ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 3 september 2020
Slut: 29 mars 2022

2

omgångar

108/170

spelade matcher

55

lag

Slutspel

Visa matchfakta
Final
Match om tredje pris
Semifinaler

Kval League C-League D

Visa matchfakta
Match 2:2
Match 1:2

League A 14.10.2020, 22:53

Visa matchfakta
Gruppvinnarna till slutspel. Fyrorna flyttas ned till League B.
League A, grupp 1
1
Polen
4
2
1
1
5
- 2
3
7
2
Italien
4
1
3
0
3
- 2
1
6
3
Nederländerna
4
1
2
1
2
- 2
0
5
4
Bosnien-Hercegovina
4
0
2
2
2
- 6
-4
2
League A, grupp 2
1
Belgien
4
3
0
1
10
- 4
6
9
2
Danmark
4
2
1
1
4
- 2
2
7
3
England
4
2
1
1
3
- 2
1
7
4
Island
4
0
0
4
2
- 11
-9
0
League A, grupp 3
1
Portugal
4
3
1
0
9
- 1
8
10
2
Frakrike
4
3
1
0
7
- 3
4
10
3
Kroatien
4
1
0
3
6
- 11
-5
3
4
Sverige
4
0
0
4
1
- 8
-7
0
League A, grupp 4
1
Spanien
4
2
1
1
6
- 2
4
7
2
Tyskland
4
1
3
0
7
- 6
1
6
3
Ukraina
4
2
0
2
4
- 7
-3
6
4
Schweiz
4
0
2
2
5
- 7
-2
2
Torsdag 3 september 2020
Tyskland
1-1
Spanien
Ukraina
2-1
Schweiz
Fredag 4 september 2020
Italien
1-1
Bosnien-Hercegovina
Nederländerna
1-0
Polen
Lördag 5 september 2020
Island
0-1
England
Danmark
0-2
Belgien
Portugal
4-1
Kroatien
Sverige
0-1
Frankrike
Söndag 6 september 2020
Spanien
4-0
Ukraina
Schweiz
1-1
Tyskland
Måndag 7 september 2020
Bosnien-Hercegovina
1-2
Polen
Nederländerna
0-1
Italien
Tisdag 8 september 2020
Belgien
5-1
Island
Danmark
0-0
England
Frankrike
4-2
Kroatien
Sverige
0-2
Portugal
Lördag 10 oktober 2020
Spanien
1-0
Schweiz
Ukraina
1-2
Tyskland
Söndag 11 oktober 2020
Bosnien-Hercegovina
0-0
Nederländerna
England
2-1
Belgien
Kroatien
2-1
Sverige
Polen
0-0
Italien
Island
0-3
Danmark
Frankrike
0-0
Portugal
Tisdag 13 oktober 2020
Tyskland
3-3
Schweiz
Ukraina
1-0
Spanien
Onsdag 14 oktober 2020
Italien
1-1
Nederländerna
Polen
3-0
Bosnien-Hercegovina
England
0-1
Danmark
Island
1-2
Belgien
Kroatien
1-2
Frankrike
Portugal
3-0
Sverige

 

League B 14.10.2020, 22:53

Visa matchfakta
Gruppvinnarna flyttas upp till League A. Fyrorna flyttas ned till League C.
League B, grupp 1
1
Norge
4
3
0
1
11
- 3
8
9
2
Österrike
4
3
0
1
6
- 4
2
9
3
Rumänien
4
1
1
2
4
- 8
-4
4
4
Nordirland
4
0
1
3
2
- 8
-6
1
League B, grupp 2
1
Skottland
4
3
1
0
5
- 2
3
10
2
Tjeckien
4
2
0
2
6
- 5
1
6
3
Israel
4
1
2
1
6
- 6
0
5
4
Slovakien
4
0
1
3
4
- 8
-4
1
League B, grupp 3
1
Ryssland
4
2
2
0
7
- 4
3
8
2
Ungern
4
2
1
1
4
- 3
1
7
3
Turkiet
4
0
3
1
3
- 4
-1
3
4
Serbien
4
0
2
2
3
- 6
-3
2
League B, grupp 4
1
Wales
4
3
1
0
3
- 0
3
10
2
Finland
4
3
0
1
4
- 1
3
9
3
Irland
4
0
2
2
1
- 3
-2
2
4
Bulgarien
4
0
1
3
1
- 5
-4
1
Torsdag 3 september 2020
Ryssland
3-1
Serbien
Turkiet
0-1
Ungern
Bulgarien
1-1
Irland
Finland
0-1
Wales
Fredag 4 september 2020
Norge
1-2
Österrike
Rumänien
1-1
Nordirland
Skottland
1-1
Israel
Slovakien
1-3
Tjeckien
Söndag 6 september 2020
Wales
1-0
Bulgarien
Ungern
2-3
Ryssland
Irland
0-1
Finland
Serbien
0-0
Tukriet
Måndag 7 september 2020
Österrike
2-3
Rumänien
Nordirland
1-5
Norge
Tjeckien
1-2
Skottland
Israel
1-1
Slovakien
Söndag 11 oktober 2020
Irland
0-0
Wales
Norge
4-0
Rumänien
Finland
2-0
Bulgarien
Nordirland
0-1
Österrike
Israel
1-2
Tjeckien
Skottland
1-0
Slovakien / Irland
Ryssland
1-1
Turkiet
Serbien
0-1
Ungern
Onsdag 14 oktober 2020
Finland
1-0
Irland
Norge
1-0
Nordirland
Rumänien
0-1
Österrike
Skottland
1-0
Tjeckien
Slovakien
2-3
Israel
Ryssland
0-0
Ungern
Turkiet
2-2
Serbien
Buglarien
0-1
Wales

 

League C 14.10.2020, 22:53

Visa matchfakta
Gruppvinnarna flyttas upp till League B. Fyrorna till nedflyttningskval.
League C, grupp 1
1
Luxemburg
4
3
1
0
6
- 2
4
10
2
Montenegro
4
2
1
1
5
- 2
3
7
3
Azerbajdzjan
4
1
1
2
2
- 4
-2
4
4
Cypern
4
0
1
3
0
- 5
-5
1
League C, grupp 2
1
Nordmakedonien
4
1
3
0
7
- 6
1
6
2
Georgien
4
1
3
0
5
- 4
1
6
3
Armenien
4
1
2
1
6
- 5
1
5
4
Estland
4
0
2
2
4
- 7
-3
2
League C, grupp 3
1
Slovenien
4
3
1
0
6
- 0
6
10
2
Grekland
4
2
2
0
4
- 1
3
8
3
Kosovo
4
0
2
2
2
- 4
-2
2
4
Moldavien
4
0
1
3
1
- 8
-7
1
League C, grupp 4
1
Belarus
4
2
1
1
6
- 5
1
7
2
Albanien
4
1
2
1
2
- 1
1
5
3
Litauen
4
1
2
1
3
- 4
-1
5
4
Kazakstan
4
1
1
2
3
- 4
-1
4
Torsdag 3 september 2020
Moldavien
1-1
Kosovo
Slovenien
0-0
Grekland
Fredag 4 september 2020
Litauen
0-2
Kazakstan
Belarus
0-2
Albanien
Lördag 5 september 2020
Nordmakedonien
2-1
Armenien
Azerbajdzjan
1-2
Luxemburg
Cypern
0-2
Montenegro
Estland
0-1
Georgien
Söndag 6 september 2020
Slovenien
1-0
Moldavien
Kosovo
1-2
Grekland
Måndag 7 september 2020
Kazakstan
1-2
Belarus
Albanien
0-1
Litauen
Tisdag 8 september 2020
Armenien
2-0
Estland
Georgien
1-1
Nordmakedonien
Cypern
0-1
Azerbajdzjan
Luxemburg
0-0
Montenegro
Lördag 10 oktober 2020
Luxemburg
2-0
Cypern
Montenegro
2-0
Azerbajdzjan
Söndag 11 oktober 2020
Kazakstan
0-0
Albanien
Armenien
2-2
Georgien
Estland
3-3
Nordmakedonien / Kosovo
Litauen
2-2
Belarus
Grekland
2-0
Moldavien
Kosovo
0-1
Slovenien
Tisdag 13 oktober 2020
Azerbajdzjan
0-0
Cypern
Montenegro
1-3
Luxemburg
Onsdag 14 oktober 2020
Litauen
0-0
Albanien
Estland
1-1
Armenien
Nordmakedonien
1-1
Georgien
Grekland
0-0
Kosovo
Moldavien
0-4
Slovanien
Belarus
2-0
Kazakstan

 

League D 13.10.2020, 22:38

Visa matchfakta
Gruppvinnarna fluttas upp till League C.
League D, grupp 1
1
Färöarna
4
3
1
0
7
- 3
4
10
2
Malta
4
1
2
1
4
- 4
0
5
3
Lettland
4
0
3
1
2
- 3
-1
3
4
Andorra
4
0
2
2
0
- 3
-3
2
League D, grupp 2
1
Gibraltar
2
2
0
0
2
- 0
2
6
2
Liechtenstein
3
1
1
1
2
- 1
1
4
3
San Marino
3
0
1
2
0
- 3
-3
1
Torsdag 3 september 2020
Lettland
0-0
Andorra
Färöarna
3-2
Malta
Lördag 5 september 2020
Gibraltar
1-0
San Marino
Söndag 6 september 2020
Andorra
0-1
Färöarna
Malta
1-1
Lettland
Tisdag 8 september 2020
San Marino
0-2
Liechtenstein
Lördag 10 oktober 2020
Färöarna
1-1
Lettland
Liechtenstein
0-1
Gibraltar
Andorra
0-0
Malta
Tisdag 13 oktober 2020
Lettland
0-1
Malta
Färöarna
2-0
Andorra
Liechtenstein
0-0
San Marino

 

Skytteliga

Namn
Klubb
Mål
Erling Håland
Norge
6
Eran Zahavi
Israel
5
Klæmint Olsen
Färöarna
4
Haris Vučkić
Slovenien
4
Rauno Sappinen
Estland
3
Fredrik Jensen
Finland
3
Danel Sinani
Luxemburg
3
Stevan Jovetić
Montenegro
3
Alexander Sørloth
Norge
3
Not:
-