ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 29 juli 2023
Slut: 25 maj 2024

Spelade matcher

178 / 240

74,17 %

Målsnitt

2,45

Totalt: 436 mål

Publiksnitt

0

Totalt: 0 åskådare

Omgångar

30

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Shakhtar Donetsk Kryvbas Kryvyi Rih
Dynamo Kyiv Dnipro-1
Rukh Lviv Polissia Zhytomyr Vorskla Poltava Chornomorets Odesa LNZ Cherkasy Kolos Kovalivka Oleksandria Zorya Luhansk
Veres Rivne Obolon Kyiv
Metalist 1925 Kharkiv Minaj

Aktuella matcher

Lördag 6 april 2024
Veres Rivne
3-0
Obolon' Kyiv
Söndag 7 april 2024
Chornomorets Odesa
3-2
Oleksandria
Kolos Kovalivka
1-1
Metalist 1925 Kharkiv
Shakhtar Donetsk
3-1
Rukh Vynnyky
Måndag 8 april 2024
Minai
2-3
Polissya
Dynamo Kyiv
1-1
LNZ Cherkasy
Kryvbas KR
1-1
Vorskla Poltava
Tisdag 9 april 2024
Dnipro-1
2-2
Zorya Luhansk
Lördag 13 april 2024
Obolon' Kyiv
12:00
Minai
Oleksandria
14:30
Dynamo Kyiv
Rukh Vynnyky
17:00
Kryvbas KR
Söndag 14 april 2024
Vorskla Poltava
12:00
Shakhtar Donetsk
Zorya Luhansk
14:30
Chornomorets Odesa
Polissya
17:00
Kolos Kovalivka
Måndag 15 april 2024
LNZ Cherkasy
14:30
Veres Rivne
Metalist 1925 Kharkiv
17:00
Dnipro-1

Tabell

Uppdaterad: 09.04.2024, 22:30

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Shakhtar Donetsk
Shakhtar Donetsk
1
21
21
14
5
2
43
- 19
24
47
 
9
1
2
25
- 11
28
 
5
4
0
18
- 8
19
2
 
Kryvbas Kryvyi Rih
Kryvbas Kryvyi Rih
7
23
23
14
5
4
41
- 23
18
47
 
7
3
2
19
- 13
24
 
7
2
2
22
- 10
23
3
 
Dynamo Kyiv
Dynamo Kyiv
4
21
21
14
3
4
50
- 23
27
45
 
8
1
2
22
- 8
25
 
6
2
2
28
- 15
20
4
 
Dnipro-1
Dnipro-1
2
23
23
12
7
4
33
- 21
12
43
 
5
4
3
17
- 12
19
 
7
3
1
16
- 9
24
5
 
Rukh Lviv
Rukh Lviv
11
23
23
10
9
4
34
- 24
10
39
 
3
7
1
13
- 10
16
 
7
2
3
21
- 14
23
6
 
Polissia Zhytomyr
Polissia Zhytomyr
ny
23
23
10
6
7
30
- 23
7
36
 
4
3
4
14
- 15
15
 
6
3
3
16
- 8
21
7
 
Vorskla Poltava
Vorskla Poltava
5
23
23
8
6
9
23
- 34
-11
30
 
3
3
5
13
- 22
12
 
5
3
4
10
- 12
18
8
 
Chornomorets Odesa
Chornomorets Odesa
9
22
22
9
2
11
32
- 30
2
29
 
6
1
4
16
- 12
19
 
3
1
7
16
- 18
10
9
 
LNZ Cherkasy
LNZ Cherkasy
ny
23
23
6
8
9
22
- 27
-5
26
 
2
3
6
11
- 17
9
 
4
5
3
11
- 10
17
10
 
Kolos Kovalivka
Kolos Kovalivka
8
22
22
5
10
7
16
- 18
-2
25
 
3
5
4
8
- 10
14
 
2
5
3
8
- 8
11
11
 
Oleksandria
Oleksandria
6
22
22
6
7
9
20
- 27
-7
25
 
4
3
3
7
- 11
15
 
2
4
6
13
- 16
10
12
 
Zorya Luhansk
Zorya Luhansk
3
21
21
5
8
8
22
- 27
-5
23
 
3
2
5
7
- 11
11
 
2
6
3
15
- 16
12
13
 
Veres Rivne
Veres Rivne
13
22
22
4
7
11
21
- 33
-12
19
 
3
4
5
17
- 21
13
 
1
3
6
4
- 12
6
14
 
Obolon Kyiv
Obolon Kyiv
ny
22
22
4
6
12
11
- 30
-19
18
 
2
4
5
6
- 13
10
 
2
2
7
5
- 17
8
15
 
Metalist 1925 Kharkiv
Metalist 1925 Kharkiv
12
23
23
4
5
14
23
- 42
-19
17
 
3
2
5
11
- 19
11
 
1
3
9
12
- 23
6
16
 
Minaj
Minaj
10
22
22
2
8
12
15
- 35
-20
14
 
1
5
5
9
- 16
8
 
1
3
7
6
- 19
6

Placeringar: Lag 1-2 till Champions League, lag 3-4 till Europa Conference League. Lag 13-14 till nedflyttningskval, lag 15-16 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål). 3.Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Lottning eller playoff.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 23.03.2024 16:50

Namn
Klubb
Mål
Vladyslav Vanat
Dynamo Kyiv
10
Oleksandr Filippov
Dnipro-1
8
Andriy Shtogrin
Chornomorets Odesa
7
Vitaliy Buyalskyi
Dynamo Kyiv
7
Oleg Kozhushko
Kryvbas Kryvyi Rih
7
Ilya Kvasnytsya
Rukh Lviv
6

Publiksnitt

Uppdaterad: -

Totalt
0
0
0
Shakhtar Donetsk
0
0
0
Dnipro-1
0
0
0
Zorya Luhansk
0
0
0
Dynamo Kyiv
0
0
0
Vorskla Poltava
0
0
0
Oleksandria
0
0
0
Kryvbas Kryvyi Rih
0
0
0
Kolos Kovalivka
0
0
0
Chornomorets Odesa
0
0
0
Minaj
0
0
0
Rukh Lviv
0
0
0
Metalist 1925 Kharkiv
0
0
0
Veres Rivne
0
0
0
Polissia Zhytomyr
0
0
0
Obolon Kyiv
0
0
0
LNZ Cherkasy
0
0
0

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 09.04.2024, 22:30

Juli 2023
Fredag 28 juli 2023
Obolon Kyiv
0-0
Kolos Kovalivka
Veres Rivne
0-2
Polissya
Lördag 29 juli 2023
Rukh Vynnyky
2-1
Zorya Luhansk
Metalist 1925 Kharkiv
1-2
Shakhtar Donetsk
Söndag 30 juli 2023
LNZ Cherkasy
0-2
Chornomorets Odesa
Dynamo Kyiy
4-1
Minai
Oleksandria
1-0
Kryvbas KR
Augusti 2023
Onsdag 2 augusti 2023
Veres Rivne
1-1
Shakhtar Donetsk
Fredag 4 augusti 2023
Obolon Kyiv
2-4
Dynamo Kyiy
Lördag 5 augusti 2023
Minai
0-3
LNZ Cherkasy
Oleksandria
1-0
Metalist 1925 Kharkiv
Söndag 6 augusti 2023
Dnipro-1
2-1
Polissya
Kolos Kovalivka
2-0
Chornomorets Odesa
Zorya Luhansk
1-3
Kryvbas KR
Rukh Vynnyky
4-1
Vorskla Poltava
Lördag 12 augusti 2023
Chornomorets Odesa
2-0
Obolon Kyiv
Kolos Kovalivka
2-0
Veres Rivne
Polissya
0-1
Rukh Vynnyky
Söndag 13 augusti 2023
Minai
1-1
Dnipro-1
Vorskla Poltava
1-2
Zorya Luhansk
Kryvbas KR
2-0
LNZ Cherkasy
Måndag 14 augusti 2023
Shakhtar Donetsk
2-1
Oleksandria
Fredag 18 augusti 2023
LNZ Cherkasy
1-2
Polissya
Zorya Luhansk
0-0
Oleksandria
Lördag 19 augusti 2023
Veres Rivne
1-2
Vorskla Poltava
Metalist 1925 Kharkiv
1-0
Minai
Rukh Vynnyky
1-1
Kolos Kovalivka
Söndag 20 augusti 2023
Dnipro-1
1-2
Obolon Kyiv
Chornomorets Odesa
3-2
Dynamo Kyiy
Kryvbas KR
3-3
Shakhtar Donetsk
Lördag 26 augusti 2023
LNZ Cherkasy
0-1
Metalist 1925 Kharkiv
Oleksandria
0-3
Polissya
Söndag 27 augusti 2023
Minai
1-1
Zorya Luhansk
Kolos Kovalivka
0-2
Shakhtar Donetsk
Vorskla Poltava
2-1
Chornomorets Odesa
Måndag 28 augusti 2023
Obolon Kyiv
0-0
Kryvbas KR
September 2023
Fredag 1 september 2023
Veres Rivne
3-1
Chornomorets Odesa
Lördag 2 september 2023
Minai
1-4
Shakhtar Donetsk
Polissya
2-0
Obolon Kyiv
Vorskla Poltava
1-0
Oleksandria
Söndag 3 september 2023
Dnipro-1
0-0
LNZ Cherkasy
Kolos Kovalivka
0-3
Kryvbas KR
Rukh Vynnyky
1-1
Metalist 1925 Kharkiv
Fredag 15 september 2023
Metalist 1925 Kharkiv
2-1
Zorya Luhansk
Lördag 16 september 2023
Chornomorets Odesa
1-0
Polissya
Shakhtar Donetsk
1-0
Obolon Kyiv
Oleksandria
1-1
Minai
Söndag 17 september 2023
LNZ Cherkasy
2-1
Rukh Vynnyky
Dnipro-1
1-1
Kolos Kovalivka
Kryvbas KR
2-1
Veres Rivne
Måndag 18 september 2023
Dynamo Kyiy
2-0
Vorskla Poltava
Fredag 22 september 2023
Obolon Kyiv
0-0
Veres Rivne
Oleksandria
1-5
Chornomorets Odesa
Lördag 23 september 2023
LNZ Cherkasy
2-4
Dynamo Kyiy
Polissya
2-1
Minai
Vorskla Poltava
1-4
Kryvbas KR
Rukh Vynnyky
1-1
Shakhtar Donetsk
Söndag 24 september 2023
Zorya Luhansk
0-1
Dnipro-1
Metalist 1925 Kharkiv
0-0
Kolos Kovalivka
Lördag 30 september 2023
Veres Rivne
0-0
LNZ Cherkasy
Shakhtar Donetsk
1-2
Vorskla Poltava
Chornomorets Odesa
0-0
Zorya Luhansk
Oktober 2023
Söndag 1 oktober 2023
Minai
0-1
Obolon Kyiv
Kryvbas KR
1-3
Rukh Vynnyky
Kolos Kovalivka
0-0
Polissya
Dynamo Kyiy
4-2
Oleksandria
Måndag 2 oktober 2023
Dnipro-1
1-0
Metalist 1925 Kharkiv
Fredag 6 oktober 2023
Polissya
3-2
Dynamo Kyiv
Lördag 7 oktober 2023
Dnipro-1
2-0
Veres Rivne
LNZ Cherkasy
0-0
Oleksandria
Kolos Kovalivka
0-0
Vorskla Poltava
Söndag 8 oktober 2023
Obolon' Kyiv
1-0
Metalist 1925 Kharkiv
Rukh Vynnyky
0-0
Minai
Kryvbas KR
1-0
Chornomorets Odesa
Fredag 20 oktober 2023
Obolon' Kyiv
2-4
Zorya Luhansk
Metalist 1925 Kharkiv
1-3
Kryvbas KR
Lördag 21 oktober 2023
Chornomorets
3-0
Minai
Shakhtar Donetsk
3-0
LNZ Cherkasy
Oleksandria
0-1
Kolos Kovalivka
Söndag 22 oktober 2023
Veres Rivne
2-5
Rukh Vynnyky
Vorskla Poltava
0-3
Polissya
Dynamo Kyiv
0-1
Dnipro-1
Onsdag 25 oktober 2023
Vorskla Poltava
2-3
Dnipro-1
Lördag 28 oktober 2023
Kryvbas KR
3-0
Dnipro-1
Kolos Kovalivka
1-1
Dynamo Kyiv
Zorya Luhansk
0-1
Polissya
Rukh Vynnyky
0-0
Oleksandria
Söndag 29 oktober 2023
LNZ Cherkasy
3-0
Obolon' Kyiv
Minai
0-0
Veres Rivne
Vorskla Poltava
2-2
Metalist 1925 Kharkiv
November 2023
Onsdag 1 november 2023
Rukh Vynnyky
0-2
Dnipro-1
Fredag 3 november 2023
Dynamo Kyiv
0-1
Shakhtar Donetsk
Lördag 4 november 2023
LNZ Cherkasy
1-1
Kolos Kovalivka
Söndag 5 november 2023
Minai
0-0
Vorskla Poltava
Metalist 1925 Kharkiv
2-1
Chornomorets
Veres Rivne
2-2
Zorya Luhansk
Måndag 6 november 2023
Polissya
1-1
Kryvbas KR
Dnipro-1
1-0
Oleksandria
Rukh Vynnyky
2-2
Obolon' Kyiv
Fredag 10 november 2023
Kolos Kovalivka
2-0
Minai
Lördag 11 november 2023
Obolon' Kyiv
0-1
Vorskla Poltava
Polissya
2-1
Metalist 1925 Kharkiv
Oleksandria
1-0
Veres Rivne
Söndag 12 november 2023
Kryvbas KR
0-2
Dynamo Kyiv
Zorya Luhansk
1-2
LNZ Cherkasy
Chornomorets
2-3
Rukh Vynnyky
Shakhtar Donetsk
1-3
Dnipro-1
Fredag 24 november 2023
Shakhtar Donetsk
0-0
Polissya
Lördag 25 november 2023
Minai
0-1
Kryvbas KR
Veres Rivne
4-3
Metalist 1925 Kharkiv
Vorskla Poltava
0-0
LNZ Cherkasy
Söndag 26 november 2023
Dynamo Kyiv
2-0
Rukh Vynnyky
Måndag 27 november 2023
Dnipro-1
5-2
Chornomorets Odesa
December 2023
Fredag 1 december 2023
Polissya
1-1
Veres Rivne
Lördag 2 december 2023
Kolos Kovalivka
0-0
Obolon' Kyiv
Kryvbas KR
2-1
Oleksandria
Dnipro-1
1-2
Vorskla Poltava
Söndag 3 december 2023
Minai
Avbr
Dynamo Kyiv
Chornomorets Odesa
1-3
LNZ Cherkasy
Shakhtar Donetsk
2-0
Metalist 1925 Kharkiv
Måndag 4 december 2023
Zorya Luhansk
0-0
Rukh Vynnyky
Torsdag 7 december 2023
Dynamo Kyiv
4-2
Metalist 1925 Kharkiv
Fredag 8 december 2023
Shakhtar Donetsk
2-0
Veres Rivne
Polissya
1-1
Dnipro-1
Lördag 9 december 2023
Kryvbas KR
2-2
Zorya Luhansk
Söndag 10 december 2023
Vorskla Poltava
1-1
Rukh Vynnyky
Chornomorets Odesa
1-0
Kolos Kovalivka
Måndag 11 december 2023
Metalist 1925 Kharkiv
0-3
Oleksandria
Dynamo Kyiv
2-0
Obolon' Kyiv
Februari 2024
Fredag 23 februari 2024
LNZ Cherkasy
0-3
Kryvbas KR
Söndag 25 februari 2024
Veres Rivne
0-2
Kolos Kovalivka
Dnipro-1
1-1
Minai
Metalist 1925 Kharkiv
2-4
Dynamo Kyiv
Rukh Vynnyky
1-1
Polissya
Måndag 26 februari 2024
Zorya Luhansk
1-0
Vorskla Poltava
Obolon' Kyiv
0-0
Chornomorets Odesa
Oleksandria
1-1
Shakhtar Donetsk
Mars 2024
Fredag 1 mars 2024
Polissya
0-1
LNZ Cherkasy
Lördag 2 mars 2024
Minai
2-0
Metalist 1925 Kharkiv
Vorskla Poltava
2-1
Veres Rivne
Dynamo Kyiv
1-0
Chornomorets Odesa
Kolos Kovalivka
0-1
Rukh Vynnyky
Söndag 3 mars 2024
Obolon' Kyiv
0-1
Dnipro-1
Oleksandria
0-0
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
5-2
Kryvbas KR
Torsdag 7 mars 2024
Zorya Luhansk
2-0
Minai
Veres Rivne
1-1
Dynamo Kyiv
Fredag 8 mars 2024
Dnipro-1
0-1
Rukh Vynnyky
Metalist 1925 Kharkiv
1-1
LNZ Cherkasy
Shakhtar Donetsk
3-2
Kolos Kovalivka
Lördag 9 mars 2024
Chornomorets Odesa
0-1
Vorskla
Polissya
1-2
Oleksandria
Kryvbas KR
1-0
Obolon' Kyiv
Tisdag 12 mars 2024
LNZ Cherkasy
1-1
Dnipro-1
Dynamo Kyiv
2-0
Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk
2-0
Minai
Fredag 15 mars 2024
Oleksandria
1-0
Vorskla Poltava
Lördag 16 mars 2024
Metalist 1925 Kharkiv
1-4
Rukh Vynnyky
Obolon' Kyiv
1-0
Polissya
Kryvbas KR
1-0
Kolos Kovalivka
Söndag 17 mars 2024
Chornomorets
0-1
Veres Rivne
Lördag 23 mars 2024
LNZ Cherkasy
1-2
Minai
Lördag 30 mars 2024
Obolon' Kyiv
0-3
Shakhtar Donetsk
Polissya
1-4
Chornomorets Odesa
Veres Rivne
0-2
Kryvbas KR
Söndag 31 mars 2024
Minai
2-2
Oleksandria
Zorya Luhansk
2-1
Metalist 1925 Kharkiv
Vorskla Poltava
1-5
Dynamo Kyiv
Kolos Kovalivka
0-2
Dnipro-1
April 2024
Måndag 1 april 2024
Rukh Vynnyky
1-0
LNZ Cherkasy
Torsdag 4 april 2024
Zorya Luhansk
0-3
Dynamo Kyiv
Lördag 6 april 2024
Veres Rivne
3-0
Obolon' Kyiv
Söndag 7 april 2024
Chornomorets Odesa
3-2
Oleksandria
Kolos Kovalivka
1-1
Metalist 1925 Kharkiv
Shakhtar Donetsk
3-1
Rukh Vynnyky
Måndag 8 april 2024
Minai
2-3
Polissya
Dynamo Kyiv
1-1
LNZ Cherkasy
Kryvbas KR
1-1
Vorskla Poltava
Tisdag 9 april 2024
Dnipro-1
2-2
Zorya Luhansk
Lördag 13 april 2024
Obolon' Kyiv
12:00
Minai
Oleksandria
14:30
Dynamo Kyiv
Rukh Vynnyky
17:00
Kryvbas KR
Söndag 14 april 2024
Vorskla Poltava
12:00
Shakhtar Donetsk
Zorya Luhansk
14:30
Chornomorets Odesa
Polissya
17:00
Kolos Kovalivka
Måndag 15 april 2024
LNZ Cherkasy
14:30
Veres Rivne
Metalist 1925 Kharkiv
17:00
Dnipro-1
Onsdag 17 april 2024
Minai
14:30
Dynamo Kyiv
Oleksandria
17:00
Obolon' Kyiv
Torsdag 18 april 2024
Zorya Luhansk
-
Shakhtar Donetsk
Lördag 20 april 2024
Chornomorets Odesa
14:30
Kryvbas KR
Vorskla Poltava
17:00
Kolos Kovalivka
Söndag 21 april 2024
Veres Rivne
12:00
Dnipro-1
Oleksandria
14:30
LNZ Cherkasy
Dynamo Kyiv
17:00
Polissya
Måndag 22 april 2024
Minai
12:00
Rukh Vynnyky
Metalist 1925 Kharkiv
14:30
Obolon' Kyiv
Shakhtar Donetsk
17:00
Zorya Luhansk
Lördag 27 april 2024
Minai
12:00
Chornomorets Odesa
Dnipro-1
12:00
Dynamo Kyiv
LNZ Cherkasy
14:30
Shakhtar Donetsk
Rukh Vynnyky
17:00
Veres Rivne
Söndag 28 april 2024
Zorya Luhansk
12:00
Obolon' Kyiv
Kolos Kovalivka
14:30
Oleksandria
Kryvbas KR
17:00
Metalist 1925 Kharkiv
Måndag 29 april 2024
Polissya
17:00
Vorskla Poltava
Maj 2024
Onsdag 1 maj 2024
Dynamo Kyiv
-
Veres Rivne
Chornomorets Odesa
-
Shakhtar Donetsk
Lördag 4 maj 2024
Oleksandria
12:00
Rukh Vynnyky
Obolon' Kyiv
14:30
LNZ Cherkasy
Metalist 1925 Kharkiv
17:00
Vorskla Poltava
Söndag 5 maj 2024
Polissya
12:00
Zorya Luhansk
Dynamo Kyiv
14:30
Kolos Kovalivka
Shakhtar Donetsk
17:00
Chornomorets Odesa
Måndag 6 maj 2024
Dnipro-1
12:00
Kryvbas KR
Veres Rivne
17:00
Minai
Torsdag 9 maj 2024
Kolos Kovalivka
-
Zorya Luhansk
Lördag 11 maj 2024
Chornomorets Odesa
-
Metalist 1925 Kharkiv
Kolos Kovalivka
-
LNZ Cherkasy
Kryvbas KR
-
Polissya
Vorskla Poltava
-
Minai
Oleksandria
-
Dnipro-1
Zorya Luhansk
-
Veres Rivne
Obolon' Kyiv
-
Rukh Vynnyky
Shakhtar Donetsk
-
Dynamo Kyiv
Lördag 18 maj 2024
Metalist 1925 Kharkiv
-
Polissya
Minai
-
Kolos Kovalivka
Veres Rivne
-
Oleksandria
Vorskla Poltava
-
Obolon' Kyiv
LNZ Cherkasy
-
Zorya Luhansk
Dynamo Kyiv
-
Kryvbas KR
Rukh Vynnyky
-
Chornomorets Odesa
Dnipro-1
-
Shakhtar Donetsk
Lördag 25 maj 2024
Kryvbas KR
-
Minai
Obolon' Kyiv
-
Oleksandria
LNZ Cherkasy
-
Vorskla Poltava
Chornomorets Odesa
-
Dnipro-1
Zorya Luhansk
-
Kolos Kovalivka
Rukh Vynnyky
-
Dynamo Kyiv
Polissya
-
Shakhtar Donetsk
Metalist 1925 Kharkiv
-
Veres Rivne