 15 611

Lokomotiv Moskva
2-1
Tambov

1-1 Éder (31)
2-1 Vladislav Ignatyev (33)

0-1 Mikhail Kostyukov (6)

Publik 10 187

Dinamo Moskva
0-1
Rubin Kazan

 

Utvisning Evgeni Bashkirov (36)
0-1 Beka Mikeltadze (90+3)

Publik 17 315

Sochi
0-2
Zenit Sankt-Petersburg

 

0-1 Sardar Azmoun (straff, 30)
0-2 Magomed Ozdoev (88)

Publik 35 102

 
Fredag 26 juli 2019
Dinamo Moskva
2-0
Ural

1-0 Artur Yusupov (16)
2-0 Kirill Panchenko (31)

 

Publik 12 349

 
Lördag 27 juli 2019
Ufa
2-1
Krylya Sovetov

1-0 Danill Fomin (21)
2-1 Vladimir Poluyakhtov (självmål, 33)

1-1 Srdan Mijailović (25)

Publik 6 543

Tambov
2-0
Spartak Moskva

1-0 Cedric Gogoua (29)
2-0 Soslan Takazov (69)

 

Publik 23 238

FK Krasnodar
3-0
Sochi

1-0 Ivan Ignatyev (14)
2-0 Ivan Ignatyev (42)
3-0 Magomed Suleymanov (80)

Utvisning Elmir Nabiulin (77)

Publik 32 177

 
Söndag 28 juli 2019
Orenburg
0-2
Zenit Sankt-Petersburg

 

0-1 Sardar Azmoun (1)
0-2 Artem Dzyuba (straff, 55)

Publik 6 626

Arsenal Tula
2-3
Rostov

1-2 Evgeniy Lutsenko (67)
2-3 Goran Čaušić (90+4)

0-1 Roman Eremenko (21)
0-2 Alexei Ionov (49)
1-3 Eldor Shomurodov (81)

Publik 9 654

CSKA Moskva
1-0
Lokomotiv Moskva

1-0 Fedor Chalov (straff, 42)

 

Publik 27 897

 
Måndag 29 juli 2019
Rubin Kazan
1-0
Akhmat Grozny

1-0 Vidar Kjartansson (73)

 

Publik 11 342

 
 

Augusti 2020

Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Ural
2-2
Rostov

1-0 Andrei Panyukov (14)
2-1 Vladimir Ilyin (81)

1-1 Eldor Shomurodov (67)
2-2 Björn Sigurðarson (85)

Publik 18 199

Krylya Sovetov
1-2
Lokomotiv Moskva

1-1 Alexander Sobolev (88)

0-1 Fyodor Smolov (15)
1-2 Grzegorz Krychowlak (90+4)

Publik 22 459

Spartak Moskva
0-0
Dinamo Moskva

Utvisning Ezequiel Ponce (35)

 

Publik 34 389

Zenit Sankt-Petersburg
1-1
FK Krasnodar

1-1 Artem Dzyuba (90+1)

0-1 Douglas Santos (självmål, 80)

Publik 54 078

 
Söndag 4 augusti 2019
Tambov
0-1
Arsenal Tula

 

0-1 Evgeniy Lutsenko (13)

Publik 4 332

Rubin Kazan
0-1
CSKA Moskva

 

0-1 Fedor Chalov (41)

Publik 20 791

Sochi
0-0
Ufa

Publik 11 100

 
Måndag 5 augusti 2019
Akhmat Grozny
2-1
Orenburg

1-0 Jevgeni Kharin (49)
2-1 Odhise Roshi (70)

1-1 Đorde Despotović (64)

Publik 11 721

 
Lördag 10 augusti 2019
Orenburg
2-2
Tambov

1-2 Joel Fameyeh (74)
2-2 Joel Fameyeh (78)

0-1 Cedric Gogoua (26)
0-2 Khasan Mamtov (68)
Utvisning Valery Ciupercă (85)

Publik 4 076

FK Krasnodar
1-0
Rubin Kazan

1-0 Ivan Ignatyev (17)
Utvisning Younes Namli (45+2)

 

Publik 25 826

Dinamo Moskva
0-2
Zenit Sankt-Petersburg

Utvisning Artur Yusupov (80)

0-1 Artem Dzyuba (10)
0-2 Magomed Ozdoev (88)

Publik 19 095

 
Söndag 11 augusti 2019
Arsenal Tula
1-0
Ufa

1-0 Víctor Álvarez (28)

 

Publik 11 340

Lokomotiv Moskva
4-0
Ural

1-0 Fyodor Smolov (28)
2-0 Rifat Zhemaletdinov (28)
3-0 Grzegorz Krychowiak (76)
4-0 Aleksey Miranchuk (78)

 

Publik 14 181

CSKA Moskva
0-0
Sochi

Publik 17 995

Akhmat Grozny
1-3
Spartak Moskva

1-3 Ablay Mbengue (75)
Utvisning Ablay Mbengue (77)

0-1 Zelimkhan Bakaev (32)
0-2 Zelimkhan Bakaev (44)
0-3 Andre Schürrle (70)

Publik 17 832

 
Måndag 12 augusti 2019
Rostov
1-0
Krylya Sovetov

1-0 Eldor Shomurodov (33)

 

Publik 28 674

 
Fredag 16 augusti 2019
Orenburg
1-1
Sochi

1-0 Nikita Kalugin (självmål, 46)

1-1 Dmitriy Poloz (straff, 68)

Publik 4 411

 
Lördag 17 augusti 2019
Ural
1-3
Krylya Sovetov

Utvisning Roman Emelyanov (67)
1-3 Andrei Panyukov (90)

0-1 Radu Gînsari (28)
0-2 Alexander Sobolev (79)
0-3 Dejan Radonjić (84)

Publik 22 304

Tambov
0-2
FK Krasnodar

 

0-1 Wamberto (2)
0-2 Danill Utkin (79)

Publik 7 115

Zenit Sankt-Petersburg
0-0
Akhmat Grozny

 

Utvisning Rizvan Utsiev (7)

Publik 48 468

 
Söndag 18 augusti 2019
Rubin Kazan
1-0
Arsenal Tula

1-0 Evgeni Markov (72)

 

Publik 10 022

Ufa
2-0
Rostov

1-0 Sylvester Igboun (40) 2-0 Sylvester Igboun (79)

 

Publik 8 532

Dinamo Moskva
1-2
Lokomotiv Moskva

1-0 Maximilian Philipp (3)

1-1 Aleksey Miranchuk (straff, 28)
1-2 Anton Miranchuk (82)

Publik 17 837

 
Måndag 19 augusti 2019
Spartak Moskva
2-1
CSKA Moskva

1-0 Samuel Gigot (59)
2-1 Samuel Gigot (79)

1-1 Mario Fernandes (68)

Publik 44 434

 
Lördag 24 augusti 2019
Tambov
0-1
Dinamo Moskva

Ufa
1-0
Zenit Sankt-Petersburg

FK Krasnodar
1-1
Lokomotiv Moskva

 
Söndag 25 augusti 2019
Krylya Sovetov
1-2
Spartak Moskva

CSKA Moskva
3-0
Akhmat Grozny

Rostov
2-1
Rubin Kazan

Arsenal Tula
2-1
Orenburg

 
Måndag 26 augusti 2019
Ural
3-1
Sochi

 
Fredag 30 augusti 2019
Krylya Sovetov
0-0
Dinamo Moskva

 
Lördag 31 augusti 2019
Ufa
1-2
Orenburg

Rubin Kazan
0-3
Sochi

Lokomotiv Moskva
1-2
Rostov

Akhmat Grozny
1-1
Tambov

 
 

September 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Ural
2-4
FK Krasnodar

Arsenal Tula
1-2
CSKA Moskva

Spartak Moskva
0-1
Zenit Sankt-Petersburg

 
Fredag 13 september 2019
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Arsenal Tula

 
Lördag 14 september 2019
Spartak Moskva
1-2
Ural Sverdlovsk Oblast

Sochi
0-1
Lokomotiv Moskva

 
Söndag 15 september 2019
Orenburg
2-1
Rubin Kazan

Tambov
0-2
CSKA Moskva

FK Krasnodar
4-2
Krylya Sovetov

 
Måndag 16 september 2019
Dinamo Moscow
0-0
Ufa

Rostov
2-1
Akhmat Grozny

 
Fredag 20 september 2019
Ufa
1-0
Spartak Moskva

 
Lördag 21 september 2019
Akhmat Grozny
1-1
Krylya Sovetov

Zenit Sankt-Petersburg
5-0
Rubin Kazan

Tambov
2-1
Rostov

 
Söndag 22 september 2019
Orenburg
2-3
Lokomotiv Moskva

Dinamo Moscow
2-3
Sochi

Arsenal Tula
1-1
Ural Sverdlovsk Oblast

CSKA Moskva
3-2
FK Krasnodar

 
Lördag 28 september 2019
Krylya Sovetov
2-0
Tambov

Rostov
3-0
Dinamo Moscow

Lokomotiv Moskva
1-0
Zenit Sankt-Petersburg

 
Söndag 29 september 2019
Ural Sverdlovsk Oblast
0-3
CSKA Moskva

Rubin Kazan
0-0
Ufa

Spartak Moskva
1-2
Orenburg

FK Krasnodar
2-0
Arsenal Tula

 
Måndag 30 september 2019
Sochi
2-0
Akhmat Grozny

 
 

Oktober 2020

Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Ufa
0-1
Akhmat Grozny

Orenburg
2-0
Dinamo Moscow

Rubin Kazan
2-1
Tambov

Sochi
0-2
Krylya Sovetov

 
Söndag 6 oktober 2019
Ural Sverdlovsk Oblast
1-3
Zenit Sankt-Petersburg

Lokomotiv Moskva
2-1
Arsenal Tula

CSKA Moskva
1-3
Rostov

Krasnodar
2-1
Spartak Moskva

 
Fredag 18 oktober 2019
Akhmat Grozny
0-2
Lokomotiv Moscow

 
Lördag 19 oktober 2019
Tambov
1 - 2
Ural

Spartak Moscow
0 - 0
Rubin Kazan

Zenit
6-1
Rostov

 
Söndag 20 oktober 2019
Orenburg
0-1
Krylya Sovetov

Ufa
1-1
CSKA Moscow

Arsenal Tula
1-1
Sochi

Dinamo Moscow
1-1
Krasnodar

 
Fredag 25 oktober 2019
Rubin Kazan
0-0
Ural

 
Lördag 26 oktober 2019
Tambov
3-0
Ufa

Akhmat Grozny
1-1
Arsenal Tula

Rostov
2-0
Sochi

 
Söndag 27 oktober 2019
Krylya Sovetov
0-2
Zenit

CSKA Moskva
0-1
Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva
0-3
Spartak Moskva

FK Krasnodar
1-1
Orenburg

 
 

November 2020

Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Dinamo Moskva
1-1
Akhmat Grozny

Ufa
1-1
Lokomotiv Moskva

Sochi
1-2
Tambov

Zenit
1-1
CSKA Moskva

 
Söndag 3 november 2019
FK Krasnodar
2-2
Rostov

 
Måndag 4 november 2019
Ural
1-2
Orenburg

Krylya Sovetov
0-0
Rubin Kazan

Spartak Moskva
0-1
Arsenal Tula

 
Fredag 8 november 2019
Akhmat Grozny
0-0
Ural

 
Lördag 9 november 2019
Rubin Kazan
0-1
Dinamo Moskva

Rostov
1-2
Tambov

Spartak Moskva
2-0
Krylya Sovetov

 
Söndag 10 november 2019
Orenburg
0-0
Ufa

Arsenal Tula
0-1
Zenit Sankt-Petersburg

Sochi
2-3
CSKA Moskva

Lokomotiv Moskva
1-1
FK Krasnodar

 
Fredag 22 november 2019
Tambov
2-3
Lokomotiv Moskva

 
Lördag 23 november 2019
Orenburg
1-2
Akhmat Grozny

Rubin Kazan
1-2
Zenit Sankt-Petersburg

Dinamo Moskva
2-1
Rostov

 
Söndag 24 november 2019
Ufa
1-1
Sochi

Ural
0-0
Spartak Moskva

Arsenal Tula
1-2
FK Krasnodar

CSKA Moskva
1-0
Krylya Sovetov

 
Lördag 30 november 2019
Krylya Sovetov
0-1
Ufa

Rostov
0-0
Ural

Akhmat Grozny
1-1
Rubin Kazan

 
 

December 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Sochi
Inst
Orenburg

Lokomotiv Moskva
1-2
Dinamo Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
1-0
Spartak Moskva

 
Måndag 2 december 2019
FK Krasnodar
0-0
Tambov

CSKA Moskva
0-1
Arsenal Tula

 
Fredag 6 december 2019
Zenit Sankt-Petersburg
3-0
Dinamo Moskva

Arsenal Tula
4-0
Lokomotiv Moskva

 
Lördag 7 december 2019
Tambov
3-0
Orenburg

FK Krasnodar
1-1
CSKA Moskva

Akhmat Grozny
0-1
Ufa

 
Söndag 8 december 2019
Krylya Sovetov
2-3
Ural

Sochi
1-1
Rubin Kazan

Spartak Moskva
1-4
Rostov

 
 

Januari 2020

Visa matchfakta
 

Februari 2020

Visa matchfakta
Fredag 28 februari 2020
Krylya Sovetov
1-1
Orenburg

 

Lördag 29 februari 2020

CSKA Moskva
1-1
Ural

Dinamo Moskva
0-2
Spartak Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
0-0
Lokomotiv Moskva

Akhmat Grozny
1-1
Rostov

 
 

Mars 2020

Visa matchfakta

Söndag 1 mars 2020

Tambov
0-0
Rubin Kazan

FK Krasnodar
2-0
Ufa

Sochi
1-2
Arsenal Tula

 
Lördag 7 mars 2020
Orenburg
2-0
Arsenal Tula

Dinamo Moscow
1-0
Tambov

 
Söndag 8 mars 2020
Rubin Kazan
0-1
Krylya Sovetov

Sochi
2-0
Ural

Lokomotiv Moskva
1-0
Akhmat Grozny

 
Måndag 9 mars 2020
Rostov
3-2
CSKA Moskva

Spartak Moskva
0-1
FK Krasnodar

Zenit Sankt-Petersburg
0-0
Ufa

 
Onsdag 11 mars 2020
Sochi
5-1
Orenburg

 
Fredag 13 mars 2020
Akhmat Grozny
2-3
Dinamo Moscow

 
Lördag 14 mars 2020
Orenburg
1-3
Spartak Moscow

Zenit
7-1
Ural

Arsenal Tula
0-1
Rubin Kazan

 
Söndag 15 mars 2020
Sochi
2-0
FK Krasnodar

CSKA Moskva
0-0
Ufa

Rostov
1-3
Lokomotiv Moskva

 
Måndag 16 mars 2020
Tambov
3-0
Krylya Sovetov

 
 

Juni 2020

Visa matchfakta
 

Juli 2020

Visa matchfakta
 

Noteringar spelschemat:
-