ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 11 juli 2020

71

tävlingar

74

matcher

74

resultat

0

matchfakta

Laçi
3-1
Luftëtari Gjirokastër

Kukësi
3-0
Teuta Durrës

Skënderbeu Korçë
2-1
Vllaznia Shkodër

 
Kval till Europa League. Omgång 2:3, match 1:1
Cherno More
0-1
Botev Plovdiv

 
Kval till Europa League. Omgång 1:3, match 1:2
Randers
2-1
OB

 
Norwich City
0-4
West Ham United

Watford
2-1
Newcastle United

Liverpool
1-1
Burnley

Sheffield United
3-0
Chelsea

Brighton & Hove Albion
0-5
Manchester City

 
Charlton Athletic
0-1
Reading

Derby County
1-3
Brentford

Barnsley
0-0
Wigan Athletic

Blackburn Rovers
1-1
West Bromwich Albion

Hull City
0-1
Millwall

Middlesbrough
1-3
Bristol City

Preston North End
1-1
Nottingham Forest

Queens Park Rangers
0-3
Sheffield Wednesday

 
Tulevik
0-1
Trans

Flora
3-1
Paide

Kuressaare
2-4
Tammeka

 
Inter Turku
5-1
Ilves

 
Dila
4-0
Merani Tbilisi

 
Mästerskapsserien
OFI
0-1
Aris

 
Nedflyttningsserien
Xanthi
1-2
Asteras Tripolis

Volos NFC
2-3
Atromitos

Panionios
0-2
Panaitolikos

Lamia
0-0
Larissa

 
Lazio
1-2
Sassuolo

Brescia
0-3
Roma

Juventus
2-2
Atalanta

 
Inter Zaprešić
0-1
Rijeka

Osijek
2-0
Istra 1961

 
Kauno Žalgiris
2-0
Banga

Panevėžys
2-1
Riteriai

 
Floreşti
0-4
Petrocub

Sheriff
6-0
Codru Lozova

 
Haugesund
0-3
Molde

Rosenborg
3-0
Strømsgodset

 
Mästerskapsserien
Legia Warszawa
2-0
Cracovia Kraków

 
Nedflyttningsserien
Arka Gdynia
3-2
ŁKS Łódź

Wisła Kraków
1-1
Korona Kielce

 
Belenenses
0-1
Moreirense

 
Nedflyttningsserien
Viitorul
5-0
Academica Clinceni

Hermannstadt
2-1
Voluntari

 
Arsenal Tula
2-1
Tambov

Akhmat Grozny
1-1
Zenit Sankt-Petersburg

Sochi
1-0
Spartak Moskva

 
Basel
3-2
Young Boys

 
Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
0-0
Spartak Trnava

Ružomberok
0-1
DAC Dunajská Streda

Žilina
5-0
Zemplín Michalovce

 
Nedflyttningsserien
Pohronie
1-0
Senica

Trenčín
0-3
Nitra

Zlaté Moravce
1-0
Sereď

 
Domžale
1-1
Bravo

 
Osasuna
2-1
Celta Vigo

Real Valladolid
0-1
Barcelona

Atletico Madrid
0-0
Real Betis

 
Racing Santander
1-0
Huesca

Las Palmas
1-0
Mirandés

Cádiz
0-1
Fuenlabrada

 
Hammarby
0-0
Sirius

Falkenberg
0-1
Östersund

 
Jönköpings Södra
0-1
Degerfors

Örgryte
0-2
GIF Sundsvall

 
Göztepe
1-3
Gençlerbirliği

 
Tyskland Tyskland » Kval till 2. Bundesliga
Match 2:2
Ingolstadt
3-1
1. FC Nürnberg

Information 1. FC Nürnberg vinnare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

 
Mästerskapsserien
Kolos Kovalivka
0-2
Zorya Luhansk

 
Nedflyttningsserien
Dnipro-1
3-2
FK Lviv

 
Belshina Bobruisk
2-1
Torpedo BelAZ

BATE Borisov
1-1
Slavia

Shakhtyor Soligorsk
4-1
Gorodeya

 
Omgång 2:2, match 1:2
Austria Wien
2-3
Hartberg

 
Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn