ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: -
Slut: -

36

omgångar

115 / 180

matcher spelade ( 63,89 % )

-

publiksnitt

2,19

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Säsongen 2019-20

Prva Liga
Kval
Kup na Makedonija

Aktuella matcher

(22 maj-4 juni 2020)

Tabell

11.03.2020, 22:10

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Vardar
2
23
13
7
3
33
- 14
19
46
8
3
1
20
- 6
27
5
4
2
13
- 8
19
2
Sileks
8
23
10
6
7
24
- 21
3
36
8
2
1
19
- 7
26
2
4
6
5
- 14
10
3
Shkëndija 79
1
23
10
5
8
38
- 20
18
35
7
2
2
27
- 5
23
3
3
6
11
- 15
12
4
Renova
6
23
9
4
10
25
- 33
-8
31
6
3
3
17
- 13
21
3
1
7
8
- 20
10
5
Shkupi
4
23
7
8
8
28
- 28
0
29
6
3
3
20
- 12
21
1
5
5
8
- 16
8
6
Makedonija GjP
5
23
7
8
8
24
- 28
-4
29
3
5
3
8
- 7
14
4
3
5
16
- 21
15
7
Akademija Pandev
3
23
7
7
9
20
- 20
0
28
5
4
3
14
- 8
19
2
3
6
6
- 12
8
Rabotnički
7
23
8
4
11
21
- 29
-8
28
6
1
4
13
- 11
19
2
3
7
8
- 18
9
9
Borec
ny
23
7
6
10
20
- 31
-11
27
6
4
1
14
- 8
22
1
2
9
6
- 23
5
10
Struga
ny
23
6
7
10
19
- 28
-9
25
5
4
3
12
- 11
19
1
3
7
7
- 17
6

Skytteliga

11.03.2020, 22:10

Namn
Klubb
Mål
Daniel Avramovski
Vardar
11
Nikola Prelčec
Borec
9
Armend Alimi
Shkëndija 79
9
Martin Jurina
Shkupi
8

Publiksnitt

-

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 11.03.2020, 22:10)

Augusti 2019 Visa matchfakta
Lördag 10 augusti 2019
Renova
1-0
Sileks

Struga
2-1
Rabotnički

Shkupi
2-0
Borec

Akademija Pandev
1-0
Shkendija

 
Söndag 11 augusti 2019
Vardar
0-2
Makedonija GjP

 
Lördag 17 augusti 2019
Rabotnički
2-0
Shkupi

 
Söndag 18 augusti 2019
Makedonija GjP
0-0
Akademija Pandev

Sileks
1-0
Shkendija

Borec
0-0
Vardar

Renova
2-1
Struga

 
Lördag 24 augusti 2019
Vardar
2-0
Rabotnički

 
Söndag 25 augusti 2019
Struga
2-1
Sileks

Shkupi
2-2
Renova

Akademija Pandev
2-0
Borec

Shkendija
1-1
Makedonija GjP

 
Lördag 31 augusti 2019
Borec
1-0
Shkendija

Rabotnički
1-2
Akademija Pandev

Sileks
3-4
Makedonija GjP

Struga
1-1
Shkupi

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Renova
0-1
Vardar

 
Fredag 13 september 2019
Akademija Pandev
2-0
Renova

 
Lördag 14 september 2019
Shkendija
3-0
Rabotnički

Vardar
3-0
Struga

Makedonija GjP
3-1
Borec

Shkupi
1-0
Sileks

 
Onsdag 18 september 2019
Rabotnički
1-0
Makedonija GjP

Sileks
3-0
Borec

Renova
0-2
Shkendija

Struga
0-0
Akademija Pandev

Shkupi
1-2
Vardar

 
Lördag 21 september 2019
Borec
1-1
Rabotnički

 
Söndag 22 september 2019
Akademija Pandev
0-0
Shkupi

Vardar
3-0
Sileks

Shkendija
2-0
Struga

Makedonija GjP
0-1
Renova

 
Lördag 28 september 2019
Shkupi
2-0
Shkendija

 
Söndag 29 september 2019
Renova
2-1
Borec

Struga
0-2
Makedonija GjP

Sileks
1-0
Rabotnički

Vardar
1-0
Akademija Pandev

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Rabotnički
1-0
Renova

 
Lördag 5 oktober 2019
Shkendija
0-0
Vardar

Makedonija GjP
0-0
Shkupi

Borec
3-2
Struga

Akademija Pandev
2-0
Sileks

 
Fredag 18 oktober 2019
Shkendija
0-1
Akademija Pandev

 
Lördag 19 oktober 2019
Sileks
3-0
Renova

Rabotnički
1-2
Struga

Borec
2-1
Shkupi

Makedonija GjP
1-1
Vardar

 
Onsdag 23 oktober 2019
Akademija Pandev
4-0
Makedonija GjP

Shkendija
3-0
Sileks

Vardar
2-0
Borec

Shkupi
2-0
Rabotnički

Struga
1-0
Renova

 
Lördag 26 oktober 2019
Rabotnički
0-2
Vardar

 
Söndag 27 oktober 2019
Sileks
1-0
Struga

Renova
2-2
Shkupi

Borec
1-0
Akademija Pandev

Makedonija GjP
0-0
Shkendija

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Akademija Pandev
1-1
Rabotnički

 
Söndag 3 november 2019
Shkendija
4-0
Borec

Vardar
2-0
Renova

Makedonija GjP
0-1
Sileks

Shkupi
0-0
Struga

 
Söndag 10 november 2019
Rabotnički
1-2
Shkendija

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Lördag 7 december 2019
Sileks
3-1
Akademija Pandev

 
Söndag 8 december 2019
Vardar
2-2
Shkendija

Shkupi
2-3
Makedonija GjP

Struga
1-1
Borec

Renova
4-3
Rabotnički

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta
Lördag 15 februari 2020
Vardar
3-1
Makedonija GjP

 
Söndag 16 februari 2020
Akademija Pandev
1-2
Shkendija

Renova
0-1
Sileks

Struga
0-1
Rabotnički

Shkupi
2-0
Borec

 
Lördag 22 februari 2020
Borec
0-1
Vardar

 
Söndag 23 februari 2020
Makedonija GjP
1-0
Akademija Pandev

Sileks
0-0
Shkendija

Rabotnički
2-1
Shkupi

Renova
2-0
Struga

 

 

Mars 2020 Visa matchfakta
Söndag 1 mars 2020
Akademija Pandev
0-0
Borec

Shkupi
2-3
Renova

Shkendija
4-1
Makedonija GjP

 
Lördag 7 mars 2020
Rabotnički
1-0
Akademija Pandev

 
Söndag 8 mars 2020
Renova
2-0
Vardar

Struga
1-2
Shkupi

Sileks
1-0
Makedonija GjP

Borec
4-2
Shkendija

 
Onsdag 11 mars 2020
Makedonija GjP
0-2
Borec

Vardar
1-0
Struga

Shkendija
0-1
Rabotnički

Akademija Pandev
0-1
Renova

Shkupi
1-1
Sileks