ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 13 november 2019
Slut: 18 april 2020

125

lag

1+7

omgångar

125/126

matcher spelade

Kvalomgång

10 matcher

13 november 2019

Första omgången

55 matcher

11 december-8 januari 2019

Andra omgången

28 matcher

11-12 januari 2020

Tredje omgången

16 matcher

21-23 januari 2020

Fjärde omgången

8 matcher

28-30 januari 2020

Kvartsfinaler

4 matcher

4-6 februari 2020

Semifinaler

2x2 matcher

12-13 februari 2020
Returer 4-5 mars 2020

Final

1 match

18 april 2020

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

05.03.2020, 22:55

Match 2:2

Onsdag 4 mars 2020

Mirandés
0-1
Reaö Sociedad

Information Reaö Sociedad vidare med sammanlagt 3-1.

Torsdag 5 mars 2020

Granada
2-1
Athletic Club

Information Athletic Club vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Match 1:2

Onsdag 12 februari 2020

Athletic Club
1-0
Granada

Torsdag 13 februari 2020

Reaö Sociedad
2-1
Mirandés

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

06.02.2020, 23:59

Tisdag 4 februari 2020

Onsdag 5 februari 2020

Torsdag 6 februari 2020

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

30.01.2020, 23:59

Tisdag 28 januari 2020

Tenerife
3-3* f
Athletic Club

Information Athletic Club vidare efter 4-2 på straffar.

Onsdag 29 januari 2020

Cultural Leonesa
0-0* f
Valencia

Information Valencia vidare efter 4-2 på straffar.

Rayo Vallecano
0-2
Villarreal

Badajoz
2-3 f
Granada

Real Zaragoza
0-4
Real Madrid

Real Sociedad
3-1
Osasuna

Torsdag 30 januari 2020

Barcelona
5-0
Leganes

Mirandés
3-1
Sevilla

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

23.01.2020, 23:45

Tisdag 21 januari 2020

Recreativo Huelva
2-3 f
Osasuna

Real Zaragoza
3-1
Mallorca

Sevilla
3-1
Levante

Onsdag 22 januari 2020

Ibiza
1-2
Barcelona

Elche
1-1* f
Athletic Club

Information Athletic Club vidare efter 5-4 på straffar.

UD Logroñés
0-1
Valencia

Unionistas de Salamanca
1-3
Real Madrid

Badalona
1-3
Granada

Tenerife
2-1
Real Valladolid

Girona
0-3
Villarreal

Real Sociedad
2-0
Espanyol

Torsdag 23 januari 2020

Ebro
0-1
Leganes

Mirandés
2-1 f
Celta Vigo

Cultural Leonesa
2-1 f
Atletico Madrid

Badajoz
3-1
Eibar

Rayo Vallecano
*2-2 f
Real Betis

Information Rayo Vallecano vidare efter 4-2 på straffar.

 

Visa matchfakta

Andra omgången

12.01.2020, 19:45

Lördag 11 januari 2020

Zamora
0-1
Mallorca

Haro Deportivo
1-2
Osasuna

Gimnàstic Tarragona
1-3
Real Zaragoza

UCAM Murcia
2-3 f
Mirandés

Real Murcia
0-4
Leganes

Portugalete
0-3
Real Betis

Ebro
1-0 f
Ponferradina

Ibiza
*1-1 f
Albacete

Information Ibiza vidare efter 5-3 på straffar.

Rayo Majadahonda
1-1* f
Tenerife

Information Tenerife vidare efter 4-2 på straffar.

Yeclano
1-2
Elche

Badajoz
2-1
Las Palmas

Sestao River
0-4
Athletic Club

Badalona
2-0
Getafe

Cultural Leonesa
2-1
Huesca

Recreativo Huelva
*0-0 f
Fuenlabrada

Information Recreativo Huelva vidare efter 5-4 på straffar.

FC Cartagena
2-4 f
Girona

UD Logroñés
*1-1 f
Cádiz

Information UD Logroñés vidare efter 4-2 på straffar.

Tamaraceite
0-1
Granada

Marbella
1-1* f
Real Valladolid

Information Real Valladolid vidare efter 4-1 på straffar.

Marbella
1-1* f
Real Valladolid

Söndag 12 januari 2020

Escobedo
0-5
Sevilla

Cacereño
1-2
Eibar

SS Reyes
0-2
Espanyol

Real Jaén
1-1* f
Levante

Information Levante vidare efter 5-4 på straffar.

Ceuta
0-4
Real Sociedad

Mérida
1-4
Celta Vigo

Barakaldo
0-2
Rayo Vallecano

Unionistas de Salamanca
*1-1 f
Deportivo La Coruña

Information Unionistas de Salamanca vidare efter 8-7 på straffar.

 

Visa matchfakta

Första omgången

08.01.2020, 22:42

Onsdag 11 december 2019
Logroñés
2-1
Marino de Luanco

Tisdag 17 december 2019
Lealtad
0-1
Cádiz

Coruxo
4-5 f
Mirandés

Real Jaén
3-1
Deportivo Alavés

SD Logroñés
0-5
Eibar

L'Hospitalet
2-3 f
Granada

Illueca
0-2
Deportivo La Coruña

Marbella
2-1
Guijuelo

Langreo
2-3
Ebro

Cacereño
1-0
Alcorcón

Socuéllamos
0-1
Real Zaragoza

Portugalete
1-0
Extremadura UD

Peña Sport
0-1 f
Fuenlabrada

Castellón
0-2
Las Palmas

Tarazona
0-1 f
Rayo Vallecano

Gimnástica Segoviana
0-2
Elche

Zamora
2-1
Sporting Gijón

Escobedo
2-0
Málaga

Unionistas de Salamanca
1-0
Atlético Baleares

Hércules
0-1
Recreativo Huelva

Intercity
0-3
Athletic Club

FC Andorra
1-1* f
Leganes

Information Leganes vidare efter 6-5 på straffar.

Ceuta
*1-1 f
Numancia

Information Ceuta vidare efter 3-2 på straffar.

FC Cartagena
5-1
Leioa

Real Murcia
1-0
Racing Santander

Mensajero
0-3
Tenerife

Onsdag 18 december 2019
SS Reyes
2-0
Córdoba

El Palmar
1-2
Getafe

Comillas
0-5
Villarreal

Tolosa
0-3
Real Valladolid

El Álamo
0-1
Mallorca

Bergantiños
0-1
Sevilla

Melilla
1-2
UCAM Murcia

Badalona
3-1
Real Oviedo

Tudelano
0-1
Albacete

Pontevedra
Avbr.
Ibiza

Sestao River
*1-1 f
Lugo

Information Sestao River vidare efter 6-5 på straffar.

Barakaldo
*0-0 f
Villarrubia

Information Barakaldo vidare efter 5-3 på straffar.

Torsdag 19 december 2019
Melilla CD
0-5
Levante

Peña Azagresa
0-2
Celta Vigo

Antoniano
0-4
Real Betis

Amorebieta
0-1
Badajoz

Peña Deportiva
0-1 f
Ponferradina

Cultural Leonesa
3-0
Las Rozas

Lleida Esportiu
0-2
Espanyol

Rayo Majadahonda
1-0
Racing Ferrol

Llagostera
0-1 f
Haro Deportivo

Laredo
0-1
Huesca

Cornellà
0-0* f
Orihuela

Information Orihuela vidare efter 5-4 på straffar.

Gimnàstic Tarragona
3-1 f
Olot

Tamaraceite
3-2 f
Almería

Mérida
Avbr
La Nucía

Becerril Campos
0-8
Real Sociedad

Lorca Deportiva
0-3
Osasuna

Linares Deportivo
1-2
Girona

Onsdag 8 januari 2020

Mérida
*2-2 f
La Nucía

Information Mérida vidare efter 3-2 på straffar.

Pontevedra
0-2
Ibiza

 

Visa matchfakta

Kvalomgång

13.11.2019, 23:39

Onsdag 13 november 2019
Tolosa
1-0
Pontellas

Becerril Campos
1-0
Urraca

FC Andorra
3-0
Andratx

Comillas
*1-1 f
Barquereño

Information Comillas vidare efter 3-2 på straffar.

Fraga
0-1
Peña Azagresa

Melilla CD
1-0 f
Lobón

Antoniano
2-0
Atlético Porcuna

Ramón y Cajal
1-2
El Palmar

El Álamo
2-1
Pedroñeras

Intercity
3-0
Gran Tarajal

 

Skytteliga

12.01.2020, 19:45

-