ecst.se fotboll

 

Säsong

2024

Antal lag

50

Omgångar

1+7

Spelade matcher

42/49

Omgång
Kv
1
2
3
Lag
4
28
24
12
Matcher
2
14
12
6
Spelade
2
14
12
6
Omgång
4
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
8
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Fjärde omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 12-14 juli 2024.

Uppdaterad: 14.07.2024, 20:25

Fredag 12 juli 2024
Fjärde omgången
Leevon / PPK
2-1
Grobiņas/LFS
Lördag 13 juli 2024
Fjärde omgången
Mārupe
1-4
Auda
Beitar / Riga Mariners
0-4
Metta
JDFS Alberts
1-2
AFA Olaine
JFK Ventspils
0-3
Riga
Rigas FS
2-1
BFC Daugavpils
Söndag 14 juli 2024
Fjärde omgången
FS Jelgava
2-4
Liepaja
Tukums
2-3
Valmiera

8 matcher

16 lag

Spelas 12-14 juli 2024.

Tredje omgången

6 matcher

12 lag

Spelas 21-22 juni 2024.

Uppdaterad: 22.06.2024, 21:30

Fredag 21 juni 2024
Tredje omgången
RFS akadēmija
1-2*
JFK Ventspils
Rēzekne FA
1-5
AFA Olaine
Leevon / PPK
**1-1
Skanste

Leevon / PPK vidare efter 6-5 på straffar.

Lördag 22 juni 2024
Tredje omgången
Ķekava / Auda
3-3**
JDFS Alberts

JDFS Alberts vidare efter 4-2 på straffar.

Parks
0-5
Beitar / Riga Mariners
Mārupe
3-1
Smiltene

6 matcher

12 lag

Spelas 21-22 juni 2024.

Andra omgången

12 matcher

24 lag

Spelas 29 maj-2 juni 2024.

Uppdaterad: 02.06.2024, 23:59

Onsdag 29 maj 2024
Andra omgången
Parks
2-0
Rīga United
Fredag 31 maj 2024
Andra omgången
Leevon / PPK
1-0
Upesciema Warriors
Lördag 1 juni 2024
Andra omgången
Ogre United
2-6
Mārupe
Pļaviņas / DM
0-5
Ķekava / Auda
Skanste
6-1
Salaspils
Söndag 2 juni 2024
Andra omgången
Lielupe
1-2
RFS akadēmija
Madona / BJSS
0-6
Smiltene
JDFS Alberts
6-0
Bauskas / Mēmele
Super Nova
1-2
JFK Ventspils
AFA Olaine
3-0
Aliance
Iecava
1-3
Beitar / Riga Mariners
Rēzekne FA
5-0
Cēsis

12 matcher

24 lag

Spelas 29 maj-2 juni 2024.

Första omgången

14 matcher

28 lag

Spelas 16-19 maj 2024.

Uppdaterad: 19.05.2024, 23:59

Torsdag 16 maj 2024
Första omgången
Bauskas / Mēmele
4-0
Alberts
Fredag 17 maj 2024
Första omgången
Sports United / Cēsis
0-12
RFS akadēmija
DSVK Traktors
1-2
Pļaviņas / DM
Lielupe
5-1
Valka
Lördag 18 maj 2024
Första omgången
Aliance
20-0
Limbaži
Madona / BJSS
*4-2
Kuldīgas / Goldingen
Beitar / Riga Mariners
4-1
RSU
Talsi
3-4
Ķekava / Auda
Sigulda
0-5
Parks
Dinamo Rīga
1-3
Iecava
Söndag 19 maj 2024
Första omgången
Upesciema Warriors
3-1
Staiceles Bebri
Salaspils
7-2
Līvāni
Jules Verne
2-2**
Cēsis

Cēsis vidare eftetr 4-2 på straffar.

Rīga United
*3-2
Kadaga / Ostas

14 matcher

28 lag

Spelas 16-19 maj 2024.

Kvalomgång

2 matcher

4 lag

Spelas 4-5 maj 2024.

Uppdaterad: 05.05.2024, 23:59

Lördag 4 maj 2024
Kvalomgång
Staiceles Bebri
3-2
Viola
Söndag 5 maj 2024
Kvalomgång
Union
0-2
Beitar / Riga Mariners

2 matcher

4 lag

Spelas 4-5 maj 2024.

Skytteliga

Uppdaterad: -