ecst.se fotboll

2019-20

Start: 15 maj 2019
Slut: -

6

omgångar

112/119

spelade matcher

96

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Tredje omgången - gruppspel 09.03.2020, 22:44

Visa matchfakta
Gruppvinnarna vidare till kvartsfinal.
Grupp A
1
Mjällby Mjällby AIF
3
3
0
0
10
- 2
8
9
2
Djurgården Djurgårdens IF
3
1
1
1
6
- 6
0
4
3
Dalkurd Dalkurd
3
1
0
2
5
- 9
-4
3
4
Sverige Sandvikens IF
3
0
1
2
4
- 8
-4
1
Grupp B
1
Malmö FF Malmö FF
3
3
0
0
13
- 1
12
9
2
AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna
3
1
1
1
7
- 5
2
4
3
Syrianska Syrianska
3
1
0
2
6
- 15
-9
3
4
Sverige Karlskrona
3
0
1
2
3
- 8
-5
1
Grupp C
1
Hammarby Hammarby IF
3
3
0
0
11
- 1
10
9
2
Varbergs BoIS Varbergs BoIS
3
1
1
1
6
- 7
-1
4
3
Brommapojkarna IF Brommapojkarna
3
0
2
1
3
- 5
-2
2
4
GIF Sundsvall GIF Sundsvall
3
0
1
2
3
- 10
-7
1
Grupp D
1
AIK AIK
3
2
1
0
6
- 3
3
7
2
Kalmar FF Kalmar FF
3
2
0
1
9
- 3
6
6
3
Jönköpings Södra Jönköpings Södra IF
3
1
1
1
4
- 7
-3
4
4
Örgryte Örgryte IS
3
0
0
3
0
- 6
-6
0
Grupp E
1
Falkenberg Falkenbergs FF
3
2
0
1
4
- 2
2
6
2
IFK Norrköping IFK Norrköping
3
2
0
1
3
- 2
1
6
3
Halmstad Halmstads BK
3
1
0
2
2
- 3
-1
3
4
Sverige Tvååker
3
1
0
2
4
- 6
-2
3
Grupp F
1
Sverige BK Häcken
3
3
0
0
9
- 0
9
9
2
Östersund Östersunds FK
3
2
0
1
9
- 2
7
6
3
GAIS GAIS
3
1
0
2
4
- 8
-4
3
4
Sverige Eskilsminne
3
0
0
3
1
- 13
-12
0
Grupp G
1
IFK Göteborg IFK Göteborg
3
2
1
0
5
- 1
4
7
2
Västerås SK Västerås SK
3
2
0
1
7
- 2
5
6
3
Sirius IK Sirius
3
1
1
1
9
- 5
4
4
4
Sverige Sollentuna
3
0
0
3
1
- 14
-13
0
Grupp H
1
Elfsborg IF Elfsborg
3
2
0
1
5
- 2
3
6
2
IFK Norrköping Örebro SK
3
1
1
1
7
- 5
2
4
3
Brage IK Brage
3
1
1
1
6
- 7
-1
4
4
Sverige Oskarshamn
3
1
0
2
4
- 8
-4
3

Lördag 15 februari 2020

Malmö FF
8-0
Syrianska

Lördag 22 februari 2020

Djurgården
3-2
Dalkurd

Sandvikens IF
1-3
Mjällby

Elfsborg
3-0
Brage

Oskarshamns AIK
1-4
Örebro

IFK Göteborg
2-0
Västerås SK

Sollentuna
1-8
Sirius

Söndag 23 februari 2020

AIK
2-2
Jönköpings Södra

Kalmar FF
3-0
Örgryte

Karlskrona
1-1
AFC Eskilstuna

IFK Norrköping
1-0
Halmstad

Tvååker
1-3
Falkenberg

Häcken
3-0
GAIS

Eskilsminne
0-5
Östersund

Måndag 24 februari 2020

Hammarby
5-1
Varberg

GIF Sundsvall
2-2
Brommapojkarna

Lördag 29 februari 2020

Sollentuna
0-2
IFK Göteborg

Sirius
0-3
Västerås SK

Eskilsminne
0-4
Häcken

Östersund
4-0
GAIS

Oskarshamns AIK
2-1
Elfsborg

Örebro
3-3
Brage

Söndag 1 mars 2020

Tvååker
2-1
IFK Norrköping

Falkenberg
1-0
Halmstad

Karlskrona
1-2
Malmö FF

AFC Eskilstuna
6-1
Syrianska

Örgryte
0-1
AIK

Kalamr FF
5-0
Jönköpings Södra

Brommapojkarna
0-2
Hammarby

GIF Sundsvall
1-4
Varberg

Måndag 2 mars 2020

Sandvikens IF
2-2
Djurgården

Mjällby
5-0
Dalkurd

Lördag 7 mars 2020

Västerås SK
4-0
Sollentuna

IFK Göteborg
1-1
Sirius

Dalkurd
3-1
Sandvikens IF

Djurgården
1-2
Mjällby

Halmstad
2-1
Tvååker

IFK Norrköping
1-0
Falkenberg

Söndag 8 mars 2020

Varberg
1-1
Brommapojkarna

Hammarby
4-0
GIF Sundsvall

Syrianska
5-1
Karlskrona

Malmö FF
3-0
AFC Eskilstuna

GAIS
4-1
Eskilsminne

Häcken
2-0
Östersund

Brage
3-1
Oskarshamns AIK

Elfsborg
1-0
Örebro

Måndag 9 mars 2020

Jönköpings Södra
2-0
Örgryte

AIK
3-1
Kalamr FF

Andra omgången 10.11.2019, 18:08

Visa matchfakta
Onsdag 14 augusti 2019
Carlstad United
2-3
AFC Eskilstuna

1-0 Claes Nyman (23)
2-0 Erik Sachs (38)

2-1 Dzenis Kozica (42)
2-2 Adi Nalic (62)
2-3 Dzenis Kozica (79)

Lund
0-1
Varberg

Stocksund
0-1
Östersunds FK

 

0-1 Charlie Colkett (20)

Onsdag 21 augusti 2019
Tvååker
2-0
Trelleborg

Qviding FIF
1-3
Häcken

Nyköping
0-1
Örebro

Enskede
Inst
AIK

IFK Luleå
1-3
Hammarby

IFK Timrå
1-6
IFK Norrköping

Sandvikens IF
2-1
Frej

Gute
2-4
Dalkurd

Eskilsminne
1-0
Norrby

Råslätt
0-1
GAIS

Forssa
2-4
Syrianska

Gottne
2-4 f
Brommapojkarna

Karlstad
1-1 f
Sirius

Information Sirius vidare efter 5-3 på straffar.

Gamla Upsala
1-3
Västerås SK

Sollentuna
4-3
Degerfors

IFK Lidingö
1-3
GIF Sundsvall

Torn
1-2
Jönköpings Södra

Rosengård
1-2
Kalmar FF

Husqvarna
0-4
Mjällby

Utsikten
0-1
Örgryte

Karlskrona
2-1
Öster

Trollhättan
1-2
Halmstad

Torsdag 22 augusti 2019
Vårgårda
0-4
Falkenberg

Astrio
0-4
IFK Göteborg

Gauthiod
1-3 f
Elfsborg

Akropolis
1-2
Djurgården

Värnamo
Inst
Malmö FF

Oskarshamns AIK
2-1
Helsingborg

Dagsberg
0-12
Brage

Lördag 9 november 2019
Enskede
0-7
AIK

Söndag 10 november 2019
IFK Värnamo
0-2
Malmö FF

Första omgången 03.07.2019, 21:00

Visa matchfakta
Onsdag 15 maj 2019
Gnosjö
0-3
Värnamo

Tisdag 21 maj 2019
Franke
0-2
Gamla Upsala

Bromölla
0-4
Lund

Vårgårda
*1-1 f
Lidingö

Information Vårgårda vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 5 juni 2019
Velebit
0-2
Qviding FIF

Norrtälje
0-4
Akropolis

Newroz
2-6
Sollentuna

Torsdag 6 juni 2019
Vendelsö
1-8
Gute

Lördag 8 juni 2019
Astrio
2-0
Höganäs

Tisdag 11 juni 2019
Dagsberg
1-0
Värmbol

Onsdag 12 juni 2019
Assyriska BK
0-5
Utsikten

Råslätt
2-0
Skövde AIK

Östria Lambohov
1-4
Husqvarna

IFK Timrå
4-0
IFK Östersund

Värtan
1-2
Enskede

Haninge
1-2
Stocksund

Tisdag 25 juni 2019
IFK Luleå
*3-3 f
IFK Umeå

Hässleholms IF
2-6
Torns

Grebbestad
0-4
Trollhättan

Eneby
0-3
Oskarshamn

Onsdag 26 juni 2019
Tågarp
1-3
Rosengård

Nyköping
*0-0 f
Vasalund

Information Nyköping vidare efter 4-2 på straffar.

Gottne
3-1
Hudiksvall

Lördag 29 juni 2019
Vattholma
1-5
Forssa

Måndag 1 juli 2019
Vänersborg
1-2 f
Gauthiod

Tisdag 2 juli 2019
Vinberg
0-1
Tvååker

Carlstad United
5-0
Rynninge

Mora
0-2
Sandvikens IF

Onsdag 3 juli 2019
Lidingö
1-0
Karlberg

Högsäter
0-2
Karlstad

Hittarp
0-1
Eskilsminne

 

Skytteliga

-
Not:
-