ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 4 mars 2020

30

tävlingar

81

matcher

81

resultat

0

matchfakta

Skënderbeu Korçë
2-0
Luftëtari Gjirokastër

Kukësi
0-0
Vllaznia Shkodër

Partizani Tirana
0-1
Teuta Durrës

Flamurtari
0-2
Tirana

Laçi
2-1
Bylis

 

Kvartsfinal

Rudar Kakanj
0-3
GOŠK Gabela

Zrinjski
2-1
Tuzla City

Široki Brijeg
*1-1 f
Olimpik Sarajevo

Information Široki Brijeg vidare efter 5-4 på straffar.

Borac Banja Luka
0-2
Željezničar

 

Kvartsfinal

Botev Galabovo
0-1 f
Botev Plovdiv

 

Kvartsfinal

AaB
2-0
FC København

 

Femte omgången

Sheffield Wednesday
0-1
Manchester City

Leicester City
1-0
Birmingham City

Tottenham Hotspur
1-1* f
Norwich City

Information Norwich City vidare efter 3-2 på straffar.

 

Semifinal

Olympique lyonnais
1-5
Paris Saint-Germain

 

Semifinal, match 1:2

AEK
2-1
Aris

PAOK
3-2
Olympiakos

 
Första omgången, gruppspel
Stjarnan
2-2
Valur

 

Kvartsfinal

Hapoel Tel Aviv
2-1 f
Hapoel Ra'anana

Maccabi Haifa
Inst
Hapoel Be'er Sheva

 
Ascoli
1-1
Chievo

Spezia
2-0
Pescara

 

Semifinal, match 2:2

Juventus
Inst
Milan

 
Ballkani
2-0
Drita

Gjilani
2-1
Feronikeli

Trepça'89
1-2
Llapi

Prishtina
3-2
Ferizaj

 
Istra 1961
1-0
Osijek

Varaždin
2-2
HNK Gorica

Hajduk Split
0-2
Dinamo Zagreb

 
F91 Dudelange
2-3
Progrès Niederkorn

Fola Esch
4-2
Blue Boys Muhlenbach

Rodange
1-0
UT Pétange

Racing
2-1
Hostert

Victoria Rosport
2-1
Jeunesse d'Esch

Mondorf-les-Bains
1-2
Etzella Ettelbrück

Differdange 03
4-1
UNA Strassen

 

Kvartsfinal, match 2:2

Rabotnički
2-2
Shkendija

Information Shkendija vidare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

Akademija Pandev
1-1
Shkupi

Information Akademija Pandev vidare med sammanlagt 2-1.

Renova
1-2
Struga

Information Struga vidare med sammanlagt 2-1.

Labunishta
1-4
Bregalnica Štip

Information Bregalnica Štip vidare med sammanlagt 5-1.

 

Semifinal

Utrecht
2-0
Ajax

 
ŁKS Łódź
3-2
Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław
2-1
Korona Kielce

Lechia Gdańsk
0-2
Legia Warszawa

Piast Gliwice
1-0
Arka Gdynia

 

Kvartsfinal

Petrolul 52
0-1
Sepsi

Politehnica Iași
3-2
Universitatea Craiova

 

Kvartsfinal

Spartak Moskva
3-2 f
CSKA Moskva

Akhmat Grozny
1-2 f
Zenit Sankt-Petersburg

Shinnik
Inst
Ural

 
Kilmarnock
2-2
Aberdeen

Livingston
2-2
Celtic

Motherwell
4-1
Ross County

Rangers
0-1
Hamilton Academical

St. Mirren
0-0
St. Johnstone

 

Kvartsfinal

Sereď
0-2
Ružomberok

Trenčín
2-2* f
Slovan Bratislava

Information Slovan Bratislava vidare efter 6-5 på straffar.

Nitra
1-1* f
Zlaté Moravce

Information Zlaté Moravce vidare efter 5-4 på straffar.

DAC Dunajska Streda
2-0
Poprad

 
Bravo
2-1
Domžale

Celje
2-0
Maribor

Mura
1-1
Rudar

 

Semifinal, match 2:2

Mirandés
0-1
Reaö Sociedad

Information Reaö Sociedad vidare med sammanlagt 3-1.

 

Kvartsfinal

Sigma Olomouc
3-1
Jablonec

Slovácko
0-0* f
Slovan Liberec

Information Slovan Liberec vidare efter 4-2 på straffar.

Viktoria Plzen
4-2
Mladá Boleslav

Sparta Praha
5-0
Baník Ostrava

 

Semifinal, match 1:2

Antalyaspor
0-1
Alanyaspor

 

Kvartsfinal

Bayer Leverkusen
3-1
1. FC Union Berlin

Eintracht Frankfurt
2-0
Werder Bremen

 
Mariupol
3-0
Vorskla Poltava

Olimpik Donetsk
1-2
Desna

Zorya Luhansk
2-0
FK Lviv

Shakhtar Donetsk
4-1
Dnipro-1

Karpaty Lviv
0-4
Oleksandria

 

Kvartsfinal, match 1:2

Dorogi
0-1
MTK

Paksi SE
0-0
Honvéd

Zalaegerszegi TE
2-0
Fehérvár

 
Dinamo Brest
2-0
Shakhtyor Soligorsk

 

Semifinal

Austria Lustenau
1-0
Wacker Innsbruck