ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 29 augusti 2019
Slut: -

-

lag

12

omgångar

63/-

matcher spelade

Första omgången

23 matcher

29 augusti-10 september 2019

Femte omgången

5-16 september 2019

Sjätte omgången

19-22 december 2019

Sjunde omgången

14-16 januari 2020

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

05.03.2020, 22:33

Tisdag 3 mars 2020

Hapoel Haifa
0-2
Bnei Yehuda

Onsdag 4 mars 2020

Hapoel Tel Aviv
2-1 f
Hapoel Ra'anana

Maccabi Haifa
Inst
Hapoel Be'er Sheva

Torsdag 5 mars 2020

Beitar Jerusalem
1-1* f
Maccabi Petah Tikva

Information Maccabi Petah Tikva vidare efter 5-3 på straffar.

 

 

Visa matchfakta

Nionde omgången

Visa matchfakta

Åttonde omgången

Visa matchfakta

Sjunde omgången

16.01.2020, 20:48

Tisdag 14 januari 2020

Hapoel Nof HaGalil
0-1
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Umm al-Fahm
0-1
Maccabi Haifa

Onsdag 15 januari 2020

Hapoel Haifa
1-0
Kafr Qasim

Agudat Sport Ashdod
2-4
Hapoel Ra'anana

Bnei Yehuda
1-0
Hapoel Afula

Bnei Sakhnin
0-3
Hapoel Tel Aviv

Torsdag 16 januari 2020

Beitar Jerusalem
3-1
Maccabi Bnei Raina

Maccabi Netanya
1-2
Hapoel Be'er Sheva

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

22.12.2019, 21:30

Torsdag 19 december 2019
Maccabi Bnei Raina
2-0
Maccabi Ironi Sderot

Kafr Qasim
1-0
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Afula
2-1
Hapoel Ashkelon

Bnei Sakhnin
3-2 f
Hapoel Ramat HaSharon

Bnei Yehuda
2-0 f
Hapoel Hadera

Agudat Sport Ashdod
1-0 f
Hapoel Petah Tikva

Fredag 20 december 2019
Hapoel Nof HaGalil
3-1
Hapoel Marmorek

Maccabi Kirya Malachi
1-4
Hapoel Ra'anana

Tira
0-4
Maccabi Netanya

Hapoel Bnei Lod
1-5
Hapoel Haifa

Maccabi Petah Tikva
3-2 f
Ironi Kiryat Shmona

Lördag 21 december 2019
Maccabi Haifa
3-1 f
Sektzia Nes Tziona

Ashdod
3-4
Hapoel Be'er Sheva

Hapoel Umm al-Fahm
3-2
Maccabi Tel Aviv

Söndag 22 december 2019
Hapoel Tel Aviv
2-0 f
Hapoel Katamon

Beitar Jerusalem
5-0
Hapoel Rishon LeZion

 

Visa matchfakta

Femte omgången

09.09.2019, 23:22

Torsdag 5 september 2019
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
1-1* f
Hapoel Kfar Kana

Information Hapoel Kfar Kana vidare efter 4-2 på straffar.

Fredag 6 september 2019
Maccabi Kiryat Gat
-
Holon Yermiyahu

Maccabi Sha'arayim
2-2* f
Agudat Sport Ashdod

Information Agudat Sport Ashdod vidare efter 6-5 på straffar.

Tira
3-0
Hapoel Herzliya

Nordia Jerusalem
4-2
Hakoah Ramat Gan

Maccabi Yavne
2-1 f
Hapoel Bik'at HaYarden

Maccabi Kabilio Jaffa
1-0
Hapoel Azor

Shimshon Kafr Qasim
0-3
Ironi Or Yehuda

Maccabi Herzliya
0-2
Hapoel Marmorek

Maccabi Kiryat Ata
1-0
Robi Shapira

Lördag 7 september 2019
Maccabi Ironi Tamra
0-2
Hapoel Bnei Zalafa

Söndag 8 september 2019
Ironi Baka El Garbiya
1-2 f
Hapoel Migdal HaEmek

Maccabi Ashdod
19 : 45
Hapoel Kfar Shalem

Måndag 9 september 2019
Ironi Tiberias
0-2
Hapoel Kaukab

Hapoel Iksal
2-1
Daburiyya Osama

Måndag 16 september 2019
Hapoel Asi Gilboa
13:30
Maccabi Tzur Shalom

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

10.09.2019, 23:59

Visa matchfakta

Första omgången

10.09.2019, 23:59

Torsdag 29 augusti 2019
Hapoel Beit Shean
3-4
Maccabi Bnei Raina

Fredag 30 augusti 2019
Beitar Petah Tikva
1-2 f
Shimshon Tel Aviv

Hapoel Yeruham
1-2 f
Maccabi Ironi Sderot

Maccabi Ironi Netivot
2-1 f
MS Be'er Sheva

Bnei Jaffa Ortodoxim
3-2
Maccabi Ironi Amishav PT

Maccabi Ma'alot Tarshiha
0-1
Bnei Bir al-Maksur

Hapoel Tirat HaCarmel
1-0
Hapoel Ramot Menashe

Beitar Kfar Saba
*2-2 f
Shimshon Bnei Taibe

Information Beitar Kfar Saba vidare efter 6-5 på straffar.

Tzeirey Taibe
6-0
Hapoel Hod HaSharon

Tzeirey Rahat
1-4
Ironi Kuseife

Otzma Holon
2-0
Hapoel Mahane Yehuda

Beitar Ramat Gan
3-2
Hapoel Kiryat Ono

Maccabi Nujeidat Ahmed
*1-1 f
Maccabi Ahi Iksal

Information Maccabi Nujeidat Ahmed vidare efter 5-4 på straffar.

Pardes Hanna-Karkur
4-0
Hapoel Ihud Bnei Jatt

Hapoel Lod
2-3 f
Beitar Yavne

Hapoel Kafr Qasim Shousa
1-6
Hapoel Qalansawe

Lördag 31 augusti 2019
Hapoel Tuba-Zangariyye
1-6
Bnei HaGolan VeHaGalil

Ihud Bnei Baka
2-3
Hapoel Bnei Musmus

Hapoel Bnei Fureidis
1-2
Maccabi Umm Al Fahm

Söndag 1 september 2019
Ironi Nesher
*1-1 f
Maccabi Neve Sha'anan

Information Ironi Nesher vidare efter 4-2 på straffar.

Måndag 2 september 2019
Dimona
8-0
Bnei Eilat

Tisdag 3 september 2019
Tzeirei Kafr Kanna
0-1
Elnahada Nazareth

Tisdag 10 september 2019
Beitar Nahariya
1-0
Ihud Bnei Mejdel Krum

 

Skytteliga

10.09.2019, 23:59

-