ecst.se fotboll

 

Säsong

2024-25

Antal lag

81

Omgångar

4+6

Spelade matcher

42/279

Målsnitt

2,9

Publiksnitt

5.627

Omgång
K1
K2
K3
K4
GS
Lag
28
28
20
14
36
Matcher
28
28
20
14
144
Spelade
28
14
0
0
0
Omgång
1/16
1/8
KF
SF
F
Lag
16
16
8
4
2
Matcher
16
16
8
4
1
Spelade
0
0
0
0
0

Final

Spelade matcher: 0/1

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

1 matcher

2 lag

Spelas 31 maj 2025.

-

Spelade matcher: 0/1

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

1 matcher

2 lag

Spelas 31 maj 2025.

Semifinaler

Spelade matcher: 0/4

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

4 matcher

4 lag

Spelas 29-30 april 2025, returer 6-7 maj.

-

Spelade matcher: 0/4

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

4 matcher

4 lag

Spelas 29-30 april 2025, returer 6-7 maj.

Kvartsfinaler

Spelade matcher: 0/8

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

8 matcher

8 lag

Spelas 8-9 april 2025, returer 15-16 april.

-

Spelade matcher: 0/8

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

8 matcher

8 lag

Spelas 8-9 april 2025, returer 15-16 april.

1/8-final

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt:

Publiksnitt:

16 matcher

16 lag

16 lag varav 8 lag rankade 1-8 i gruppspelet och 8 vinnarfe från föregående omgång.

Spelas 4-5 mars 2025, returer 11-12 mars.

-

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt:

Publiksnitt:

16 matcher

16 lag

16 lag varav 8 lag rankade 1-8 i gruppspelet och 8 vinnarfe från föregående omgång.

Spelas 4-5 mars 2025, returer 11-12 mars.

1/16-final

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

16 matcher

16 lag

16 lag rankade 9-24 i gruppspelet.

Spelas 11-12 februari 2025, returer 18-19 februari.

-

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

16 matcher

16 lag

16 lag rankade 9-24 i gruppspelet.

Spelas 11-12 februari 2025, returer 18-19 februari.

Gruppspel

Spelade matcher: 0/144

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

144 matcher

36 lag

36 lag varav 7 vinnare från föregående omgång.

Spelas 17 september 2024-29 januari 2025.

Lag 1-8 går vidare till 1/8-final, lag 9-24 går vidare till 1/16-final.

-
1
Real Madrid
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
2
Liverpool
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
3
Atlético Madrid
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
4
RB Leipzig
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
5
Juventus
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
6
Stade brestois 29
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
7
Benfica
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
8
Shakhtar Donetsk
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
9
Atalanta
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
10
Aston Villa
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
11
Bayer Leverkusen
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
12
Borussia Dortmund
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
13
Bologna
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
14
PSV
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
15
Club Brugge
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
16
Manchester City
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
17
Barcelona
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
18
VfB Stuttgart
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
19
Internazionale
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
20
Paris Saint-Germain
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
21
Feyenoord
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
22
Celtic
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
23
Arsenal
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
24
Girona
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
25
Bayern München
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
26
Milan
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
27
Monaco
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
28
Sporting CP
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
29
Sturm Graz
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
30
30
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
31
31
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
32
32
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
33
33
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
34
34
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
35
35
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
36
36
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0

Spelade matcher: 0/144

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

144 matcher

36 lag

36 lag varav 7 vinnare från föregående omgång.

Spelas 17 september 2024-29 januari 2025.

Lag 1-8 går vidare till 1/8-final, lag 9-24 går vidare till 1/16-final.

Fjärde kvalomgången

Spelade matcher: 0/14

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

14 matcher

14 lag

14 lag varav 10 vinnare från föregående omgång.

Spelas 20-21 augusti 2024, returer 27-28 augusti.

Direktkvalificerade
Crvena Zvezda
Galatasaray
Young Boys
Dinamo Zagreb

Spelade matcher: 0/14

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

14 matcher

14 lag

14 lag varav 10 vinnare från föregående omgång.

Spelas 20-21 augusti 2024, returer 27-28 augusti.

Tredje kvalomgången

Spelade matcher: 0/20

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

20 matcher

20 lag

20 lag varav 14 vinnare från föregående omgång.

Spelas 6-7 augusti 2024, returer 13 augusti.

Direktkvalificerade
Lille
Twente
Union Saint-Gilloise
Rangers
Salzburg
Slavia Praha

Spelade matcher: 0/20

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

20 matcher

20 lag

20 lag varav 14 vinnare från föregående omgång.

Spelas 6-7 augusti 2024, returer 13 augusti.

Andra kvalomgången

Spelade matcher: 14/28

Målsnitt: 3,7

Publiksnitt: 9.615 (11 matcher)

28 matcher

28 lag

28 lag varav 14 vinnare från föregående omgång.

Spelas 23-24 juli 2024, returer 30-31 juli.

Uppdaterad: 24.07.2024, 22:53

Match 2:2
Tisdag 30 mars 2024
Första kvalomgången, match 1:2
The New Saints
-
Ferencväros
Qarabağ
18:00
Lincoln Red Imps
Petrocub
19:00
APOEL
Spartha Praha
19:00
Shamrock Rovers
Fenerbahçe
19:00
Lugano
Slovan Bratislava
20:30
Celje
20:45
Malmö FF
Onsdag 31 juli 2024
Första kvalomgången, match 1:2
Rigas FS
19:00
Bodø/Glimt
Midtjylland
19:15
UE Santa Coloma
Maccabi Tel Aviv
20:00
Virtus / FCSB
Partizan
20:00
Dynamo Kyiv
Jagiellonia Białystok
20:30
Panevėžys / HJK
Dinamo Minsk
20:45
Ludogorets
Borac Banja Luka
21:00
PAOK
Match 1:2
Tisdag 23 juli 2024
Andra kvalomgången, match 1:2
Bodø/Glimt
4-0
Rigas FS
Panevėžys
0-4
Jagiellonia Białystok
Lincoln Red Imps
0-2
Qarabağ
APOEL
1-0
Petrocub
Malmö FF
4-1
FCSB
1-1
Maccabi Tel Aviv
Ferencväros
5-0
The New Saints
UE Santa Coloma
0-3
Midtjylland
Dynamo Kyiv
6-2
Partizan
Lugano
3-4
Fenerbahçe
Shamrock Rovers
0-2
Spartha Praha
Onsdag 24 juli 2024
Andra kvalomgången, match 1:2
PAOK
3-2
Borac Banja Luka
Ludogorets
2-0
Dinamo Minsk
Celje
1-1
Slovan Bratislava

Spelade matcher: 14/28

Målsnitt: 3,7

Publiksnitt: 9.615 (11 matcher)

28 matcher

28 lag

28 lag varav 14 vinnare från föregående omgång.

Spelas 23-24 juli 2024, returer 30-31 juli.

Första kvalomgången

Spelade matcher: 28/28

Målsnitt: 2,5

Publiksnitt: 4.060

28 matcher

28 lag

Spelas 9-10 juli 2024, returer 16-17 juli.

Uppdaterad: 17.07.2024, 23:40

Match 2:2
Tisdag 16 juli 2024
Första kvalomgången, match 2:2
Ballkani
1-2**
UE Santa Coloma

UE Santa Coloma vidare med sammanlagt 3-3 och 6-5 efter straffar.

Lincoln Red Imps
**0-1
Hamrun Spartans

Lincoln Red Imps vidare med sammanlagt 1-1 och 5-4 efter straffar.

HJK
1-1
Panevėžys vidare med sammanlagt 4-1.

Panevėžys

Pyunik
0-1
Dinamo Minsk

Dinamo Minsk vidare med sammanlagt 1-0.

Celje
2-1
Flora

Celje vidare med sammanlagt 7-1.

FCSB
4-0
Virtus

FCSB vidare med sammanlagt 11-1.

Dečić
1-1
The New Saints

The New Saints vidare med sammanlagt 4-1.

Shamrock Rovers
2-1
Víkingur

Shamrock Rovers vidare med sammanlagt 2-1.

Onsdag 17 juli 2024
Första kvalomgången, match 2:2
Struga
1-2
Slovan Bratislava

Slovan Bratislava vidare med sammanlagt 6-3.

Differdange 03
0-0

KÍ vidare med sammanlagt 2-0.

Dinamo Batumi
1-0
Ludogorets

Ludogorets vidare med sammanlagt 3-2.

Petrocub
1-0
Ordabasy

Petrocub vidare med sammanlagt 1-0.

Egnatia
2-1**
Borac Banja

Borac Banja vidare med sammanlagt 2-2 och 4-1 på straffar.

Larne
0-4
Rigas FS

Rigas FS vidare med sammanlagt 6-0.

Match 1:2
Tisdag 9 juli 2024
Första kvalomgången, match 1:2
Panevėžys
3-0
HJK
Hamrun Spartans
0-1
Lincoln Red Imps
The New Saints
3-0
Dečić
UE Santa Coloma
1-2
Ballkani
Víkingur
0-0
Shamrock Rovers
Virtus
1-7
FCSB
Onsdag 10 juli 2024
Första kvalomgången, match 1:2
Ordabasy
0-0
Petrocub
Flora
0-5
Celje
Slovan Bratislava
4-2
Struga
Rigas FS
3-0
Larne
2-0
Differdange 03
Ludogorets
3-1
Dinamo Batumi
Dinamo Minsk
0-0
Pyunik
Borac Banja
1-0
Egnatia

Spelade matcher: 28/28

Målsnitt: 2,5

Publiksnitt: 4.060

28 matcher

28 lag

Spelas 9-10 juli 2024, returer 16-17 juli.

Skytteliga

Uppdaterad: 24.07.2024 22:53

Namn
Klubb
Mål
David Miculescu
FCSB
3
Darius Olaru
FCSB
3
Edin Džeko
Fenerbahçe
3
Adama Traoré I
Ferencváros
3
Jesús Imaz
Jagiellonia Białystok
3
Árni Frederiksberg
3
Brad Young
The New Saints
3
August Mikkelsen
Bodø/Glimt
2
Aljoša Matko
Celje
2
Vladimer Mamuchashvili
Dinamo Batumi
2
Malcom Edjouma
FCSB
2
Daniel Popa
FCSB
2
Lasse Berg Johnsen
Malmö FF
2
Ernestas Veliulis
Panevėžys
2
Konstantinos Koulierakis
PAOK
2
Saldanha
Partizan
2
Johnny Kenny
Shamrock Rovers
2
Juraj Kucka
Slovan Bratislava
2
Vladimír Weiss
Slovan Bratislava
2
Besart Ibraimi
Struga
2
Brad Young
The New Saints
2