ecst.se fotboll

2019-20

Start: 12 juli 2019
Slut: -

36/32

omgångar

167 / 236

matcher spelade
70,76 %

2,49

målsnitt

1 816

publiksnitt

Aktuella matcher (22 maj-4 juni 2020)

Tabell (Uppdaterad: 08.03.2020, 23:59 )

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
23
16
7
0
42
- 10
32
55
 
 
9
3
0
27
- 4
 
30
 
 
7
4
0
15
- 6
 
25
2
Lokomotiv Plovdiv
8
24
13
7
4
46
- 22
24
46
 
 
7
5
0
20
- 6
 
26
 
 
6
2
4
26
- 16
 
20
3
Levski Sofia
3
24
13
7
4
40
- 17
23
46
 
 
9
1
2
23
- 8
 
28
 
 
4
6
2
17
- 9
 
18
4
CSKA Sofia
2
24
13
7
4
39
- 16
23
46
 
 
8
3
1
24
- 9
 
27
 
 
5
4
3
15
- 7
 
19
5
Slavia Sofia
9
24
12
6
6
31
- 23
8
42
 
 
5
3
4
18
- 17
 
18
 
 
7
3
2
13
- 6
 
24
6
Cherno More
5
24
9
10
5
30
- 21
9
37
 
 
5
5
2
18
- 11
 
20
 
 
4
5
3
12
- 10
 
17
7
Beroe Stara Zagora
4
24
12
1
11
37
- 32
5
37
 
 
8
1
3
21
- 9
 
25
 
 
4
0
8
16
- 23
 
12
8
Botev Plovdiv
6
24
8
6
10
25
- 27
-2
30
 
 
5
3
4
13
- 10
 
18
 
 
3
3
6
12
- 17
 
12
9
Arda
ny
23
7
8
8
25
- 29
-4
29
 
 
4
3
4
11
- 13
 
15
 
 
3
5
4
14
- 16
 
14
10
Etar
7
24
5
9
10
26
- 40
-14
24
 
 
3
6
3
10
- 18
 
15
 
 
2
3
7
16
- 22
 
9
11
Tsarsko selo
ny
24
6
4
14
22
- 39
-17
22
 
 
4
3
5
14
- 17
 
15
 
 
2
1
9
8
- 22
 
7
12
Botev Vratsa
10
24
4
7
13
20
- 45
-25
19
 
 
3
4
5
12
- 17
 
13
 
 
1
3
8
8
- 28
 
6
13
Dunav 2010
13
24
4
6
14
18
- 44
-26
18
 
 
2
3
7
8
- 19
 
9
 
 
2
3
7
10
- 25
 
9
14
Vitosha Bistritsa
11
24
1
3
20
15
- 51
-36
6
 
 
1
1
10
10
- 29
 
4
 
 
0
2
10
5
- 22
 
2

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-14 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning

Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
2
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
3
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
4
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
5
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
6
logo lag
18
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2 till Europa League, lag 3 till kval till Europa League.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning

Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
2
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
3
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
4
logo lag
18
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Placeringar: Lag 1-2 till kval till Europa League. Lag 3 till nedflyttningskval, lag 4 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning

Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
2
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
3
logo lag
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
4
logo lag
18
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Placeringar: Lag 1-2 till kval till Europa League. Lag 3 till nedflyttningskval, lag 4 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning

Skytteliga

Grundserien (Uppdaterad: 08.03.2020, 23:59 )

Namn
Klubb
Mål
Dimitar Iliev
Lokomotiv Plovdiv
12
Claudiu Keșerü
Ludogorets
12
Martin Kamburov
Beroe Stara Zagora
11
Ali Sowe
CSKA Sofia
9
Nigel Robertha
Levski Sofia
9
Rodney Antwi
Tsarsko selo
9

Mästerskapsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Nedflyttningsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Publiksnitt (Uppdaterad: 08.03.2020, 23:59 )

Levski Sofia
60 348
12
5 029
CSKA Sofia
39 050
12
3 254
Lokomotiv Plovdiv
30 590
12
2 549
Cherno More
26 380
12
2 198
Botev Plovdiv
26 220
12
2 185
Beroe Stara Zagora
22 730
12
1 894
Etar
20 940
12
1 745
Ludogorets
20 840
12
1 737
Botev Plovdiv
18 740
12
1 562
Dunav 2010
17 049
12
1 421
Arda
7 270
11
661
Slavia Sofia
5 290
12
441
Tsarsko selo
4 180
12
348
Vitosha Bistritsa
3 592
12
299
Totalt
303 219
167
1 816

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: -)

Juli 2020

Visa matchfakta
Fredag 12 juli 2019
Botev Vratsa
1-3
Beroe

1-2 Miroslav Budinov (78)

0-1 Pedro Eugénio (12)
0-2 Rúben Brígido (69)
1-3 Milen Zhelev (88)

CSKA Sofia
2-2
Etar

1-0 Ali Sowe (straff, 4)
2-1 Mitko Mitkov (73)

1-1 Daniel Mladenov (57)
2-2 Daniel Mladenov (78)

 
Lördag 13 juli 2019
Ludogorets
2-0
Tsarsko selo

 
Söndag 14 juli 2019
Arda
0-0
Botev Plovdiv

Slavia Sofia
3-2
Vitosha Bistritsa

1-1 Yanis Karabelyov (13)
2-2 Darko Tasevski (60)
3-2 Kaloyan Krastev (88)

0-1 Georgi Amzin (11)
1-2 Emil Gargorov (23)

Cherno More
3-1
Lokomotiv Plovdiv

1-1 Aristode N'Dongala (29)
2-1 Ismail Isa (51)
3-1 Dimitar Iliev (självmål, 68)

0-1 Ante Aralica (16)

 
Måndag 15 juli 2019
Dunav 2010
1-4
Levski Sofia

1-2 Ahmed Ahmedov (47)

0-1 Davide Mariani (15)
0-2 Stanislav Ivanov (38)
1-3 Davide Mariani (straff, 62)
1-4 Paulinho (81)

 
Fredag 19 juli 2019
Tsarsko selo
0-0
Arda

Lokomotiv Plovdiv
3-2
Slavia Sofia

1-1 Dimitar Iliev (straff, 12)
2-1 Dimitar Iliev (21)
3-1 Ante Aralica (26)

0-1 Tsvetelin Chunchukov (3)
3-2 Radoslav Kirilov (86)

 
Lördag 20 juli 2019
CSKA Sofia
1-3
Cherno More

1-3 Anthony Watt (74)

0-1 Ismail Isa (23)
0-2 Rodrigo (straff, 37)
0-3 Rodrigo (60)

Beroe
2-4
Ludogorets

1-2 Zoran Josipovic (straff, 45+3)
2-4 Zoran Josipovic (90+1)

0-1 Jorginho (9)
0-2 Jorginho (35)
1-3 Claudiu Keșerü (53)
1-4 Claudiu Keșerü (55)

 
Söndag 21 juli 2019
Botev Plovdiv
3-1
Dunav 2010

Etar
0-0
Levski Sofia

 
Måndag 22 juli 2019
Vitosha Bistritsa
0-2
Botev Vratsa

 
Fredag 26 juli 2019
Dunav 2010
3-1
Tsarsko selo

 
Lördag 27 juli 2019
Cherno More
1-1
Etar

Arda
3-1
Beroe

 
Söndag 28 juli 2019
Botev Vratsa
1-4
Lokomotiv Plovdiv

Slavia Sofia
1-2
CSKA Sofia

 
Måndag 29 juli 2019
Levski Sofia
3-1
Botev Plovdiv

Ludogorets
2-0
Vitosha Bistritsa

 
 

Augusti 2020

Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Vitosha Bistritsa
1-3
Arda

Cherno More
0-0
Slavia Sofia

 
Lördag 3 augusti 2019
Etar
2-2
Botev Plovdiv

Beroe
2-0
Dunav 2010

 
Söndag 4 augusti 2019
CSKA Sofia
1-0
Botev Vratsa

Lokomotiv Plovdiv
1-1
Ludogorets

 
Måndag 5 augusti 2019
Tsarsko selo
0-2
Levski Sofia

 
Fredag 9 augusti 2019
Botev Vratsa
1-1
Cherno More

Slavia Sofia
2-1
Etar

 
Lördag 10 augusti 2019
Botev Plovdiv
0-2
Tsarsko selo

Levski Sofia
1-3
Beroe

 
Söndag 11 augusti 2019
Arda
2-5
Lokomotiv Plovdiv

Ludogorets
0-0
CSKA Sofia

 
Måndag 12 augusti 2019
Dunav 2010
2-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 16 augusti 2019
Slavia Sofia
2-2
Botev Vratsa

Etar
1-1
Tsarsko selo

 
Lördag 17 augusti 2019
Beroe
2-0
Botev Plovdiv

Vitosha Bistritsa
0-4
Levski Sofia

 
Söndag 18 augusti 2019
CSKA Sofia
3-2
Arda

Cherno More
1-2
Ludogorets

 
Måndag 19 augusti 2019
Lokomotiv Plovdiv
3-1
Dunav 2010

 
Fredag 23 augusti 2019
Tsarsko selo
2-1
Beroe

Arda
0-0
Cherno More

 
Lördag 24 augusti 2019
Botev Plovdiv
2-1
Vitosha Bistritsa

Levski Sofia
1-0
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 25 augusti 2019
Dunav 2010
1-1
CSKA Sofia

Ludogorets
0-0
Slavia Sofia

 
Måndag 26 augusti 2019
Botev Vratsa
2-1
Etar

 
Fredag 30 augusti 2019
Cherno More
1-1
Dunav 2010

Slavia Sofia
2-3
Arda

 
Lördag 31 augusti 2019
Lokomotiv Plovdiv
1-1
Botev Plovdiv

Etar
2-1
Beroe

 
 

September 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Vitosha Bistritsa
3-2
Tsarsko selo

CSKA Sofia
2-2
Levski Sofia

Botev Vratsa
0-1
Ludogorets

 
Fredag 13 september 2019
Tsarsko selo
2-3
Lokomotiv Plovdiv

Arda
2-1
Botev Vratsa

 
Lördag 14 september 2019
Botev Plovdiv
0-1
CSKA Sofia

Ludogorets
2-0
Etar

 
Söndag 15 september 2019
Dunav 2010
0-0
Slavia Sofia

Levski Sofia
3-0
Cherno More

 
Måndag 16 september 2019
Beroe
1-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 20 september 2019
Cherno More
2-0
Botev Plovdiv

CSKA Sofia
3-0
Tsarsko selo

 
Lördag 21 september 2019
Botev Vratsa
0-0
Dunav 2010

Slavia Sofia
0-2
Levski Sofia

 
Söndag 22 september 2019
Lokomotiv Plovdiv
3-0
Beroe

Ludogorets
2-0
Arda

 
Måndag 23 september 2019
Etar
1-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 27 september 2019
Tsarsko selo
1-1
Cherno More

 
Lördag 28 september 2019
Levski Sofia
3-1
Botev Vratsa

 
Söndag 29 september 2019
Botev Plovdiv
0-1
Slavia Sofia

Dunav 2010
0-1
Ludogorets

Beroe
2-1
CSKA Sofia

 
Måndag 30 september 2019
Arda
2-1
Etar

Vitosha Bistritsa
2-3
Lokomotiv Plovdiv

 
 

Oktober 2020

Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Slavia Sofia
1-0
Tsarsko selo

Cherno More
2-0
Beroe

 
Lördag 5 oktober 2019
Botev Vratsa
3-0
Botev Plovdiv

Etar
0-5
Lokomotiv Plovdiv

CSKA Sofia
4-0
Vitosha Bistritsa

 
Söndag 6 oktober 2019
Arda
0-2
Dunav 2010

Ludogorets
2-0
Levski Sofia

 
Fredag 18 oktober 2019
Vitosha Bistritsa
0-2
Cherno More

Dunav
0-2
Etar

 
Lördag 19 oktober 2019
Botev Plovdiv
0-1
Ludogorets

Levski Sofia
2-1
Arda

 
Söndag 20 oktober 2019
Lokomotiv Plovdiv
1-0
CSKA Sofia

 
Måndag 21 oktober 2019
Tsarsko selo
3-0
Botev Vratsa

Beroe
1-2
Slavia Sofia

 
Tisdag 29 oktober 2019
Beroe
4-0
Botev Vratsa

Lokomotiv Plovdiv
1-0
Cherno More

Tsarsko selo
0-2
Ludogorets

 
Onsdag 30 oktober 2019
Botev Plovdiv
1-1
Arda

Etar
0-4
CSKA Sofia

 
Torsdag 31 oktober 2019
Vitosha Bistritsa
0-1
Slavia Sofia

Levski Sofia
2-0
Dunav

 
 

November 2020

Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Ludogorets
3-1
Beroe

 
Tisdag 5 november 2019
Botev Vratsa
1-1
Vitosha Bistritsa

Slavia Sofia
1-1
Lokomotiv Plovdiv

Cherno More
0-2
CSKA Sofia

 
Onsdag 6 november 2019
Dunav
1-2
Botev Plovdiv

Levski Sofia
3-0
Etar

 
Torsdag 7 november 2019
Arda
0-2
Tsarsko selo

 
Fredag 8 november 2019
Lokomotiv Plovdiv
2-0
Botev Vratsa

 
Lördag 9 november 2019
Etar
1-0
Cherno More

CSKA Sofia
1-0
Slavia Sofia

 
Söndag 10 november 2019
Beroe
0-1
Arda

Botev Plovdiv
1-0
Levski Sofia

Vitosha Bistritsa
0-1
Ludogorets

 
Måndag 11 november 2019
Tsarsko selo
1-2
Dunav

 
Fredag 22 november 2019
Arda
2-0
Vitosha Bistritsa

 
Lördag 23 november 2019
Slavia Sofia
0-1
Cherno More

Botev Vratsa
0-3
CSKA Sofia

Ludogorets
2-1
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 24 november 2019
Dunav
0-3
Beroe

Levski Sofia
2-0
Tsarsko selo

 
Måndag 25 november 2019
Botev Plovdiv
2-0
Etar

 
Fredag 29 november 2019
Etar
0-2
Slavia Sofia

 
Lördag 30 november 2019
Cherno More
4-1
Botev Vratsa

Tsarsko selo
0-3
Botev Plovdiv

Beroe
1-1
Levski Sofia

 
 

December 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Lokomotiv Plovdiv
0-0
Arda

Vitosha Bistritsa
1-1
Dunav

CSKA Sofia
0-0
Ludogorets

 
Fredag 6 december 2019
Tsarsko selo
2-2
Etar

 
Lördag 7 december 2019
Botev Plovdiv
3-1
Beroe

Ludogorets
1-1
Cherno More

 
Söndag 8 december 2019
Botev Vratsa
0-2
Slavia Sofia

Arda
0-0
CSKA Sofia

Levski Sofia
2-0
Vitosha Bistritsa

 
Måndag 9 december 2019
Dunav
0-3
Lokomotiv Plovdiv

 
Fredag 13 december 2019
Etar
1-1
Botev Vratsa

 
Lördag 14 december 2019
Beroe
2-0
Tsarsko selo

Cherno More
1-1
Arda

CSKA Sofia
4-0
Dunav

 
Söndag 15 december 2019
Vitosha Bistritsa
0-2
Botev Plovdiv

Lokomotiv Plovdiv
0-0
Levski Sofia

Slavia Sofia
1-1
Ludogorets

 
 

Januari 2020

Visa matchfakta
 

Februari 2020

Visa matchfakta

Fredag 14 februari 2020

Tsarsko selo
1-0
Vitosha Bistritsa

 

Lördag 15 februari 2020

Levski Sofia
0-0
CSKA Sofia

Ludogorets
6-0
Botev Vratsa

 

Söndag 16 februari 2020

Beroe
2-0
Etar

Botev Plovdiv
0-0
Lokomotiv Plovdiv

Dunav
0-2
Cherno More

 

Måndag 17 februari 2020

Arda
0-1
Slavia Sofia

 

Lördag 22 februari 2020

Botev Vratsa
3-1
Arda

Cherno More
2-2
Levski Sofia

CSKA Sofia
1-0
Botev Plovdiv

 
Söndag 23 februari 2020
Vitosha Bistritsa
1-2
Beroe

Lokomotiv Plovdiv
4-0
Tsarsko selo

Etar
1-1
Ludogorets

 
Måndag 24 februari 2020
Slavia Sofia
3-1
Dunav

 
Fredag 28 februari 2020
Beroe
2-0
Lokomotiv Plovdiv

 
Lördag 29 februari 2020
Dunav
0-0
Botev Vratsa

Botev Plovdiv
1-1
Cherno More

Tsarsko selo
2-1
CSKA Sofia

 
 

Mars 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 mars 2020
Levski Sofia
1-2
Slavia Sofia

Arda
Inst
Ludogorets

 
Måndag 2 mars 2020
Vitosha Bistritsa
2-6
Etar

 
Fredag 6 mars 2020
Cherno More
1-0
Tsarsko selo

 
Lördag 7 mars 2020
Etar
1-1
Arda

Lokomotiv Plovdiv
1-1
Vitosha Bistritsa

CSKA Sofia
2-0
Beroe

 
Söndag 8 mars 2020
Slavia Sofia
2-1
Botev Plovdiv

Botev Vratsa
0-0
Levski Sofia

Ludogorets
5-1
Dunav

 
 

Juni 2020

Visa matchfakta
Lördag 6 juni 2020
Lokomotiv Plovdiv
-
Etar

Vitosha Bistritsa
-
CSKA Sofia

Beroe
-
Cherno More

Tsarsko seko
-
Slavia Sofia

Botev Plovdiv
-
Botev Vratsa

Levski Sofia
-
Ludogorets

Dunav
-
Arda

 

Juli 2020

Visa matchfakta
 

Noteringar spelschemat:
-