ecst.se fotboll

 

Säsong

2024-25

Antal lag

167

Omgångar

2+8

Spelade matcher

49/-

Omgång
KG
KP
1
2
3
Lag
42
14
76
60
48
Matcher
42
7
38
30
24
Spelade
42
7
0
0
0
Omgång
4
GS
KF
SF
F
Lag
32
24
8
4
2
Matcher
16
36
4
2
1
Spelade
0
0
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Femte omgången - gruppspel

36 matcher

24 lag

-

36 matcher

24 lag

Fjärde omgången

16 matcher

32 lag

-

16 matcher

32 lag

Tredje omgången

24 matcher

48 lag

-

24 matcher

48 lag

Andra omgången

30 matcher

60 lag

-

30 matcher

60 lag

Första omgången

38 matcher

76 lag

-

38 matcher

76 lag

Kvalomgång - playoff

7 matcher

14 lag

Uppdaterad: 20.07.2024, 23:07

Lördag 20 juli 2024
Kvalomgång - playoff
Agigea
2-3*
Voinţa Cudalbi
Paşcani
5-0
Voinţa Ion Creangă
Tâlna Oraşul Nou
3-3**
Bihorul Beiuş

Bihorul Beiuş vidare efter 5-3 på straffar.

Pogăceaua
3-4*
Viitorul Sântimbru
Minerul Lupeni
**2-2
Păulişana Păuliş

Minerul Lupeni vidare efter 7-6 på straffar.

Lupii Profa
**3-3
Domnești AG

Lupii Profa vidare efter 5-3 på straffar.

Ştefăneşti
2-1
CSO Boldeşti-Scăeni

7 matcher

14 lag

Kvalomgång - gruppspel

42 matcher

42 lag

Spelas 10-17 juli 2024.

Uppdaterad: 17.07.2024, 23:59

Grupp 1
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 1
Viitorul Liteni
2-3
Paşcani
Lördag 13 juli 2024
Grupp 1
Comstar Vaslui
4-2
Viitorul Liteni
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 1
Paşcani
5-2
Comstar Vaslui
1
Paşcani
 
2
2
0
0
9
- 4
5
6
2
Comstar Vaslui
 
2
1
0
1
6
- 7
-1
3
3
Viitorul Liteni
 
2
0
0
2
4
- 8
-4
0
Grupp 2
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 2
Vârfu Câmpului
1-2
Vulturul Măgireşti
Lördag 13 juli 2024
Grupp 2
Voinţa Ion Creangă
6-3
Vârfu Câmpului
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 2
Vulturul Măgireşti
1-2
Voinţa Ion Creangă
1
Voinţa Ion Creangă
 
2
2
0
0
8
- 4
4
6
2
Vulturul Măgireşti
 
2
1
0
1
3
- 3
0
3
3
Vârfu Câmpului
 
2
0
0
2
4
- 8
-4
0
Grupp 3
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 3
Arieşul Turda
7-1
Progresul Șomcuta Mare
Lördag 13 juli 2024
Grupp 3
Bihorul Beiuş
2-0
Arieşul Turda
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 3
Progresul Șomcuta Mare
1-2
Bihorul Beiuş
1
Bihorul Beiuş
 
2
2
0
0
4
- 1
3
6
2
Arieşul Turda
 
2
1
0
1
7
- 3
4
3
3
Progresul Șomcuta Mare
 
2
0
0
2
2
- 9
-7
0
Grupp 4
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 4
Silvicultorul Maieru
6-2
Someşul Someş-Odorhei
Lördag 13 juli 2024
Grupp 4
Tâlna Oraşul Nou
2-0
Silvicultorul Maieru
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 4
Someşul Someş-Odorhei
1-6
Tâlna Oraşul Nou
1
Tâlna Oraşul Nou
 
2
2
0
0
8
- 1
7
6
2
Silvicultorul Maieru
 
2
1
0
1
6
- 4
2
3
3
Someşul Someş-Odorhei
 
2
0
0
2
3
- 12
-9
0
Grupp 5
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 5
Arcuş
2-5
Gheorgheni
Lördag 13 juli 2024
Grupp 5
Pogăceaua
7-3
Arcuş
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 5
Gheorgheni
1-2
Pogăceaua
1
Pogăceaua
 
2
2
0
0
9
- 4
5
6
2
Gheorgheni
 
2
1
0
1
6
- 4
2
3
3
Arcuş
 
2
0
0
2
5
- 12
-7
0
Grupp 6
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 6
Viitorul Sântimbru
10-0
LSS Voința Sibiu
Lördag 13 juli 2024
Grupp 6
Inter Cristian
0-3
Viitorul Sântimbru
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 6
LSS Voința Sibiu
5-2
Inter Cristian
1
Viitorul Sântimbru
 
2
2
0
0
13
- 0
13
6
2
LSS Voința Sibiu
 
2
1
0
1
5
- 12
-7
3
3
Inter Cristian
 
2
0
0
2
2
- 8
-6
0
Grupp 7
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 7
Păulişana Păuliş
2-0
Gloria Moşniţa Nouă
Lördag 13 juli 2024
Grupp 7
Magica Balta
1-3
Păulişana Păuliş
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 7
Gloria Moşniţa Nouă
4-2
Magica Balta
1
Păulişana Păuliş
 
2
2
0
0
5
- 1
4
6
2
Gloria Moşniţa Nouă
 
2
1
0
1
4
- 4
0
3
3
Magica Balta
 
2
0
0
2
3
- 7
-4
0
Grupp 8
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 8
Minerul Lupeni
4-0
Jiul Rovinari
Lördag 13 juli 2024
Grupp 8
Viitorul Severin
2-4
Minerul Lupeni
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 8
Jiul Rovinari
1-3
Viitorul Severin
1
Minerul Lupeni
 
2
2
0
0
8
- 2
6
6
2
Viitorul Severin
 
2
1
0
1
5
- 5
0
3
3
Jiul Rovinari
 
2
0
0
2
1
- 7
-6
0
Grupp 9
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 9
Lupii Profa
2-1
Urban Titu
Lördag 13 juli 2024
Grupp 9
CSL Nanov
0-7
Lupii Profa
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 9
Urban Titu
10-2
CSL Nanov
1
Lupii Profa
 
2
2
0
0
9
- 1
8
6
2
Urban Titu
 
2
1
0
1
11
- 4
7
3
3
CSL Nanov
 
2
0
0
2
2
- 17
-15
0
Grupp 10
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 10
Chimia 1973 R.Vâlcea
0-0
Avântul Pieleşti
Lördag 13 juli 2024
Grupp 10
Domnești AG
4-1
Chimia 1973 R.Vâlcea
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 10
Avântul Pieleşti
2-2
Domnești AG
1
Domnești AG
 
2
1
1
0
6
- 3
3
4
2
Avântul Pieleşti
 
2
0
2
0
2
- 2
0
2
3
Chimia 1973 R.Vâlcea
 
2
0
1
1
1
- 4
-3
1
Grupp 11
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 11
Rovine
1-1
Ştefăneşti
Lördag 13 juli 2024
Grupp 11
Gloria Fundeni
2-0
Rovine
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 11
Ştefăneşti
6-1
Gloria Fundeni
1
Ştefăneşti
 
2
1
1
0
7
- 2
5
4
2
Gloria Fundeni
 
2
1
0
1
3
- 6
-3
3
3
Rovine
 
2
0
1
1
1
- 3
-2
1
Grupp 12
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 12
Axi Adunații-Copăceni
2-2
Știința București
Lördag 13 juli 2024
Grupp 12
CSO Boldeşti-Scăeni
2-2
Axi Adunații-Copăceni
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 12
Știința București
2-2
CSO Boldeşti-Scă
1
Axi Adunații-Copăceni
 
2
0
2
0
4
- 4
0
2
2
CSO Boldeşti-Scăeni
 
2
0
2
0
4
- 4
0
2
3
Știința București
 
2
0
2
0
4
- 4
0
2
Grupp 13
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 13
Agigea
6-1
Team Săgeata
Lördag 13 juli 2024
Grupp 13
Victoria Traian
3-0
Agigea
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 13
Team Săgeata
3-1
Victoria Traian
1
Agigea
 
2
1
0
1
6
- 4
2
3
2
Victoria Traian
 
2
1
0
1
4
- 3
1
3
3
Team Săgeata
 
2
1
0
1
4
- 7
-3
3
Grupp 14
Onsdag 10 juli 2024
Grupp 14
Voinţa Cudalbi
4-1
Progresul Isaccea
Lördag 13 juli 2024
Grupp 14
CSM Adjud
1-4
Voinţa Cudalbi
Onsdag 17 juli 2024
Grupp 14
Progresul Isaccea
3-1
CSM Adjud
1
Voinţa Cudalbi
 
2
2
0
0
8
- 4
4
6
2
Progresul Isaccea
 
2
1
0
1
6
- 5
1
3
3
CSM Adjud
 
2
0
0
2
2
- 7
-5
0

42 matcher

42 lag

Spelas 10-17 juli 2024.

Skytteliga

Uppdaterad: -